Ваксините

  • 1 260
  • 9
  •   1
Отговори

Анкета

Поставяте ли ваксините

Опции:

  • Мнения: 18
Здравейте!
 Нека да поговорим малко за ваксините. Кажете дали слагате ваксини на вашето дете и моля споделете на колко години е и дали има всички задължителни ваксини за възрастта му и дали го е страх от тях.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 408
Давай ти първо.

# 2
  • Мнения: 447
Звучи като поредната изследователска тема,но си има тема за или против ваксините.
Моята си има всички задължителни,защото така съм сметнала за правилно,макар че и аз съм правила ваксината като малка за рубеола,и през бременността нямах достатъчно анти тела и се пазех много,все пак моята майка загуби така дете,една приятелка отишла болна но не знаела от рубеола и бебето живя само 11 дни..Но за ваксините за грип съм против...

# 3
  • София
  • Мнения: 11 408
Моето дете е на 7 и към момента има поставени всички ваксини. Не го е страх.
Ваксините за грип са пожелателни, така че който е против е свободен да не си ги поставя.

# 4
  • Мнения: 46
Моя син е на 5м и половина и има всички ваксини за тази възраст,не е плакал,само изпищява докато неизвадят иглата и това е.
Не е вдигал температура.

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Има всички задължителни и една пожелателна ваксина(с изключение на една от задължителните,която я няма налична в момента),на 12 години и 5 месеца е.Една забавена имахме-тази за морбили на 13 месеца я сложихме на 23 месеца, защото все боледуваше и все я отлагахме.Но се убедих колко е страшно,когато детето ти е болно и трябва да влезе в болница,а никъде не го искат,понеже няма ваксина срещу морбили,а има епидемия.Да е жив и здрав Мангъров,че само той ни прие и го излекува.

# 6
  • Мнения: 3 341
Слагам всички задължителни, на 13 години е.
Ако по негово време имаше в бг календара и за варицела - не бих се поколебала нито за миг.
Ваксиниран е и по щатския календар, хепатит А и допълнителна менингококова, която в нашия календар я няма.

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте мама искам да попитам след като е поставена ваксина и на другия ден бебето се окаже с вирусна инфекция има ли опасност за здравето му ще повлияе ли имунизацията на здравето му или на някой орган защото знам че ваксина се слага на здраво дете .Ние като отидохме беше прегледани и педито каза че е здрав на другия ден имаше висока темперетура нямаше сваляне и след като го заведох в спешното се оказа с вирус притеснява ме факта че е сложена ваксина и веднага вирус

# 8
  • Мнения: 206
Габи, а вие свързахте ли се с педиатъра? Какво каза той? Този вирус от ваксината ли е предизвикан, или? В спешното не ви ли казаха дали има повод за притеснение? За да сте спокойна се обърнете към лекар, има и онлайн консултации, които се заплащат, но ако сте в малък град като мен и нямате добри специалисти е добре да се консултирате онлайн с някой добър лекар. Желая бързо оздравяване на бебчо 🙏

# 9
  • Мнения: 3
Да педито каза да пие антибиотика изписан от лекарката в спешното и в понеделник да отидем на преглед а докторката от спешното каза че най вероятно преди ваксината е бил в инкубационен период тоест започнал е вируса но все още не се е развил и след имунизацията вече и тя е помогнал малко и вируса вече е видим така ми беше обяснено в спешното ще видим какво ще каже личния лекар в понеделник

Общи условия

Активация на акаунт