Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 13

  • 36 641
  • 792
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 359
Kristaline, разбира се че може да се прекрати терапията ако всичко е наред. Иначе има клипчета в интернет как се поставят инжекциите, както и подробно описание в листовката. В началото е страшно, но после вече свикваш.
Благодаря ти много, Jessito. Просто се чудех, изразявам се лаишки, но ако кръвта ми е гъста, а фраксепарина я разрежда, толкова дълго ли действа той, че ако го спра в 5-ти месец, чак до 9-ти да съм сигурна, че всичко е ок? Правят се контролни изследвания ли, или е достатъчно да се регулира веднъж? Нали Pai 1 всъшност е наследствената и не се лекува, как с месец Фраксепарин ще се оправят нещата? Извинявайте, че се изразявам толкова просташки и, че ви занимавам с моите чуденки. Ако не ви е до това ще ви разбера. Искам да си изясня нещата, за да знам реално какво всъшност става с мен и някой ден да предупредя и децата си.
Благодаря ви!

# 751
  • Мнения: 1 688
Kristaline, разбира се че може да се прекрати терапията ако всичко е наред. Иначе има клипчета в интернет как се поставят инжекциите, както и подробно описание в листовката. В началото е страшно, но после вече свикваш.
Благодаря ти много, Jessito. Просто се чудех, изразявам се лаишки, но ако кръвта ми е гъста, а фраксепарина я разрежда, толкова дълго ли действа той, че ако го спра в 5-ти месец, чак до 9-ти да съм сигурна, че всичко е ок? Правят се контролни изследвания ли, или е достатъчно да се регулира веднъж? Нали Pai 1 всъшност е наследствената и не се лекува, как с месец Фраксепарин ще се оправят нещата? Извинявайте, че се изразявам толкова просташки и, че ви занимавам с моите чуденки. Ако не ви е до това ще ви разбера. Искам да си изясня нещата, за да знам реално какво всъшност става с мен и някой ден да предупредя и децата си.
Благодаря ви!
Не ми се иска да се бъркам на лекарите, но никога досега не съм чувала да се пробва и после прекратява терапия. Каква е точно целта - ако кръвта Ви е разредена по време на терапия, в деня, в който я спрете, вече няма да е. Това са краткосрочни процеси - всички знаете, че НМХ действа 24 часа, а аспиринът - няколко дни. Разпитайте подробно лекаря какво има предвид и имайте предвид, че проблеми с тромби за съжаление могат да се появят в абсолютно всеки момент от бременността - аз съм такъв пример с много късна загуба. Потърсете, ако трябва, и второ мнение. Успех!

# 752
  • Мнения: 1 359
Viola, благодаря ти за разяснението. Доктора не ми е казал, че може да спрем Фраксипарина след първия месец. Уговорката е да действаме според резултата от изследването. Аз си задавам въпроси, за да си изясня напълно ситуацията. Благодаря за разяснението, аз тепърва навлизам в нещата и от теб научавам това, което си написала. Значи, бия до края и това е. Ясно. Да се подготвя. Simple Smile

# 753
  • Мнения: 1 688
Viola, благодаря ти за разяснението. Доктора не ми е казал, че може да спрем Фраксипарина след първия месец. Уговорката е да действаме според резултата от изследването. Аз си задавам въпроси, за да си изясня напълно ситуацията. Благодаря за разяснението, аз тепърва навлизам в нещата и от теб научавам това, което си написала. Значи, бия до края и това е. Ясно. Да се подготвя. Simple Smile
Според мен започнете ли го, е много вероятно да го поставяте до края - единственият вариант да го спрат е, ако най-ниската доза Фракси/Клексан ви е прекалено висока - колкото и малка да ми се струва тази вероятност, все пак има такава. Това ще го видите чрез изследване на Анти Ха.
Успех и не се плашете, дозите на НМХ по време на бременност са профилактични.

# 754
  • Мнения: 1 359
Много, много благодаря. Четейки, вече успокоена и приела фактите, се чувствам все по- сигурна. Ще чета и рова, докато максимално се информирам по въпроса. Трудно е изведнъж да те гръмнат с парен чук. От друга страна, както и да прозвучи, благодаря се, че е така и знам за тази мутация, защото имам дете, родено с хипотрофия, и сега запозната с това, което можеше да стане осъзнавам, че Господ ме е закрилял.

# 755
  • Мнения: 1 688
Много, много благодаря. Четейки, вече успокоена и приела фактите, се чувствам все по- сигурна. Ще чета и рова, докато максимално се информирам по въпроса. Трудно е изведнъж да те гръмнат с парен чук. От друга страна, както и да прозвучи, благодаря се, че е така и знам за тази мутация, защото имам дете, родено с хипотрофия, и сега запозната с това, което можеше да стане осъзнавам, че Господ ме е закрилял.
Спокойно, всичко ще е наред. Следете и кръвотоците редовно към плода (при АГ), ако има някакво изостване сега да се хване навреме.

# 756
  • Мнения: 876
Аз това, което знам от двама хематолози и един съдов е че веднъж започнала терапия по време на бременност не се спира. Защото спирането засилва процесите на кръвосъсирване, които принципно са нормални за бремднността. Но когато тялото е свикнало да бъде подпомагано, загубвайки помоща се шашка и не знае какво да прави.

Иначе НМХ действа 24 часа. След 24-тият час е все едно никога не е било слагано.
А единственото релевантно изследване за дозата на НМХ е анти Ха.

# 757
  • Мнения: 2 528
НМХ действа за 24 часа както са писали по-нагоре. Терапията може да включва и други неща като натаспин, АП и други подобни медикаменти. При започната терапия (каквато и да е) се следят съответните кръвни показатели и се добавят или махат някои от медикаментите. Ако нещата изглеждат добре, може да се остане само на натаспин например.
Има много случаи с момичета при които е нужна по-лека терапия или при които се оказва че не е нужно да са на НМХ и им е спрян.
Аз не съм от тях, но истории всякакви.

# 758
  • Мнения: 2 627
Не е по темата много, но Супер СПЕШНО търся телефон на др. Иван Балтов от Пловдив

# 759
  • Мнения: 550
Здравейте, нужна ми е малко помощ относно резултатите от Анти Ха-0.3. Все още си чакам резултатите за тромбофилия. Бременна съм в 19г.с. и 1 ден. Засега бебето се развива добре, но има проблем с кръвотока в двете маточни артерии. Пробвахме с акард 150мг дневно, но тъй като няма подобрение д-р Вецев ми изписа Фракси 0,3. Днес ми беше 6та инжекция. Пратих му резултатите от Анти Ха аспи теста, но реших да потърся мнение и тук.
Благодаря.

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 12:23 от elly_mont

# 760
  • Мнения: 876
Кой ви назначи анти Ха толкова рано? Аз знам, че трябва поне 3 седмици терапия, за да се прави това изследване. Те дори изискват 4 дни поставяне по едно и също време и тогава да се пуска. Но със сигурност са малко 6 инжекции.

# 761
  • Мнения: 550
Кой ви назначи анти Ха толкова рано? Аз знам, че трябва поне 3 седмици терапия, за да се прави това изследване. Те дори изискват 4 дни поставяне по едно и също време и тогава да се пуска. Но със сигурност са малко 6 инжекции.
Следящия ме АГ ми назначи доза от 0,3 Фраксипарин, като каза след 5та инжекция да си пусна анти Ха. Слагам ги по едно и също време рано сутрин. Междувременно пуснах и основния пакет тромбофилии в Геника.

# 762
  • Мнения: 449
Доколкото разбирам се следите при Вецев,доверете му се той разбира,ако има нещо притеснително ще ви прати и при Паскалева за преоценка на терапията ви. Успех

# 763
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Днес си пуснах за проверка аРТТ, фибриноген и протромбин.Преди 2 седмици бяха ок,но сега аРТТ е 26(толкова му е долната реф.ст.),а фибриногенът-4,93(при долна граница 4). Знам че при бременност се повишава,а и моя винаги е бил над 4,но никога повече от 4,2.В четвъртък влизам в 7 г.с.,имам терапия Акард през ден заради зацапване,което се получава ,ако го вземам всеки ден(още от + тест съм тъй).С бебето няма проблем,дори избързва с 2-3 дни ,в петък пулсът му бе 125 удара/минута.От тромбофилиите имам неусвояване на ФК и 4 G/5G...Имам загуба с терапия с Фракси и затова сега все още не си бия.

# 764
  • Мнения: 171
Днес си пуснах за проверка аРТТ, фибриноген и протромбин.Преди 2 седмици бяха ок,но сега аРТТ е 26(толкова му е долната реф.ст.),а фибриногенът-4,93(при долна граница 4). Знам че при бременност се повишава,а и моя винаги е бил над 4,но никога повече от 4,2.В четвъртък влизам в 7 г.с.,имам терапия Акард през ден заради зацапване,което се получава ,ако го вземам всеки ден(още от + тест съм тъй).С бебето няма проблем,дори избързва с 2-3 дни ,в петък пулсът му бе 125 удара/минута.От тромбофилиите имам неусвояване на ФК и 4 G/5G...Имам загуба с терапия с Фракси и затова сега все още не си бия.

Елислава, а следи ли те АГ с опит с тромбофилии? Защото според мен няма как сама да се справиш с това. Трябва особено внимание да се отделя и върху показателите, и да се следи доста често кръвотока към матката.
Аз имам подобни на твоите проблеми и съм си записала час при Иван Вецев като смятам да ходя периодично при него без да е основният лекар, който ме следи.

Общи условия

Активация на акаунт