Черен списък на туристическите агенции !

  • 629 541
  • 1 444
  •   2
Отговори
# 165
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
hamilton1, не сте съвсем прав и заблудата не е умишлена. Практика е една авиокомпания да купува седалки по полет/самолет/ на друга авиокомпания и да ги продава като свои. Вие купувате билет и места на Бритиш, съответно се водите по техните правила, но реално летите на самолет на Куантас.
В случая купувайки билет София - Лондон - Сидни на една авиокомпания, Бритиш вие няма да чекирате багаж в Лондон, той директно ще бъде прехвърлен на следващия полет.

В случая агенцията няма нищо общо, защото в системата Амадеус полета излиза като такъв на Бритиш.

# 166
  • Мнения: 1 417
Доколкото си спомням се водеха code share fligths. Аз пътувах скоро с такъв шерван на Търкиш, но се изпълнява от Малейша. Издават ти билет на търкиш с всички техни правила, милите също ми ги качиха от търкиш, така че в случая просто човека отсреща е бил неграмотен за да ви обясни за какво става въпрос.

# 167
  • Мнения: 0
Съветвам всички да ползват услугите на лицензирани агенти (С IATA) специално за издаването на самолетни билети, защото има доста условия и тънкости, които би трябвало агентите да знаят. Но е хубаво да си намерите някой компетентен. Simple Smile
патила съм си от експерименти със самостоятелни реЗервации...може да разгледате в скорошните ми публикации.... и вече пътуване без агент не предприемам...В този ред на мисли- страхотна идея за тази публикация...Simple Smile

# 168
  • Мнения: 1 572
hamilton1, не сте съвсем прав и заблудата не е умишлена. Практика е една авиокомпания да купува седалки по полет/самолет/ на друга авиокомпания и да ги продава като свои. Вие купувате билет и места на Бритиш, съответно се водите по техните правила, но реално летите на самолет на Куантас.
В случая купувайки билет София - Лондон - Сидни на една авиокомпания, Бритиш вие няма да чекирате багаж в Лондон, той директно ще бъде прехвърлен на следващия полет.

В случая агенцията няма нищо общо, защото в системата Амадеус полета излиза като такъв на Бритиш.
Дори и билетите да са на различни авиокомпании, багажа пак може да се чекира до крайната дестинация   Peace

# 169
  • Мнения: 0
ГРЕШИТЕ! Попитах изрично:

- Ако е на Qantas а вие ми продавате и пише British Airways и като си купя билета на кой важат условията?
-Ми на Qantas а не на British Airways



Инъче ако си купиш от British Airways Лондон-Сидни полета е World Traveller което ти дава право на 2 куфара да го кажем!!!! 1 чекиран до 23 кг. и един Hand baggage (но с по малки размери) пак 23 кг.
И пак грешите
Дали ще си купя София-Лондон-Сидни или само Лондон-Сидни на British Airways няма значение. Багажа ще се чекира за полета Лондон-Сидни според полета. Без значение дали е част от комбиниран билет от София или съм си купил просто отделен билет. Naughty
Дори в сайта на British Airways си пише за полетите с прекачване за всеки полет какъв е. Например София-Лондон е Euro Traveler а Лондон-Сидни e World Traveler. И си гледаш в таблицата кой колко багаж позволява. А мога да си купя и по скъп билет и тогава стават Traveler Plus имам право на още един 3-ти куфар. Просто багажа си се чекира по съотверния полет а не крайна дестинация Naughty Naughty Naughty Naughty

Но не и ако ти пробутат Qantas където позволяват само 1 чекиран. И КЪДЕ Е ПОЛЕТА НА British Airways тука???? След като в сайта на САМИЯ British Airways ГО НЯМА. Е ПОЛЕТ НА British Airways В САЙТА ИМ Н-Я-М-А на този ден. Те да си го шерват но ако е на British Airways ЩЕ ГО ПИШЕ ЧЕ Е! ТОВА Е ДИРЕКТЕН ПОЛЕТ! Какви шервания какви 5 лева. Летял съм с шернати полети но това си е работа вътрешна на компанията. Ти като потребител го виждаш полета че го има и не те интересува кой ог изпълнява. Но най малкото като кажеш British Airways,  ето има си го British Airways и си е British Airways Купуваш си British Airways.
Това че някви келеши ми продават Qantas а пише British Airways сайта на British Airways казва кви British Airways кви 5 лева. И човека по телефона го каза - полет на Qantas. Гледам си Qantas условията. Това няма да го направи British Airways. Това си е измама вижте скрийншотите. Какво неясно има

Аз до Лондон как ще стигна това няма отношение - може пак с British Airways като общ билет, може с друга компания (да, знам за риска ако са отделни билетите) . Може и с такси да стигна. Няма значение. Исках просто билет Лондон-Сидни на Бритиш.

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 22:38 от hamilton1

# 170
  • Мнения: 1 572




Дори в сайта на British Airways си пише за полетите с прекачване за всеки полет какъв е. Например София-Лондон е Euro Traveler а Лондон-Сидни e World Traveler. И си гледаш в таблицата кой колко багаж позволява. А мога да си купя и по скъп билет и тогава стават Traveler Plus имам право на още един 3-ти куфар. Просто багажа си се чекира по съотверния полет а не крайна дестинация Naughty Naughty Naughty Naughty

Tова за първи път го чувам , освен да е спец.изискване на Бритиш , не могат да ти го чекират ако за първия полет имаш право на 2 куфара , а за втория само на един , но ако летиш с по един куфар , защо да не ти го чекират?Аз работя на едно от най-големите летища в Европа и чекираме багаж за по 4-5 полета един след друг , и точно Сидни имах преди няколко дни - Брю-Лон-Абу Даби-Сидни и багажът си замина директно с 4 различни авиокомпании , така че нещо не се връзва историята  Peace

# 171
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!

Искаме тази година да пътуваме до Баварските замъци, но се чудим коя фирма да изберем: Руал травел, Бохемия, или Мондел Травел.
За Руал сме чували много добри отзиви, но ме притеснява, че техните екскурзии са с нощен преход.
Тази на Мондел Травел изглежда доста добре, но понеже фирмата не ми е позната, се чудя дали мога да им се доверя.
Ще се радвам да споделите вашето мнение!
Извинявам се предварително, ако съм объркала темата, но това намерих.

Благодаря предварително!

# 172
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Здравейте момичета!

Искаме тази година да пътуваме до Баварските замъци, но се чудим коя фирма да изберем: Руал травел, Бохемия, или Мондел Травел.
За Руал сме чували много добри отзиви, но ме притеснява, че техните екскурзии са с нощен преход.
Тази на Мондел Травел изглежда доста добре, но понеже фирмата не ми е позната, се чудя дали мога да им се доверя.
Ще се радвам да споделите вашето мнение!
Извинявам се предварително, ако съм объркала темата, но това намерих.

Благодаря предварително!
Пътували сме многократно с Мондел Травел и сме безкрайно доволни!Перфектна организация, а ескурзоводът им Христо Тотев е ходеща енциклопедия !Последната ни дестинация с тях беше Баварските  замъци по Рейн м.г. през юли! Хотелите им са  на ниво и няма нощни преходи! Ако има нещо ,което те вълнува питай на лични, за да не стане като реклама! PeaceМежду другото и с Бохемия сме пътували Peace

# 173
  • Мнения: 1 561
hamilton1, като прочетох писанията се посмях доста.
Работя в туристическа агенция, отдел Самолетни билети и подобни твърдения и нападки често са на хора, коти нямат никаква представа от самолети и  рядко пътуват.
За първи път чувам да има 23 кг позволен ръчен багаж, за където и да било, било то и бизнес класа. Просто тогава незнам къде ще седнат хората ако всеки качи наборда по 23 кг...
Това за code shares flight ви е обеснено добре, а това че това са електорнии билети, не означава че когато си купита такъв не ви се изпраща подробна разпечатка за всеки полет, в която пише абсолютно всичко- номер на полет, часове на пристигане и заминаване, каква класа пътувате, от кой превозвач се оперира, продължителност на полета, даже и каква храна ще имате на борда. Тяне се изиксва за полета, но това не означава да не се запознаете подробно с нея.
Вие като купувач имате пълното право като си резервирате билет да попитате изрично за багажи, условията за промени и анулации. Такава подробна разпечатка се пуска и само при направена резервация. Няма как някой да ви продаде несъществуващ полет, повярвайте ми,  подобни писания показват единствено зле информираност и некомпетентност.
А срока до 24 ч, който ви  адава агенцията е просто валидност на цената, не просто хрумване на някой друг. Някой тарифи са с други срокове, а по правило, колкото е по- ниска цената , срокът за издаване на билета е по- кратък. И за да не ставам досадна спирам.

# 174
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
hamilton1, като прочетох писанията се посмях доста.
Работя в туристическа агенция, отдел Самолетни билети и подобни твърдения и нападки често са на хора, коти нямат никаква представа от самолети и  рядко пътуват.
За първи път чувам да има 23 кг позволен ръчен багаж, за където и да било, било то и бизнес класа. Просто тогава незнам къде ще седнат хората ако всеки качи наборда по 23 кг...
Това за code shares flight ви е обеснено добре, а това че това са електорнии билети, не означава че когато си купита такъв не ви се изпраща подробна разпечатка за всеки полет, в която пише абсолютно всичко- номер на полет, часове на пристигане и заминаване, каква класа пътувате, от кой превозвач се оперира, продължителност на полета, даже и каква храна ще имате на борда. Тяне се изиксва за полета, но това не означава да не се запознаете подробно с нея.
Вие като купувач имате пълното право като си резервирате билет да попитате изрично за багажи, условията за промени и анулации. Такава подробна разпечатка се пуска и само при направена резервация. Няма как някой да ви продаде несъществуващ полет, повярвайте ми,  подобни писания показват единствено зле информираност и некомпетентност.
А срока до 24 ч, който ви  адава агенцията е просто валидност на цената, не просто хрумване на някой друг. Някой тарифи са с други срокове, а по правило, колкото е по- ниска цената , срокът за издаване на билета е по- кратък. И за да не ставам досадна спирам.

 Peace

# 175
  • Мнения: 0
НИКОГА НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА ФИРМА ХЕТОДОН СОЗОПОЛ ,НАЙ-ВЕЧЕ НА БЕЗКРУПОЛНИЯ И СОБСТВЕНИК КИРИЛ БОРИСОВ МИЛКОВ ОТ СОЗОПОЛ
 ТОВА Е НАЙ-ГОЛЕМИЯ ИЗМАМНИК В ОБЛАСТТА НА ТУРОПЕРАТОРИРЕ,ХОТЕЛИЕРСТВО И КУП ДРУГИ ГЛУПОСТИ С КОИТО СЕ ЗАНИМАВА,ЛЪЖЕ ХОРА НАРЕД И НЕ ИМ ВРЪЩА ПАРИТЕ СЛЕД ТОВА,ИМА ПОВДИГНАТИ НАД 187 ЖАЛБИ СРЕЩУ ТОЗИ ИЗМАМНИК.
НЕ МУ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ ХОРА
ТОЙ СЕ ЗАНИМАВА И СЪС СТРОИТЕЛСТВО,ПРОДАЖБА ДА АПАРТАМЕНТИ,ТОЗИ ЧОВЕК Е ИЗМАМНИК!!!!!!
ФИРМАТА МИ Е ХЕТОДОН ЕООД УЛ.АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ 32 ГР.БУРГАС
ЦЯЛ БУРГАС ГО ЗНАЕ ТОЗИ ИЗМАМНИК И КРАДЕЦ,А ОСОБЕННО ПРОКУРАТУРАТА В БУРГАС!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

КИРИЛ БОРИСОВ МИЛКОВ СОЗОПОЛ-БУРГАС ИМА МНОГО НЕЗАКОННИ ДЕЙНОСТИ

# 176
  • Мнения: 0
По големи измамници от Премиер Турс няма. От тях доволен клиент/хотел до момента рядко се среща!

# 177
  • Мнения: 62
и аз останах с лошо мнение за премиер турс Naughtyплатихме круиз  чрез тях като ми запазиха каюта на 12 етаж но като наближи времето да ми изпратят билета се оказа че не сме на 12  а на 10 етаж Twisted Evilслед като им писахме и меил че има някаква грешка ми отговориха че круизната компания била ни променила каютата ooooh!ние се осъмнихме  и им казахме че ще се свържем с круизната компания  да видим какво става #Cussing outоказа се че някои връзкар ни беше взел каютата и ни бяха дали тяхната #2gunfireмного некоректно отношение от страна на премиер турс #2gunfireслед  много писане на и меили  накрая даже си извоювах ме  каюта на 13 етаж   Twisted Evil много некоректно отношение от тяхна  страна #2gunfire #Cussing out Angry това ще ни е първа и последна почивка с тях Twisted Evil

# 178
  • Мнения: 3
Здравейте!Предстои ми пътуване до Истанбул и бих искала да попитам някой знае ли нещо за фирма ЕЛИ РОС (http://www.eliros.bg) Дали сте пътували с тях...имате ли някакви отзиви.Другият ми вариант за момента и на тази дата,която искам да замина (17.05.2012) е с Караджъ Турс ,за които изчетох доста отрицателни мнения.Ще съм много благодарна ако някой се отзове  Praynig

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 22:56 от liglichkata

# 179
  • Мнения: 0
Здравейте!Предстои ми пътуване до Истанбул и бих искала да попитам някой знае ли нещо за фирма ЕЛИ РОС (http://www.eliros.bg) Дали сте пътували с тях...имате ли някакви отзиви.Другият ми вариант за момента и на тази дата,която искам да замина (17.05.2012) е с Караджъ Турс ,за които изчетох доста отрицателни мнения.Ще съм много благодарна ако някой се отзове  Praynig

Проблемът им е, че са представител на Go Global от където имат много ниски цени за голяма част от хотелите. Това е хубаво за тях, но не и за клиентите, защото хотелите не са глупави. Щом към хотела идва ниска цена от туроператора, клиента се настанява във възможно най-ниската по категория стая. Не се прави почти никога upgrade и т.н. Директните резервации са на по-високи цени, но си имат и редица предимства - доста често upgrade заради цената, която получава хотела, ползване на бонуси и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт