Черен списък на туристическите агенции !

  • 632 496
  • 1 445
  •   2
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 126
Пак да си побутна въпроса за Трип Адвайз. Офисът е на Шандор Петьофи 1. Никой ли не е пътувал с тях?

# 196
  • Мнения: 0
Внимавайте с ПИКСИ ТРАВЕЛ СОФИЯ! ЩЕ ВИ ВЗЕМАТ ПАРИТЕ БЕЗ ДА ИЗВЪРШАТ ТУР.УСЛУГА! МОЖЕТЕ ДА БЪДЕТЕ ПОДВЕДЕНИ ВЪВ ВСЯКО ЕДНО ОТНОШЕНИЕ И НЯМА ДА ВИ ВЪРНАТ ПАРИТЕ!!!!!
Всеки от нас, когато му предстои пътуване иска да прекара максимално приятно. Отдавна мечтаехме да посетим Париж и Дисниленд с децата. Планирах пътуването ни да стане приказка.  Пътуването беше индивидуално, без група.Обърнах се към "Пикси травел" в София на ул. Джеймс Баучер. По случайност към Соня Денкова. Слава богу, че в последен момент се отказах да използвам предложенията им за екскурзии тъй като още в началото разбрах,че увеличиха двойно цените за това,което можеш или самостоятелно да си направиш през интернет или да използаш коректна тур. агенция с нормални комисионни /както направих аз/. Избрах хотела си през booking.com, но платих на Пикситравел за хотелска резервация и трансфери на отиване и връщане. 
На пристигане в Париж не бях посрещата. След продължителни разговори от Париж със съответната фирма,получавах нелепи указания на кои телефони да звъня, да се обръщам на информация на летището за да давам обява по радиоуредба ,че очаквам трансфер, да разпитвам всеки който стои с табелка за посрещане, да премина в друг коридор и т.н.... след 2ч50 минути ни изпратиха кола.
Когато се прибирахме в БГ историята се повтори,но този път въобще никой не дойде. Чакаме с двете деца и багажа на рецепция и звъним в България на всички възможни телефони изписани на ваучера за на напомним за себе си.... Служителка Соня Денкова не ми вдигна телефона, другата ми каза ,че днес е празник и тя е в църквата и тъй като бяхме на косъм да изпуснем самолета,третата ме посъветва да си хванем такси.След като пристигнахме в БГ ,не само не ми върнаха парите за трансфера,но ме обвиниха,че не сме били на ререцепция и вероятно аз просто се забавлявах ,когато ги търсих от Париж..ТЕЗИ ХОРА СПОКОЙНО МОГАТ ДА ВИ НАПРАВЯТ РЕЗЕРВАЦИЯ ЗА ХОТЕЛИ,ТУР.ЕКСКУРЗИИ И СЛЕД ТОВА , КОГАТО ЩЕ БЪДЕТЕ В ЧУЖБИНА МОЖЕ ДА СЕ ОКАЖЕ ,ЧЕ НЯМАТЕ ТАЗИ УСЛУГА ИЛИ РЕЗЕРВАЦИЯ ИЛИ ТЯ НЕ Е ПЛАТЕНА ОТ ТУР.АГЕНЦИЯ ,а за да не ви върнат парите ще ви обвинят ,че не сте били там!Наглост и безочие!!!

# 197
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Здравейте,

някой има ли отзиви за Голдън Холидейз, регистрирана е миналата година. Гледах  имат много обяви, но не мога да намеря никакви отзиви за фирмата....

Ориентирай се тогава към друга фирма . Това да попаднеш на коректни агенции е нож с две остриета , сега като чета коментарите ви , въпрос на късмет е !

# 198
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Когато резервирате при Балкан Тур Бокс, сравнявайте цените с поне 1-2 конкурентни фирми.

Преди месец точно контактувах вече с една Туроператорска фирма(за да няма реклама) и доуточнявах с мъжа ми къде и през кой период да направим почивката, когато той (мъжа ми) ненадейно решил, че е намерил най-подходящата  Crazy оферта и я платил на всичкото отгоре.

Офертата от Балкантурбокс - 1470 лв при абсолютно същите условия, за същия период, в същия хотел - 1070 лева от другата фирма!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
 Чисто и просто полудях.
Звъннах в Балкан ТУРБО -кса и много надлежно споделих, че тези близо една/трета от цената под формата на надценка няма как да ми ги обяснят с нищо.
Въпреки всичко този цирк приключи благополучно за нас, благодарение на служител на Балкан Турбокс, който склони все пак да развали иначе неразваляемата ранна резервация и ни върна парите.

# 199
  • Мнения: 0
Atlas-S e пълно разочарование. Изключително непрофесионално отношение от страна на офис сътрудниците и от самата управителка. Некоректни, не любезни, дори с наклонности кум расизъм и дискриминация. Пътувах с тях до Хърватска и не бих пътувала отново с тях и не препоръчвам на никого. Неуредици с хотели и обслужване. Мои познати пътуваха също с тях до Турция и споделиха разочароващи мнение от турската екскурзоводка пътуваща с тях. Прибързана, некомпетентна, не уважаваща желанията на пътниците.

# 200
  • София
  • Мнения: 797
Здравейте,

някой има ли отзиви за Голдън Холидейз, регистрирана е миналата година. Гледах  имат много обяви, но не мога да намеря никакви отзиви за фирмата....

Малко късно се включвам. Аз имах същото питане преди време,не намерих много информация,тъй като фирмата е сравнително нова. Все пак изпратих мои роднини с тях и са много доволни. Като организация и изпълнение всичко е било на ниво.

# 201
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Здравейте,

някой има ли отзиви за Голдън Холидейз, регистрирана е миналата година. Гледах  имат много обяви, но не мога да намеря никакви отзиви за фирмата....

Малко късно се включвам. Аз имах същото питане преди време,не намерих много информация,тъй като фирмата е сравнително нова. Все пак изпратих мои роднини с тях и са много доволни. Като организация и изпълнение всичко е било на ниво.
Тук не е Белият списък -тук е Черният Peace

# 202
  • Мнения: 2
Здравейте,момичета!
Предстои ми пътуване на остров Сардини за сватбено пътешествие и бих искала да попитам за мнение за фирма TRIP ADVICE някой има ли лични впечатления?
Не ми се иска,ако и те са проблемни да развалям празника и почивката си!
Благодаря ви предварително!

# 203
  • София
  • Мнения: 126
И мен ме интересуваше преди време, защото имаха интересни дестинации, но като не намерих инфо не посмях да резервирам.

# 204
  • Мнения: 95
ОРИЕНТ 99 за първи и последен път ползвам българска агенция. След като прочетох хубави и положителни коментари за тази "туристическа агенция" реших да се доверя на вече изпитаното. За съжаление обаче ОРИЕНТ 99 е много далече от услугите и отношението, което дори онлайн туристически агенции предоставят. За мен това е НЕполезна фирма с посредствени служители. Не разбрах и не усетих защо ползвах услугите на ОРИЕНТ 99 - за да ми изпратят някаква хартийка (ваучер за хотел) по куриер (който аз си плащам)?! Настаняването ни там не беше съобразено с нашите желания. Абсолютно безполезен, безпочвен, ненужен избор на агенция - излишна комисионна, която си дал на някакви, които се опитват да правят бизнес, но не им се получава! В Турция се сблъскахме с проблеми, които освен самите ние - няма кой да ги реши,защото "туристическа агенция ОРИЕНТ 99" дори не я интересувало дали сме пристигнали, как моли да има представител там, който да се занимава с възникнали въпроси. Не потърсиха и никакъв feedback от нас, като техни клиенти, което също говори много, много лошо за тях. Това безпредметно ползване на тази "туристическа агенция" ни остава обеца на ухото и разбира се, на никого не препоръчвам ползването на тази фирма.

# 205
  • София
  • Мнения: 4 294
Харесала съм оферта за Йонийските острови, но не намирам отзиви за Рейма травел  - дали някой е пътувал  тях

# 206
  • Мнения: 62
Здравейте!
Внимавайте с офертите на агенция Хотелс ООД. Опитахме се да резервираме чрез тях в АСТИ артхотел, Синеморец. Бяха представили специалната им оферта за началото на септември (която те правят всяка година) като актуалнана сайта си. Пратихме запитване и до тях, и до хотела, за да видим откъде ще ни дадат по-добри цени. От хотела ни отговориха, че тази година си били изместили офертите от 10 септември нататък. От агенцията обаче ни приеха резервацията и ни я потвърдиха при тези условия. Аз се зачудих и реших да звънна в хотела, за да не стане така, че да платим цялата почивка в аванс и после там неприятно да се изненадаме. Така се и оказа. Дамата от хотела ни обясни, че не я интересува какво ни е предложила агенцията, нямали договор с тях, имали много резервации и голяма група в края на август и не можели да си позволят да правят изключение за нас и да ни предложат специалните условия, та ако искаме да идем на редовните. Аз й казах, че така бизнес не се прави и че дори недоразумението да е между тях с агенцията, на нейно място ще удовлетворя желанието на клиента вместо да го загубя, оставяйки контрата в него, и той да остане разочарован и после да прави лоша реклама на хотела им. После бих си търсила правата от туроператора, ако той некоректно е предлагал офертата.
Добре поне, че не заминахме с ваучер в ръка, който очевидно никой нямаше да уважи... 
Едно е сигурно - повече в този хотел няма да отидем и с тази агенция няма да работим и ще кажем навсякъде, където можем, как се отнасят със своите клиенти.

# 207
  • София
  • Мнения: 1 340
Когато резервирате при Балкан Тур Бокс, сравнявайте цените с поне 1-2 конкурентни фирми.

Преди месец точно контактувах вече с една Туроператорска фирма(за да няма реклама) и доуточнявах с мъжа ми къде и през кой период да направим почивката, когато той (мъжа ми) ненадейно решил, че е намерил най-подходящата  Crazy оферта и я платил на всичкото отгоре.

Офертата от Балкантурбокс - 1470 лв при абсолютно същите условия, за същия период, в същия хотел - 1070 лева от другата фирма!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
 Чисто и просто полудях.
Звъннах в Балкан ТУРБО -кса и много надлежно споделих, че тези близо една/трета от цената под формата на надценка няма как да ми ги обяснят с нищо.
Въпреки всичко този цирк приключи благополучно за нас, благодарение на служител на Балкан Турбокс, който склони все пак да развали иначе неразваляемата ранна резервация и ни върна парите.

Ами значи щом всичко е приключило добре с вас и са ви върнали парите, то тази агенция е в белия списък. Аз не виждам нищо нередно, че цените са им толкова високи... може да имат по-малки комисионни и т.н. Въпрос на пазар. Това, че са им по-високи цените не би следвало да ги вкара в черния списък, нали така Simple Smile

# 208
  • Мнения: 1
Искам и аз да изкажа недоволството си от "Земела", с които сключих договор за екскурзия в Унгария.. 3 дни преди заминаването се обадиха, че нямало да се състои и ние си поискахме парите обратно. Казаха, че най-късно до края на тази седмица (10 дни след крайната дата на екск.) ще ни върнат парите, но все още няма нищо преведено. Като извинение за забавянето посочват, че изчакват останалите да кажат ще искат ли новата дата или не, което какво общо има с мен - не знам. И така, виждам че има случаи по 1г. чакат хора да им върнат парите, но аз искам да помоля за съвет към кого да се обърна, ако и в понеделник няма резултат. Питам заради коментарите на някои, че КЗП не се справят много добре..

# 209
  • София
  • Мнения: 1 340
Не знам защо тук се изведе мнението, че КЗП не действа добре в случаи с агенция. Прочетете си хубаво договора, който сте подписали и вървете в КЗП, ако не ви преведат паричките. Сигурна съм, че ще има ефект, дори само да насрочат проверка по случая би имало ефект на "сплашване" и ще действат по-бързо. Другото, което си мисля е, че ако от агенцията са предплатили някакви аванси към хотели и транспортни фирми /в което жестоко се съмнявам/, може би това забавя връщането на паричките. успех!

Общи условия

Активация на акаунт