За принудителното дистанционно обучение

  • 7 714
  • 158
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 38 912
Аз лично винаги съм готова да се развивам. Миналата седмица направих материал за 12 часа английски с ит насочен речник.
Ще видя и насоките на Гаргамела.

# 76
  • София
  • Мнения: 28 900
Е, Рок, пък ако не стане онлайн, винаги можеш да заведеш учениците в някое заведение. След като чиновете в училище са толкова опасни, а масите в заведенията не са...

# 77
  • Мнения: 48 071
Gargamela, такива учители са мед за душата Kissing Heart Тъкмо се бях поотчаяла от форума и така хубаво ми оправи настроението Simple Smile

# 78
  • Мнения: 631
Твърдо съм против идиотщината ДО.
Личния контакт с учителя и съучениците е безценен. В присъствена среда се изграждат меки умения - комуникация,децата общуват не само извънкласно - учат се да работят заедно, да спорят, и най важното- помагат си.
В реална среда се правят опити, има деца, които учат чрез опита по Физика,Химия,Биология.
Има училища, където ДО е неприложимо-дървообработване, спортни паралелки- масов спорт, танци-танцови състави, скулптура,технически гимназии-електротехника,компютри-хардуер и т.н. Недоумявам защо битува мнението, че ученето е кълване,решаване на задачи и тестове. Не, не е. Практиката е тая, която учи. И с ДО я елиминираме. После децата ни не се справяли в реалността....
Изумително е как с лека ръка се аплодира това недоразумение в образованието с аргумента-еди си кои нямало да пречат на ученолюбивите(сега, кой им пречи,ако обичат да учат?), т.е. тъй и тъй са провалени, що пък да не ги заровим под Марианската падина. 😳
Има деца,за които ДО е пагубно, такива които едва кретат и в училище що годе се оправят с помощ от съученици и учители? Тях да ги оставим на естествения подбор?
Масов образователен погром се пече. Чиито резултати ще жънем скоро.

# 79
  • София
  • Мнения: 38 912
Е точно за това говоря и аз. Ако сега има реално образовани примерно 15 от 30 деца, след ДО ще паднат на 5. Така от 150 деца на випуск, ще излизат 30. Останалите - да умират. Е, да ама те не умират. Те съставляват обществото, в което живеем всички.

# 80
  • Мнения: 631
Абсолютно. Тъжно е да гледаш тезата -  "ние сме добре, другите да се оправят. Пък и ще се отървем от пречещите, какъв бонус само" wtf?Що за пещерен подбор? В 21 век ли сме цивилизационно или в Архая?
Нали като общество трябва да се погрижим за общото бъдеще.
Аз от няколко дни съм в потрес и от аргумента - "тъй и тъй са неграмотни в реална среда,кво толкова да са дистанционно. Пак ще са неграмотни. "
Изумена съм от уж разумни хора как реагират първосигнално, без да отчитат дългосрочните ефекти. Хиляди провалени бъдещи работници, на които им липсват базови умения. Това е загубен БВП, това е ниска добавена стойност, това е бедност.
Ама децата са нашият капитал, лоши, шумни, невъзпитани, бягащи от час, нашата мисия е да се стремим всички да излязат с що годе добра до средна подготовка в реалният живот. Щото неграмотните ще тежат на гърба на "отличниците" икономически.
Според статистиката 11 процента не са стигнали до ДО миналата година,  има 600 хиляди ученици, около 66 хиляди не са помирисали училище. Това е един провален набор...
Както казах-погром.

# 81
  • Мнения: 48 071
Не мислите ли, че и МЗ гледа по същия начин. Не само младите със здрав имунитет, ами всички хора? И избира по-малкото зло.

# 82
  • Мнения: 69 196
Не знам кой какво избира...ама няма спасение от короната. Някои сме го изкарали сигурно без да знаем. Ако не..тепърва ще ни хване. Няма къде да си скрием. И не може доживот да се мушим по къщити. 😩

# 83
  • sofia
  • Мнения: 8 954
Разбрах. Може би трябва да помислиш за методика подходяща онлайн.
То от там идват проблемите при дистанционното. Трябва да се преработят учебните материали и преподаването се осъществява по друг начин. А това няма как да се случи бързо и без доста допълнителна работа. Отделно знанията и уменията да го направиш.
Ако това дистанционно продължи, големият ми син ще е със загубена година. Най-накрая (в 11 клас) имат достатъчно часове за професията. В три дни от седмицата са само с практически часове, които дистанционно няма как да се провеждат (скулптура, обработка на метал, рисуване). А 12 клас от неговата гимназия и дипломни работи трябва да правят... как точно би се случило извън ателиетата в училище?

# 84
  • Мнения: 2 569
Идеята е да е временно, докато спаднат случаите. Защо го приехте, като за вечни времена
Дори при нас в БГ, ДО протича доста по читаво отколкото в някой бели държави, според майка от другата тема за ДО

# 85
  • Мнения: 4 218
Като толкова искате дистанционно, защо не подадохте заявлянеие за това през септември?
Септември някой знаеше ли, че сега ще има по 2000 случаи на ден, които не могат да получат адекватна медицинска помощ? Че няма да тестват учениците, че мерките в училище са на хартия, без реална ефективност?
Аз знаех и го казвах, и подадох, и ме плюха.

# 86
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Аз съм за дистанционното обучение.
През изминалата учебна година ДО мина много добре.
Нямаше недоволни.
Но заслугата за това е на учителите.Имахме късмет .
Те се справиха отлично.
Дъщеря ми беше по-спокойна и по-съсредоточена,по-малко натоварена.Не се разболя нито веднъж.
Естествено има значение,че аз си бях вкъщи ,имах пълен контрол,виждах и чувах как протичат часовете..
Тази година на входните нива има високи оценки.
Не само тя,като цяло класа е с много добър успех.

Сега откакто е започнала учебната година,постоянно има болни деца в класа.
И ние изкарахме един неприятен рино вирус.Само хрема,но се оказа,че е заразно и аз и съпруга ми се заразихме.10 дни бяхме болни.Класната ходи с шлем,но и тя се зарази.
Според мен рискът да се заразим с корона вирус от училище е висок.Въпреки,че се спазват мерките за безопасност и сестрата връща деца за температура 37 или кашлица.25 деца са в една стая.

При условие,че има толкова болни от корона вирус в нашия град и болниците са пълни,защо да рискуваме здравето и живота на учителите ,децата и на възрастните си роднини.
А откакто почина онова 18 годишно момче в Търново,аз се притеснявам.Ето,че и при децата могат да настъпят усложнения.
Отделно ,че имаме контакти и с двете баби.

# 87
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нашето образование е на такова ниско ниво, че ДО изобщо не пречи, даже би трябвало да помага. Иначе нито в университетски кампуси, студентите живеят заедно и денонощно учат, когато нещо ги е завладяло и решават казуси с преподавателите си, защото всички живеят заедно и преподаването е като съпреживяване, нито в началните класове децата са включени в учебния процес като създатели и съучастници. При нас има един скучно написан най- малко преди 10 години материал, който трябва някак да се налее и това е. Децата се смеят на преподавателите по информационни, защото са по- зле от тях и си умират от скука по цял ден, това което ги държи по- будни в училище са приятелите.

# 88
  • Мнения: 2 530
Е точно за това говоря и аз. Ако сега има реално образовани примерно 15 от 30 деца, след ДО ще паднат на 5. Така от 150 деца на випуск, ще излизат 30. Останалите - да умират. Е, да ама те не умират. Те съставляват обществото, в което живеем всички.
Тези - 10деца в повече си имат родители и те да се грижат за собствените си деца и тяхното образование. За чужди деца ангажимент никакъв не поемам.

# 89
  • В.Търново
  • Мнения: 6 718
Съгласна съм и считам, че учителите трябва да поработят над компютърната си грамотност, вместо да поднасят кофти учебно съдъжание и да мрънкат.
 Освен това, считам за задължително да се поставят условия- всеки ученик да си закупи камера и някакъв достъп до микрофон, така както си закупуват учебници. Без включена камера и микрофон да се пише отсъствие. Децата, които живеят в 21 век, в България и нямат таблет, смартфон или лаптоп са лишени от основно човешко право и такова устройство трябва да им се предостави.....
Шегувате ли се?? За часта за учениците.

Общи условия

Активация на акаунт