ОСМИ клас 2020/2021 - От чина или от вкъщи - осмокласникът на речника (не) се мръщи

  • 23 439
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 7 209
Да, междувременно се дописах в този смисъл.

# 721
  • Мнения: 561
И дискриминиране на гимназистите спрямо начален и прогимназиален курс.
Ако ще има такива мерки - нека са за всички. Или всички в клас, или всички у дома.

ПП. Ще ме прощават родителите тук, които имат по-малки деца. Наясно съм, че е беля да са у дома, но изпращането на гимназистите у дома е измиване на ръце и нищо друго...

# 722
  • Мнения: 6 616
Дали сме голяма група, това не знам, Ред:-) Но аз също не съм променила позицията си!

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Дали сме голяма група, това не знам, Ред:-) Но аз също не съм променила позицията си!
+1
И аз. И всъщност няма нито 1 човек, който познавам лично и който подкрепя ДО. Не че това означава, че ще подпишат писмото, но това няма значение в случая. Т, Ред, благодаря!
Аз лично и на протест бих излезнала, ако се организира, въпреки тъпата обстановка, така да ми дотегна всичко.
Лека вечер!

# 724
  • София
  • Мнения: 7 209
Само да предупредя, че няма да успея светкавично да го напиша. Дайте ми ден до два. Не знам как ще ми тръгне мисълта и ще се редактирам 1000 пъти.
Моята работа изобщо не е свързана с писане и отдавна не мога да пиша особено добре.
Иначе във форум мога да си дрънкам неформални до откат, но то е различно.

# 725
  • Мнения: X
Честит ден на будителите!
Аз съм оптимист и мисля, че това недоразумение с ДО ще се прекрати час по-скоро. Не познавам нито един учител, който  да го иска.
Жалко, че зарязаха подхода с ДО по училища, а направо ни сложиха в зони. София скоро няма да излезе от червена зона, особено с този техен нов измислен критерий за заболеваемост на 100 хил. души (а не на 10 хил. както е при грипните епидемии). Но все пак смятам, че това безумие в един момент ще спре, защото повечето хора не го подкрепят, меко казано.

# 726
  • Мнения: 1 898
Здравейте, дами!
И аз съм майка на осмокласник. Чета ви редовно, но едва сега "нахлувам" с пост в темата.
За съжаление в нашата държава мерките не са адекватни и осмислени, а са на принципа "На дете, което не реве не му дават да яде".
Смятам, че ако не изразим шумно и масово недоволството си сега, децата ни още дълго ще изкарат на ОЕСР, което освен пагубно за тях, е и абсолютно безсмислено на фона на всички останали проформа мерки.
За съжаление нямам нито юридическа грамотност, нито компетентност да инициирам, оформя и задвижа подобно писмо или петиция, но освен че ще ви подкрепя с две ръце, ще съдействам активно за разпространиението му . Нямам познат, който де е съгласен с това безобразие.
Мисля си, че с тези две седмици ни пробваха и след като нямаше кой знае каква обществена реакция, има реална опасност да удължават настоящата ситуация и ДО до безкрайност.
Извинявам се, ако звуча прекалено емоционално, но наистина съм много ядосана.
А и вярвам,че най-сигурният начин да не променим нещата е да не опитаме.

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 19:53 от Ulia

# 727
  • Мнения: X
Ред, ползвай за сламка протестното писмо на частните училища. Мога утре и аз да спретна нещо. Дай знак, ако трябва, на линия съм.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 573
Ще подкрепя писмото и аз. Пълно е с кашлящи малки ученици, но ходят на училище, а здрави, прави гимназисти са затворени вкъщи.

# 729
  • Мнения: 7 424
И аз подписвам писмото .Според мен трябва една от точките да е искане не само за локален подход,а и за такъв за всеки отделен клас.В нашето у-ще има карантинирани 3-ти и 4-ти класове,а излизат в ДО гимназиалните.Логика 0.Основен мотив ,че те сами се гледат,което по принцип не може да бъде никакъв мотив.При това да се дадат права на директора ,на настоятелството на у-щето и на прословутите обществени съвети да взимат решения за преминаване към ДО при това с участие на желаещите родители,които не са членове на настоятелство и ОС.С една дума на открити заседания за да се чуят мненията на всички,които желаят ,а да не се тръгва по посока проводници на линията на управляващите.
                     Участвам във всички мероприятия - протести,връчване на писма,срещи в МОН,РУО,кметство,ТВ-та   и т.н.които решим да използваме.

# 730
  • Мнения: 1 114
Подписвам писмото с 2 ръце.  От интервюто на Вълчев разбрах, че скоро децата няма да се върнат. София за съжаление скоро няма да излезе от т.н. червена зона- та в София живее половин България.

# 731
  • Мнения: 937
Аз също ще подшиша писмото. Не виждам смисъл едното дете да ходи на у-ще, а другото да е пред компютъра.

# 732
  • Мнения: 1 898
                    Участвам във всички мероприятия - протести,връчване на писма,срещи в МОН,РУО,кметство,ТВ-та   и т.н.които решим да използваме.

Като прочетох това и се замислих, че едно писмо само, колкото и широко подрекепено да е, може би няма да е достатъчно.
Ще трябва мащабна офанзива на по-широк фронт, ако искаме да ги притесним с недоволството си. Множество събития и инициативи около които да се вдигне обществен и медиен шум.
Не съм от София, но бих подкрепила всичко, както и бих участвала на местно ниво.

# 733
  • Мнения: 1 114
Учителки  в ДГ, няма явно заразени. Също и в детски ясли. Също не се съобщава те за искат затваряне. Как така само гимназиални учители, а сега явно и в среден курс ги лови?! Това е такова безобразие с това насаждене на мнение, как децата заразяват учители.....

# 734
  • Мнения: 2 214
В края на празника да отправя и аз своя поздрав...
Честит да ни е денят на народните будители!
Да не спираме да подкрепяме децата си по пътя на познанието, оповавайки се на здравия разум, защото както е казал Карл Сейгън: "Всички ние принадлежим към един и същ вид Homo Sapiens, който в превод от латински звучи оптимистично: Разумен човек."

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 22:28 от шмърциплянку

Общи условия

Активация на акаунт