Черен списък на туристическите агенции !

  • 633 490
  • 1 445
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 371
Както вече казах - колкото хора - толкова и мнения !  Peace
Факт е, обаче, че когато споделих колко съм доволна от всичко с една дама, която е на години, достойни за уважение, тя каза, че пътува с тях от много години, буквално е обиколила света с тази агенция и навсякъде, където е била, обслужването и вниманието, са били същите !  Peace И понеже се уверих самата, че са на ниво, нямам основания да не и вярвам !
Аз чета внимателно договорите, особено ситния шрифт и мога да кажа, че като цяло, не се различава особено от договорите, които предлагат и останалите агенции. Peace
За мен тези хора заслужават адмирации и затова споделям такова мнение !

# 391
  • София
  • Мнения: 164
Бих искала да изкажа и аз своето мнение, относно полемиката за "Емералд". Ползвала съм два пъти туристическа услуга на фирмата - за първият път нямам никакви забележки, но за втория - просто ме оставиха без думи и едва сега се решавам да споделя какво ни се случи. Имах направена резервация за Мармарис за хотел "Паша Бийч" с изискване да бъдем настанени в L-стая, тъй като бях проучила, че в това крило на хотела е по-спокойно и по-комфортно. Служителката, с която комуникирах /подчертавам, че комуникацията се осъществяваше писмено на електронната поща/ ми обясни, че този вид стаи са "с изглед море" - съответно цената беше малко по-висока. Направих всичко, каквото се изискваше и ми беше казано тук в София, пристигайки в Мармарис разбираме, че стаята ни е в стандартното крило и изгледа на стаята е една аварийна стълба на съседния хотел - никакъв изглед море - нито страничен, нито фронтален. В хотела ни посреща представителка на "Посейдон" - фирмата партньор на "Емералд", Мария мисля, че се казваше дамата - доста коментари има относно тази фирма - аз потвърждавам, че са абсолютни непрофесионалисти и на тях по никакъв начин не може да се разчита при проблем. Показах на представителката Мария, е-mail, където много ясно е написано какви указания са ми дадени при исканата от мен резервация. Отговорът беше: "Ама, какво да направя - вземете стаята, която ви предлагат!", аз обаче упорита - позвъних в офиса на "Емералд", свързах се с господин, който ми обясни, че в този хотел въобще липсват такъв тип стаи - имало стандартни и фамилни стаи за 3-4 туристи. Той обаче, не знаеше, че съпруга ми говори турски език и служител на хотела вече ни беше показал L-стая. След получен отрицателен отговор и от офиса на агенцията, хората в хотела се смилиха над нас и все пак, въпреки всичко ни настаниха в желаната от нас стая, за да задоволят желанието ни. Прибирайки се тук в София, изпратих официално писмо, в което описах преживяната неприятна ситуация и желание да доплатя, ако е необходимо по-високата цена за настаняването ни. И до днес очаквам отговора на спомената агенция.
За наше щастие се запознахме и усетихме професионализма на Диди - водача на групата ни - наистина невероятен човек и професионалист - УНИКАЛНА Е! Ползвала съм услуги на много туристически агенции, но водач, като Диди не съм срещала.
Имах неблагоразумието да резервирам и чрез "Ориент 99", повярвайте и там ситуацията не е по-различна - дори е по-лошо. Така, че като цяло - качеството на туристическите услуги, които предлагат нашите туристически агенции въобще не е на ниво и човек винаги трябва да е в очакване на някоя "неприятна изненада", тръгне ли на път с тях.

# 392
  • София
  • Мнения: 618
Както вече казах - колкото хора - толкова и мнения !  Peace
Факт е, обаче, че когато споделих колко съм доволна от всичко с една дама, която е на години, достойни за уважение, тя каза, че пътува с тях от много години, буквално е обиколила света с тази агенция и навсякъде, където е била, обслужването и вниманието, са били същите !  Peace И понеже се уверих самата, че са на ниво, нямам основания да не и вярвам !
Аз чета внимателно договорите, особено ситния шрифт и мога да кажа, че като цяло, не се различава особено от договорите, които предлагат и останалите агенции. Peace
За мен тези хора заслужават адмирации и затова споделям такова мнение !
Много лично приемаш отзивите за Емералд. Адмирация заслужава дамата която придружаваше туристите от автобусния превоз -мисля, че се представи като Галя. Но не мога да похваля господина от офиса на Доспат до прозореца - не се представи и не го интересуваше и моето име, написа договора на името на първия турист които беше включен в списъка. Все пак основно съм недоволна от партньорската фирма Сонар - в нашия хотел нямаше представител на Емералд. Партньорите не ни поздравиха за Новата година те обираха и криеха бутилките от шампанско с изтекъл срок на годност. Надежда и Севгин не бяха в услуга на почиващите, а бяха на почивка там. Организираните от тях екскурзии бяха набързо разказани и съответно бяхме натоварени на автобуса без екскурзовод - просто си зяпахме през прозорците, а през това време Надежда беше в СПА центъра, а Севгин се натискаше с приятелката си. В хотела нямаше достатъчно завивки, а раздадоха допълнително шалтета със съмнителна чистота и без чаршаф.

# 393
  • Мнения: 3 371

Много лично приемаш отзивите за Емералд.

В никакъв случай не ги приемам лично, за първи път пътувам с тях, а самата екскурзия закупих чрез тяхна партньорска  агенция - Холидей маркет. Така че, намеците Ви, са неоснователни, освен обидни.
Аз разбирам разочарованието ви, уважавам правото ви да споделите това си мнение . Но аз съм супер доволна и имам същото право да споделя - това е !
А и , доколкото прочетох, вие сте се ползвали и преди от услугите на фирмата и сте били доволни, защо не споделите и положителният си опит ?! И в крайна сметка, оказва се, че сте недоволни от фирмата - партньор, а не от самата агенция - това беше важно уточнение . Лично аз, когато ползвам услугите на агенция, което не се случва обикновено, защото си правя екскурзиите сама, с помощта на приятели, винаги се интересувам дали ще има представител на фирмата през цялото време с нас. Досега съм ползвала една и съща агенция за почивки в Анталия, няколко години подред, от тях също съм супер доволна и никога не съм имала проблем - Тез тур !  Peace Препоръчаните от тях хотели винаги са на супер ниво, винаги е имало наоколо представител на фирмата, на когото може да се разчита....изобщо - нямам забележки !  Peace

# 394
  • Мнения: 19 485

Много лично приемаш отзивите за Емералд.

В никакъв случай не ги приемам лично, за първи път пътувам с тях, а самата екскурзия закупих чрез тяхна партньорска  агенция - Холидей маркет. Така че, намеците Ви, са неоснователни, освен обидни.
Аз разбирам разочарованието ви, уважавам правото ви да споделите това си мнение . Но аз съм супер доволна и имам същото право да споделя - това е !
А и , доколкото прочетох, вие сте се ползвали и преди от услугите на фирмата и сте били доволни, защо не споделите и положителният си опит ?! И в крайна сметка, оказва се, че сте недоволни от фирмата - партньор, а не от самата агенция - това беше важно уточнение . Лично аз, когато ползвам услугите на агенция, което не се случва обикновено, защото си правя екскурзиите сама, с помощта на приятели, винаги се интересувам дали ще има представител на фирмата през цялото време с нас. Досега съм ползвала една и съща агенция за почивки в Анталия, няколко години подред, от тях също съм супер доволна и никога не съм имала проблем - Тез тур !  Peace Препоръчаните от тях хотели винаги са на супер ниво, винаги е имало наоколо представител на фирмата, на когото може да се разчита....изобщо - нямам забележки !  Peace
Да де, ама всеки тук сподели веднъж за Емералд, пък вие на всеки отрицателен пост  пеете хвалебствия и се противопоставяте - това прави впечатление. Това ако е вярно за придружителите дето трябвало да се изваждат от СПА центъра е голям скандал. На мен в офиса на Доспат също не ми направиха добро впечатление, най-малкото трябваше да отговорят на въпросите ми за пътуването, а нямаха ни най-малко желание. И неизгодната клауза включваше абсурдът, че ако по някаква причина Емералд промени точката на тръгване в последния момент и тя не е градът, от който е упоменато, то клиентът ЗА СВОЯ сметка е длъжен да се съобрази с това и да се превози до точката, от която Емералд им е скимнало да тръгнат. От което следва, че за екскурзия до Истанбул имат право да ми кажат, че тръгват от....Истанбул например или от Хасково, пък аз от София или да търся как да стигна до там, или да изгубя парите, но нямам право да се откажа и да ми върнат сумата. Имаше и други такива бисери в договора. Сами преценете доколко той защитава правата на клиента. Като цяло смятам, че българският турист има право да е по-взискателен и да получава услуга, каквато му предоставят чуждите агенции като ТУИ например.

# 395
  • София
  • Мнения: 39
Честита Нова година ! Здраве, късмет и много пътешествия пожелавам !

Мислех изобщо да не пиша тук, а в белият списък, но съм провокирана от поста на rozibozi и затова ще споделя и тук, макар че не е добър вариант.
Аз искам да споделя точно обратното - изключително съм очарована от Емералд травел ! За първи път попадам на такава коректна фирма, за която комфорта и удобството на клиента, са на първо място и не подлежат на компромис. Направиха посрещането на Новата година незабравимо ! Още при посрещането на автобусите, Рамадан и Диди ни даваха ценна информаци, настаняваха , отговя
аряха на всички въпроси. Автобусите бяха много топли, удобни и модерни и пътуването мина неусетно и приятно . Диди и Рами запознаха групата с програмата ден по ден, отговаряха отново на възникнали въпроси, много търпеливи, възпитани и любезни от първия до последният ден на пребиваването ни в Истанбул . Хотелите, в които бяхме настанени, също бяха добри, поне нашият - Юксел, беше супер, но не чух и от другите да има оплаквания. В Истанбул към групата се присъединиха Месут, Джамал, Ивайло, Али и още един - двама екскурзоводи, на които за съжаление, не запомних имената, защото не бяхме с тях. Към когото и да се наложи да се обърнеш, всички бяха на среща, любезни и компетентни ! Винаги точни и екзактни за срещите, много ерудирани по време на туровете, представяха програмата много интересно, с чувство за хумор и много ентусиазъм.
Организацията за самата новогодишна нощ, също беше перфектна, ние посрещнахме Нова година на яхта и за нас тази вечер, беше наистина вълшебна ! Ди-джеите бяха от България, направиха страхотен купон, не сме седнали - танци, игри, хора и ръченици.... Обстановката беше перфектна, имаше страшно много обслужващ персонал, само да те видят, че поглеждаш към тях и летяха направо . Не знам как успяха да запомнят кой какво пие, но чашите ни винаги бяха пълни с питие, за храната пък да не говорим - изключително богато и вкусно меню, масите бяха украсени прекрасно, имаше шапки, домино, гирлянди, свирки и какви ли не още закачки за гостите . Всички представители на фирмата ни поздравиха, минаха по масите да се чукнат с всички, изобщо накараха ни да се почувстваме част от едно голямо семейство !
Имах възможност и да видя как се справят в кризисна ситуация - съпругът на една дама се почувства зле и няма да ви казвам за какви грижи става дума. Веднага го настаниха в болница, Рами се обади директно на застрахователната компания в Германия, задействаха се, направиха на човека всички възможни изследвания. Слава Богу, не беше нищо сериозно, камък в бъбреците, но начинът, по който реагираха и се справиха и с тази ситуация, беше показателен за отношението им към клиентите. Дори върнаха парите, за екскурзията, в която не можа да се включи човекът, което си е направо прецедент.
И така, фирма Емералд травел успя да направи пътуването и посрещането на Нова година, едно вълшебно и неповторимо преживяване за моето семейство, а и за всички свои клиенти ! Благодаря им от сърце, за мен те стават предпочитана фирма от този момент нататък !  Peace
Отивам сега да ги похваля и на правилното място !  Peace

    И аз мога да кажа за Емералд Травел само и единствено хубави неща и мисля, че те изобщо не са за този списък!
    А теб, rozibozi бих посъветвала, за да нямаш друг път разочарование от Емералд, да отидеш до офиса им, да разговаряш за случилото се, защото те трябва да са запознати, когато някой техен партньор руши авторитета им, и съм убедена, че те няма да оставят клиентите си следващ път разочаровани. Наистина те са едни от малкото, които ценят всеки един клиент и правят всичко възможно той да остане удовлетворен. Все пак  обаче и те работят с други посредници, за които ако не докладваме няма как да се променят.

# 396
  • Мнения: 1 525
Аз, като клиент на "Емералд" мога да кажа и добри, и лоши думи за тях.
Не видях къде е темата за положителни отзиви и "бял списък на туристическите агенции"  newsm78
Всеки има право на мнение.
Но едно е истина - една жена заслужава поздрави. Диди. Пътувала съм с нея и знам как води туристите.
Но съм пътувала и с момиче, което заспа на първата седалка и забрави за всичко останало.

# 397
  • Мнения: 3 371
Аз, като клиент на "Емералд" мога да кажа и добри, и лоши думи за тях.
Не видях къде е темата за положителни отзиви и "бял списък на туристическите агенции"  newsm78
Всеки има право на мнение.
Но едно е истина - една жена заслужава поздрави. Диди. Пътувала съм с нея и знам как води туристите.
Но съм пътувала и с момиче, което заспа на първата седалка и забрави за всичко останало.


Явно за Диди и нейните професионални качества, всички сме на едно мнение !  Peace
Както вече подчертах, за първи път пътувам с агенцията, закупих пакета от партньорска фирма и споделям това, на което съм била свидетел, от първа ръка, както се казва. Ако в последствие бъда разочарована, може да сте сигурни, че веднага ще споделя защо ! Peace
Но, в момента, чувството ми за справедливост, не ми позволява друг коментар, milittana и това няма нищо общо с факта, колко доволни или недоволни клиенти на фирмата има тук. Споделям единствено и само собствено мнение, без да “пея“ хвалебствени дитирамби и е хубаво, че се появиха и други, които са имали положителни емоции, благодарение на въпросната агенция. PeaceКолкото до високите изисквания, смея да твърдя, че не се нуждая от ничие разрешение за да имам такива и винаги подбирам услови,които да отговарят на тях !  Peace
Иначе, ако имам съществени причини да съм недоволна, няма нещо, което да ме спре да споделя, както и съм направила на страниците на тази тема !  Peace

# 398
  • Мнения: 19 485
Аз, като клиент на "Емералд" мога да кажа и добри, и лоши думи за тях.
Не видях къде е темата за положителни отзиви и "бял списък на туристическите агенции"  newsm78
Всеки има право на мнение.
Но едно е истина - една жена заслужава поздрави. Диди. Пътувала съм с нея и знам как води туристите.
Но съм пътувала и с момиче, което заспа на първата седалка и забрави за всичко останало.


Явно за Диди и нейните професионални качества, всички сме на едно мнение !  Peace
Както вече подчертах, за първи път пътувам с агенцията, закупих пакета от партньорска фирма и споделям това, на което съм била свидетел, от първа ръка, както се казва. Ако в последствие бъда разочарована, може да сте сигурни, че веднага ще споделя защо ! Peace
Но, в момента, чувството ми за справедливост, не ми позволява друг коментар, milittana и това няма нищо общо с факта, колко доволни или недоволни клиенти на фирмата има тук. Споделям единствено и само собствено мнение, без да “пея“ хвалебствени дитирамби и е хубаво, че се появиха и други, които са имали положителни емоции, благодарение на въпросната агенция. PeaceКолкото до високите изисквания, смея да твърдя, че не се нуждая от ничие разрешение за да имам такива и винаги подбирам услови,които да отговарят на тях Peace
Иначе, ако имам съществени причини да съм недоволна, няма нещо, което да ме спре да споделя, както и съм направила на страниците на тази тема !  Peace
Именно, затова позволи и на друг, който има такива да ги изразява, нали? Нищо лично, ама като че ли споделянето на недоволството ми те дразни по някакъв начин и недоумявам защо? Ти си доволна, аз - не. Неизгодната клауза я цитирах дословно, мисля че не се нуждае от коментар. Стискайте палци, че на Емералд не им е хрумнало да променят точката на тръгване, че дотам ще трябва със собствени средства клиентът да се придвижи. Като изразихме недоумение ни казаха, че нямало да се случи, като искахме отмяна на клаузата - не можело. Ето че има как да се случи следователно щом отказват да махнат това от договора.

# 399
  • Мнения: 3 371
 milittana, изобщо не ме дразни - напротив ! Аз съм благодарна за всяко споделено мнение, защото то дава възможност за преценка и избор на тези, които четат. Peace
Имам против намеците, че едва ли не, съм “агент-провокатор“ на агенцията. Laughing
Няколко пъти подчертах, че за първи път се сблъсквам с въпросната агенция и пакета съм закупила от партньорска такава. Както и да е, уважавам всяко споделено мнение, най- вече, защото е преживяно !  Peace

И последно, че одеве пропуснах - днес, в метрото, се срещнах с една дружка, която видяла снимките ми във фейса и ме заразпитва за подробности около пътуването. Споменавайки агенцията, единственият и коментар беше : “А, те са много добри ! Била съм с тях в Амстердам и Португалия и нямам забележки ! “
 Та така !  Peace

# 400
  • Мнения: 19 485
Не, не си ме разбрала, нямах предвид това, което подозираш  за агент-провокаторът Hug. Опитът са агенциите трябва да се споделя, независимо какъв е. Ето че тук има и добри и лоши отзиви за Емералд. Ако четат, нека си коригират лошите практики, а за добрите им служители нека има поощрения някакви.

# 401
  • Мнения: 3 371
Не, не си ме разбрала, нямах предвид това, което подозираш  за агент-провокаторът Hug. Опитът са агенциите трябва да се споделя, независимо какъв е. Ето че тук има и добри и лоши отзиви за Емералд. Ако четат, нека си коригират лошите практики, а за добрите им служители нека има поощрения някакви.


Абсолютно съм съгласна !  Peace
Не знам дали агенциите четат / а би трябвало/ , но мисля, че е наистина много важно за клиентите - за да могат да имат избор и да знаят какво да изискват и какво да очакват . Peace

# 402
  • Мнения: 2
аз предпочитам винаги да използвам някакви авторитетни и големи фирми.. на такива частници никак им нямам вяра

# 403
  • Мнения: 19 485
аз предпочитам винаги да използвам някакви авторитетни и големи фирми.. на такива частници никак им нямам вяра
Е, ама те всички са частници, къде има държавна тур.агенция вече?

# 404
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Четем, четем....
За съжаление във всяко стадо си има мърши. Но е важно да се коментират негативните страни, както и позитивните.

Емералд не е никак малка фирма, нито е нова на пазара. П.П. само за информация фалиралите фирми бяха от най-големите на пазара /Алма тур и Он травел/.

Общи условия

Активация на акаунт