Великобритания - тема [84] Зимно Коледна Много Коронована Локдаунска

  • 28 753
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
При нас онлайн се запазва час, обяснява се какъв е проблема и според проблема дават час за лекар или с лекар се прави консултация по телефона. Дори и да няма нищо общо с Ковид или вирус/настинка проблема, в поликлиниката не се ходи лично за запазване на час.
При усложнение от Ковид предполагам по подобен път пренасочват към болницата. В болницата вече преценяват как да лекуват, дали маска кислородна, интубация, лекарства и тн.

# 61
  • Мнения: 5 270
Аз не съм болна, просто се чудя. Иначе и при нас ако е за гп он лайн подавам какво ми е, какво искам, примерно за малкия ваксината онлайн я букнах, пренасочваха я два пъти, аз пак им писах че не ми е удобно. По телефон е абсурд да се свържа с тях, като съм пробвала да звъня съм обикновено 30 та на опашката. Но предвид че съм с астма, и имам две пневмонии прекарани, малко се притеснявам от влошаване, затова попитах. Че с парацетамол и сопола не ми минава

# 62
  • London
  • Мнения: 6 732
Звъниш на 111 и викаш линейка щом си толкова зле да не можеш да дишаш и тн. Аз така бих постъпила. Пред нашия блок през ден има линейка за какви ли ен глупости на комшии.... та и аз бих постъпила така.

Иначе си пийвам лате и хапвам фурми, грее слънце, но е кучи студ навън, издържахме само половин час на площадката с малкия след като оставихме големия на школо.

Бръм, терапевтирай се с уиски хихи.....Kissing Face Не мисли в глупости.Relaxed

# 63
  • Мнения: 5 270
Викаш, да сипя едно, а. Всеки ден си тествам обонянието с памперсите на малкия. Вчера гърлото се опита да ме заболи, обаче аз не му дадох. Терапевтирах го, после с вапоруб го мазах....ама ходих гологлава сутринта, а съм кекла и ме стяга главата от студеното. Днес съм си извадила шапка. На луди ни направиха с тоя вирус. Вие къде следите заболеваемостта във вашия район?

# 64
  • London
  • Мнения: 6 732
Не следя нищо. Общо взето имах някаква параноя първия локдаун, първите 2 седмици. Оттогава насетне живея все едно вирус няма....получава ми се добре.

# 65
  • Мнения: 5 270
Аз първия локдаун бях в бг, там бях с компания. Пък тука, сега, цял ден чета. Общо взето и аз не съм променяла нещо, но четейки за бг и вируса там, започнах да се притеснявам.
Вчера и ние имаме писмо от училището да обличаме децата повече, защото стоят на отворено. Дъщерята вчера беше по тениска и суитчър, каза че е зъзнала. Днес кучи студ, ще разболеят децата цял ден на отворено. Тя се облече с три блузи с дълъг ръкав. Каза, че е бетон.

# 66
  • London
  • Мнения: 6 732
Моя по принцип много мрази да се навлича и зимата често маха якето си. Но пък е кален покрай това и не го мисля много.

В Бг трета година ще стане не съм си ходила. Докато бях бременна не ми се пътуваше, после с бебе не ми се пътуваше, после пък локдаун и карантини. Не можем да висим две седмици карантина никъде, защото мъжа има отпуска възможна не повече от 20 дни в най-добрия случай. Дано до лятото отмине това за да можем да се приберем и да видим моренце, а и наще, че им забравих фейсовете.

# 67
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
При съмнение за Ковид нашата клиника съветват да се звъни на 111 и от там ще преценят дали да изпратят линейка, или насочват към дадена болница.
Хич нито чета, нито ме интересува информация за вируса в региона ни. Правим каквото можем, така че и да се филмирам, и да не се, няма да помогне за положението. То не че мерките за този вирус са много по-различни от стандартните, само маските са екстра.

В Бг не бях стъпвала почти 5 години, и като отидохме последно си спомних защо не обичам да ходим.
Скрит текст:
Уж бяхме за седмица, ама ни разказаха играта от обикаляне по роднини и близки, всеки на неговия график иска да паснем, всеки за нещо ни дърпа. Ставахме рано, прибирахме се по нощите, все на някой за нещо да се угоди. И въпреки че не остана непосетен човек, пак половината се сърдиха че сме отишли за малко само. А трябваше и много бюрокрация да отметнем по общините, за което пак мрънкане имаше. И направо ми писна, теглих една, и казах който иска да ни види, да заповяда тук. Та сега не сме ходили над 3 години, докарваме си периодично майка и свека, поддържаме редовна връзка със старците (вече не могат да пътуват), и при следващото ходене, когато там се случи, няма да казваме на никого - директно на самолета, от там през родители и най-близките, и обратно на самолета. Иначе после ми трябва терапия след такава "почивка"...

# 68
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Аз много искам да се приберем. Иначе Ина, същата работа и при нас. Само че при нас е едно непрестанно гости вкъщи, всяка вечер стоене до късно, готвене, миене на чинии после /счупена ми е миялната/, отделно ако имаме работа /обикновено лекари и т.н./ и времето си отлита. Винаги много се уморявам като се прибираме. Но пък ми липсва...

# 69
  • Мнения: 1 923
И аз на никого не казах че сме в Бг, и без това през цялото време бяхме в София, никой нямаше да пътува специално да ни види Simple Smile
И наблюдавам нещо много забавно, тези в Бг си мислят, че хората отвън носят вируса, тези тук мислят, че завръщащите се са болни. Ами направо да си живеем на летището явно Simple Smile)

Училището на малката е затворено до понеделник, щяха да отварят сега в четвъртък, но има болни учители и деца..ужас направо, не ми се мисли зимата. Пускат всяка сутрин задачи за изпълнение, ама моята госпожица изобщо не слуша и не изпълнява и много се изнервям с нея. Моля се да се връща на училище, защото няма да издържа.
Мм снощи ходи на пазар, липсва яйца, брашно, хляб, мокри кърпи..тоалетна хартия, полудяха пак хората...

# 70
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Моята тинейджърка започна да слага джъмпер под сакото. Преди не искаше и да го пробва, защото бил грозен 🤪 но явно отворените прозорци и врати са променили мнението й. Сега й предлагам да й взема ръкавици без пръсти, но тя не иска, грозни били. Чакам да паднат още температурите, да видя дали ръкавиците ще станат красиви 😂

Аз от самото начало мия ръцете повече от обичайното, спазвам дистанция, не се събирам с много хора и се събирам на открито. По чужди домове не ходя и в къщи каня само в двора. Вече статистики не следя. Но имайте в предвид, че UK прави най-много тестове в сравнение с другите европейски страни. Колкото повече тестват, толкова повече позитивни ще откриват. Сега Ливърпул експериментално всички щели да тестват. Интересно как ще го направят 🤔

# 71
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Нещо не ми харесва това включване на армията в Ливърпул, заради тестването.

Иначе и аз не вярвам на статистики. През март хората нямаха достъп до тестове, само стигналите до болница се тестваха. Сега всеки може да се тества, естествено е цифрите да са по-високи. Абе не знам.

# 72
  • UK
  • Мнения: 2 833
Четох и аз за Ливерпул, да видим как ше ги тестват.
  На дъщеря ми най-добрата приятелка е наполовина от Словакия, там нали тестват уж цялата страна, ще я питам до къде са стигнали. Майката беше доста скептична дали ше успеят и колко коректни ше са резултатите, каза че до всеки тестваш има по един войник.
 
 Ние се опитваме да живеем нормално, но обичаме да ходим по ресторанти, неделя задължително ядем съндей роаст, някъде в околията. Това ми липсва най-много и разбира се разходките в паркове с приятели на децата. Иначе и ние избягваме ходенето на гости и каненето на гости у дома. Мием ръцете и спазваме дистанция,но найтсина забелязах че от както сложиха маските повечето хора съкратиха дистанцията и се бутат като овце.Иначе рядко забелязвам хора без маски по магазините.
Снощи една приятелка каза, че близките Сейнсърис и Лидъл са изпразнени,няма ТХ ,паста и тн. Аз мисля,че ще е за ден два най-много изстерията. Снощи пътувах към колежа и имаше велико задръстване около шопинг улицата,та си помислих че пак е почнала изстерията със запасяването.
Аз март месец открих много приятен магазин за плодове и зеленчуци близо до нас, зареждат местни ферми и вече само там пазарувам, отскачам до близката месарница и почти не ми се налага да ходя до големи магазини.

Още от началото на учебната година ни предупреждават да са облечени децата. Малката ми е много зиморничева и носи поло тениски с дълъг ръкав, и е доволна. Голямата обаче все и е топло и ходи по риза с къс ръкав, питах я дали иска да и купя ризи с дълъг ръкав-добре била, да не купувам. Днес ми вика "ти купи ли ми ризи", сега се чудя дали магазините ще останат да работя за клик и колект да и поръчам ризи.

Гледам заговорихте за бира и се раздвижи доста темата. Аз бира не пия, обаче уиски обичаме много. Март, Април изпихме цяло състояние с ММ. Вчера поръчахме някакво шотландско да пробваме, че ни свършиха запасит

# 73
  • Мнения: 5 270
Ние никъде не ходим, освен в парк на разходка. Та сега мисля да го броя за спорт. То като е студено така или иначе повече от 30-40 мин навън хич не ми се стои. При нас има всичко. Преди малко бях в Асда, празно е откъм хора. Тоалетна хартия има, но е пообрано. Не се научиха англичаните да си мият д*петата в предния локдаун 😀😀. Изкупили са евтините найлонови торби за кош, та взех от по скъпите. Странни неща вършат хората под стрес.
Вечерно време разбира се че ще е обрано. Яйцата бяха с камари, пълно беше. Брашно заредих и с една приятелка се чудехме още предния път за какво им е на англичаните брашно, кога ли са си правили хляб. Те картофите и морковите им нарязани по магазините....
При нас без маски не съм срещала. Бутат се в магазина, но само когато съм ходила в събота или неделя по обяд. Днес не духа и времето навън е страхотно. Уж го даваха студено, а то ...

# 74
  • Мнения: 1 923
Англичаните не местят, но пакистанските и другите азиатски баби и майки си правят хляб, затова няма брашно.

Общи условия

Активация на акаунт