Предколеден локдаунски бюлетин с аромат на канела. 209-та немска тема.

  • 24 690
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 907
Аз доста се зачудих тая вечер дали да не им ги напълня с въглища Simple Smile Имам едни декоративни, бях купувала от едно изложение Simple Smile

# 676
  • Мнения: 5 262
Когато децата бяха малки и живеехме в жилище още съседите понякога слагаха за децата и децата много се радваха.
И ние сме слагали на съседски деца и се надявам да са се радвали.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 1 319
Аз пълня  торбички с лакомства и мандарини. Имаме четири съседчета. Снощи към 11 часа поставих пакетчетата пред вратите.Grinning

# 678
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Вчера момата си изми бутушите във всяка локва, която видя 😝
Брат й събра обаче всичката кал.

Понеже не съм изкарала декоративните, ползваха техните си обувки, но синът отказа да ги сложи пред вратата, в задния двор ги остави.

Аз също не слагам на съседските деца, тук все са с претенции, това не ядяли, че не било био, онова -че не е файр трейд....
А и просто забравям да купя 🙁

Моите получиха ябълка, мандарина, орехи, 3 шоко бисквити и по 2 плочици мерси .
Всичко беле налично вкъщи.

# 679
  • Мнения: 7 487
Аз съм живяла в няколко провинции и никога досега не съм виждала децата да си оставят ботушки пред вратата. На едното място минаваха групичка деца, звънят по вратите и съответно им се дава нещо. Аз първата година не знаех и съответно импровизирах. После вече се подготвях. Сега където сме няма такова традиции.

# 680
  • Германия
  • Мнения: 519
Много го обичам аз този Николаус, много ми харесва тази традиция. Като бяха по-малки децата им слагах лакомства в тези червените платнени ботуши, но от минала година ги карам си чистят техните и им слагам там нещо. Комшиите също слагат, ако изкараме пред вратата.

# 681
  • Немция
  • Мнения: 7 002
На едното място минаваха групичка деца, звънят по вратите и съответно им се дава нещо.
Да не е било по друго време? На 6 януари минават групички деца по случай Drei Heilige Könige, събират пари за дарения по света.

# 682
  • Мнения: 7 487
Не е по друго време. Запомних го, защото не знаех, че има такава традиция и първо се стреснах, но после се сетих, че имам една кутия малки шоколадови Николаус чета.Blush

# 683
  • Берлин
  • Мнения: 4 692
Хубаво,че ви прочетох. Комшийката е с 4 деца и се учудих защо са заредили ботушите пред вратата. Та импровизирах и им направих пакетчата с наличностите (пазарувах вчера коледни лакомства за други деца, ама пак ще напазарувам). Дано са се зарадвали. Честит ви Никулден!!!
И следва (както обикновено) молба за помощ. Някоя от вас пусна тест за корона антитела, но не откривам къде записах. Може ли подробности, моля? И благодаря предварително

# 684
  • Мнения: 6 604
https://www.meindirektlabor.de/labortests/corona-antikoerpertest/  в тази верига лаборатории правят на разумна цена,  трябва термин, който се заявява онлайн. Резултати имаш до няколко часа по телефона и за 24 писмено.
Ако пуснеш търсене в гугъл с пощенския си код и Antikörper Test Corona , ще излязат и други локални лаборатории. Цените варират в пъти, така че хубаво се информирай.

# 685
  • Berlin
  • Мнения: 11 344
При нас не само съседчето, но и родителите му си слагат обувките пред вратата. 😄 Аз сложих само в неговите обувки бонбони. И моите деца получиха бонбони от тях и бяха изяли всичко сутринта вместо закуска. На мен ми харесва тази традиция.

# 686
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Не е по друго време. Запомних го, защото не знаех, че има такава традиция и първо се стреснах, но после се сетих, че имам една кутия малки шоколадови Николаус чета.Blush
Странно. За първи път чувам да се обикаля за Николаус. Къде е това, в коя провинция?

# 687
  • Мнения: 7 487
Бранденбург

# 688
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мьос, какво стана с вашия тест, изкарали ли сте го пак?

И аз не съм чувала да обикалят за Николаус.
Свеки купуваше все едни големи пакети -шоко Николаус, шоко бонбони и какво ли не, като дойде зимата и лошо ми става колко такива неща получавахме.
Сега короната успокои ситуацията.

Малката е на 18м и схвана номера с адв. календар 😁
Баткото й помага с датите. 😉

# 689
  • Мнения: 9 460
asyalein,
Браво на малката. Мъжът ми е на 40 + г. и още не може да схване идеята.🤪 Според него човек трябва да си изяде бонбоните, колкото се може по-бързо, да не станат зян или някой за не му ги открадне. 🤣 Сега неговият календар е почти празен, а още сме 6 декември.

Общи условия

Активация на акаунт