В момента чета ... 67

  • 43 439
  • 733
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 23 155
Прочетох "Мистерии по Коледа", в началото беше много зле, мислих да дам единица, добре, че последните разкази малко ми оправиха вкуса, та ще и дам 3/5, но с уговорката, че съм завишила леко оценката. 😀
 Ще започвам така популярната "Трябва да поговорим за Кевин". Simple Smile

# 556
  • Мнения: 2 277
За “Гениалната приятелка”-тетралогията,ще споделя и аз скоро,след като изгледах 2 сезона по НВО ,се запалих по авторката....но засега съм на “Холандската къща”.. и отсега я номинирам като първа в топ 5 за 2021:))...

# 557
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Прочетох "Прилив" - Шила и Ролф Бьорлинд, може да се каже на един дъх. Обичам ги тези скандинавци❤️, сега ще си пусна и сериала.
Започвам "Остатъкът от деня" - Казуо Ишигуро.
И Ишигуро го харесвам.

# 558
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 824
Много тегаво ми вървеше "Остатъкът от деня". В началото я зарязах за някой  хубав ден.

# 559
  • Мнения: 6 347
Ех, мед ми капе на сърцето, когато прочета, че някой е харесал книга, която ми е харесала и на мен, особено като се има предвид, че книгата не е много известна - напълно незаслужено. Много се радвам, че ти е харесала, BBeLLa!

Аз в момента чета третата част от поредицата за Том Стилтон и Оливия Рьонинг (на шведски заглавието е Svart gryning - "Черна зора") и наближавам края. Затвърждава се мнението ми, че това е една от най-добрите шведски криминални поредици.

Чета и "Симфонията на времето", но тя ми върви по-бавно - не че самата книга е лоша, макар че е доста описателна, но просто напоследък отделям по-малко време за четене, а нали чета и шведската, та за тази остава още по-малко време.

# 560
  • Мнения: 249
,,Симфония на времето" и аз я четох скоро-има твърде много описания,които ми се сториха малко ненужни. Иначе като цяло не беше лоша.

# 561
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Cioccolata, наистина много добра криминална история. И не само - има си от всичко в нея, скандинавската атмосфера ме пленява винаги.
А втора и трета част кои са? Май ги няма на български, нали? 🤗

# 562
  • Мнения: 3 702
pe6o_i_mi6o,
и аз се изненадах, защото очаквах нещо много добро от трилогията... предвид суперлативите, но да видим. Все пак не съм я завършила.
Заглавието Карантина, отново от Питър Мей, как е?

# 563
  • Мнения: 6 347
BBeLLa, няма нищо друго на български от тези автори. Вторият сезон на сериала е по втората книга.

# 564
  • Мнения: 10 758
pe6o_i_mi6o,
и аз се изненадах, защото очаквах нещо много добро от трилогията... предвид суперлативите, но да видим. Все пак не съм я завършила.
Заглавието Карантина, отново от Питър Мей, как е?

И "Карантина", и "Ще те защитя" ми бледнееха в пъти на фона на трилогията...  
Първата - абсолютно конюнктурна и яхнала пандемичната вълна, втората - някакъв фарс с бутафорен финал...
Но на вас може и да ви харесат.

П.П. Гледам , в ГР с мъка съм им дала 2* ... Simple Smile

Последна редакция: ср, 06 яну 2021, 12:55 от Happy Mijjj ツ

# 565
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
"Карантина" я зарязах, никак не ме грабна, много схематична ми се видя, абе явно има защо да не е издавана толкова година, единствено заради актуалната тематика излезе на бял свят.
Чета "Вечерните новини" на Артър Хейли.

# 566
  • София
  • Мнения: 6 183
"Прилив" и на мен си спомням, че много ми беше харесала, отдавна я четох.

# 567
  • Мнения: 6 026
Започнах препоръчваната тук "Татуировчикът от Аушвиц". Не знам до превод ли е или до стил на писане. Или и двете, но е като ученическо съчинение. До 80 страница съм и не зная нататък дали ще ме грабне. Съвестен читател съм и ще я дочета, но....

# 568
  • София
  • Мнения: 2 011
Започнах препоръчваната тук "Татуировчикът от Аушвиц". Не знам до превод ли е или до стил на писане. Или и двете, но е като ученическо съчинение. До 80 страница съм и не зная нататък дали ще ме грабне. Съвестен читател съм и ще я дочета, но....
Не искам да те разочаровам, но до края все е така. Ама поне е кратка. Аз си причиних и втората част, че ги бях купила в комплект. Така и не ме накараха да се почувствам съпричастна, само леко отегчена.

# 569
  • Мнения: 2 579
Нещо подобно и мен ме накара да не харесам "Мъжът от Константинопол". Историята има потенциал да е интересна, защото се случват значими и любопитни исторически събития, но освен, че главният герой по никакъв начин не предизвика у мен симпатия, дори заради впечатляващата си находчивост, повествованието е много семпло поднесено. Трудно ми беше да се вживея в историята и не ми беше особено приятно от нишката, която се прокарваше, че с хитрост, пазарлъци и много пари можеш да постигнеш всичко. Липсваше им душа на тези герои. Това ме спря и да започна втората част, която майка ми упорито ми буташе, че била много интересна, впечатляваща. Ами не...реших, че ако ще чета за геноцида на арменци, този стил няма да ми е приятен.
Дочетох "Върховната тайна" на Вербер - четири дни чисто удоволствие от четенето.
Сега преминавам на "Прекалено шумна самота" на Бохумил Храбал. Да видим как ще ми се стори. От много време се каня да прочета нещо от този автор и ето, че един подарък за рождения ми ден, ми предостави тази възможност.

Общи условия

Активация на акаунт