Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 28

  • 21 672
  • 748
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 117
Здравейте и от мен. Родих на 10.11., и кърмя. Лохиите ту са жълтеникави, а от 2-3 дни вечерно време има и кръвотечение, но е само вечер след като си взема душ и след това отида до тоалетна по малка нужда. Имам външни шевове, които още ме наболяват и се пръскам с ЦиКатридина след баня. Въпроса ми е - нормално ли е това с лохиите?
Благодаря Ви предварително и се извинявам, ако някъде има вече такъв въпрос

# 346
  • Мнения: 7 776
Обикновено леките настинки ги борех с компрес с ракия на врата за няколко часа. Сега като кърмя дали е безопасно да го правя?
Предвид алкохолните изпарения от кожата и близостта до гърдите, бих предложила компрес с топла извара например.

Марина,това е въпрос за следящия Ви АГ.

# 347
  • Мнения: 117
Зададох тук въпроса, понеже мислих, че може да се е случило и на друга майка и да получа отговор Simple Smile Извинявам се

# 348
  • Мнения: 4 378
За мен е нормално, все пак скоро сте родила. Моите втория път бяха 2 месица на приливи и отливи, с дни няма нио и след това брутална изненада. Предполагам знаете, че кърменето предизвиква контракции, та като се наслоги всичко си ми звучи в реда на нещата. Все пак звъннете един телефон да питате и АГ.

# 349
  • Мнения: 7 776
Зададох тук въпроса, понеже мислих, че може да се е случило и на друга майка и да получа отговор Simple Smile Извинявам се
Просто не сме лекари. А никой не знае какво е вашето медицинско състояние поспартум. Нито как е преминало раждането,какъв е хормоналния баланс,придружаващи заболявания и т.н . Дори и да се е случило в същия вид при друга жена, това не значи,че вашите тела са идентични.
Тези въпроси са за лекаря Ви.

# 350
  • Мнения: 117
За мен е нормално, все пак скоро сте родила. Моите втория път бяха 2 месица на приливи и отливи, с дни няма нио и след това брутална изненада. Предполагам знаете, че кърменето предизвиква контракции, та като се наслоги всичко си ми звучи в реда на нещата. Все пак звъннете един телефон да питате и АГ.
Благодаря Ви за отговора

# 351
  • Мнения: 82
Здравейте, бебка е на 5м( коригирана възраст 4м). Да преди 1 седмица имаше по 8-9 кърмения На денонощие. За последния месец беше качика около 600гр.
От около седмица махна си едното нощно хранене и сега яде в 20ч. И после чак в 5ч. А през деня яде в 9ч. 11ч  14ч. 17ч. 20ч. Притеснява ме че рязко намаляха храненията. Опитвам се да я слагам на 2ч. На гърда, но тя не иска да яде. Реве като я сложа, не иска да захапе зърното, или се хили и не ще да яде. Иначе има 5 6 напишкани памперса за деня и 1 2 наакани. Мн е активна. Спи си и през деня.  Дали е нормално за възраста и това хранене?

# 352
  • Мнения: X
Чай от лайка съвместим ли е с кърменето ?
Бебето е на 3 м. и 6 дни и според дерматоложката има АД.
Има упорити ,червени пъпки по бузите само, но не минават вече 2-3 седмици.
Педиатър ми предписа Елоком, но ме е страх и не я мазах.
Според педито мога да спра млечните продукти, телешкото, говеждо и фъстъци до 6- я месец на бебка, а дерматоложката не дава, щяла да има липси в кърмата.
Да потърся ли и трето мнение, много е тегаво да спра млечните, но ще го направя в името на здравето й.
Вече два дни не ги консумирам, но има сухо мляко в 3/1, дето пия.
Мога ли да вземам витамини и какви ( педито каза, да пия Допелхерц за кърмачки, а аз бях харесала Прегнакеър ).
Аз съм със сенна хрема, но според дерматоложката нямало такова нещо като наследствена предиспозиция, по скоро средата била замърсена.

# 353
  • Мнения: 4 378
И двата вида витамини стават. Чай от лайка може да се пие. Като ще спирате млечни ги спирате наистина, а не само това кафенци и само тази вафличка.
Съветвам да си направите пътво експеримент и да спрете да използвате балсам за устни, ако използвате. Аз в чудо се бях видяла, тъй като детето ми беше алеггично и вече се чудех към какво още реагира, оказа се балсама ми за устни.

# 354
  • Мнения: X
И двата вида витамини стават. Чай от лайка може да се пие. Като ще спирате млечни ги спирате наистина, а не само това кафенци и само тази вафличка.
Съветвам да си направите пътво експеримент и да спрете да използвате балсам за устни, ако използвате. Аз в чудо се бях видяла, тъй като детето ми беше алеггично и вече се чудех към какво още реагира, оказа се балсама ми за устни.
Н е ползвам балсами и червила, само крем за лице.
Ще спра да я целувам по бузите, но е толкова сладинка..
Спирам всичко млечно и вредно, но е трудно да караш на вегетариански храни и черен шоколад, без кафе - прави ме нервна.
За пиене Фенистил й дадоха, дано не е вредно. За да си осигурим калций дали сусамов тахан и ядки ще са достатъчни

# 355
  • Мнения: 4 378
Безмлечна диета, без ядки пазих почти 2 години, издържа се, а и без яйца бях 8 месеца от това време. Аз пиех калций на таблетки, във витамините за кърмачки е малко. Портокалите съдържат много калций, може да се подкрепяте с тях.
Фенистила е най-щадящия антихистамин, но много успива бебетата. Ако пие фенистил няма и да разберете има ли смисъл от диетата. Той ще премахне обрива ако е алиргичен без значение дали ядете мляко или не.

# 356
  • Мнения: X
Браво на вас, Ваня, вие сте герой.
Без млечни съм била само един месец, аз просто умирам за млечен шоколад , вафли и кашкавал.
Но в името на здравето, ще се жертвам.
Благодаря ви много за помощта! Simple Smile
А никакви ли ядки, не може ли поне бадеми и лешници. Напоследък страшно ми се ядат бадеми.

# 357
  • София
  • Мнения: 8 639
E_T_P  при доста бебета се случва, когато станат по-активни да намалят кърменията. Много по-интересно е да се играя и изучава всичко, отколкото все да си в мама Simple Smile Обикновено е период и после децата отново засилват броя кърмения. Но със сигурност е добре да предлагаш ти самата. Повечето бебета са по-склонни да сучат рано сутрин, късно вечер или нощем. Тогава са сънени и сучат добре, не им се занимава с друго. Добра идея би била да предложиш още едно кърмене преди да си легнеш. Ако тя суче в 20ч., може да я гушнеш и в просъница да и предложиш да суче, когато лягаш...11-12, когато и да е. Или рано сутрин, ако се разбудиш. Друг вариант е да се усамотявате следобедните часов-на тихо, с дръпнати пердета, на топличко и да се гушкате. Ако сте голи кожа до кожа-идеално. Инстинктите на бебетата се активират, като усетят голата кожа на майката, миризмата и пулса и. В банята, ако имате вана също(аз съм го правила и седнала на пода), да се облегнеш назад и да я гушкаш върху гърдите си.  
Иначе наддаването, напишканите и наакани памперси звучат добре Simple Smile Като цяло е нормално намаляването на кърменията, но ти като нейна майка я усещаш най-добре и ако изпитваш тревога винаги е добър вариант да предлагаш още няколко пъти на ден.
 
katerichka29 добре е да се спрат напълно поне млечните за минимум 4-6 седмици. След това можеш да  опиташ пак малко количество и д анаблюдаваш дали има реакция при бебето. Случва се и диетата на майката да не е причина за АД, спирането на някои храни да не повлияе по никакъв начин. Но млечните продукти обикновено са най-честия виновник. Майки са ми споделяли, че диетата не  епомогнала по никакъв начин, но даването на добър пробиотик е помагало много. За жалост при близка приятелка АД се връщаше след спиране на пробиотика(доста скъп и не беше възможно непрекъснато да се купува).

3 в 1 не е добър вариант при кърмене. Инстантното кафе влиза директно в кръвообръщението и "предрусва" повече от обикновено кофеиново. Има страшно много захар, обработено е...не е здравословен вариант. Кърмачката може да пие кафе, но е добре да е истинско, хубаво кафе.
В кърмата трудно ще има липси, тялото приоритизира бебето затова ако се стигне до краен случай, то би било за кърмачката, не за бебето. Т.е. ако залипсва калций, той ще е за сметка на майката...бебето ще продължава да си получава достатъчно. Но това са крайни случаи на недохранване, предполага се, че тук не сме Сомалия(дори там, при екстремно гладуващи майки, кърмата им е най-добрата храна за техните бебета и нищо не може да я замести). Едно все пак разнообразно хранене може да компенсира липсата на млечни продукти и някои видове плодове или меса. В днешно време имаме достъп до много продукти. Калций има в суровият сусам, много добър източник е Simple Smile Аз самата съм на противовъзпалителен хранителен режим вече почти година-ям месо, зеленчуци, малко плодове. Не консумирам млечни, никакви варива, никакви ядки, семена. Трудно е понякога(най-вече с измислянето на храна за всеки ден), но човек свиква и му става рутина. Може да си намерите някаква група за подкрепа, по-лесно е, когато има къде да се споделя и кой да ти даде идеи. Мисля, че във фейсбук имаше група за деца с АД и АБКМ.
Могат да се взимат витамини, но е добре да е след изследване на конкретни неща-например желязо, вит.Д, калций, магнезий, б12... Така ще видите дали наистина има недостиг и да го запълвате с конкретното вещество, което не ви стига. В доста от популярните марки и особено в добавки тип"мултивитамин" се слагат малки количества и евтини форми, които са трудноусвоими. Мога да дам пример с Б12-масово се слага цианкобаламин, който е трудноусвоим. Редно е да се взима метилкобаламин, който се усвоява лесно и бързо запълва липси в организма.

# 358
  • Мнения: 4 378
Браво на вас, Ваня, вие сте герой.
Без млечни съм била само един месец, аз просто умирам за млечен шоколад , вафли и кашкавал.
Но в името на здравето, ще се жертвам.
Благодаря ви много за помощта! Simple Smile
А никакви ли ядки, не може ли поне бадеми и лешници. Напоследък страшно ми се ядат бадеми.
Моите и двете деца имаха проблем с ядките ката аз ям, не е задължително вашето да има.
Пробиотика, както предлага Дези, често е добра идея, но винаги има изключения. Голямото ми дете направи АД от Биогая, много време ми отне да се усетя от какво и много се измъчи детето. Та аз пробиотик без нужда вече не давам. Сега малкото ми прави някакъв дерматит от вид. Д на джеймисън, а голямата от Вигантола миналата година....понякога е трудно да се сетя кой какво...

# 359
  • София
  • Мнения: 8 639
Да, за жалост намирането на решението е на принципа проба-грешка. Диета, после въвеждате бавно, за да видите дали има реакция. Или пробиотик, или някакви добавки/или спирането им. Дрехи, спално бельо. От други хора съм чувала, че е помагала хомеопатия(макар аз въобще да не съм запозната с нея).
Моя позната в Германия прави някакъв дерматит, предписали са и противоалергично спално бельо и се поема от здравната им каса.

Общи условия

Активация на акаунт