Фермата сезон 6 Тема 8 /26.10-01.11/

  • 59 246
  • 1 826
  •   1
Отговори

Анкета

Вашите фаворити за финал?

Опции:

* Може да изберете максимум 5 опции.

# 1 815
  • при късмета
  • Мнения: 23 868
Още не са дали случая, вече защо се сърди, като някой му каже циганин. Предполагам не се обижда за това. Ясно каза, че само на констатация, че е циганин не се обижда. Но когато е с подигравка или при спор и изстреляно ей така, поради липса на аргументи примерно, разбира се, че ще се обиди. Знае си разбира се, че е циганин и надали само, че са му го казали го е обидило. Има и друго и предстои да го видим, предполагам подигравка или прекаляване с някоя дебелашка шега

# 1 816
  • София
  • Мнения: 3 943
И какво като е циганин, той име няма ли си? Защо трябва да е нормално обръщението на етнос към даден човек? Пък и тук става въпрос за постоянно повтаряни неща, които стават досадни. В тоя случай са ушите и етноса. Ама можеше и да е нещо друго.

# 1 817
  • Мнения: 3 043
Факта, че Боби каза, че иска да покаже, че има свестни , работни роми, потвърждава факта, че такива са са изключение.
Интересно, щяха ли да тормозят Макето по подобен начин ,и дали той щеше да се връзва.
Боби,ако е показал, че се обижда, това е добре дошло за някои фермери да го дразнят.

# 1 818
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
Между Веселка и Боби има много разлика. Аз предпочитам Боби за победител. Надя е мръсно същество и не заслужава наградата. И наистина не я видях ни веднъж да се репчи на мъж.

# 1 819
  • Мнения: 1 058
Ама аз не се обръщам към хората с "ей, турчин, ей, влах", защото трябва да наричам циганите цигани?
Е,не мисля ,че не си схванала/...и аз не се обръщам с циганин ии знам ли къв етнос,но когато са събрани много хора в една бригада,екип или и се спомене за Иван,но Ивановци няколко и да се уточниш казваш Иван циганина и така разбираш за кой иде реч,но за мен лично това не е обида....

# 1 820
  • при късмета
  • Мнения: 23 868
Боби съвсем ясно каза и обясни подробно при какви обстоятелства се обижда, още когато каза, че е циганин. Ако някой го прави нарочно, значи има за цел да го обиди, не е като да не знае каква ще е реакцията. А всеки участник ще олекне значителни с такава тактика.
И аз не намирам общо м/у Боби и Веселка, ама нищичко
Ама аз не се обръщам към хората с "ей, турчин, ей, влах", защото трябва да наричам циганите цигани?
Е,не мисля ,че не си схванала/...и аз не се обръщам с циганин ии знам ли къв етнос,но когато са събрани много хора в една бригада,екип или и се спомене за Иван,но Ивановци няколко и да се уточниш казваш Иван циганина и така разбираш за кой иде реч,но за мен лично това не е обида....
Бобевците не се прескачат във фермата, един е. И едно е да да уточняваш на някого за трети човек, съвсем друго да  се обърнеш лично към него.

# 1 821
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 439
А бе, явно му е дотегнало от бъзици вече, сигурно прекаляват. Какво значи нарочно? Има ли "без да искам" , когато се бъзикаш или обиждаш някого? Винаги е нарочно, рядко можеш да се избъзикаш или обидиш някого неволно.
Всяко прекаляване дотяга.

# 1 822
  • Мнения: 5 000
Боби не знам,но доста други участници са....сиханска работа. Ама пък самочувствие имат, ехааа

# 1 823
  • при късмета
  • Мнения: 23 868
Е няма как да е неволно, но за мен бъзик и обида са много различни. Бъзикаш се с някого, за да става весело, на шега, да е смешно, все позитивни емоции. И обикновенно го правиш, когато отсрещния разбира от майтап и така го приема. Обиждаш  или се бъзикаш с някого, който видимо не го приема добре, за да предизвикаш негативна реакция. Всъщност са противоположни. А не винаги бъзика цели да обиди, за мен по-скоро е за шега, доколкото обидата няма начин да предизвика позитивна реакция. На да, вярно е, че и смешните бъзици и добре да ги приема бъзикания, в един момент дотягат

# 1 824
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 439
Не е точно така, има и дебелашки шеги, които са си жива обида е повечето случаи.

# 1 825
  • при късмета
  • Мнения: 23 868
Всичко зависи от този към когото е насочена шегата. Аз например нося много на майтап и черния хумор ми е любимия. Не се обиждам на дебелашки, според друг шеги. Но хората с които по този начин се бъзикаме се познаваме и си знаем реакциите. Двупосочно е и за се бъзикам със същите тези хора, със същия вид хумор. Не го правиш с някого, който познаваш от скоро, особено дебелашките шеги.
Та затова по-добре да изчакаме да видим ситуацията. На боби, ако му е писналоот майтапи, които не са от скоро, а вече са станали практика, то е било по-добре, по - рано да покаже как го приема. Ако се е смеел до вчера и днес изведнъж за  същото започва да се чувства обиден, то и у него има малко вина. Много зависи от това което ще кажат

# 1 826

Общи условия

Активация на акаунт