Молба за напускане за всеки случай!

  • 2 893
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 102
Благодаря на всеки включил се в темата.
Честно казано не е като да не се притеснявам.Аз размишлявам ,че разпиша ли то тогава могат във всеки един момент да ми кажат Чао.
Нямам намерение да си сложа подписа,но се притеснявам след това какво ще следва.
Обикновено нищо. Правят го, където мине номера.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 570
Елора, няма да е име и подпис очевидно, само бланкова молба за напускане, на която слагаш име и подпис без дата.
То бива и име и подпис само на бял лист. Grinning

# 17
  • Мнения: 153
Елора, няма да е име и подпис очевидно, само бланкова молба за напускане, на която слагаш име и подпис без дата.
То бива и име и подпис само на бял лист. Grinning
Да.Не се уточних, молба за напускане(бланка) в която искат да си напишем само имената и да разпишем.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 12:28 от Не се сърди, човече

# 18
  • Мнения: 195
Не, не, не и не! Не подписвай и подготвяй нищо. Така после не можеш да имаш претенции за нищо. Ако ви затворят заради извънредно положение и той спре дейността си, тогава ще може да ви съкрати и да получаваш обезщетение за безработица. В този случай той ще ти дължи още една заплата за първия месец след съкращението, ако не си си намерила работа. Дисциплинарно наказание и то най-тежките - уволнение, се доказва трудно. Все пак има процедура, след което пак можеш да обжалваш по съдебен ред решението за уволнение. Виж, ясно е, че с този работодател няма да продължиш дълго и не можеш да разчиташ на него. Затова няма смисъл да изпълняваш искането му за подписване на празна бланка за молба  за напускане.

# 19
  • Мнения: 2 849
Благодаря на всеки включил се в темата.
Честно казано не е като да не се притеснявам.Аз размишлявам ,че разпиша ли то тогава могат във всеки един момент да ми кажат Чао.
Нямам намерение да си сложа подписа,но се притеснявам след това какво ще следва.
Каквото и да следва, то не зависи от теб.
Но от теб зависи, дали ще е в твоя полза или не. Не се заяждай, откажи аргументирано и спокойно, че закона е предвидил такива случаи и няма го нарушаваш правейки подобна договорка. Съвсем спокойно можеш да откажеш с обяснението, че не това е начина и предпочиташ, ако се стигне до освабождението ти, да бъде така, както е предвидено от закона - по инициатива на работоаделея или със съкращение. Все пак, всеки гледа интереса си, а в той интерес е да НЕ подписваш. Точка.

# 20
  • Мнения: 31 853
Не, не, не и не! Не подписвай и подготвяй нищо. Така после не можеш да имаш претенции за нищо. Ако ви затворят заради извънредно положение и той спре дейността си, тогава ще може да ви съкрати и да получаваш обезщетение за безработица. В този случай той ще ти дължи още една заплата за първия месец след съкращението, ако не си си намерила работа. Дисциплинарно наказание и то най-тежките - уволнение, се доказва трудно. Все пак има процедура, след което пак можеш да обжалваш по съдебен ред решението за уволнение. Виж, ясно е, че с този работодател няма да продължиш дълго и не можеш да разчиташ на него. Затова няма смисъл да изпълняваш искането му за подписване на празна бланка за молба  за напускане.

Обезщетението при съкращения е много по-високо.
При доброволно напускане е много  мижаво.
Който си знае интереса не подписва такива неща.

# 21
  • Мнения: 2 749
Че те после може да поискат и запис на заповед да разпишете без сума, ако нещо не излиза в бъдеще при ревизии.

# 22
  • Мнения: 12 832
Интересно ми стана, на тази молба за напускане какво основание са писали? Предполагам, че вече са ви ги раздали.

# 23
  • Мнения: 153
Не, не, не и не! Не подписвай и подготвяй нищо. Така после не можеш да имаш претенции за нищо. Ако ви затворят заради извънредно положение и той спре дейността си, тогава ще може да ви съкрати и да получаваш обезщетение за безработица. В този случай той ще ти дължи още една заплата за първия месец след съкращението, ако не си си намерила работа. Дисциплинарно наказание и то най-тежките - уволнение, се доказва трудно. Все пак има процедура, след което пак можеш да обжалваш по съдебен ред решението за уволнение. Виж, ясно е, че с този работодател няма да продължиш дълго и не можеш да разчиташ на него. Затова няма смисъл да изпълняваш искането му за подписване на празна бланка за молба  за напускане.

Обезщетението при съкращения е много по-високо.
При доброволно напускане е много  мижаво.
Който си знае интереса не подписва такива неща.

Да така е,но се прави точно с такава цел.Ако случайно бъдат принудени да затворят и да съкращават,служителите да нямаме право на обещетение.

# 24
  • Мнения: 102
Интересно ми стана, на тази молба за напускане какво основание са писали? Предполагам, че вече са ви ги раздали.
В такива случаи пишат 325.1, взаимно съгласие. Това е идеята на молбата.

# 25
  • Мнения: 153
Интересно ми стана, на тази молба за напускане какво основание са писали? Предполагам, че вече са ви ги раздали.
В такива случаи пишат 325.1, взаимно съгласие. Това е идеята на молбата.
Да това им е идеята УЖ по взаимно съгласие.

# 26
  • Мнения: 2 849
Интересно ми стана, на тази молба за напускане какво основание са писали? Предполагам, че вече са ви ги раздали.
В такива случаи пишат 325.1, взаимно съгласие. Това е идеята на молбата.
Идеята е, да ги освободят по най-тънкото съпротивление за тях. Да не дължът обезщетение и да си запазят бройкта щатове, евентуарно за след по-малко от 6 месеца - не си спомням такъв ли беше точно срока, но по памент мисля, че е толкова. С една дума - да не плащат. Пробват, ако им мине номера - мине, жалкото е че в повечето случаи им минава.

# 27
  • Мнения: 31 853
Скрит текст:
Не, не, не и не! Не подписвай и подготвяй нищо. Така после не можеш да имаш претенции за нищо. Ако ви затворят заради извънредно положение и той спре дейността си, тогава ще може да ви съкрати и да получаваш обезщетение за безработица. В този случай той ще ти дължи още една заплата за първия месец след съкращението, ако не си си намерила работа. Дисциплинарно наказание и то най-тежките - уволнение, се доказва трудно. Все пак има процедура, след което пак можеш да обжалваш по съдебен ред решението за уволнение. Виж, ясно е, че с този работодател няма да продължиш дълго и не можеш да разчиташ на него. Затова няма смисъл да изпълняваш искането му за подписване на празна бланка за молба  за напускане.

Обезщетението при съкращения е много по-високо.
При доброволно напускане е много  мижаво.
Който си знае интереса не подписва такива неща.

Да така е,но се прави точно с такава цел.Ако случайно бъдат принудени да затворят и да съкращават,служителите да нямаме право на обещетение.

То е ясно.
Но не си длъжна да подпишеш и не го прави.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 401
Дори децата ми знаят, че бял лист не се подписва! А са далеч от работни отношения.

# 29
  • Мнения: 12 832
Така. Ако те освободят поради взаимно съгласие, вместо да те съкратят, първо губиш правото да ти изплатят обезщетение за съкращение, обикновено е за един месец.
Второ, обезщетението за безработица (ако имаш право на такова, тоест, ако си се осигурявала поне 12 месеца от последните 18) ще ти е в минималния размер, а не 60% от осигурителния ти доход. Така че ти доброволно приемаштези загуби, ако се съгласиш на освобождаване по взаимно съгласие, вместо да те съкратят.
Неизползвания отпуск ти го изплащат, пропорционално на времето, което е работено през годината.

За това, какви нарушения трябва да направиш, за да те уволнят дисциплинарно, чети чл. 187 от КТ. Има си ред и ако не бъде спазен, можеш да обжалваш в съда.
Ако го направят, ти дължиш брутното си трудово възнаграждение за срока на предизвестие. Освен това, в трудовата ти книжка ще пише "дисциплинарно уволнение".
Що се отнася до обезщетението за безработица, то е същото, както и при взаимно съгласие - минимален размер, ако имаш осигуровки 12 от 18те последни месеци.
Неизползваната отпуска също ти се дължи, както при взаимното съгласие.

Един вид, ти нямаш печеливш ход. Не е сигурно, че ще те освободят дисциплинарно с измислени аргументи, и не се знае ако обжалваш по съдебен ред, какво ще се получи. Но ако подпишеш без дата, губиш много пари. Губиш много повече, отколкото те спестяват.

Не знам какво да те посъветвам, освен да вземеш информирано решение дали ще подпишеш или не и да започнеш да си търсиш друга работа.

Общи условия

Активация на акаунт