Проблеми с хормоните,акне,подкожни пъпки

  • 2 699
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте.Имам повишени мъжки хормони тестостерон и двоен андростендион.Всички женски хормони са ми в норма.Цикълът ми е нормален.От повишение на мъжките полови хормони идва проблем с цирейте които ми излизат и пъпките.Висока съм 1.75,тежа 56-57 кг в норма.Не ям сладки неща.Изписаха ми противозачатъчни Белара.
Преди 8 години пих хлое около 10 месеца лицето ми се изчисти,но като ги спрях качих 7 кг и след година прием пъпките се върнаха.Килограмите си ги върнах и пак съм си фина мацка.
Въпросът ми е да пия ли тази Белара.Качват ли се килограми от нея.Не искам кожата да ми се изчисти временно и да ставам слон.Всичко е с временен ефект.
Дайте съвети.Приемем и критики.

# 1
  • Мнения: 4 395
Нещо друго, което да балансира хормоните няма ли? Билки някакви?

Аз бях дълги години на ОК, вкл. Хлое, и още не мога да си нормализирам женските хормони. Мое мнение - ако можете да ги избегнете, направете го.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
На колко години си?

# 3
  • Мнения: 49
[quote author=Maria Dimova 26 години

# 4
  • Мнения: 49
Нещо друго, което да балансира хормоните няма ли? Билки някакви?
Ами пробвала съм витамини много чайове не съм във форма на билки от месец и половина ми казаха да приемам бирена мая приемам я всеки ден три пъти по две таблетки и по никакъв начин не виждам да ми е помогнала

Аз бях дълги години на ОК, вкл. Хлое, и още не мога да си нормализирам женските хормони. Мое мнение - ако можете да ги избегнете, направете го.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
По другите теми също може да прочетеш, че при дисбаланс не се пият ОК с години, а само 6 месеца, после се почива. Има ли вероятност да имаш СПКЯ?
Възможно е да е алергия към млечни. Разгледай фраксел лазер. Белара не знам , но Диане 35 се изписва за дисбаланс с косми и акне.

# 6
  • Мнения: 4 395
Агнус кастус витекс?

# 7
  • Мнения: 49
Какво е това

# 8
# 9
  • Мнения: 49
Може ли да си ги взема
Без предписание от лекар
Гинеколжката ми е против билки?

# 10
  • Мнения: 4 395
Не съм лекар и не мога да кажа дали може да ги пиете и какъв ефект ще има при Вас. Както пишете, проблемите са Ви основно с мъжките хормони. Моите са с женските. Като пия Витекс - имам цикъл, като не пия - нямам Joy
Но пак уточнявам, че аз години наред пих противозачатъчни и сега тялото ми, образно казано, не иска да работи самостоятелно. И тъй като вече не искам да пия изкуствени хормони, пия това.

Ако имате възможност, защо не посетите и друг АГ за второ мнение? Примерно, д-р Сидеров в АГ "Шейново" ?

# 11
  • Мнения: 182
Здравейте , със същият проблем съм , подкожни пъпки по брадичката , по челото и по гърба . Пих Белара 7 месеца и от тях се изпъпчих още повече , имах огромни и болезнени подкожни пъпки по челото , сменихме ги с други противозачатъчни Линдинет , пак същата работа...опитах какво ли не , пих Витекс , от него пък ми се скъси цикъла от 28 на 25 дни и имах кафяво зацапване ... сега пия билки коприва и бял равнец пък да видим .Ще следя темата.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279

# 13
  • Мнения: 2
Здравейте, аз също дълги години се боря и не съм открила нещо, което да помага за дълъг период. Пила съм Ясмин, от който изобщо не съм качвала килограми. Започва да ми действа на четвътия месец чак, но действието е прекрасно. Просто спират да излизат пъпки. Няма нужда да се мажеш с каквото и да е. В момента не пия обаче. Много се рових из бг мама да видя кой от какво е доволен. Сега се мажа с benzaknen 10 %. Много съм доволна. Действивто не е като на противозачатъчните, но определено съм щастлива, че го открих. Нямам тежко акне, но не е и леко. Когато четох колентарите, хората сякаш баха склонни да си вземат по- малък процент от 10. Но аз като че ли имам вътрешна нагласа, че по- малък процент няма да ми действа. Кремчето е приятно. Нищо не се усеща като дразнене или белене или каквото и да е. На втората седмица усетих ефект. За съжаление пише да се ползва 2 месеца. Не знам какво се има предвид под това. Дали ще стане нещо лошо ако продължа да го ползвам или просто действието ще спре както е със Зинерита, който при мен също помагаше, но доктор ме предупреди че в един момент кожата ще свикне със съставките и те ще спрат да действат.

Общи условия

Активация на акаунт