В ЮНСКОТО Tумбаче Расте Близначе или Раче (Тема 2 - 2021)

  • 23 442
  • 722
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 102
Момичета, тук има доста повече болни и от началото на пандемията няма дете, което да се е родило с проблем, защото майката е карала Ковид. Доста случаи имаше на бременни с Корона в групата на приятелка, родиха през октомври.
Имаше и случай на недоносено бебе, което се беше заразило след раждането и напълно се възстанови.

Това е добре. Наистина е успокояващо. Няма много информация за бременни или новородени с ковид по медиите в бг. Положението и без това е хаотично.

# 661
  • Мнения: 185
foley и при мен е така. Почва, спира, почва спира. Имам и тъпа менструална болка днес. Не знам от това ли е или си е просто от бременността. Аз искам да знам причината.

# 662
  • Мнения: 62
Момичета, тук има доста повече болни и от началото на пандемията няма дете, което да се е родило с проблем, защото майката е карала Ковид. Доста случаи имаше на бременни с Корона в групата на приятелка, родиха през октомври.
Имаше и случай на недоносено бебе, което се беше заразило след раждането и напълно се възстанови.

Това е добре. Наистина е успокояващо. Няма много информация за бременни или новородени с ковид по медиите в бг. Положението и без това е хаотично.

Наистина инфо липсва. Ясно стана, че се раждат здрави бебчета, но това е в края на бременността. Какво може да е отражението преди това, не се знае.

# 663
  • Мнения: 6 764
Това с Корона вируса е ужасен стрес, гледам да не пускам новини, но от всякъде те заливат ужасии. Притеснявам се много, надявам, се да започнат да намаляват случаите и да се успокои ситуацията, тъй като вече доста хора преболедуваха, а много са болни, така че логично е да започне спад.
Като съвет, за кашлица може да се пие Стодал сироп или Тавипек (ако не сте алергични към лавандула, тъй като лекарството съдържа лавандулово масло). Аз съм много доволна от Тавипек-а.
Пожелавам на всички болнички бързо оздравяване. Пазете се.

# 664
  • варна
  • Мнения: 1 830
И аз много се притеснявам с тези вируси - уж се пазя, ама божа работа
Главоболие ме мъчи от две седмици за сега се справям без хапчета
Момичета, много ми е суха кожата откакто забременях, сърби ме цялото тяло - мажа се с различни неща , но нищо не помага - да препоръчате нещо за мазане ?
Голям глад ме гони през деня се овладявам да не се тъпча, но вечер като седна няма ставане и ми става тежко - дали това вреди по някъкъв начин на бебо?
Пазете се , бъдете здрави

# 665
  • Мнения: 1 019
Не мисля, че вреди, но все пак следи килограмите. Не е хубаво да се качва прекалено много по време на бременност особено ако пък се стартира и с по-пухкаво тегло. Ако си слаба, тогава има повече свобода, но все пак не се знае и тялото как реагира на това количество храна Simple Smile

# 666
  • Мнения: 727
И аз много се притеснявам с тези вируси - уж се пазя, ама божа работа
Главоболие ме мъчи от две седмици за сега се справям без хапчета
Момичета, много ми е суха кожата откакто забременях, сърби ме цялото тяло - мажа се с различни неща , но нищо не помага - да препоръчате нещо за мазане ?
Голям глад ме гони през деня се овладявам да не се тъпча, но вечер като седна няма ставане и ми става тежко - дали това вреди по някъкъв начин на бебо?
Пазете се , бъдете здрави

Опитай с кокосово, каково масло или някаква комбинация на карите с кокос или какао. Хидратират много добре кожата. Също пий много много вода.
За глада те разбирам, и аз съм така. Вече съм 2кг отгоре Sad Лошото е, че при мен е в комбинация с обездвижване, но с тази работа и детето няма как да се движа повече. Мисля да си взема кростренажор, но ще питам днес на прегледа дали няма противопоказания. За хранта трябва да се внимава със сладко и тестено, за да не се развие гестационен диабет.

Момичетата със зацапванията, щом проследяващите са казали, че всичко е ок, не се тормозете.

Що се отнася до Ковид, притеснявам се и аз. Не смея да се кача в градски транспорт и сега с тези прегледи ходя с колата, въпреки че и с нея ме е шубе да не ме пък удари някой. Параноясваме по време на бременността явно.

Последна редакция: пн, 23 ное 2020, 10:34 от icecube

# 667
  • Мнения: 102
За суха и сърбяща кожа препоръчвам един много добър лосион.
A-derma exomega control
https://mypharmacy.bg/kozmetika/medicinska/problemi/atopichen-de … pichna-kozha.html

Ползвала съм го и с дъщеря ми, когато беше новородено бебе. Продължаваме да го ползваме при нужда. Само това ми помага когато имам много суха и раздразнена кожа.

Прозвуча като реклама, но..препоръчвам го наистина.

# 668
  • София
  • Мнения: 1 365
В период от година имах много силен сърбеж долу на крака, всяка вечер, на едно и също място, без видимо раздразнение. Отдавах го на суха кожа и ми мина чак след като започнах да се мажа всяка вечер с чисто масло от невен, продаваха  го в дм.
И аз съм със зацапване, не постоянно, има няма веднъж в седмицата.
Иначе кистата ми, 3см беше, за седмица и половина се резорбира така, че гинеколожката не можа да познае в кой яйчник е била.

# 669
  • Мнения: 62
Момичета, имате ли идея дали е ок боядисване с безамонячна боя за коса? Заприличала съм на нищо в главата вече... 😀

# 670
  • Мнения: 41
Момичета, имате ли идея дали е ок боядисване с безамонячна боя за коса? Заприличала съм на нищо в главата вече... 😀
Преди няколко дни се боядисах и нямах проблем но я държах по малко около 20 Мин за всеки случай

# 671
  • Германия
  • Мнения: 511
И аз се чудя, страх ме е, а се налага. И да я скъдя искам...

# 672
  • Мнения: 1 739
Горчива, браво за кистата!
Дано зацаоването при всички да не се появява повече. Аз да чукна на дърво вече 2 седмици не съм имала и се нядявам да не се появява повече никога!
За безаминяпната и аз щях д а питам, че едно че на нишо не прилича вече цвета ми, второ ми се иска все пак за подписването да се понаглася малко.

# 673
  • Мнения: 727
Момичета, минах преглед. Всичко е наред с малкия мъж. Пулса беше 158. Май не е на 100% вярно това, че е момиче с толкова висок пулс. Акушерката каза, че имало доста бременни с Ковид... Следващия път ще питам дали се отразява на бебоците.

# 674
  • Мнения: 62
Кога се вижда пола на бебето? Хич не съм в час ☺

Общи условия

Активация на акаунт