Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 13

  • 36 063
  • 792
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 59
Не мисля, че има каквато и да е връзка между мехурчето и тромбофилията. Спирането на сърдечната дейност - внезапно, или постепенно изоставане на плода и спиране на сърдечната дейност в последствие - това е, което много често причинява тромбофилията

Жълтъчното мехурче понякога сигнализира за възможен проблем. Тъй като знам, че в началото отговаря за кръвотока и дишането ми е интересно дали има връзка неправилното му развитие с ненавременно започната/ или грешна терапия.

Задължително ли, ако причината е тромбофилия да има изоставане при ембриона?

# 46
  • Мнения: 876
Не мисля, че има каквато и да е връзка между мехурчето и тромбофилията. Спирането на сърдечната дейност - внезапно, или постепенно изоставане на плода и спиране на сърдечната дейност в последствие - това е, което много често причинява тромбофилията

Жълтъчното мехурче понякога сигнализира за възможен проблем. Тъй като знам, че в началото отговаря за кръвотока и дишането ми е интересно дали има връзка неправилното му развитие с ненавременно започната/ или грешна терапия.

Задължително ли, ако причината е тромбофилия да има изоставане при ембриона?

Не е задължително. При първата ми загуба просто спря сърцето. Бебето вървеше със седмица напред през цялото време и просто в един миг му спря сърцето.

# 47
  • Мнения: 681
Не знам дали сте чели листовката на Дуфастон, но той е крайно неподходящ за жени с тромбофилия. Не говоря за прогестерон като цяло, а конкретно за Дуфастона. Даже изобщо не знам защо го изписват този препарат.

И на мен така ми каза Русев, но каква е алтернативата за предизвикване на цикъл не ми е ясно... Тоест сме в задънена улица.
Спомена някаква билкова история,  Ремифемин или нещо от сорта, но навсякъде чета че не се ползва за това и няма ефект. Ще се радвам ако някой има предложение за алтернативи.

# 48
  • Мнения: 1 659
Утрогестан е алтернатива, но това докторите трябва да го знаят, както и др.на хапчета

# 49
  • Мнения: 1 052
Не мисля, че има каквато и да е връзка между мехурчето и тромбофилията. Спирането на сърдечната дейност - внезапно, или постепенно изоставане на плода и спиране на сърдечната дейност в последствие - това е, което много често причинява тромбофилията

Жълтъчното мехурче понякога сигнализира за възможен проблем. Тъй като знам, че в началото отговаря за кръвотока и дишането ми е интересно дали има връзка неправилното му развитие с ненавременно започната/ или грешна терапия.

Задължително ли, ако причината е тромбофилия да има изоставане при ембриона?
Грейс, вероятността да се установи причината, за който и да е аборт е почти нулева. Има куп проучвания, които сочат рисковете от загуба на бременност, заради тромбофилия. При жени с тромбофилия и особено някои мутации (водени уж ниско рискови) това се случва много по-често от жени Без такива мутации. Няма как обаче да се знае със сигурност. Може да има и други причини и в комбинация да пречат на развитието на бременността. Едно е категорично сигурно - тромбофилията е сериозен риск за износването на бебе, както и за здравето на майката и изисква терапия и адекватно следене.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 467
При моята неуспешна бременност също нямаше изоставане, даже напротив - бебето беше с няколко дни напред. Само че имах прицапване и кървене от 6гс, в резултат се появи хематом, който вместо да се абсорбира нарасна, и в 13 гс имах пълно отлепване на плацентата.

Задължително ли, ако причината е тромбофилия да има изоставане при ембриона?

# 51
  • София
  • Мнения: 646
Момичета, Паскалева в Трета градска ли преглежда? Знаете ли дали има и частен кабинет?

# 52
  • Мнения: 1 052
Деси, неподходящите витамини заради това че не са метилирани или нещо друго? Извинявай че те връщаме назад.
да, бяха ми предписали фемибион (много тъп продукт с извинение). 50% от фолиевата в него е фолат, а другата половина е обикновена синтетична. Б12 в него също е неметилиран. Не знам защо на някой ще му хрумне да ги “смеси” в един продукт. Но по-големите проблеми бяха - късна терапия (чакахме сърдечна дейност, за да почна фракси) и предписаният без нужда дуфастон. Сърцето спря почти веднага след като почнах дуфастона.
После Сигридов видя, че и матката не се кръвоснабдява добре
Все пак явно има и друг проблем, защото този път терапия имах още от + тест (за мен май и тогава е късно и може и да се окаже, че трябва по-сериозен подход), но витамини, терапия и матка (след хистероскопия) уж ги бяхме покрили.

# 53
  • Мнения: 2 523
Strawberry Cream, само там преглежда и няма частен кабинет.
Мерси за пояснението Деси! Наистина звучи страшно глупаво да ги смесват така. Може би ти трябва терапия от деня на оплождането, обаче при естествено това е страшно трудоемко. Надявам се да се намери успешната формула при теб! Не знам при теб как е, но на мен ми отне 9 месеца тялото ми да се възстанови след бременността, въпреки че пиех витамини и следях всичко ежемесечно. На 5 месец витамините се вдигаха сами и не падаха бързо, но от инвитрото разбрах че качеството на яйцеклетките също има нужда от още време и чак на 9 месец излязоха хубави.

# 54
  • Мнения: 847
Момичета започвам да се притеснявам относно приема на този дуфастон. След ин витро съм и терапията ми беше 2х3 утрогестан 3х1 дуфастон и 3х2 но шпа и клексан 0.4. От 5гс3д започна зацапване и ми смениха утрогестана през устата 3х2 като пих за няколко дни и 2х500мг вит.С и спрях клексана за 3 дни. Зацапването намаля, но не спря. В рамките на 2 седмици ходих на 7 прегледа при 5 различни д-ра и всеки ми казваше, че всичко е наред с бебето и да лежа само. В 7гс3д реших да си изследвам прогестерона (в търсене на причината за това зацапване) и се оказа, че е започнал да пада. Започнах инжекции прогестерон и вместо утрогестан през устата ми изписаха 2х1 вагинално циклогест 400мг и дуфастон 3х1. Сега се чудя да го спирам ли този дуфастон... Пусках изследвания миналата седмица и бяха в норма. След 2 дни имам час при Паскалева да пусна Анти Ха, но ми е притестено...Зацапването вече почти е спряло, но пак си го има въпреки, че е много оскъдно...Вече се чудя кое е по опасно ниския прогестерон или тромбофилията...Имам един мисед точно между 8 и 9гс, а сега съм в 8гс1д и започвам вече притеснението...Ще пусна контрола на прогестерона след няколко дни да видя как ми се отразява новата терапия...

# 55
  • Мнения: 279
Здравейте. И аз бях при проф. Паскалева за Аспи тест + Анти Ха, д-димер и фибриноген (аРТТ и протромбиново не ги поиска)
От 13 г.с. съм на Аспирин 150мг. заради висок риск от преекламсия, а от 4 седмици съм на Клексан 0.4 назначен от доц. Русев. Паскалева каза, че нямам тромбофилия и, че не съм за НМХ, защото това са нискорискови мутации - но аз очаквах този отговор, защото от вас всички знам, че професорката не обръща внимание на мутации като моите.
Имам проблем с “разбирането” на аспи теста и Анти Ха резултатите.
Аспи ми е 12, горе-долу по средата на реф. стойности - това означава ли, че ми е достатъчен? Чета, че ви гледат килограмите, а при мен няма такова нещо.
Повече ме притеснява Анти Ха, професорката е написала, че е в  ниска профилактична област, но и на високата реф. стойности започват от 0.2, та се чудя моя резултат дали е ОК? И какво точно означава ниска проф. област - че ми е ниска дозата ли? Моето е 0.25, 27 г.с тогава бях.
Паскалева каза да си продължа както досега и повече да не изследвам.

# 56
  • Мнения: 1 052
Без прогестерон няма бременност, така че той си е приоритет. Паралелно си върви терапията за тромбофилия. Ако нивата на прогестерон са твърде ниски, няма как да се задържи една бременност. Така че рискът трябва да се поеме. Трябва да се прави огромна разлика между бременна след инвитро и естествена Бременност. В първия случаи без хормонална терапия тялото няма да произведе достатъчно прогестерон и приемът е нужен. При естествената бременност не е така и изписването на дуфастон като бонбони без изследвания е проблем

# 57
  • Мнения: 876
Слънцето, ниският прогестерон определено няма да ти помогне да задържиш бременността. Това поне е гаранция, за разлика от  това, че тромбофилията може изобщо да не се активира. Но това изобщо не означава, че трябва да се пие Дуфастон. В листовката му има цял абзац за кръвните тромби. И като цяло от всички видове прогестерони, този е най-зле.

# 58
  • Мнения: 847
Слънцето, ниският прогестерон определено няма да ти помогне да задържиш бременността. Това поне е гаранция, за разлика от  това, че тромбофилията може изобщо да не се активира. Но това изобщо не означава, че трябва да се пие Дуфастон. В листовката му има цял абзац за кръвните тромби. И като цяло от всички видове прогестерони, този е най-зле.

То моето притеснение е, че в момента съм на много високи дози прогестерон (инжекции, вагинално и дуфастон), но съм и на клексан. Дано да прескоча критичните седмици и всичко да е наред с бебчето...Ще видя след изследванията при Паскалева какви ще са резултатите...Имам една успешна бременност ин витро без терапия с НМХ (изобщо не знаех, че съм с тромбофилия).След това един мисед в 8-9гс (естествено забременяване), но като цяло тогава бебето изоставаше от самото начало без НМХ (след мисед направих изследванията за тромбофилията). Сега съм пак ин витро с нисък прогестерон съм и затова съм с назначени високи дози, но този път съм и на клексан. Надявам се клексана да ми помогне и всичко да е наред този път...

# 59
  • София
  • Мнения: 213
Здравейте. И аз бях при проф. Паскалева за Аспи тест + Анти Ха, д-димер и фибриноген (аРТТ и протромбиново не ги поиска)
От 13 г.с. съм на Аспирин 150мг. заради висок риск от преекламсия, а от 4 седмици съм на Клексан 0.4 назначен от доц. Русев. Паскалева каза, че нямам тромбофилия и, че не съм за НМХ, защото това са нискорискови мутации - но аз очаквах този отговор, защото от вас всички знам, че професорката не обръща внимание на мутации като моите.
Имам проблем с “разбирането” на аспи теста и Анти Ха резултатите.
Аспи ми е 12, горе-долу по средата на реф. стойности - това означава ли, че ми е достатъчен? Чета, че ви гледат килограмите, а при мен няма такова нещо.
Повече ме притеснява Анти Ха, професорката е написала, че е в  ниска профилактична област, но и на високата реф. стойности започват от 0.2, та се чудя моя резултат дали е ОК? И какво точно означава ниска проф. област - че ми е ниска дозата ли? Моето е 0.25, 27 г.с тогава бях.
Паскалева каза да си продължа както досега и повече да не изследвам.



Привет, Dageya, аз тепърва започвам да чета темата и искам да попитам кои са тези тромбофилии, на които др. Паскалева не обръща внимание. Мислех да си запиша час за консултация, защото ми откриха 4g/5g (хетерозиготен) , както и ACE I/D( хомозиготен). В момента докторите не са много впечатлени и ми казват, че акард ми е достатъчен като медикамент.

Общи условия

Активация на акаунт