В ЮНСКОТО Tумбаче Расте Близначе или Раче (Тема 2 - 2021)

  • 23 351
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 523
sweetmusic, между 11 и 13гс се прави от специалист по ФМ. Можеш да се запишеш при който искаш. Би трябвало да ти каже АГ за този преглед, но като нищо може да пропусне. Дава се и кръв за изследване. Не са задължителни, но е много добра идея да се направят, за да може да се реагира от рано при проблем.

P.S.
Отивам на преглед мамита. Ще пусна новата темичка като се върна ако сме стигнали лимита. Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: вт, 24 ное 2020, 14:36 от Jessito*

# 706
  • Мнения: 2
Здравейте момичета и аз да се запиша с термин 17.06.2020 в 11 г.с. Simple Smile

# 707
  • Мнения: 2 239
sweetmusic, ето тук може да прочетеш. Аз от сайта на Токуда най-добре се ориентирах.
https://www.tokudabolnica.bg/bg/obstetrics-and-gynecology/fetal-morphology

Иначе за термина, според мен моя доктор поне не може правилно да измери плода. Така си мисля аз. Защото като бях на БХС жената го измери без никакво разминаване с ПРМ. Не мисля, че и за 3-4дни е някакъв проблем, така че съм спокойна.
Аз днес си записах час при д-р Богданова за ранна фетална морфология чак на 21ви Декември. Надявам се дотогава всичко да е наред Simple Smile

# 708
  • Мнения: 1 739
Добре дошли на новите момичета! Лека и безпроблемна до термин!
Mateya Zoe, а пулс хваща ли се? То 6+2,най-много да се види, ама все пак. На мен първия мисед ми беше 6+5 (на толкова отговаряше) и така го установи първо, после пусна доплер за да се увери и стана ясно, че няма шанс. Дано другите лекари да видят надежда!
Моя термин док викаги си броеше по ПРМ (и 2те бременностти), въпреки че знаехме за късната овулация. В амбулатория лист си пише термина по ПРМ, а според овулацията следя хме бебето дали си отговаря. На 2та прегледа в 5 и в 7 си вървеше по овулация, на последния в 9 беше избърза ло с 5 дни и влезна в термина по ПРМ. Утре ще видим на ФМ как са нещата. Нещо ме тресе шубето, пък да видим.
На мен пола не ми е чак такъв мерак да го разбера, ама искам да сме с таткото като го разберем, което е невъзможно. За това мисля да ги помоля на листче да го запишат и заедно да го видим, поне нещо да разбере с мен, а не само да му разказвам как мърда бебето, колко е голямо и т. Н.

# 709
  • София
  • Мнения: 616
Добре дошли на новите попълнения! Леки и успешни бременности!

Mateya Zoe, стискам палци! Ако има пулс бебчето, има някакъв шанс. Дано следващия лекар даде по-добра диагноза и новина!!

Аз утре съм на ФМ при д-р Павлова в Марковс, малко съм притеснена, да не кажа много, не съм била две седмици на преглед и както ми изчезнаха симптомите, параноята не ме пуска. ОБАЧЕ на 21 ноември 2019г. ми беше датата на кюретажа, тогава загубих близнаците “официално”. На същата дата, тази събота, сестра ми ми каза, че е бременна(прави 4 инсеминация) и някак се почувствах много удовлетворена. Знам, че звучи глупаво, но все едно едното бебе се е върнало при мен, а другото е избрало сестра ми за своя майка и аз пак ще съм част от живота му. Знам, че звучи откачено и малко егоистично, но много ми повлия тази новина в този момент. Много съм щастлива за нея, 2 години чакат бебе, моля се и с двете ни всичко да е наред и да бременеем едновременно, после да ги гледаме заедно, би било много хубаво, ние сме доста близки и отдавна искам да съм леля Simple Smile) А сега се очертава 2021г. да бъда отново майка, леля и кръстница. Виждам светлина в тунела  ❤❤❤ Само утре да каже лекарката, че всичко е наред, че бебчо си има всички органи, пръстчета и каквото там трябва и спирам да се поддавам на паранои! Бъдете здрави и спокойни и чакаме добри новини!

ПС Аз винаги ходя сама на прегледи, освен на ФМ, и определено ми в тъжно, че утре ще съм без мм. Сестра ми има рожден ден и се надявам там да празнуваме шумно и весело двете бебчета напът ❤

# 710
  • Мнения: 754
vikim22 аз също утре съм на ФМ и ме тресат абсолютно същите мисли и страхове.

И въобще не звучи окачено това което си мислиш.При първата загуба ни бяха казали,че най вероятно е момче.Когато забременях вторият път и се потвърди,че е момче,аз искрено вярвам,че след като е видял колко много страдахме за него той се е върнал при нас.

Мисля на още няколко бъдещи мами им предстои преглед утре.Ще стискам силно палци на всички ни!

# 711
  • Мнения: 132
Да се похваля-вчера минах УЗ със свито сърце,но всички показатели са перфектни!
Днес дадох кръв за БХС и в петък ще разбера резултатите,но според док няма за какво да се притеснявам.
Стискам палци на очакващите резултати и предстоящи БХС да имат добри новини!

# 712
  • Мнения: 103
Бъдещи мами, имате ли визуална промяна в коремчето вече? 👗

# 713
  • Мнения: 1 739
Оф, на мен ми зацапа отново и ме проболява ниско долу на моменти, още от сутринта.
Утре съм на преглед, ама вече съвсем се филмирах. Дано всичко да е наред!
b. vel. Определено вече се забелязва коремче. Аз съм си закръглена, ама вече си личи достатъчно. Аз едва си закопчавам зимното яке, трябва да са ми празни джобовете, иначе много трудно минава.

# 714
  • Мнения: 2 239
Момичета, пускам един хубав сайт с информация по седмици. Видя ми се много информативен.

Аз вчера реших да си пробвам едни зимни рокли, с които ходя по коледните празници и вече е почнал леко да ми стърчи корема. И честно казано ми стана много смешно как сладко стърчи. Та май тази година ще ги пропусна тези рокли. Grinning

# 715
  • София
  • Мнения: 616
Аз тръгнах от повечко кг и си имах коремче и преди това, уви, но някак е по-голямо уж...макар че ходя на работа с униформа, която още закопчавам, така че може и да ми се струва Simple Smile Но пък като казах онзи ден на сестра ми и тя каза, че ми е заглеждала коремчето и се е чудела.

Аз да питам, че не помня, докога се гледаше с вагинален ехограф и кога започваха с коремен? Предполагам, че утре ФМ е с вагинален(не помня) и следващия ми при АГ, че ще ми взима секрет, ама после?

# 716
  • Мнения: 2 523
Вики, мисля че до 4 месец се гледа с вагинален, но ако се наложи може и после. На феталните си е с коремен. Успех утре!

Връщам се от БХС и казаха че ще си имаме две момиченца.  Гледаха ме през корема, но за малко да ползваме и другия че едното се беше покрило леко. Все пак се показа накрая и не се наложи.

# 717
  • Мнения: 1 739
Jessito, честити кукли! Ти коя седмица си?
viktim, от 12 нагоре минават на коремен, ако има нещо тогава вагинален. Мен винаги ме гледат и с двата, защото с вагинален шийката се измерва по-точно.

# 718
  • Германия
  • Мнения: 510
Страхотни новини, Jessito*! Честити девойки. В коя седмица си?

При мен корем има и то доста, като в 5 месец. Децата викат, мамо, ти наистина си бременна 😄. Не знам дали защото си хапвам или ми е 3 бременност, но определено вече ми личи и не мога за се скрия. Нищо не ми става, нося само дрехи за бременни или клинове. Сигурно ще кача много кг този път 😒

# 719
  • Мнения: 2 523
Мерси момичета! Сега съм в 12+4.

Общи условия

Активация на акаунт