Августовски бебета 2020 ! Тема 3

  • 18 009
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 819
Относно захранването, аз съм много необразована по темата, все си мислех, че има много време, ама то няма. И аз с кеф ще чета мненията ви, ще ми помогнат много.
Да ви попитам - Ния спи от 21ч вечерта до 6-7 сутринта. Буди се, хапва и веднага я слагаме да спи пак. Спинка час и нещо и става. Дали е правилно така или е по-правилно да си играем малко и после да я слагам за сън? В чуденка съм.

# 46
  • Мнения: 2 004
Аз бях направила режима да спи от 21,30 до 9-10 сутринта. Когато се събуди, само го взимам да яде и пак го слагам да спи. Той ядеше в просъница. Денем имаше един сън от два часа и няколко по-кратки.
Вашите деца как дишат?
Моят понякога все едно има хрипове. Педиатърката каза, че понеже не може сам да си издухва секретите от горните дихателни пътища и затова се получава така.
Каза да му промивам нослето и да дърпам много внимателно с аспираторчето и че било нормално да е така. Даже било нормално понякога да се закашля.
Ама ще видим. Може да го заведа тая седмица да го погледне дали не настива нещо. Иначе няма някакви сополи.
За захранването ще карам по схема.
Мисля да започна от 4-5месец.
Свекърва ми и сега ми казва, че давала на нейните деца от не знам си кой ден по лъжичка ябълков сок, ама аз я пропускам покрай ушите си.

# 47
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Относно захранването, аз съм много необразована по темата, все си мислех, че има много време, ама то няма. И аз с кеф ще чета мненията ви, ще ми помогнат много.
Да ви попитам - Ния спи от 21ч вечерта до 6-7 сутринта. Буди се, хапва и веднага я слагаме да спи пак. Спинка час и нещо и става. Дали е правилно така или е по-правилно да си играем малко и после да я слагам за сън? В чуденка съм.
И ние ставаме, сменяме памперса + 5 минути да си направя кафе и го слагам да яде и той заспива пак. Щом иска да спи детето, коя съм аз да му преча?! Sweat Smile

# 48
  • Мнения: 163
Как го правите този номер с режима без нощно хранене? Децата сами ли започнаха да спят или? И ако да, на каква възраст?

# 49
  • София
  • Мнения: 799
ellocin, и ние сме така. Само дето Катрин заспива към 22:00 и се събужда между 5 и 6, папка и още докато е на рамо за оригване заспива. И спи до към 8:30-09:00. Така че мисля, че е нормално. Щом му се спи на детето, не го буди.

Моята снощи се събуди в 04:30 (то детето свикнало по старото време) и я взех и докато направя млякото тя заспа в ръцете ми. И аз като кукувица седя на дивана в 5 сутринта, а малкото спи сладко сладко върху мен. Ей така откарахме до 06:00 Smile Надявам се за 2-3 дни да си влезе в режима, че точно бях почнала да се наспивам и не съм готова психически да се върна към безсънния период No Mouth

Nikolaeva12, аз започнах да я отказвам първо от яденето към 03:00 през нощта. Като се разплачеше, ставах, разхождах я наляво-надясно, давах биберон, давах малко водичка или чай и така гледах да я разсейвам поне 1 час. И тя например в един момент заспиваше и се събужда пак в 5. Тогава вече й давам да яде. И така малко по-малко спря това хранене в 03:00. После забелязахме, че в 12 през нощта аз я будя насила да яде и просто решихме да не я будим повече. Та с две думи: яденето в 03 аз й го махнах, а в 00:00 сама си го махна.

# 50
  • Мнения: 223
И Йоанка съм я забелязал, че отидем ли някъде на гости, например в майка ми веднъж бяхме цял ден, и си разваля режима, не спа спокойно, яде през час по малко, абе обърква ни се схемата. Същото и като дойде някой вкъщи за повече време пак е така. Вчера помолих баба ми да дойде вкъщи да я гледа, за да си поошетам и пак ни се разцентрова системата, почти не спа Йоанка. Явно наистина се превъзбуждат.
Ох, Марая, не знам това със спането май е нож с две остриета, иначе, да, радвам се че си е кротичка и спокойна. Както и да са, все ще си ги отгледаме и пораснат☺️
Веднъж без да искам открих как се унася по-лесно, помилвах я около пъпчето и тя взе да премрежва погледа и заспа. Но не става всеки път, явно трябва да й се спи.
Иначе новите номера при нас са да си гледа ръчичката, много е смешна, събира очите. Прави си балончета с устата, започна да се опитва да се надига сама, абе маймунчета големи са в тази възраст. Гледам че отгоре започва да й расте нова косичка, а беше опадала предимно там.

# 51
  • Мнения: 819
Как го правите този номер с режима без нощно хранене? Децата сами ли започнаха да спят или? И ако да, на каква възраст?

На 2 месеца навършени сама се отказа от нощното хранене. Будеше се в 5 и тогава ѝ давахме да яде. Една сутрин се събуди в 5, но ММ не погледна часовника и си помисли, че е по-рано, та ѝ даде бибка и тя пак заспа. От тогава я храним направо в 6:30-7.

# 52
  • Мнения: 223
Николаева, ами Йоанка сама си създаде режима, храненето в 00:00 от месец вече го прескача задължително, а това в 3 напоследък и него започна да прескача от време н време. Къпем я към 8,9. Правя и хубаво масажче с олио, като я сложа по корем. Намазвам я хубаво, да й се отпусне телцето. После й давам изцедена кърма, която се е събрала през деня, да съм сигурна, че изяжда колкото трябва и ще спи спокойно. Давам по 120мл. Не знам дали тези неща допринасят, но май в по-голяма степен си е до детето.

# 53
  • Мнения: 2 004
Никакъв шанс не виждам при нас да се махне нощното хранене скоро. Поне докато е на кърма, не мисля, че ще се откаже.
А и с това неспокойно спане нощем май и аз не знам кога е гладен, кога просто се буди. Всеки път яде, когато го сложа де. Та може би наистина си е гладен.
А за масаж след баня мога само да си мечтая. Ако успея да го облека за 2мин. без рев, го броя за голям успех.
Ето го и сега лежи, мъчи се да спи, прозява се, върти главата наляво надясно, ама не може да заспи дълбоко и да се наспи.
Толкова се бях зарадвала, че нещата влизат в ритъм, а сега отново се чувствам обезкуражена.
Знам, че е си до дете, но се чувствам сякаш само аз съм неспособна да си гледам детето лесно.

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 09:47 от Лайка

# 54
  • Мнения: 4 144
Лайка, не си сама с тези мисли.
Миша не може да заспи ако не е на ръце. А след това като заспи, понеча ли да я оставя, се буди. Уж изчаквам да се отпусне хубаво, че тогава, ама не.
Понякога пък лягам с нея да суче легнала и така заспива, но не пуска зърното, присеща се през 1 Мин и си дърпа пак.
През нощта се храним от 2 до 5 пъти. Като я усетя, че се разбутва, почвам да й притискам краченцата, за да се изходи и после яде и заспива. Поне 2 пъти през нощта се изхожда.
Момичета, след като свършат всички болнични, какво следва? Нещо някъде носи ли се, пише ли се?

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 912
Никакъв шанс не виждам при нас да се махне нощното хранене скоро. Поне докато е на кърма, не мисля, че ще се откаже.
А и с това неспокойно спане нощем май и аз не знам кога е гладен, кога просто се буди. Всеки път яде, когато го сложа де. Та може би наистина си е гладен.
А за масаж след баня мога само да си мечтая. Ако успея да го облека за 2мин. без рев, го броя за голям успех.
Ето го и сега лежи, мъчи се да спи, прозява се, върти главата наляво надясно, ама не може да заспи дълбоко и да се наспи.
Толкова се бях зарадвала, че нещата влизат в ритъм, а сега отново се чувствам обезкуражена.
Знам, че е си до дете, но се чувствам сякаш само аз съм неспособна да си гледам детето лесно.

А в слинг дали пробва? Нашата винаги заспива като е в слинг и повървя няколко минути из нас. Дори в момента пиша , а тя е заспала в мен.

# 56
  • Мнения: 2 004
На мен счетиводителката ми поиска акта за раждане на малкия, за да подаде нещо.
Ама понеже тя ги движи тези работи, не съм запозната какво точно се подава.
Нямам слинг и не съм пробвала. Сигурно ще заспи, той обича да го носим.
Но нали не това е идеята да играем всякакви гимнастики, за да заспи.
Ето, спа 10мин и пак се е окорил.
Нямам нерви вече, честно.
Не съм изнервена, а съм обезкуражена. Просто се чувствам, че само аз не знам как да го сложа детето в леглото и то да заспи... Знам, че не е така, но ми е едно такова...
И тва скапано време...
Абе не ми е ден днес, явно....

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 10:08 от Лайка

# 57
  • Мнения: 223
Лайка, не си само ти, но е нормално да го мислиш и да се тревожиш. Психическата умора се натрупва и ставаме лабилни понякога, но знай, че този период ще мине така или иначе, кофти е за нас майките, че изживяваме всяко нещо и се притеснявам. И аз понякога се усещам че много се изнервям, когато повръща малката, а тя много повръща. Почвам да руптая, а то детето какво ми е виновно, казвам си голяма работа, какво толкова, гледам да се успокоявам, за да е спокойна и тя...

# 58
  • Мнения: 7 898
Аз кво да кажа с моите нощни хранения. Не пропуска нито едно и в 6 сутринта се събужда. Вечер едвам изкарва до 7-7.30 и заспива, но пак няма как да си легна с него, тъй като заспива в количката и аз трябва да го друсам. Като се събуди за следващото хранене и се местим в леглото.

# 59
  • Мнения: 2 004
Савова, добре че сте ти и Алетея, че да не се чувствам сама с тия моите неволи Grinning

Общи условия

Активация на акаунт