Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 13

  • 36 360
  • 792
  •   1
Отговори
# 765
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 061
Засега ходя само при Станулов.Сега на 4.03 съм на преглед и той ще ми каже при кого да отида.Колебая се точно между Вецев и Дяволов в Майчин дом,т.к.за тях със сигурност знам, че разбират от тромбофилия.

# 766
  • Мнения: 1 359
A кои са гинеколозите във Варна, които разбират от тромбофилия?

# 767
  • Мнения: 1 998
Имам приятелка с тромбофилия, която живее във Варна и ходи при д-р Ангелина Симеонова.

# 768
  • Мнения: X
Момичета, най-вероятно е обсъждано преди,но да попитам:
Кога вземате аспирина? Сутрин или вечер? И защо?
Честит Празник!!!

# 769
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 061
Аз вечер,така ми каза доктора.

# 770
  • София
  • Мнения: 213
и аз взимам аспирина вечер

# 771
  • Мнения: 876
Имам загуба с терапия с Фракси и затова сега все още не си бия.

А каква е логиката? Защото и аз имам загуба при терапия, и именно затова и АГ и хематолога ми искаха при следваща бременност да се започне максимално рано терапията. Затова започнах с кръвните в 3+0 и от 3+1 съм на терапия.

Аспирин вечер, НМХ сутрин. Разстояние между двете - 6 часа най-добре.

# 772
  • Мнения: 372
Здравейте, бях при АГ преди няколко дни (8 месец съм) и ми каза, че клексан ще слагам и 2 МЕСЕЦА след раждане. Каза, че може да се кърми с клексана..
Въпросът ми е, има ли сред вас кърмещи на клексан и също такива, които толкова дълго са били на терапия след раждането, вижда ли се доста? Simple Smile

# 773
  • Мнения: 2 523
Хм, два месеца ми се струва много. Попитайте АГ защо точно два месеца? На мен например проф. Паскалева ми каза 20 дни, защото беше изследвала протеин с преди да забременея и й се стори малко извън нормата, иначе щеше да е 7 дни.

# 774
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 061
Имам загуба с терапия с Фракси и затова сега все още не си бия.

А каква е логиката? Защото и аз имам загуба при терапия, и именно затова и АГ и хематолога ми искаха при следваща бременност да се започне максимално рано терапията. Затова започнах с кръвните в 3+0 и от 3+1 съм на терапия.

Аспирин вечер, НМХ сутрин. Разстояние между двете - 6 часа най-добре.
Логиката е,че имам дете родено на термин без терапия,при това доста голямо-54 см и 3,850 кг, а по ехограф все казваха,че е малък и върви назад.В движение ще се наместват терапиите,които са необходими.Засега само Акард вечер...

# 775
  • Мнения: 547
Момичета, най-вероятно е обсъждано преди,но да попитам:
Кога вземате аспирина? Сутрин или вечер? И защо?
Честит Празник!!!
Аз също го взимам вечер.

# 776
  • Мнения: 876
Елислава и аз имам дете родено на термин след невероятна бременност. Ама след нея имам 2 загуби (едната късна).

Аз също ще бъда на терапия 2 месеца след раждането. Направих пренатална консултация с консултант по кърмене и няма никакъв проблем да кърмя. Само още не знам какви ще бъдат дозите на Клексана. Сигурно ще ми ги даде на прегледа в 36-та седмица хематолога.

# 777
  • Мнения: 796
Референт за лекарства съм ползвала този сайт http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/clexane/tradename/

http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/fraxiparine/tradename

В старите теми имаше коментар от някоя дама, как на рецептата за фраксипарин с червен химикал проф Паскалева е написала, че не пречи на кърменето, в случай че някое АГ се опита да я спре да поставя.

НБ! Аспирин не трябва да се приема. Минава през кърмата, а до 16г деца не приемат аспирин, за да не отключат сидром (описан е в листовките)

# 778
  • Мнения: 1 688
Референт за лекарства съм ползвала този сайт http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/clexane/tradename/

http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/fraxiparine/tradename

В старите теми имаше коментар от някоя дама, как на рецептата за фраксипарин с червен химикал проф Паскалева е написала, че не пречи на кърменето, в случай че някое АГ се опита да я спре да поставя.

НБ! Аспирин не трябва да се приема. Минава през кърмата, а до 16г деца не приемат аспирин, за да не отключат сидром (описан е в листовките)
Не е баш така - точно в е-лактанция за аспирин дават low risk и пише следното:
"Although low plasma levels have been detected in infants (Unsworth 1987), there have been no reports of Reye syndrome due to aspirin in breastmilk and it is considered very unlikely that it could occur with isolated doses or at low doses used in antithrombotic treatments and for anti-abortion purposes."

# 779
  • Мнения: 796
До сега не съм срещала на някоя да са й изписвали аспирин след раждане (за тези 3-4 г, в които чета темите)

За този период имаше 2 жени, които след раждане не кърмиха, защото ги поставиха на синтром

Общи условия

Активация на акаунт