МБАЛ Надежда - тема 18

  • 60 172
  • 727
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 53
Здравейте, бременна съм за втори път (юхуу). Първото ми раждане беше в клиника Щерев февруари тази година. Доволна съм от лекаря си, но имам известни съмнения относно болницата( няма да влизам в излишни подробности) . Та на въпросът - кого бихте ми препоръчали за ЖК в Надежда? Какво е цялостното отношение към пациентите? При раждане секцио можеш да си избираш екип, а при нормално раждане не, така ли? Какво бихте споделили за следродилните и неонаталните грижи за майката и бебето? Благодаря!

# 91
  • Мнения: 2 053
Здравейте, горе-долу колко време сте чакали резултати от цитонамазка и микробиология?

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 1 096
Здравейте, горе-долу колко време сте чакали резултати от цитонамазка и микробиология?
Микробиологията зя 2-3 дни ми беше готова ,цитонамазката за три седмици

# 93
  • Мнения: 340
Дами, някоя от вас правила ли е скоро скрининг в Надежда (говоря за БХС)? Може ли да споделите колко време трае цялото "събитие", че ми е важно да успея да го наглася в един пълен с ангажименти ден...
Планирам да правя само самата ФМ, без кръвната част, защото ще правя неинвазивен пренатален тест, но ще се радвам на мнения изобщо, за цялото нещо как протича.

# 94
  • Мнения: 276
Около 30,40 минути
Първо те разпитват относно бремеността ти - спонтанно ли е станала, придружаващи заболявания, дали приемате някакви лекарства итн, след това лягате да гледат бебчето и това е
Дами, някоя от вас правила ли е скоро скрининг в Надежда (говоря за БХС)? Може ли да споделите колко време трае цялото "събитие", че ми е важно да успея да го наглася в един пълен с ангажименти ден...
Планирам да правя само самата ФМ, без кръвната част, защото ще правя неинвазивен пренатален тест, но ще се радвам на мнения изобщо, за цялото нещо как протича.

# 95
  • Мнения: 340
Благодаря за бързия отговор Уискас!
А ако все пак се прави "пълния" БХС, кога се взима кръв за него, непосредствено преди/след това ли и имаш ли представа дали е на гладно?
Благодаря ти Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 80
Момичета,
Имам замразени ембриони и договорът ми е изтекъл. Къде трябва да се обадя или да пиша за удължаване на договора? Нали няма да ги унищожат без мое съгласие?

# 97
  • Мнения: 16 871
Моят при Георгиев продълже точно 20 мин с разпитването и писането на амб.лист.

# 98
  • Мнения: 260
Дами, някоя от вас правила ли е скоро скрининг в Надежда (говоря за БХС)? Може ли да споделите колко време трае цялото "събитие", че ми е важно да успея да го наглася в един пълен с ангажименти ден...
Планирам да правя само самата ФМ, без кръвната част, защото ще правя неинвазивен пренатален тест, но ще се радвам на мнения изобщо, за цялото нещо как протича.
Отделете си повече време за записания час, защото прегледите може да се забавят и да се наложи да изчакате след определения ви час, особено ако не сте първа за деня. Иначе самият преглед е около 30 мин. На мен на БХС ми се наложи да излизам от кабинета и да се разхождам, защото първоначално лекарката не успя да види всичко, което трябваше, съответно малко се забавих. Не зная доколко е рентабилно да си спестяване кръвния тест. Кръвният тест се взема след прегледа, няма нужда да е на гладно. Резултатите от него се съобразяват съвместно заедно със събраните показатели от самия преглед и лекарят Ви ги съобщава резултата допълнително по телефона.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 970
Момичета,
Имам замразени ембриони и договорът ми е изтекъл. Къде трябва да се обадя или да пиша за удължаване на договора? Нали няма да ги унищожат без мое съгласие?

Звъниш на регистрация, дават ти телефона на Ваня, не помня чия, обаждаш се и се представяш, тя ти казва да й пратиш смс с ЕГН и три имена и за какъв срок искаш да платиш, после ти праща договор по мейл и те таксува в приложението. Можеш да платиш онлайн. А договорът не им е спешен, когато отидеш лично, по куриер също може.

# 100
  • Мнения: 340
Сирена, благодаря за информацията и съветите!
Не гледам от гл.точка на рентабилност, по-скоро да си спестя дупченето и потенциални притеснения, защото все пак БХС в крайна сметка е комбинация от показатели и статистика...а генетичният тест би потвърдил/изключил съответно. Та ако имам генетичен тест, си мислех по съвет на АГ да направим само "огледа" на бебето Simple Smile
Но пък в крайна сметка може да направя, ще видим.
С разходката и цялото упражнение в крайна сметка колко време Ви отне? Мерси предварително!

# 101
  • София
  • Мнения: 746
Аз освен ДНК тест правих и пълна програма за БХС. Отначало бях с нагласата да пропусна кръвните изследвания към БХС от гледна точка на същите съображения. АГ обаче ми обясни, че освен статистическата оценка на риска за генетичните аномалии (която наистина е излишна при наличие на неинвазивен тест), при БХС се проследявали някои кръвни показатели, които са свързани с анализ на плацентарната функция. В крайна сметка в БХС-то ми по въпросите за Даун, Патау и т.н. накратко е маркирано, че са отхвърлени, но за плацентарната функция има цял абзац.

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 21:52 от hatred

# 102
  • Мнения: 340
Аз освен ДНК тест правих и пълна програма за БХС. Отначало бях с нагласата да пропусна кръвните изследвания към БХС от гледна точка на същите съображения. АГ обаче ми обясни, че освен статистическата оценка на риска за генетичните аномалии (която наистина е излишна при наличие на неинвазивен тест), при БХС се проследявали някои кръвни показатели, които са свързани с анализ на плацентарната функция. В крайна сметка в БХС-то ми по въпросите за Даун, Патау и т.н. накратко е маркирано, са отхвърлени, но за плацентарната функция има цял абзац.
Благодаря, това е много интересно! Моята АГ пък (пак в Надежда) нищо не ми каза за това, каза, че щом имам пренатален, да се направи само ФМ. Ще я питам обаче следващия път.

# 103
  • Мнения: 1 659
Меренето на бебето е важно, но кръвните значително може да променят общият риск и за мене са важни.
Ако има много чакащи пред лабораторията може да си почакате за даването на кръв.

# 104
  • Мнения: 1 118
Ходих на ранния скрининг при д-р Георгиев. Казах му, че по своя инициатива искам да направя най-подробния Пренатест. Тогава той ми каза, че в такъв случай БХС не е нужен и няма смисъл да давам кръв. Съответно не съм го правила и аз лично смисъл от него не виждам. Естествено всеки сам си преценява, обсъдете го с лекарят Ви, той ще прецени най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт