Февруарски Мами 2021 Тема III

  • 30 076
  • 756
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 433
Аз доколкото знам е нормално да има завишение на левкоцитите и утайката. Колко са ви?

При норма до 4, при мен излиза 11 на поле. Стерилна урина дадох.

# 16
  • Мнения: 1 659
Някоя мама с понижен общ белтък в кръвта?От 62 преди 10 дни падна на 55😖.Албумина си е ок и нямам белтък в урината...Не съм променяла нищо в начина си на хранене

Моя общ белтък беще паднал една единица под долна граница. Увеличих прием на яйца, извара, сирене и малко месо и се вдигна с 2-3 единици. Може и протеин на прах, но докторката на ЖК не ми го препоръча, каза, че в Германия не се изписват такива протеини (можело и да не ги хареса тялото ми), залага се на храненето.

Редактирано - Аз имам еритроцити, не левкоцити в урината и СУЕ в кръвта е към горната граница. Двама АГ ми казаха, че по време на бременост всичко може да има, защото тялото е натоварено и е в извънреден режим.

# 17
  • Мнения: 17
Някоя мама с понижен общ белтък в кръвта?От 62 преди 10 дни падна на 55😖.Албумина си е ок и нямам белтък в урината...Не съм променяла нищо в начина си на хранене

Моя общ белтък беще паднал една единица под долна граница. Увеличих прием на яйца, извара, сирене и малко месо и се вдигна с 2-3 единици. Може и протеин на прах, но докторката на ЖК не ми го препоръча, каза, че в Германия не се изписват такива протеини (можело и да не ги хареса тялото ми), залага се на храненето.

Да, левкоцити имам малко и СУЕ е към горна граница. Двама АГ ми казаха, че по време на бременост всичко може да има, защото тялото е натоварено и е в извънреден режим.
И моя белтък е паднал на долна граница. Изписаха ми протеин за бременни, но аз съм решила първо да пробвам с промяна в храаненето - повече яйця, сирене, извара, месо. Ако не се вдигне, тогава ще го започна протейна.

# 18
  • Мнения: 112
Относно раждането доста от приятелките ми ме питат още откакто споделих, че съм бременна. Сякаш знам от първия ден как ще станат нещата. За мен това е първо дете и съм решила да се осланям на специалистите. АГто ми каза, че на следващата консултация през ноември ще ме насочи към родовите специалисти в болницата където ще раждам и ще си направя среща с тях. Предполагам, че на тези консултации се претеглят плюсовете и минусите и се взема някакво решение. А вече какво ще стане накрая е Божа работа както се казва. Аз бих искала да родя вагинално, но няма да ми е драма, ако е секцио, стига и аз и бебка да сме здрави след това.

Относно покупките - за момента съм взела само кошарка с повивалник, която ще служи и за легло и една вана с крачета (сгъваема, мн удобна, защото може да се прибере и да не заема мн място). Оказа се, че доста неща ще ми бъдат дарени (дрехи, помпа, люлка, раничка, възглавница за бременни), за което съм много благодарна. Малко се притеснявам да стягам стаята от сега... Ще трябва да купя скрин за дрешките и може би количка и столче за кола. Към мамите, които чакат второ, може ли да препоръчате безопасно и удобно столче за кола?

В момента си пия само Л-тироксина и витамините за бременни (Pregnacare Max). Известно време пих и желязо като добавка, но сега хемоглобина ми е отново в нормите и АГто каза, че няма нужда да го пия повече. Аз си хапвам доста месо, така че нещата се оправиха много бързо.

# 19
  • Мнения: 450
Искам пак да родя нормално. Не са ме обезболявали първият път, само малко ме издразни в целия процес, че не ме оставихда да се разхождам колкото искам и трябваше да родя на родилната маса, на която малко трудно се качих. 😅 Не знам дали имаше нещо общо с това, че ме индуцираха и доста често искаха да мерят тоновете на бебето, а за това трябваше да съм легнала. Движението определено ме облекчаваше мен. Simple Smile
Другата седмица съм в Акушерски кабинет “Зебра”, с които ако всичко е наред и нямам предпоставки за лекарска намеса, може и във вода да родя ако искам.

# 20
  • Мнения: 283
Аз раждах баткото нормално и без упойка. Надявам се и сега така да се случат нещата, но преди нямах проблем с очите. От 2г съм с очила и усещам покачване на диоптъра, все пак това не е показател и ще си мина преглед. Някой с мнения за д-р Гърчев в майчин дом?
 Относно покупките, имаме почти всичко от баткото, но все пак ще купим някои неща, които преди сме смятаи за излишни. Ще ми дадат нагревател за шишета и шезлонг люлка. Отделно ще вземем камера, която да ползваме за бебефон. Също слинг съм си харесала, сега са намалени. И за сега не се сещам друго.
А относно ноктите, консултирайте се с АГ, защото много родилки ги предупреждават, че в родилното се влиза без лак или поне прозрачен такъв, за да се следи за нивата на кислород.

# 21
  • East Coast
  • Мнения: 333
На мен ми беше първо, бебето беше седалищно и съответно по препоръка на АГ-то - секцио.
Нямах никаква нагласа за секцио. До последно чакахме да се обърне.
Сега пак секцио. Новото ми АГ тук е по-сигурен ако е секцио. Ако искам нормално трябва да си изтегля и преведа метода/документите / начина как е направено първото секцио. Дали има и какви са срастванията и как е направен вътрешния разрез ( имало разлика от външния)


На тези, които ще им е второ : Ще взимате ли подарък от новороденото за по-голямото дете?Thinking
Не си спомням къде четох, че добър ход би бил ако помолите приятели/ роднини, когато идват да видят бебето - първо да поздравят по-голямото дете и да се обърнат към него за помощ. Да ги отведе до стаята и т.н...

Не ми се иска каката да се почуства по-малко важна и значима при изписването и първите седмици, когато еуфорията е само около малкото.

# 22
  • Мнения: 828
Много хубава темичка, ScarlettHeart Eyes
Аз също избрах дрехи изцяло в тази цветова гама , има и доста сиво. Мъжа ми чак ми се скара, че не било прекалено цветно 😀 не ми пука, аз така си го представям облечен малкия дивак 😀

Аз ще раждам секцио, с лекаря се разбрахме още на първия преглед и съм си знаела винаги, че ще е секцио. Не натисках за нормално, защото имам здравословни проблеми и за мен е важно аз и бебето да сме добре, пък пука ми за начина на раждане ☺️ само се надявам да се възстановя бързо.

Изследванията още не са ми излезли на мен. Надявам се всичко да е наред, само дето се подувам малко 😒

А на вас какви са ви нагласите за кърменето? Всеки втори въпрос към мен е дали смятам да кърмя 😀 та вече се чудя какво става.. да не би да е модерно да не се кърми? 😀 Чак ми казаха, че кърмата не е толкова полезна за бебето 😀

# 23
  • София
  • Мнения: 6 010
Скарлет, много се радвам, че повдигна темата, че ми е доста актуална напоследък. Аз със сигурност ще взема подарък от бебето за баткото. Деуго, което ще направя е да купя разни книжки или пъзелчета, които ще помоля гостите вкъщи да подаряват на баткото за да има подарък и на него като идват. За да не се чувства той пренебрегнат, а не искам да карам хората да купуват нещо за баткото в случай, че не са се сетили. Също четох, че е хубаво при първата среща на голямото дете с майката и бебето някой друг да държи бебето за да може ръцете на мама да са свободни за да прегърне голямото детенце.

vdgvdg, аз първия път кърмих 15 месеца и половина и сега също целта ми е такава. За мен няма по-хубаво от това чувство и за майка и за бебе. Удобството е удобен плюс. В моя кръг всички кърмят и никой не го прави на въпрос.

# 24
  • East Coast
  • Мнения: 333
vdgvdg  Satisfied Satisfied същото и при нас. Бях избрала една играчка над леглото със луна, облачета и капки дъжд - сиво- бежови цветове. И мъжа ми Ама какво е това нещо, Дай малко цветове на това бебе.. Rolling Eyes
Ама толкова е нежно, как да не го харесаш!?
Тези двете са ръчно направени и близо по 100лв. за едно, така че ще си ги направя сама Smile Аз съм доста crafty и ще пробвам
Скрит текст:


Съветвате ли се със Pinterest.com? Аз обожавам този сайт, буквално ми е "втора работа" Smirk Satisfied

Лаленце много добра идея за ръцете на мама да са свободни!  Yellow Heart ще запомня
какъв подарък мислиш, че е подходъщ?

За кърменето С първото точно 2 месеца. Ей мъчех се, мъчех, но нямах кърма за съжаление.
Като се замисля сега е толкова натоварено ежедневието и като цяло жените са под толкова много напрежение и стрес, че някой път дори и да правиш всичко по силите си - напрежението оказва влияние...

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 19:40 от Scarlett OHara

# 25
  • Мнения: 7 690
Бих искала да кърмя, но ако не стане няма да се вживявам много. Около мен няколко приятелки имаха доста трудно кърмене, с постоянни болки, ужасно разранени зърна, трудно цедене, мастити, много ги съжалявах. То не бяха билки, чайове, консултанти по кърмене, не ставаше.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 010
Скарлет, ще взема нещо, което знам, че ще хареса - Лего Дупло (8006ти комплект), някой багер или голяма книжка с приказки най-вероятно. Но каквото и да е ще напомням многократно докато се играе, че е подарък от бебето за най-добрия батко или нещо такова. Ние вече доста четем и книжки по темата и малкия също започва да се настройва.

# 27
  • Мнения: 828
Scarlett, обожавам такива цветове. Аз не намирам нищо нередно в тях. Аз си мисля, че ще се побърка това дете, ако всичко му е в различен цвят 😂 много ми харесват нещата, които качваш ! Аз също постоянно гледам Pinterest, но определено не съм от сръчните 😂

Аз силно се надявам да успея да кърмя. Знам, че не е лесно и хич не е просто. Но не мога да си представя сама да избера да не кърмя изобщо. Определено ще направя всичко, което ми е по силите.. пък ако ще и само за месец да не, пак е по-добре от нищо ✌️

# 28
  • Мнения: 3 118
Аз желая вагинално раждане по принцип. Мисля, че разреза е по зле, но каквото стане.
За кърменето нагласата ми е за кърмене, но и там както дойде. Ако е болезнено или проблемно си минавам на АМ. Ако си гъвкав ще има по малко стрес. Затова не се заричам за нищо.
От 2 дни имам болка под реброто малко надолу от дясната гърда. Днес е по силна болката и е цял ден. Тип бодежи и болезнени пулсации. Някой има ли подобно?

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 21:26 от miss_chichi

# 29
  • Мнения: 200
Аз като кърмеща доста време и минала през разранени зърна, кръв, вдигане на температури от възпалени гърди ще кажа само, че от кърменето по-хубаво няма. Даваш най-доброто, което може да съществува на детето си, храненето с АМ е в пъти по-трудоемко. Доста е болезнено в началото, направо съм плакала като станеше време за хранене, но това е 2 седмици, след това не. Принципно доколкото съм чела и съм се интересувала навсякъде пише, че няма вариант жената да не може да кърми, освен ако няма някаква здравословна причина, но това е много малък процент🙂

Общи условия

Активация на акаунт