НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 9

  • 32 751
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 384
Дух, като човек, който вече е играл филма с високото кръвно и тоновете, моля те, пуснете доплер и следете тоновете възможно най-често! Тоновете се променят от днес за утре! Ако малчо не качва, значи, че вече не се храни. Нека хубаво огледат плацентата и съдовете в пъпната връв. Стискам палци да издържите възможно най-много ♥️🤞

# 76
  • Мнения: 299
Теди, може да не са споделили, защото са понесли раждането по различен начин. И на мен ми пуснаха окситоцин, а по-късно и някаква гърмяща смес,,коктейлче,,, както го нарече шеговите акушерката, с което казаха,, е, сега малко ще ти съберем очите,, и ги събраха буквално-все едно бях с разширени зеници, изсъхна ми гърлото и взе да ме мота главата все едно съм друснала 2 мастики. Когато дойдоха да ми сложат упойката едната акушерка ми каза,, ти не искаш упойка!,, и реших, че тя знае по-добре защо не трябва да я искам... Казвам ти всичко това, защото болката не беше непоносима... Болеше и определено беше адски неприятно, но не и нещо, което бих определила като нетърпимо. Имам колитни кризи, които с по-голям успех ми спират дъха... Може би хората, с които си говорила също да са били,, пощадени,, откъм болка. Но това да искаш и да не те обезболят е неприемливо! Даже бих казала непрофесионално!
Съгласна съм за възприемането на болката. Надявам се да са единици изживели така неприятно този така важен ден. Определено е не професионално, а и лично за мен безчовечно, при положение, че е така развита медицината. Ако раждам на нивата ок. Но при всички открития...
Не са единици, уви 😔 Също мисля, че думата е нечовешко. Не може когато ти махат най-обикновен зъбен камък да те обезболяват ( като болката е несравнима с родилната), а при раждане и то продължаващо с часове да се правят на ударени! Дано раждането на всяка една жена да се превръща в един хубав спомен в последствие, а не да казва, че слава Богу се забравя....

# 77
  • Мнения: X
Ами и айде и аз ще ви разкажа за моето раждане, като сме тръгнали в тая посока, може и да ви е интересно. Ще започна с това, че “случката” не е в България, а в така наречените “бели” държави 😂

Та - отивам на тоново - ужас! Правят ми преглед а разкритие - 1 см, шийката ми благоприятна, бебка супер малка и решават, че е по-добре да предизвикаме раждане, защото подозират страдание на плода (все пак се роди 2 кг).

Иии очаквам си аз окситоцина, а то се оказва, че нямало да е така работата. Вкарват ме в родилна зала и пускат ММ с мен поврмее на цялото раждане. Първо - ПСР за сметка на болницата естествено (говорим за държавна болница), като имат нови технологии, с които излезе в рамките на няколко часа, тоест преди да изляза от родилна зала и да си омесим заразите с някоя друга мама (негативен слава Богу).

Правят ми преглед за разкритие и ми поставят сонда - разбирайте маркуче, което се слага в шийката, най-вътрешната му част се пълни с физиологичен разтвор, за да направи балонче и бавничко се придърпва и оставя до макс 12 ч, за да направи разкритие. При мен след час и нещо си падна и вече имах 4-5 см. Пукнаха ми водите, сложиха ми епидурална ииии почнахме да чакаме. След час и половина бях с 10 см. Окситоцин изобщо не ми сложиха. Обясниха ми, че в нааааай-краен случай ще пуснат малко, ако не тръгнат контракции, но при мен си тръгнаха.

20 Мин напъване и малката проплака. 15 Мин след раждането вече можех да ставам, да ходя, закусих и изобщо чувствах си се съвсем добре.

Да не прозвучи тъпо, ама имаме какво да учим още в Бг...

# 78
  • Мнения: 482
Днес се събудих разбита - коленете, пръстите на ръцете ме болят, кръста, задника.. абе всичко. Бях много смачкана, после се раздвижих и ми дойде сила, но ми се обади акушерката, която толкова харесвам и си бях избрала, за да ми съобщи, че заради нововъведените правила (ковид истерия), тя няма да може да ме изражда, тъй като излязла в отпуска и няма да я пуснат в родилното обратно. Разочаровах се много, поне за това бях спокойна. Даже не се знаело дали ще мога да отида на тонове утре в болницата, защото се водя външен човек 🤷‍♀️🤦‍♀️. Нали съм бременна, къде да се следя, ако не в болницата, където ще раждам. Просто побеснях на тези ненормални мерки, ами ако тръгна да раждам, пак съм външна. Ами, ако има нещо, не дай си Боже, с бебето...имам 3 дни до термин, разчитах поне на тези тонове. Но, ако изкарам 50/100лв и си платя частния преглед, няма да бъда външна и опасна за никого. През цялата ми бременност не ми мериха ни кръвно, ни тонове, ни нищо, за да нямаме контакт. Добре, че вкъщи си имаме апарат и се следя редовно. Изумена съм, разбирам, че се спазват правила, но някои не са адекватно измислени. И така...оплаках ви се и ще видя утре какво ще стане.

# 79
  • Мнения: 56
Привет! 😊 На какво може да се дължи среден обем на тромбоцитите над нормата при положение, че броят на тромбоцитите е в нормата? Също така лимфоцитите са под нормата и съм много притеснена вече... моля ако някоя от вас знае от какво може да е или и се е случвало да сподели.
Поздрави и леко раждане на всички! ❤

# 80
  • Мнения: X
Дъгичке, ти в коя болница си? Извинявай, но това е недопустимо. И моята лекарка е отпуска, но се свърза с неин колега, прати ме при него, звънна ми след прегледа, после пак ми звънна да пита за кръвното как е, а днес я чакам да се обади да каже какво правим с раждането. Сега съм си вкарала филма, че ме усещам бебчо тая сутрин, но може да спи.

Момичета, много съм благодарна, че се включвате и ви пука, ама малко ме шашкате така Simple Smile вчера тоновете му бяха по добри и от миналия път. Вярвам, че всичко ни е наред и скоро ще се гушкаме с бебе дух-пух Simple Smile но все пак ако скоро не ме срита ще звъня пак на лекарката

# 81
  • Тук... някъде
  • Мнения: 931
LadyDreamer, тук може да видиш за различните показатели на изследванията по време на бременност http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/aPTT.htm

# 82
  • Мнения: 482
Дух, мен също ме прехвърля на друг човек, но не може да отговаря за правилата в болницата. Ще видим днес дали ще ми откажат да ме качат за тонове, абсурдно е просто. Иначе те разбирам, че сигурно ти всяваме лека паника, но сме длъжни да дадем честни отговори, поне тези от нас, които са директни. Всичко ще бъде наред с теб, в това сме убедени, и малкият дух-пух също, защото сте едно цяло и щом мама е борбена, значи и детето ще е такова! ❤️

# 83
  • Мнения: 299
Дъгичке, ти в коя болница си? Извинявай, но това е недопустимо. И моята лекарка е отпуска, но се свърза с неин колега, прати ме при него, звънна ми след прегледа, после пак ми звънна да пита за кръвното как е, а днес я чакам да се обади да каже какво правим с раждането. Сега съм си вкарала филма, че ме усещам бебчо тая сутрин, но може да спи.

Момичета, много съм благодарна, че се включвате и ви пука, ама малко ме шашкате така Simple Smile вчера тоновете му бяха по добри и от миналия път. Вярвам, че всичко ни е наред и скоро ще се гушкаме с бебе дух-пух Simple Smile но все пак ако скоро не ме срита ще звъня пак на лекарката
Дух, получи ли ритник от Дух-пух?

# 84
  • Мнения: X
Герта, да Heart нов ден с нови болежки Simple Smile значи сме живи и здрави и двамата.

Дъгичке, разбира се. Аз зная, че с добро го казвате и ми е хубаво, че сме така задружни Simple Smile
Иначе аз не критикувам лекарката ти, а системата.

# 85
  • Мнения: 19
Честита рожба! Да вие здрава и много да ви радва! Бързо възстановяване! Когато имаш време разкажи как мина раждането. 😇🤗😘
💋 хайде чакам с нетърпение първото ни ноемврийче 🥰 и аз чистя, мия и пера и боядисвам едни декоративни тухли в хола мъжа ми още боядисва последно в коридора 🤪 абе в последния момент е кочина вкъщи 😁 поне всичко за бебето и болницата е готово 😅
 

Аз ще се разпиша с последното октомврийче от ноемврийчетата. 😂
Вчера след доста чакане се появи нашата  Емилия. 3,200кг и 52см. Измъчи ме стабилно и днес вече си проявява скорпионския характер 😁. Но е толкова мъничка, че няма как да и се  сърдя. Ще се гушкаме и разнасяме на ръце щом трябва 😍. Леко раждане на чакащите и здрави бебоци на родилните вече 💗

Хора със слаба психика да не четат!!
При мен протече ужасно. Не искам да плаша никого, просто така случи на лекари. Отидох с кървене на 30ти в 1ч през ноща. Оставиха ме в болницата и до към 17ч имах около 5 см разкритие. Грубо проверяване нямам думи. Контракциите си ме боляха много, може би ми е нисък прага на болка. Исках нещо обезболяващо екипа който беше на смяна първо ме излъга, че като ми сложат системата с оситоцин ще ми дадът. Да ама не... Смениха се вече смените (болницата е в Монтана с добри отзиви е) и аз пак питам за болкоуспокояващо уж ще ми сложат. Сложиха истемата и пак питам. Заявяват ми, че не ползвали изобщо тук. Питам за епидурална упойка била само при секциото. Ей избеснях ви казвам, все едно съм малоумна. Както и да е вече нямаше какво да направя. Със системата болките бяха ужасни е меко казано. Мислех, че вече ще умра. Не се издържаше. Спукаха ми мехура и вече бях готова да крещя да ме режат само и само да не боли. Станаха 10см и трябваше да напъваме и там беше много гадно. Лекаря ужасно груб от към работа с ръцете. Както и да е роди се. Олекна ми. Издържах го. Зашиха ми епизиотомията и ме оставиха да си почивам. Малката се роди към 22ч. на 31.10. По принцип след два часа ги дават, но мен ме оставиха да си почина през ноща. На другата сутрин ми я дадоха и се гледаме цял ден. Радвам се, че успях да се справя. Вече забравям преживяното. Важното е че всичко вече мина. Извинявам се за откровения разказ. Знам, че е брутално. Просто имах лош късмет. Знам, че всички които тепърва ще раждат, ще имат нормални и не така болезнени раждания. Аз просто попаднах на кофти практика или специално за мен съм изтеглила късата клечка. Бъдете здрави и леко раждане на всички. Като видиш бебето и започваш да забравяш. Успех и още веднъж извинете за директния разказ.



Здравей. А съм още в началото, но чета много темички, включително и вашата. Аз също ще раждам в Монтана и ако можеш да ми кажеш при кои лекари си се паднала ако е удобно, можеш и на лс да ми пишеш. Ще съм ти много благодарна.

# 86
  • Мнения: 528
Здравейте мами, следя активно нищо че рядко се включвам, то просто няма с какво всичко върви наред с бебето вече съм 36 г.с. и бебето си седи напречно Joy вече трети преглед е напречно т.е месец и половина ту главата е от дясно ту от ляво върти се, но нещо не може да намери изхода Joy аз ще съм със секцио така или иначе тъй като съм с епилепсия, исках до термина да изчакам, но с това разположение на бебето засега няма как тъй като ако спука мехура ще тръгне с ръка или крак и усложнява ситуацията.
Бях със страшни болки в тазобедрената става бях споделила даже бях с патерици около 2 седмици, но сега почти не ме боли незнайно защо. Очаквах направление от НЗОК за ЯМР, който уж след 2 месеца някъде се издавал и се падаше след раждането да си направя, но след седмица ми се обади, че е готово Rolling Eyes  и сега много се чудя тъй като в момента не ме боли движа си се нормално, дали да си направя ЯМР по време на бременност. Гинеколожката казва, че е безвреден за плода и по добре да си направя, тъй като стабилно си ме боля известно време нищо че сега не боли. Но в момента нямам оплакване и юе тормози мисълта дали е нужно при положение че съм бременна ? Моля за мнения.

# 87
  • Мнения: 579
Момичета , роди се бебе Димана 2980 , 50 см. Секцио
Мина бързо и лесно и съм безкрайно щастлива ❤😘

# 88
  • Мнения: 1 924
Ivanamar, честита Димана. Да ви е жива и здрава.

# 89
  • Мнения: 11
Честита бебка, Ivanamar!🎉☺️ Да е много, много здрава, а на теб бързо възстановяване! 😊😊
Аз от вчера за първи път съм с неболезнени контракции, които се видяха отчетливо и на тоновете. (39г.с).От сутринта усещам тъпа болка, опъване и стягане в дясната част на корема, на нивото на пъпчето, която е най-силна като съм права. На някоя от родилите вече майчета случвало ли й се е нещо подобно, можеби непосредствено преди същинските болезнени контракции? Беб вече е 3400, терминът ми е в събота и се надявам наистина тези болки да са предизвестник на истинските, че не се издържа повече 😀

Общи условия

Активация на акаунт