Юлски Бебета 2021

  • 29 520
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Здравейте! Записвам се и аз Simple Smile)))
Ще следя!
Лека бременност на всички Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 31
Здравейте 😊😊😊😊

И аз да се включа. Бременна съм в 5 седмица!
Това е първата ми бременност и малко неочаквана,  но сме изключително щастливи.
Ииии тъй като не съм наясно за абсолютно нищо, ще бъда благодарна,  ако ме съветвате.  (Кога трябва да отида на лекар ***ходих на ехограф вече и се видя плодното сакче **** , кога трябва да се запиша на женска  консултация , кога трябва да отида да се чуе сърчицето на бебчето,  какво е това регистрация за бременност,  кога имам право да изляза в болничен??? И какви излседвания трябва да се правят ???)))

# 62
  • Мнения: 346
Момичета много съм притеснена.. преди малко забелязах 2-3 капки (буквално капки) кафяво зацапване след ходене по малка нужда и ще полудея. Не знам дали да не отида до спешното веднага или да изтърпя до утре.. Нямам абсолютно никакви болки и се чувствам добре. Бременноста ми дори още не е потвърдена, имам час чак за четвъртък,но няма шанс да изчакам до тогава. По мой изчисления съм 5г.с + 1 ден. Дано всичко е наред..

# 63
  • Мнения: 181
Момичета много съм притеснена.. преди малко забелязах 2-3 капки (буквално капки) кафяво зацапване след ходене по малка нужда и ще полудея. Не знам дали да не отида до спешното веднага или да изтърпя до утре.. Нямам абсолютно никакви болки и се чувствам добре. Бременноста ми дори още не е потвърдена, имам час чак за четвъртък,но няма шанс да изчакам до тогава. По мой изчисления съм 5г.с + 1 ден. Дано всичко е наред..
Не се притеснявай,че така си вредиш повече. Бих те посъветвала ако имаш възможност отиди да те видят,при мен миналато година това не свърши добре ..

# 64
  • Варна
  • Мнения: 746
Щом са кафеникави и не те боли нищо според мен няма място за притеснение (така само си вредиш повече) НО винаги има и изключения. Според мен си изчакай прегледа в четвъртък,но ако много се притесняваш иди утре да те видят. Аз не бих отишла в момента в спешното, в предвид вирусите които върлуват и т.н. А и 5+1г.с. не мисля,че биха ти казали някаква успокоителна информация. Успех ❤️

# 65
  • Мнения: 1 073
Усмивке, кафява е стара кръв, това е ранна седмица, може да е инплантационна кръв, ако не се повтори смисля, че няма за какво да се притесняваш ❤ Стискам палци 🤞

# 66
  • Мнения: 346
Благодаря за подкрепата момичета!Не се стърпяхме и отидохме до спешното. Не ми се искаше да ходя, защото в нашият град тоя вирус яко е пламнал..ама паниката ми е по-голяма. Попаднах на свястна лекарка,прегледа ме на магорето каза,че не вижда никакво течение само леко белезникаво-жълто зацапване и матката била мека,което било добре. На коремен ехограф нищо не се видя, но с вагиналния се видя точицата отговаряща на 5г.с (и по моите сметки е толкова). Каза ми,че няма нищо притеснително за сега и за мое успокоение да си пусна една стерилна урина. Явно се опасява от гъбички или някакви бактерии не знам и аз. Щом не ме боляло нямало проблем. Като че ли зацапването ми спира,пък ще видим утре как ще е.

# 67
  • Мнения: 177
Здравейте,
и аз се записвам с термин 07.07. Планирана първа бременност. В момента съм в 6г.с. Приемам фолиева киселина отдавна и биозин мама след първия преглед изписан от лекаря. Минала съм един преглед миналата седмица, където се видя сакче и зачатък на ембрион. Нямам никакви симптоми засега. Другата седмица съм на втори преглед.
Лека бременност на всички и дано всичко да е наред!

# 68
  • Мнения: 62
Здравейте, момичета! Чета ви постоянно и се чувствам все по-незнаеща и несигурна в последващите стъпки. Grinning Утре съм на втори преглед при гинеколожката, при която си ходя от преди да забременея - тя не изражда. Имахме пулс още в 6 г.с. В неделя би следвало да съм влязла в 8 г.с. Предстои ми да избирам друг гинеколог, при когото да се следя, т.к. чета, че е по-добре и да изражда. По време на първия преглед (а и сега преди втория не ме е предупреждавала евентуално за пускане на ПКК) моята АГ не ми е пускала никакви изследвания или изписвала витамини, общо взето само видя пулса и това беше. Според вас това ок ли е и кога се пускат първите изследвания?
Друго, което се чудя е, трябва ли да си записвам отсега час за фетална, тъй като се притеснявам да не е трудно със записването на часовете? В коя седмица трябва да изчисля дата за прегледа? И феталната преди или след трети преглед при АГ трябва да бъде, или няма значение?
Ориентирам се за следене на бременността към болница Вита и д-р Чорбова като съм записала час при нея за след 2 седмици (когато ще съм в 10-та седмица).
Очаквам помощта ви Purple HeartPurple HeartPurple Heart

# 69
  • Мнения: 11
Здравейте мами
Първо честито на всички с пожелание за лека бременност и сладки бебенца 😊😊😊
Вписвам се и аз имам положителни тестове 2 дни преди МЦ  и още 5 до днес ..
Все още не е потвърдено от доктор ,но живея в чужбина и тук има преглед чак в 3-ти месец  до тогава нищо ..
Имам въпросче за мен е втора планирана бременност някоя от вас да е изпитвала като пареща тъпа болка в областа на яйчниците и кръста .. не силна ,но някакси странна и не постоянна нямам спомен да съм имала с първата макар ,че знам ,че всяка бременност е различна .. гложди ме и малко се притеснявам повдигашеми се само 2,3 дни днес вече не  .. дали е нормално според вас .. утре имам час с личната ,а чак на 19 с акушерката .
Благодаря предварително 😊

# 70
  • Мнения: 181
Здравейте момичета,имам проблем .. преди малко установих че имам кървене нещо между червено и кафяво... направо се паникьосах много .. АГ не вдига ,имам утрогестан ,знам че него препоръчват в такъв момент но не мога да се свържа с нея за да питам по каква схема да го приемам.. моля за вашето мнение

# 71
  • Мнения: 346
За утрогестана за съжаление не мога да помогна, но когато имах онзи ден зацавания ми казаха да си лежа колкото може повече и да подложа висока възглавница под краката си. Важно е да запазиш колкото можеш спокойствие..знам колко е трудно в такива моменти.

# 72
  • Мнения: 181
За утрогестана за съжаление не мога да помогна, но когато имах онзи ден зацавания ми казаха да си лежа колкото може повече и да подложа висока възглавница под краката си. Важно е да запазиш колкото можеш спокойствие..знам колко е трудно в такива моменти.
свързах се с АГ каза ми също да лежа ,та аз от 1 седмица само лежа ,каза ми да слагам сутринпи вечер по 2 утрогестан вагинално,и утре в 12 съм на преглед.. стискайте ми палци след 2 загуби в ранни седмици тази бременност е изненада за нас ..

# 73
  • Мнения: 106
Здравейте момичета, лека бременност на всички! Записвам се и аз при вас, термин 01.07.2020 г. Трета и много желана бременност за нас. Да си пожелаем здрави бебчета и да споделяме радостта си заедно. Ние планираме генетичен тест заради възрастта ни в 10 седмица, днес ми взеха и кръв за първоначални кръвни изследвания. Ако искате ми вярвайте, вълнувам се сякаш никога не съм била бременна. И вторият път бе така!  Ние майките сме наистина уникални в способността си да обичаме всяко едно от дечицата си абсолютно березервно и безусловно! Хубава вечер и до скоро!

# 74
  • Мнения: 346
За утрогестана за съжаление не мога да помогна, но когато имах онзи ден зацавания ми казаха да си лежа колкото може повече и да подложа висока възглавница под краката си. Важно е да запазиш колкото можеш спокойствие..знам колко е трудно в такива моменти.
свързах се с АГ каза ми също да лежа ,та аз от 1 седмица само лежа ,каза ми да слагам сутринпи вечер по 2 утрогестан вагинално,и утре в 12 съм на преглед.. стискайте ми палци след 2 загуби в ранни седмици тази бременност е изненада за нас ..

Вярвям, че всичко ще е наред! Аз пък сега имам леко жълтеникаво зацапване и то не постоянно,без парене и болка, ще видим в четвъртак какво ще каже и моят лекар.

Общи условия

Активация на акаунт