Време е за ИКЕА! - Тема 32

  • 40 349
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 6 292
Сглобени мебели - НЕ, освен ако грам не личи! Само разопаковани приемат и дават ваучер!

# 556
  • София
  • Мнения: 299
Благодаря ви, момичета!

Много ми се усложнява задачата така. От началото на декември не мога да взема решение какъв шкаф/скрин/витрина да сложа на тази въпросната стена. Не съм в София от няколко месеца, иначе щеше да е лесно - живея в близост до Икеа и можех да си позволя обстойно обикаляне и оглеждане на спокойствие в работен ден.

# 557
  • Мнения: 68 646
Права си. Обърках се за връщане с нарушена опаковка, тогава беше с ваучер. Ако е отворено.

Но ми е останало че са споделяли тук и за сглобявани неща. Дано се включат.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 12:35 от teta75

# 558
  • Мнения: 22 867
Lombardi, питай, опитай.....не се знае, може нещо да ти измислят икейци.

# 559
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Имам проблем с вписването в  програмата за проектиране на кухня, въпреки, че имам акаунт, в който влизам без проблем, пази си любимите ми артикули и т.н.
При опит да ползвам програмата  ,  системата изисква наново да вляза в акаунта си.
Въвеждам данните за вход, но ми съобщава, че няма такъв акаунт,  или че данните за парола или потребител са неверни.
Направих няколко опита , смених паролите, рестаритирах браузерите Microsoft Edge / Chrome, дори регистрирах нов акаунт.
Винаги при опит да се впиша в програмата за кухни се случва същото.
Искам да си направя примерен проект на кухнята .
Без да вляза, запазването му е невъзможно.

Някой имал ли е подобен проблем и как го решихте? Благодаря!

# 560
  • софия
  • Мнения: 25 458
За програмата за кухни трябва да си направиш нова регистрация. Доста тъпо, но аз по друг начин не успях да я ползвам преди година. Имаше и нещо, че може да запази до 5 проекта.

# 561
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Направих си нова регистрация. Същия проблем.
Опитах и без да съм влязала да  направя  трета нова регистрация , след   вход в програмата,  но 10 пъти ми изписва ,че въведените при регистрация пароли не съвпадат. А те съвпадат.
Очевидно е някакъв бъг.
Единственото, което ми хрумва е , че са написали,  че програмата не работи с 64 бит версия на браузерите.
Но лаптопа ми е с такава версия и съответно браузерите.
От друга страна аз нямам проблем с програмата , а със запазването на проекта, заради невъзможността да вляза.

Писах им през контактната форма. Но съм скептична.

# 562
  • In transit
  • Мнения: 11 816
Скоро ми се наложи да се логна в програмата за кухни на Икеа, нямах проблем. Не бях влизала повече от година и половина. При мен обаче програмата работи като хората само и единствено под ИЕ.

# 563
  • Мнения: 895
Нов фен съм на икеа и не мога да се ориентирам още в гардеробите им. Видях системата за проектиране, както и отделните продукти, но проблема е, че имам 295см място, което искам да оползотворя от до с гардероб. Дали има крила, които са малко по-малки от 50см, защото точно 5см няма да ни достигнат за 6-крилен или пък някакви други хитринки за да събера желаните 6 крила или поне да запълня стената :/

# 564
  • Мнения: 6 292
Имат корпуси Пакс 50, 75, 100 см. Може да вземете 2х100 и 1х75. Имат доста врати на панти 50 см, но в размер 25 см са 1-2 модела. Така става с 5 врати по 50 см и една 25. Губите тези 20 см, които имате. Може да ги ползвате да си държите дъска за гладене примерно, аз така направих - ползвах нишата за ските и дъската.

# 565
  • Мнения: 253
Нов фен съм на икеа и не мога да се ориентирам още в гардеробите им. Видях системата за проектиране, както и отделните продукти, но проблема е, че имам 295см място, което искам да оползотворя от до с гардероб. Дали има крила, които са малко по-малки от 50см, защото точно 5см няма да ни достигнат за 6-крилен или пък някакви други хитринки за да събера желаните 6 крила или поне да запълня стената :/
Аз бих препоръчала гардероб 250 + етажерка Kallax или Billy за 40 см. Последната с надстройка става висока 235, а има Pax с височина 236 и ще са на едно ниво.

# 566
  • Мнения: 895
Много ви благодаря !

# 567
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Понеже питах и тук за проблема с програмата за кухни, да кажа, че си реших проблема, но да не пиша едно и също.
Отговорих в темата за кухни.
Ако някой има интерес:
Скрит текст:
По моя проблем с програмата за кухни,  да споделя за новаците като мен Cold Sweat.
Обадиха ми се от Икеа, в отговор на запитването ми.
Оказа се, че ако имаш акаунт в сайта, не можеш да се впишеш с него в програмата. Трябва да направиш нов, различен от този, за  да влезеш  в програмата за проектиране?!
Аз още вчера бях пробвала да направя това, но тогава пък ми даваше грешка, че паролите не съвпадат.
Днес се повтори същото сутринта.
След обяд ,внезапно, новата регистрация беше приета. Осанна!!
При многобройните си опити размествах мястото на символите в паролата и накрая, когато започнах с число вместо с буква, прие регистрацията. Всъщност, смятам че бъг-натото в сайта се оправи или беше оправено. Не смятам,  че е от реда на въвеждане, но все пак нищо не е изключено.

Иначе, нямах никакъв проблем с 64 бит браузер,  въпреки, че са написали, че с тях не работи.
Но не ползвах  Хром , а MS Edge, защото нямах нерви да не се бъгне и самата програма.

По каква причина не можеш да ползваш съществуващия си акаунт и защо не
са написали това на стр на програмата,  си остава загадка за мен.Flushed
Иначе, жената беше изключително любезна и заедно се посмяхме на неволите ми.

За другите програми за проектиране нямало такова изискване. Тях тепърва ще ги разучавам.
Очарована съм от възможностите за конфигуриране на отделните елементи!
Самата програма е инатлива и тъпа, да ме прощават разработчиците!
Заинатява се на някои странни разположения и така и не й намерих цаката, но ще се боря!

# 568
  • In transit
  • Мнения: 11 816
blackstreet, и аз имах същата дилема като теб. Мястото ми е 270см.. Сложих 2х100 и 1х50см, а дупката, която остана си прибирам масата за гладене. Много добре стои. Като малката част 50см я взех от по-тесните...не помня 30 см ли бяха дълбочина и я оставих без вратички. Там си редя козметика, списания, сложила съм кутии с капаци и съм доволна.

В ( като вятър), те скоро пак ще имат проблеми с програмите си за проектиране, защото Флаш плейъра го спряха и няма да има поддръжка.

# 569
  • Мнения: 5 094
Някой слагал ли е тази лампа над огледало да видя как ще стои
 https://www.ikea.bg/products/lighting/wall-lights/arstid-led-osv … -kartina/10355482

Дайте съвет какво осветление да измисля над огледало сложено на дългата страна (landskape а не portret), в кородор ще е. Това е огледалото

Общи условия

Активация на акаунт