Августовски бебета 2020 ! Тема 3

  • 17 904
  • 744
  •   1
Отговори

Анкета

На какъв вид захранване се спряхте за вашето бебче?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 23 ное 2020, 21:31

# 720
  • Мнения: 7 898
Имам пила, нокторезачка и малка ножичка с предпазител. Еми най-лесно и бързо е с ножичката. За 2 мин ги режа , много лесно,дори не е нужно да е заспал. Нокторезачката нищо не можа да отреже само огъна нокътя.
Боже само аз ли съм от безстрашните майки (въпреки ,че ми е първо дете)😁? Нито ме е било страх да го къпя ,нито да го държа,нито да му режа ноктите или каквото и да било. Знам,че има много страхливи мами. При мен всичко тръгна много естествено, все едно цял живот съм се грижила за бебче ❤

Ела да опиташ да отрежеш ноктите на моя шишко Simple Smile. Такова дърпане, двама човека не можем да го усмирим. Чакам да заспи и тогава ги режа.

# 721
  • София
  • Мнения: 799
loewin, специалистите мисля, че препоръчват носенето с лице напред да е за не  повече от 15 минути дневно. Можеш да питаш в групата за бебеносенето, в която отговаря Кристина Пондева.
Това не го знаех, благодаря, ще го имам предвид и ще проучва. Някъде бях чела, че след 6тия месец може да зяпат напред, но пак ще се консултирам Grinning

 
loewin, абсолютно всеки си преценява кое би му било полезно и кое не. То и затова има толкова модели на пазара.
Моята я купих от слинготека, можеш да погледнеш там подробно описание.
https://slingoteka.com/tula-explore/
Благодаря, ще погледна по-подробно Simple Smile

# 722
  • Мнения: 4 144
Аз режа с ножичка и то докато играе най-често. Гледам някой да я занимава и малко по малко изрязвам. Даже се е случвало по 1-2 нокътя на ден да успея само.
Катеричка, не се тревожи! Нищо не е станало чак толкова! По-спокойно и уверено го надавай. Ти си най-праивлния човек за твоето дете и няма такъв филм- най-ужасна майка.

# 723
  • Мнения: 191
Ох, аз ноктите на ръчичките лесно ги режа. То всъщност режа само отстрани, а другата част с пиличка и то през ден, че като налапа пръста се дере по венеца, адокато я кърмя се гали по главата с нокти 😁
Тая работа за носенето напред, че не е хубаво и аз я четох и затова си взех раница, която не става за такова носене. Аз всъщност не съм инвестирала в скъпа раница, взех си на Киндеркрафт за 80лв,пак с М форма на крачетата и с дебели каиши и засега й харесва. След това се замислих, че аз вкъщи на ръце доста често я нося да гледа напред... То не е ли същата работа. 🤷🏼‍♀️

# 724
  • Мнения: 4 144
Сга се сетих да допълня, че в повечето случаи даже леко режа от единия край нокътя и другото го издърпвам с моите нокти. Гледам максимално малко да държа ножичката покрай нея.

# 725
  • Мнения: 443
Аз режа на моя с ножичка за бебета, но само докато спи. Даже не съм пробвала като е буден. Такива нещо като ужасна майка няма. Тепърва мисля че ще ни предстоят паднали от леглото деца, изтървани, удряни и какво ли не 😃 Ще стават все по-жилави, мен много ме е страх да не тупне от леглото, днес например го бях оставила и се изправих от леглото и се обърнах да го видя, а той вече по корем се е обърнал 😬 не може да пълзи, ама си трябва внимание. Аз редовно го драскам, удрям и му пълня ушите с вода, но няма как, случват се такива неща за съжаление.

Момичета, както казах, ние ходим на рехабилитация и нашата рехабилитаторка е много черногледа по мое мнение, все не й харесва нещо в детето, сега бил като локум, моля ви се. На 3.5 месеца е, защо не можел да се обръща по корем, защо нямал опора в краката, защо като му дърпаме ръцете нагоре му висвала главата 🙄 Вече се чудя наред ли му е всичко, вашите какви умения имат? Нашият от 2 седмици може би започна да държи глава стабилно по корем и да я обръща наляво-надясно. С леко побутване се обръща по корем, като го държа на рамо, също държи добре глава. Следи играчки, хваща ги, като е по корем, опитва да хване играчките пред него. Половината ми ден минава в упражнения, някак започна да се заражда някакъв комплекс, че не съм добра майка и не правя достатъчно, въпреки че наистина се старая максимално. Наскоро прочетох глупостта, че и родените секцио са един вид по-кекави, защото, как да кажа, не правели усилия през самото раждане, та имали слаб мускулен тонус, та съвсем се комплексирах и въпреки че според мен детето си ми е много добре, но като идем на упражнения и като ти кажат, че детето ти е като локум и ти става едно тъпо... Оплаках се 😃

И аз знам, че не е желателно все още да се носи напред в раничката. Иначе ние сме с ергобейби embrace и му харесва. Малко се бунтува първоначално, но после се успокоява.

# 726
  • Мнения: 191
Амии и моята маймунка не може напълно сама да се обръща по корем. Трябва да ме хване за пръста и да се набере на него и се завърта.
Ох, ако започнем отсега да мислим, че сме лоши майки не ми се мисли по нататък какво ще... Юнак без рана не може, нали 😁 Само да са здрави, а тези дребните неща минават и заминават. След време ще се смеем.. 😊🤭

# 727
  • Мнения: 1 885
Аз му режа ноктите само докато го кърмя 😄😄 по друг начин не се получава. Относно обръщането моят син е на 3 месеца,но не се обръща от гръб по корем. 🤔

# 728
  • Мнения: 1 355
Моето чудовище не се обръща на никъде, така че кажи на рехабилитаторката да се ...

# 729
  • Мнения: 1 885
Момичета,имам голямо притеснение. От 2 дни малкият не е акал и се чудя дали има нещо притеснително. Изцяло на кърма е.

# 730
  • Мнения: 7 898
Няма нищо притеснително, но все пак внимавай какво ядеш. Деца на кърма акат по- рядко от останалите.

Моя не може да се обръща. Мъчи се и трябва да му побутна дупето за да може да се обърне, но тогава пък си затиска ръката отдолу понеже не знае какво да я прави. Все още не може да седи и по корем д изправена главичка. Като го нося на ръце я държи здраво, но по корем не може.

# 731
  • Мнения: X
Аз режа на моя с ножичка за бебета, но само докато спи. Даже не съм пробвала като е буден. Такива нещо като ужасна майка няма. Тепърва мисля че ще ни предстоят паднали от леглото деца, изтървани, удряни и какво ли не 😃 Ще стават все по-жилави, мен много ме е страх да не тупне от леглото, днес например го бях оставила и се изправих от леглото и се обърнах да го видя, а той вече по корем се е обърнал 😬 не може да пълзи, ама си трябва внимание. Аз редовно го драскам, удрям и му пълня ушите с вода, но няма как, случват се такива неща за съжаление.

Момичета, както казах, ние ходим на рехабилитация и нашата рехабилитаторка е много черногледа по мое мнение, все не й харесва нещо в детето, сега бил като локум, моля ви се. На 3.5 месеца е, защо не можел да се обръща по корем, защо нямал опора в краката, защо като му дърпаме ръцете нагоре му висвала главата 🙄 Вече се чудя наред ли му е всичко, вашите какви умения имат? Нашият от 2 седмици може би започна да държи глава стабилно по корем и да я обръща наляво-надясно. С леко побутване се обръща по корем, като го държа на рамо, също държи добре глава. Следи играчки, хваща ги, като е по корем, опитва да хване играчките пред него. Половината ми ден минава в упражнения, някак започна да се заражда някакъв комплекс, че не съм добра майка и не правя достатъчно, въпреки че наистина се старая максимално. Наскоро прочетох глупостта, че и родените секцио са един вид по-кекави, защото, как да кажа, не правели усилия през самото раждане, та имали слаб мускулен тонус, та съвсем се комплексирах и въпреки че според мен детето си ми е много добре, но като идем на упражнения и като ти кажат, че детето ти е като локум и ти става едно тъпо... Оплаках се 😃

И аз знам, че не е желателно все още да се носи напред в раничката. Иначе ние сме с ергобейби embrace и му харесва. Малко се бунтува първоначално, но после се успокоява.
Моята е на 3 месеца и 6 дни, досега само веднъж се е обръщала от корем по гръб.
Главата държи стабилно и се задържа дълго в такава позиция.
Но не хваща играчки, само ги следи с очи, скучни са й. Хваща косата ми, ръцете ми, одеялото.

# 732
  • Мнения: 1 355
Днес забелязах, че на беба чочката се е зачервила на входа на влагалището... Страшно съм притеснена, не ми се ще да обикаляме по различни лекари в това болно време и неуредици в здравните заведения, а умирам от ужас нещо да не ѝ стане... 😭 Какво да правя 😣

# 733
  • Мнения: 1 120
Моят също нищо не прави 😄
Лежи си най-спокойно. Кака му започна да се обръща по корем съзнателно на 4месеца. Той какъвто е шишко .. няма да е скоро, на 26ти ще стане на 3м. Даже и на страни още не е опитвал. Ама 9кг си му тежат.
Опитва се да бута играчките, но рядко, явно си ги подбира  😄
Главата си я държи, но и там му трябва усъвършенстване.

# 734
  • Мнения: 4 144
Днес забелязах, че на беба чочката се е зачервила на входа на влагалището... Страшно съм притеснена, не ми се ще да обикаляме по различни лекари в това болно време и неуредици в здравните заведения, а умирам от ужас нещо да не ѝ стане... 😭 Какво да правя 😣
Почистваш с вода при всяка смяна на памперса, без да задължаваш много там с пръсти. А ако искаш може да миеш със Сафорел, на нас ни е предписан от лл, но не е с рецепта. Съдържа репей, който успокоява раздразненията и е безопасен за бебета. Ти мислиш ли, че я боли или по -скоро те е страх да не стане по-зле ?

Общи условия

Активация на акаунт