Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 28

  • 21 564
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 318
Бъги, аз имах проблем със запушване след отбиване и се консулхирах с Айла, та нейния съвет беше да направя едно пълно цедене (беше към 10 ден като при вас) и край, да не си занимавам повече.

# 16
  • Мнения: 849
Това вероятно е жлезистата тъкан, което виждате и напипвате. Ако не са твърди бучки. Действате си правилно,просто давайте често на бебето гърди и двете на кърмене.

Много ви благодаря отново са бързия и адекватен отговор.

Да, като мрежа е, но е адски твърдо. За жалост и честото сукане се оказва предизвикателство, защото бебето не можа да засуче, само се мята, реве, сякаш не му се понрави тази гигантска твърда гърда. А с помпата почти нищо не излиза. Въобще..Ужас. Поизцедих малко на ръка, но то все по-подуто става.

# 17
  • Мнения: 7 775
Раждането секцио ли беше? Има отношение по повод подуването затова питам.

# 18
  • София
  • Мнения: 616
Благодаря, Кактусче, и аз да се разпиша в новата тема. Опитвам се да отбивам от месец и половина, но не ми се получава нещо. Sol 1986, искрено ти завиждам! Освен това пак имам отпечатъци от зъби по зърната и ми се реве от болка нощем. Абе, чудна забава пада с това кърмене 😄

# 19
  • Мнения: 849
Не, раждането беше нормално Confused  Имах система и упойка.

# 20
  • Мнения: 5
Здравейте! Идвам със следния въпрос. Настинала съм доста и пих следните неща- вит Ц, Супрадин, Флудрекс, парацетамол и аналгин. Знам, че аналгинът не е съвместим с кърменето, но само това имах вкъщи, а нямаше кой да ми донесе друго. В момента давам АМ на бебето, цедя се и хвърлям кърмата. Въпросът ми е след колко време се изчиства организмът от парацетамола, кога мога да давам пак кърма?

# 21
  • Мнения: 816
Здравейте , бебчето ми е на 3 месеца и седмица и вечер заспива към 10 и не се буди до сутринта. Известно време аз я будих около 3-4 , като я усетя , че мърда(но понякога само се върти , не мляска или да си смуче ръцете) , хапва и после се буди към 7-8 . Снощи реших да я оставя да видя тя до кога ще спи и снищо от 22 спа до 6 сутринта. 
Въпросът  ми е - да я оставям ли да си спи или трябва да ядат по-често (сега е 5,5 кг ) ? Аз пък се будя около 3-4 засега и гледам да се цедя да не става много време между кърменията.

# 22
  • Мнения: 7 775
Благодаря, Кактусче, и аз да се разпиша в новата тема. Опитвам се да отбивам от месец и половина, но не ми се получава нещо. Sol 1986, искрено ти завиждам! Освен това пак имам отпечатъци от зъби по зърната и ми се реве от болка нощем. Абе, чудна забава пада с това кърмене 😄
А с нов ритуал за сън имате ли напредък?
Откопчването не помага ли за зъбите? Или не се впечатлява?
Здравейте , бебчето ми е на 3 месеца и седмица и вечер заспива към 10 и не се буди до сутринта. Известно време аз я будих около 3-4 , като я усетя , че мърда(но понякога само се върти , не мляска или да си смуче ръцете) , хапва и после се буди към 7-8 . Снощи реших да я оставя да видя тя до кога ще спи и снищо от 22 спа до 6 сутринта. 
Въпросът  ми е - да я оставям ли да си спи или трябва да ядат по-често (сега е 5,5 кг ) ? Аз пък се будя около 3-4 засега и гледам да се цедя да не става много време между кърменията.
Наддаването звучи добре,предполагам пълни добре памперсите?Може да пробвате да я оставяте да спи, а вие да цедите при нужда,ако има напрежение и болка само.
Здравейте! Идвам със следния въпрос. Настинала съм доста и пих следните неща- вит Ц, Супрадин, Флудрекс, парацетамол и аналгин. Знам, че аналгинът не е съвместим с кърменето, но само това имах вкъщи, а нямаше кой да ми донесе друго. В момента давам АМ на бебето, цедя се и хвърлям кърмата. Въпросът ми е след колко време се изчиства организмът от парацетамола, кога мога да давам пак кърма?
.
На колко е бебето?

Много е времето за изчистване от организма, около 77 часа. Рискът е висок при аналгина - http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/metamizole/product/
По принцип не е медикамент,който е ок да пиете и вие, еле при настинка, в някои страни е забранен за употреба дори.

Опитът сочи,че еднократен прием не е причина за спиране на кърменето, но вие ще прецените как да действате.

Сол, много се радвам! Да не забравиш да полееш края на този прекрасен период и да го отпразнуваш, ей! Задължително е! 😛

Защо нещо ми е заседнало в главата,че някой е питал в предната тема за техника на цедене на ръка,имам чувството,че съм забравила да пиша под някой пост,ама го слагам да ми е мирна главатаhttps://www.google.com/amp/s/xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/amp/

# 23
  • Мнения: 816
LittleCactus , мерси много за съветите.
Ще я оставям да си спи , иначе качва на кг и й давам да яде , когато иска.
За новите майки да си разкажа нашата история - малкото само си засука и знаеше какво прави, но нямах много кърма. Първо давах добавка периодично по съвет на лекарите, след това реших да я пробвам само на кърма. Първите два месеца само ядеше - час/ час и половина ядене/ спане и след час пак, само вечер по- рядко. Бебчо се роди 2,5 кг и май нямаше и мнг сили да смуче. При цедене с помпа имах 10 мл за 10 мин.макс.  Имах консултация с Хедра и ми препоръча една билка да пия. Но ТСХ ми беше ниско и регулирах хапчетата. И от към трети месец вече усетих , какво е да засмуква бебето . Вече се храни за около 20 мин и на 2-3/4 часа. Даже все се притеснявах, че не яде, но не е така - просто май се регулира кърмата- поне е достатъчно. От 2,5 кг , трети месец е 5,5 кг - памперсите са ок.

# 24
  • Мнения: 4 318
Здравейте! Идвам със следния въпрос. Настинала съм доста и пих следните неща- вит Ц, Супрадин, Флудрекс, парацетамол и аналгин. Знам, че аналгинът не е съвместим с кърменето, но само това имах вкъщи, а нямаше кой да ми донесе друго. В момента давам АМ на бебето, цедя се и хвърлям кърмата. Въпросът ми е след колко време се изчиства организмът от парацетамола, кога мога да давам пак кърма?

Нито едно от тези лекарства не лекува, не са за облекчаване на симптоми, т.е. пред избора да се пие аналгин или да се стискат зъби винаги се избира второто. Изпила сте бая неща... Парацетамола е съвместим и вие най-малкия проблем. Аналгина е това, за което е писала кактусчето, то е проблем. Аспирин не съм проверявала до сега дали е съвместим, ще проверя сега и ще редактирам.

# 25
  • Мнения: 7 775
Аз не видях до е питала за аспирина, но да кажа, че зависи от дозата, и дали е аспирин протект,той е съвместим по принцип, но се пие само по предписание, например при тромбофилия си се пие. Не се пие по собствено усмотрение.

Флудрексът сега го разгледах и едната му съставка (другите са парацетамол и витамин С, та молко се обмисля да се пият отделно и да се пият в прахче) не е много препоръчителна да се взима продължително време,няма обаче достатъчно данни за него

Та съветвам да не се взима повече.

Накратко, не се самолекуваме,не си самопредписваме домашната аптечка. Дори в положение на пандемия, лекарите поне по телефона ще ви консултират.

https://www.google.com/amp/s/xedra.wordpress.com/2008/01/02/72/amp/

Санса, консултирала сте с правилния човек. Чудесно звучи наддаването, кърмата наистина се е регулирала,продължавайте си все така.

# 26
  • Мнения: 2 529
И мен ме захапа педиатъра, защото детето на 4 месеца е качило само 370гр последния месец. Роден 3120, сега е 5810. Изписа Гастротус за рефлукса, някой има ли наблюдения? Сякаш и той не помага, повръща си и това е. Друг дискомфорт, свързан с рефлукса, няма.

# 27
  • Мнения: 7 775
Идете на гастроентеролог за рефлукса. Педатърът не е специалист по гастро проблеми, идете при специалист.

Наддаватето е нормално.

# 28
  • Мнения: 4 318
Да, вярно, нещо не съм прочела като хората, няма аспирин.

# 29
  • Мнения: 772
Здравейте,
Моето момченце е на 3 седмици и е само на кърма от самото начало. От няколко дни има промяна в него- суче  за кратко за 5 мин и след това започва да буйства, да ме рита и да плаче, изнервя се, а същевремнно продържава да търси още да яде. После много плаче и се опитва да засуче дълго време, но тъй като е изнервен и не успява.  Трябва време да го успокоим с таткото за да засуче отново и да се нахрани както трябва за да заспи. Преди правеше тези номера само вечер в продължение на 3 часа, а тези дни почти всяко хранене е такава борба и съотвегно заспива трудно. Може ли да са колики това? Защото буйства точно непосредствено след като започне да яде.

Общи условия

Активация на акаунт