(Не)споделеност

  • 13 347
  • 408
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 24 467
Цитат
Между другото, изобилства от дипломирани такива, чийто подход и поведение не се различават много от това, което остро разкритикувахте в последните страници.

Ох, знам, знам, затова препоръчах, който попадне на такива - дим да го няма. Laughing
Понеже така ги раздават от години дипломите - и за психолози, за инженери, икономисти, че и за лекари дори, къде ли няма такива... За жалост. А често пъти е направо и за страх.
На нас в университета това са ни набили в главите /поне в моята успяха/ - готови общи рецепти не се дават, освен ако няма да ги прилагаме в кухнята.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 14:38 от Judy

# 391
  • Мнения: 6 145
Да спиш с мъж и в същото време да ти е гадно с него.....к'во искаш ? К'ъв ти е проблема ? Що го правиш ? А, като го правиш, що ревеш ?

Виждам, че се вживяваш много, но не ти е правилен подходът. В случая не знам изобщо дали има правилен подход, нека кажат професионалистите тук.
Блъскал съм си главата над тези въпроси много дълго, моя близка приятелка беше в такава връзка. Имах много силни мераци към нея, но тя си стоеше при нейния глупак, ревеше от него след всеки скандал, успокоявах и пак при него. Така и не намерих отговори, много пъти ми се е искало да ида и да му извия вратлето на копеленцето, или поне да го заплаша за същото. Обаче като виждах как си го иска него, как гледа на мен само като на приятел, всичко отиваше по дяволите...
Нека момичето си изживее всичко, като дойде момента на нея самата ще и опротивее. Или пък междувременно онзи ще я зареже като му омръзне. Така или иначе решенията са си нейни, тя си носи и последствията. Намеси и заповеди водят само до по-кофти резултати, това ми е от опита по този въпрос.

# 392
  • Мнения: 3 010
Универсални правила няма. Не съм психолог, но как някой хем ме мъчи с отношение, как хем аз седя там, говори за проблеми.

# 393
  • Мнения: 1 000
Не можем да съдим някого за методите, чрез които обича( себе си и останалите).

# 394
  • Мнения: 3 010
Не съдя, Моне, просто на мен ми се струва проблемен модел. Винаги релевантният въпрос за мен е не защо човекът, с когото съм във връзка е какъвто е - релевантният въпрос е защо аз съм в тази връзка. Тъй като всички така или иначе контролираме единствено себе си.
Лично мнение.

# 395
  • Мнения: 24 467
Една приятелка се загаджи с мъжа си още в основното училище. Той с други ходи, тя се трови, в болница ходи, после се ожениха, роди деца, той пак похождаше, дори по едно време се изнесе при друга. Жена му обаче не го заряза и все казваше: "Ще се върне той.". И той се върна, верно. Колкото и на околните да ни се струваше невероятно.
Минаха години, тоя взе, че се кротна и сега си живеят заедно двамката, че и внуци имат.
Неведоми са пътищата .... на човешката психика и на съдбите человечески...
Аз съм нетърпелива, не чакам, склонна съм да преустановя подобни изпълнения ако не веднага, то на втория път. Може и да съм оттървала нещо ценно, добре че не знам. Не за друго, ами ей-тъй, да не ме е яд. Обаче си има друг чешит хора. Абе - народ всякакъв. И няма ни правило, ни гаранция кой ще е по-успешен и доволен от живота.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 15:49 от Judy

# 396
  • Мнения: 3 350
Една приятелка се загаджи с мъжа си още в основното училище. Той с други ходи, тя се трови, в болница ходи, после се ожениха, роди деца, той пак похождаше, дори по едно време се изнесе при друга. Жена му обаче не го заряза и все казваше: "Ще се върне той.". И той се върна, верно. Колкото и на околните да ни се струваше невероятно.
Минаха години, тоя взе, че се кротна и сега си живеят заедно двамката, че и внуци имат.
Неведоми са пътищата .... на човешката психика и на съдбите человечески...
Аз съм нетърпелива, не чакам, склонна съм да преустановя подобни изпълнения ако не веднага, то на втория път. Може и да съм оттървала нещо ценно, добре че не знам. Не за друго, ами ей-тъй, да не ме е яд. Обаче си има друг чешит хора. Абе - народ всякакъв.
Имала е късмет вашата позната, че са я спасили лекарите. Можеше и да не дочака ни деца, ни внучета.
Ми кротнал се е, то с възрастта идва този момент.
Има и такива дет ги бият и продължават да стоят......
Права сте....Неведоми са пътищата .... на човешката психика и на съдбите человечески.
Ма поне като се знаеш, недей занимава народа с глупостите си, що народ тука изсипа съвети, тя получи помощ и покрепа и накрая, той разбираш ли я искал, щото и донесъл обяд. Майко...ей ся ще откара още една година минимум. Докато накрая, оня ще намери тази, която търси за сериозна връзка и таз ще ревне, че си е загубила времето (точно като с предишния). Накрая, ще се сети, че часовника тиктака и след 30-33 ще и уври акъла, че е изгубила много време, дано да има късмет да намери бързо някой читав и да създаде семейство. Ма да почне да и чува главата.

# 397
  • Мнения: 24 467
Е, че то това, нейното, си беше живо изключение - бе единствената зарязана и посегнала си по тая причина сред всичките ми познати.
Един при това положение ще тръгне да се трови, друг - да се беси, трети ще се кротне и ще изчака /както тя стори по-натам, сигурно разбрала как е като преживяване промивката на стомаха/, четвърта ще му метне един къч, пета - ще "си го върне", шеста - ще си наеме двама яки бияча и т.н. и т.н.....
И всяка ще е права за себе си.
Ма можем ли последва наведнъж примерите на всички? Най-малкото ако се обесиш, трудно ще се отровиш след това, а за наемане на биячи пък - съвсем. Laughing
Па и мъжовете - и те, пущините, различни - ей-на - нейният се върна, като последния път - за окончателно и тъй си е от баят години вече. Друг няма да си дойде още след първия път и ..., един- бие, друг - реве и по корем се влачи ...и така.

# 398
  • Мнения: 3 350
Е, че то това, нейното, си беше живо изключение - бе единствената зарязана и посегнала си по тая причина сред всичките ми познати.
Един при това положение ще тръгне да се трови, друг - да се беси, трети ще се кротне и ще изчака /както тя стори по-натам, сигурно разбрала как е като преживяване промивката на стомаха/, четвърта ще му метне един къч, пета - ще "си го върне", шеста - ще си наеме двама яки бияча и т.н. и т.н.....
И всяка ще е права за себе си.
Ма можем ли последва наведнъж примерите на всички? Най-малкото ако се обесиш, трудно ще се отровиш след това, а за наемане на биячи пък - съвсем. Laughing
Па и мъжовете - и те, пущините, различни - ей-на - нейният се върна, като последния път - за окончателно и тъй си е от баят години вече. Друг няма да си дойде още след първия път и ..., един- бие, друг - реве и по корем се влачи ...и така.
Judy,
Пази Боже само се казва.....
Друго не може да се направи. Всеки сам си избира съдбата.

# 399
  • Мнения: 3 010
Е, а има и просто хора, които извличат удоволствие от позицията на жертви и страдалци.

# 400
  • Мнения: 3 350
Е, а има и просто хора, които извличат удоволствие от позицията на жертви и страдалци.
" Бий ма обичам та"

# 401
  • Мнения: 24 467
Има бе, всякакви хора има.
Не можеш да виниш човек, че е такъв, какъвто е. Освен ако с поведението си не пречи на околните в повече от допустимото.

# 402
  • Мнения: 2 375
Buttercake, не, че не си права. Но правдата ти губи стойност, когато ти сама губиш форма на нормален текст или мнение. (И аз се изказах, та само аз се разбирам). Simple Smile

# 403
  • Мнения: 3 350
Buttercake, не, че не си права. Но правдата ти губи стойност, когато ти сама губиш форма на нормален текст или мнение. (И аз се изказах, та само аз се разбирам). Simple Smile
Така е, съгласна съм. Напоследък работата понамаля, явно имам много свободно време....(че и наистина се ядосах)
Я да ида аз да пусна една пералня, че от празни приказки полза няма

# 404
  • Мнения: 1 008
Олеле мале.
А авторката ми се сърдеше, че съм бил груб и съм се заяждал с нея.

Общи условия

Активация на акаунт