Молба за напускане за всеки случай!

  • 2 870
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте,
Работодателят ми ни съобщи,че иска от нас да разпишем молба за напускане за всеки случай.Нямало причина за притеснение ,нито информация,че ще затворят търговските обекти,но ако пък се случи така няма да можем да имаме претенции към него.Искат просто да си напишем имената и подпис без дата.Ако не разпишем, най-вероятно ще ни освободи дисциплинарно.
Моля дайте съвет?Според вас редно ли е това? Какво мога да направя в ситуацията?

# 1
  • София
  • Мнения: 11 987
Не е редно и не е основание за освобождаване, още повече пък дисциплинарно.

# 2
  • Мнения: 40 913
Не могат да те освободят дисциплинарно ей така. А дисциплинарно уволнение се обжалва лесно и с голям шанс за спечелване на делото. Плашат ви. Но може да ти отровят живота по друг начин. 
Това, което той иска, е изцяло в негов интерес (на работодателя).

# 3
  • Мнения: 2 081
Явно ще бъдете освободени по един или друг начин , по-добре да е по взаимно съгласие . Скоро четох закона за дисциплинарно уволнение и е много лесно да бъдеш уволнен така.
Но да ви искат да подписвате молби за напускане без дата не е  редно .

# 4
  • Мнения: 2 839
Здравейте,
Работодателят ми ни съобщи,че иска от нас да разпишем молба за напускане за всеки случай.Нямало причина за притеснение ,нито информация,че ще затворят търговските обекти,но ако пък се случи така няма да можем да имаме претенции към него.Искат просто да си напишем имената и подпис без дата.Ако не разпишем, най-вероятно ще ни освободи дисциплинарно.
Моля дайте съвет?Според вас редно ли е това? Какво мога да направя в ситуацията?
Как ще се подписваш на бял лист като селки кмет!? Абсурд! Не го прави дори под натск!
Нищо не могат да ти направят, абсолютно нищо.
И ако имаш възможност или ти се предостави такава, бягай с 200 от такива "коректни" работодатели.
Та, те могат и кредитче да те принудят да им изтеглиш на твое име. Чети, и ако нещо не ти е ясно - не подписвай! Звъни, питай, косултирай се, никой на този свят не е в състояне да те защти сложиш ли си подписа доброволно, на бял лист при това.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Категорично е нередно. Развързва му ръцете да ви изгони във всеки един момент, уж по ваше желание. Ако е по негово, ще трябва да доказва, че има основание.
На такъв некоректен работодател не бих имала доверие занапред. Не казвам да напуснеш, не винаги се намира работа лесно, особено сега, но имай едно наум.

# 6
  • Мнения: 40 913
Явно ще бъдете освободени по един или друг начин , по-добре да е по взаимно съгласие . Скоро четох закона за дисциплинарно уволнение и е много лесно да бъдеш уволнен така.
Но да ви искат да подписвате молби за напускане без дата не е  редно .

Да, бе, лесно било. Ако имаш ноу хау за лесно дисциплинарно уволнение ще станеш милионерка - толкова много  фирмаджии ще ти платят за него.

# 7
  • Мнения: 2 081
Явно ще бъдете освободени по един или друг начин , по-добре да е по взаимно съгласие . Скоро четох закона за дисциплинарно уволнение и е много лесно да бъдеш уволнен така.
Но да ви искат да подписвате молби за напускане без дата не е  редно .

Да, бе, лесно било. Ако имаш ноу хау за лесно дисциплинарно уволнение ще станеш милионерка - толкова много  фирмаджии ще ти платят за него.

Няма нужда на мен да плащат , то в закона си пише при какви обстоятелства се прави дори и без нужните предупреждения . Четете малко де Simple Smile

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Лесно е, ако има достатъчно сериозно дисциплинарно нарушение от страна на работника (и то се докаже). Ако няма, е трудно. Тоест пак е лесно самото уволнение, ама го отменят в съда.

# 9
  • Мнения: 40 913
Явно ще бъдете освободени по един или друг начин , по-добре да е по взаимно съгласие . Скоро четох закона за дисциплинарно уволнение и е много лесно да бъдеш уволнен така.
Но да ви искат да подписвате молби за напускане без дата не е  редно .

Да, бе, лесно било. Ако имаш ноу хау за лесно дисциплинарно уволнение ще станеш милионерка - толкова много  фирмаджии ще ти платят за него.

Няма нужда на мен да плащат , то в закона си пише при какви обстоятелства се прави дори и без нужните предупреждения . Четете малко де Simple Smile

Чела съм, и знам колко е "лесно". Първо си има процедура, не може от раз, после  условията са тежки. Е, ако работникът сам си ритне трудовата книжка е друго.

# 10
  • Мнения: 102
Здравейте,
Работодателят ми ни съобщи,че иска от нас да разпишем молба за напускане за всеки случай.Нямало причина за притеснение ,нито информация,че ще затворят търговските обекти,но ако пък се случи така няма да можем да имаме претенции към него.Искат просто да си напишем имената и подпис без дата.Ако не разпишем, най-вероятно ще ни освободи дисциплинарно.
Моля дайте съвет?Според вас редно ли е това? Какво мога да направя в ситуацията?
Работата ми е в тази сфера. Не е редно, но е практика в много фирми. До тези молби се прибягва само и единствено в случай ако например работника замине за чужбина без да се обади. Не се тревожете, не е толкова лесно да ви уволнят с такава молба, както повечето хора мислят. Но имате право да откажете и няма да ви принудят, нито ще се отрази на работата ви.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Тревожете се. Абсолютно некоректна практика е и ако един ползва молбата само "ако например работника замине за чужбина без да се обади", друг може да реши да я ползва според кефа си, а после я докажеш, че предварително са те накарали да напишеш молба, я не.
Не подписвай по-добре. И моята работа е в тази сфера.

Разбира се, както казах, подобен работодател с голяма вероятност е некоректен като цяло и уволнението от него може би не би било голяма загуба, стига да си намериш друга работа (което, знам, не винаги е лесно).

# 12
  • Мнения: 31 677
Мале, мале.
Ако го направиш - много си зле.
Ей сега ще се разпиша на лист само с име и подпис.
Отказваш много ясно.
Ако ще ви освобождава ще трябва да ви съкрати.
Преди 12 години някъде един работодател се опита да ни накара да разпишем молби за напускане по този начин.
Фирмата си отиваше и искаше да си върже гащите. Не му се съкращаваше.
Ама ние не сме прости. Отказахме.
И макар след 10 години си взехме обезщетенията.

# 13
  • Мнения: 102
Тревожете се. Абсолютно некоректна практика е и ако един ползва молбата само "ако например работника замине за чужбина без да се обади", друг може да реши да я ползва според кефа си, а после я докажеш, че предварително са те накарали да напишеш молба, я не.
Не подписвай по-добре. И моята работа е в тази сфера.

Разбира се, както казах, подобен работодател с голяма вероятност е некоректен като цяло и уволнението от него може би не би било голяма загуба, стига да си намериш друга работа (което, знам, не винаги е лесно).
Аз също уточних, че има право да не подписва и няма как да бъде задължена. По принцип го правят, където мине номера.

# 14
  • Мнения: 153
Благодаря на всеки включил се в темата.
Честно казано не е като да не се притеснявам.Аз размишлявам ,че разпиша ли то тогава могат във всеки един момент да ми кажат Чао.
Нямам намерение да си сложа подписа,но се притеснявам след това какво ще следва.

# 15
  • Мнения: 102
Благодаря на всеки включил се в темата.
Честно казано не е като да не се притеснявам.Аз размишлявам ,че разпиша ли то тогава могат във всеки един момент да ми кажат Чао.
Нямам намерение да си сложа подписа,но се притеснявам след това какво ще следва.
Обикновено нищо. Правят го, където мине номера.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Елора, няма да е име и подпис очевидно, само бланкова молба за напускане, на която слагаш име и подпис без дата.
То бива и име и подпис само на бял лист. Grinning

# 17
  • Мнения: 153
Елора, няма да е име и подпис очевидно, само бланкова молба за напускане, на която слагаш име и подпис без дата.
То бива и име и подпис само на бял лист. Grinning
Да.Не се уточних, молба за напускане(бланка) в която искат да си напишем само имената и да разпишем.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 12:28 от Не се сърди, човече

# 18
  • Мнения: 194
Не, не, не и не! Не подписвай и подготвяй нищо. Така после не можеш да имаш претенции за нищо. Ако ви затворят заради извънредно положение и той спре дейността си, тогава ще може да ви съкрати и да получаваш обезщетение за безработица. В този случай той ще ти дължи още една заплата за първия месец след съкращението, ако не си си намерила работа. Дисциплинарно наказание и то най-тежките - уволнение, се доказва трудно. Все пак има процедура, след което пак можеш да обжалваш по съдебен ред решението за уволнение. Виж, ясно е, че с този работодател няма да продължиш дълго и не можеш да разчиташ на него. Затова няма смисъл да изпълняваш искането му за подписване на празна бланка за молба  за напускане.

# 19
  • Мнения: 2 839
Благодаря на всеки включил се в темата.
Честно казано не е като да не се притеснявам.Аз размишлявам ,че разпиша ли то тогава могат във всеки един момент да ми кажат Чао.
Нямам намерение да си сложа подписа,но се притеснявам след това какво ще следва.
Каквото и да следва, то не зависи от теб.
Но от теб зависи, дали ще е в твоя полза или не. Не се заяждай, откажи аргументирано и спокойно, че закона е предвидил такива случаи и няма го нарушаваш правейки подобна договорка. Съвсем спокойно можеш да откажеш с обяснението, че не това е начина и предпочиташ, ако се стигне до освабождението ти, да бъде така, както е предвидено от закона - по инициатива на работоаделея или със съкращение. Все пак, всеки гледа интереса си, а в той интерес е да НЕ подписваш. Точка.

# 20
  • Мнения: 31 677
Не, не, не и не! Не подписвай и подготвяй нищо. Така после не можеш да имаш претенции за нищо. Ако ви затворят заради извънредно положение и той спре дейността си, тогава ще може да ви съкрати и да получаваш обезщетение за безработица. В този случай той ще ти дължи още една заплата за първия месец след съкращението, ако не си си намерила работа. Дисциплинарно наказание и то най-тежките - уволнение, се доказва трудно. Все пак има процедура, след което пак можеш да обжалваш по съдебен ред решението за уволнение. Виж, ясно е, че с този работодател няма да продължиш дълго и не можеш да разчиташ на него. Затова няма смисъл да изпълняваш искането му за подписване на празна бланка за молба  за напускане.

Обезщетението при съкращения е много по-високо.
При доброволно напускане е много  мижаво.
Който си знае интереса не подписва такива неща.

# 21
  • Мнения: 2 749
Че те после може да поискат и запис на заповед да разпишете без сума, ако нещо не излиза в бъдеще при ревизии.

# 22
  • Мнения: 12 770
Интересно ми стана, на тази молба за напускане какво основание са писали? Предполагам, че вече са ви ги раздали.

# 23
  • Мнения: 153
Не, не, не и не! Не подписвай и подготвяй нищо. Така после не можеш да имаш претенции за нищо. Ако ви затворят заради извънредно положение и той спре дейността си, тогава ще може да ви съкрати и да получаваш обезщетение за безработица. В този случай той ще ти дължи още една заплата за първия месец след съкращението, ако не си си намерила работа. Дисциплинарно наказание и то най-тежките - уволнение, се доказва трудно. Все пак има процедура, след което пак можеш да обжалваш по съдебен ред решението за уволнение. Виж, ясно е, че с този работодател няма да продължиш дълго и не можеш да разчиташ на него. Затова няма смисъл да изпълняваш искането му за подписване на празна бланка за молба  за напускане.

Обезщетението при съкращения е много по-високо.
При доброволно напускане е много  мижаво.
Който си знае интереса не подписва такива неща.

Да така е,но се прави точно с такава цел.Ако случайно бъдат принудени да затворят и да съкращават,служителите да нямаме право на обещетение.

# 24
  • Мнения: 102
Интересно ми стана, на тази молба за напускане какво основание са писали? Предполагам, че вече са ви ги раздали.
В такива случаи пишат 325.1, взаимно съгласие. Това е идеята на молбата.

# 25
  • Мнения: 153
Интересно ми стана, на тази молба за напускане какво основание са писали? Предполагам, че вече са ви ги раздали.
В такива случаи пишат 325.1, взаимно съгласие. Това е идеята на молбата.
Да това им е идеята УЖ по взаимно съгласие.

# 26
  • Мнения: 2 839
Интересно ми стана, на тази молба за напускане какво основание са писали? Предполагам, че вече са ви ги раздали.
В такива случаи пишат 325.1, взаимно съгласие. Това е идеята на молбата.
Идеята е, да ги освободят по най-тънкото съпротивление за тях. Да не дължът обезщетение и да си запазят бройкта щатове, евентуарно за след по-малко от 6 месеца - не си спомням такъв ли беше точно срока, но по памент мисля, че е толкова. С една дума - да не плащат. Пробват, ако им мине номера - мине, жалкото е че в повечето случаи им минава.

# 27
  • Мнения: 31 677
Скрит текст:
Не, не, не и не! Не подписвай и подготвяй нищо. Така после не можеш да имаш претенции за нищо. Ако ви затворят заради извънредно положение и той спре дейността си, тогава ще може да ви съкрати и да получаваш обезщетение за безработица. В този случай той ще ти дължи още една заплата за първия месец след съкращението, ако не си си намерила работа. Дисциплинарно наказание и то най-тежките - уволнение, се доказва трудно. Все пак има процедура, след което пак можеш да обжалваш по съдебен ред решението за уволнение. Виж, ясно е, че с този работодател няма да продължиш дълго и не можеш да разчиташ на него. Затова няма смисъл да изпълняваш искането му за подписване на празна бланка за молба  за напускане.

Обезщетението при съкращения е много по-високо.
При доброволно напускане е много  мижаво.
Който си знае интереса не подписва такива неща.

Да така е,но се прави точно с такава цел.Ако случайно бъдат принудени да затворят и да съкращават,служителите да нямаме право на обещетение.

То е ясно.
Но не си длъжна да подпишеш и не го прави.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Дори децата ми знаят, че бял лист не се подписва! А са далеч от работни отношения.

# 29
  • Мнения: 12 770
Така. Ако те освободят поради взаимно съгласие, вместо да те съкратят, първо губиш правото да ти изплатят обезщетение за съкращение, обикновено е за един месец.
Второ, обезщетението за безработица (ако имаш право на такова, тоест, ако си се осигурявала поне 12 месеца от последните 18) ще ти е в минималния размер, а не 60% от осигурителния ти доход. Така че ти доброволно приемаштези загуби, ако се съгласиш на освобождаване по взаимно съгласие, вместо да те съкратят.
Неизползвания отпуск ти го изплащат, пропорционално на времето, което е работено през годината.

За това, какви нарушения трябва да направиш, за да те уволнят дисциплинарно, чети чл. 187 от КТ. Има си ред и ако не бъде спазен, можеш да обжалваш в съда.
Ако го направят, ти дължиш брутното си трудово възнаграждение за срока на предизвестие. Освен това, в трудовата ти книжка ще пише "дисциплинарно уволнение".
Що се отнася до обезщетението за безработица, то е същото, както и при взаимно съгласие - минимален размер, ако имаш осигуровки 12 от 18те последни месеци.
Неизползваната отпуска също ти се дължи, както при взаимното съгласие.

Един вид, ти нямаш печеливш ход. Не е сигурно, че ще те освободят дисциплинарно с измислени аргументи, и не се знае ако обжалваш по съдебен ред, какво ще се получи. Но ако подпишеш без дата, губиш много пари. Губиш много повече, отколкото те спестяват.

Не знам какво да те посъветвам, освен да вземеш информирано решение дали ще подпишеш или не и да започнеш да си търсиш друга работа.

# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Разбира се, че няма полезен ход, ако подпише бял лист!
Навремето, когато забременях с малката, ме извикаха в счетоводството. Да съм подпишела една молба за напускане по собствено желание, ако нещо се случело да сме нямали проблеми. Какво да се случи, какви проблеми, абе ти подпиши, няма нищо! Разбира се, че не подписах, и пак нямах проблеми. Големи мошеници, ей!

# 31
  • Мнения: 10 699
Няма право да иска такива неща от теб ! Има КТ. Ако те уволни, имаш право да обжалваш ( с голяма вероятност да спечелиш делото ). В противен случай просто му даваш един документ с който може да те пресира както си иска.

# 32
  • Мнения: 1 241
А какво ще кажете за казуса, че предварително написаната молба за освобождаване, е едно от условията да те приемат на работа?

# 33
  • Мнения: 40 913
А какво ще кажете за казуса, че предварително написаната молба за освобождаване, е едно от условията да те приемат на работа?

Тогава по същество нищо не губиш Wink А и всичко е сложено на масата отначало - има избор.

# 34
  • Мнения: 12 770
А какво ще кажете за казуса, че предварително написаната молба за освобождаване, е едно от условията да те приемат на работа?

Тогава по същество нищо не губиш Wink А и всичко е сложено на масата отначало - има избор.
Каква ще е тая работа, та да се съгласи човек още в началото на такова условие!
Но пък, ако е единствения цех в селото, няма накъде.

# 35
  • Мнения: 2 839
А какво ще кажете за казуса, че предварително написаната молба за освобождаване, е едно от условията да те приемат на работа?
Ще кажа, че ако на мен ми се сервира това условие, просто ще стана и ще си тръгна без обяснение, та ако ще това да е последна останала фирма в света. И ако всеки го прави, на никой работодател и през ума му няма да мине да го предложи.

# 36
  • Мнения: 31 677
А какво ще кажете за казуса, че предварително написаната молба за освобождаване, е едно от условията да те приемат на работа?

Няма да приема тази работа.

# 37
  • Мнения: 29 341
Към авторката: Вече ти казаха - никакво подписване. Ако много настоява или започне да те тормози , кажи му, че ще подпишеш,  ако и той ти подпише за теб един бял лист с името му само. Да видим дали ще е съгласен...

ПС: За съжаление има други начини, по които да те накара да си тръгнеш.

Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 08:36 от Soul Free

# 38
  • Мнения: 1 241
Аз приех, но като видях за какво става на въпрос, се махнах набързо (всъщност се разболях, и така приключих със тях ). А баш шефът на тази фирма ( а и на много други ) е твърде известно лице в България.

# 39
  • Мнения: 2 081
А какво ще кажете за казуса, че предварително написаната молба за освобождаване, е едно от условията да те приемат на работа?

Това за първи път го чувам . Интересна практика имат някои фирми .

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Е, че те ако тогава не ти го поставят като условие, кога. Wink

# 41
  • Мнения: 29 341
А какво ще кажете за казуса, че предварително написаната молба за освобождаване, е едно от условията да те приемат на работа?

Това за първи път го чувам . Интересна практика имат някои фирми .

Ще кажа, че са тарикати на дребно и няма да се занимавам с тях.

# 42
  • Мнения: 153
Аз приех, но като видях за какво става на въпрос, се махнах набързо (всъщност се разболях, и така приключих със тях ). А баш шефът на тази фирма ( а и на много други ) е твърде известно лице в България.

Как така? Можеш ли да ми кажеш какво се случи при теб?//

# 43
  • Мнения: 1 241
Честно казано не ми се разискват подробностите, но просто исках да ви кажа че такива неща се случват в провинцията, даже доста по-често отколкото някои хора си мислят. За мен лично не беше неочаквано, и накрая исках да го изтипосам в един сайт (май се казваше ,,работодател бг" или нещо такова), но щеше да пострада мой приятел, който работи там и за това се отказах. Лошото е че става въпрос за известни и публични личности в моя случай, още по-лошо е че в мизерните бизнес и работни отношения в дълбоката провинция, подобни неща са ежедневие.

# 44
  • Мнения: 29 341
За съжаление е така. Коментирали сме в темата , че понакога хората просто нямат избор и се налага да търпят много несправелдливости.

# 45
  • Мнения: 31 677
Че какво като са известни? Да не са богове?

# 46
  • Мнения: 1 241
Богове не са, но има много хора със слугински и робски манталитет, или просто са принудени от обстоятелствата... Разберете че нашата държава в много неща е като от Третия Свят, а и нашите комшии не са далече от това.

# 47
  • Мнения: 31 677
Точно тези с робския и слугинския манталитет сами са си виновни.
Приказката за баницата я знаете, нали?

# 48
  • Мнения: 3 157
Искайте нов договор с по-високо заплащане без дата ей така за всеки случай:)))Много тъпа ситуация наистина,не може ли да поговорите цялата фирма с тези,които ви карат да подписвате?

# 49
  • Мнения: 29 341
Винаги работодателят е силната страна във взаимоотношенията. Реши ли да те разкара, ще го направи. Ако не е с молба за напускане, то ще е със съкращение или, ако не иска да се вкарва в преразход, ще започне да те тормози малко или много и просто ще си тръгнеш.

Знам за една фирма и съм сигурна, че точно така се е случило. Шефът се обажда на служителите в петък вечер и казва - Утре сте на работа. Без да пита можете ли, не можете ли....
Една от служителките казва, че не може, все пак е събота и имат ангажимент някакъв. Тогава той ѝ казва, посто да не идва в понеделник и да си пусне молба за напускане.
Това е фирма в София, не голяма, но с претенции за велика.....

# 50
  • Мнения: 178
Аз пък не разбирам защо при съкращение работодателят трябва да плаща извънредни заплати /ясно, че законът е такъв/ . Значи хем няма работа, хем да дава пари. Само служителят да е защитен, а работодятелят? Значи той няма кредити, семейство..
По-малките бизнеси как да оцелеят? Не са измислени нещата добре. Държавата не се включва да защитава бизнеса, затова се получава така. Държавата би трябвало да поема тези обезщетения. Така всички биха изпитвали защита и сигурност.

# 51
  • Мнения: 10 699
Няма такова нещо като извънредна заплата ! Всичко зависи от условието на трудовия договор и от коя страна се изисква предизвестие и в какъв срок. Ако този договор не е спазен има съответните неустойки за страната която го е нарушила. Ако е спазен, единственото което се изплаща е неползваната отпуска за съответния период. Четете КТ и не си фантазирайте !

# 52
  • Мнения: 178
Как да няма? Никой не коментира законите и договорите. Въпросът е чисто морален. Защо работодателят да плаща за труд, който не е положен? Отговорът е ясен - за да има защита за по-слабия, за по-несигурния. А бизнесът се очаква да е могъщ, вечно печелещ, със заделен капитал... Да, ама не. И ситуацията го доказва

Не е редно държавата да прехвърля тази отговорност на бизнеса, защото каквото изработиш, това трябва да получиш. За другото си има държава, която в случая никаква я няма.

Дискутирам казуса по принцип, а не приложението на законите и договорите.

# 53
  • Мнения: 10 699
Как да няма? Никой не коментира законите и договорите. Въпросът е чисто морален. Защо работодателят да плаща за труд, който не е положен? Отговорът е ясен - за да има защита за по-слабия, за по-несигурния. А бизнесът се очаква да е могъщ, вечно печелещ, със заделен капитал... Да, ама не. И ситуацията го доказва

Не е редно държавата да прехвърля тази отговорност на бизнеса, защото каквото изработиш, това трябва да получиш. За другото си има държава, която в случая никаква я няма.

Дискутирам казуса по принцип, а не приложението на законите и договорите.

Няма такова нещо ! Морала си е морал, договора - договор. Когато на някой не му харесва договора - не го подписва и си търси друга работа. Ако няма избор, то тогава не може да се сърди за нещата които са по договор, защото се е съгласил. Фак е, че живота не е справедлив, но не това се коментира в темата !
Пак повтарям - няма такова нещо като плащане за несвършена работа ( ако не е някаква далавера което е подсъдно ). В КТ всичко ясно е описано.
Моля, не разводнявайте темата и пишете по същество !

# 54
  • Мнения: 12 770
Как да няма? Никой не коментира законите и договорите. Въпросът е чисто морален. Защо работодателят да плаща за труд, който не е положен? Отговорът е ясен - за да има защита за по-слабия, за по-несигурния. А бизнесът се очаква да е могъщ, вечно печелещ, със заделен капитал... Да, ама не. И ситуацията го доказва

Не е редно държавата да прехвърля тази отговорност на бизнеса, защото каквото изработиш, това трябва да получиш. За другото си има държава, която в случая никаква я няма.

Дискутирам казуса по принцип, а не приложението на законите и договорите.
Чисто морално, защо за проблем в някакъв бизнес да е отговорна държавата? Парите в държавата са пари на всички и не ми се струва много морално да се чака за всичко на държавата. Все пак този, който прави бизнес, би трябвало да го прави на своя отговорност. И аз пиша по принцип.

# 55
  • Мнения: 8
Rolling EyesИскат да си напишете молба за да си вържат гащите и лесно да се отърват после от вас без излишни разходи. Хитри са и разчитат на това, че повечето служители не си знаят правата. Говорят пълни глупости, наплашват ви с разни измишльотини, не вярвайте на такива хора. Никакви молби не пишете и не се подписвайте. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт