ОСМИ клас 2020/2021 - Плам, пламти! Котел, бълбукай! Със надежда ДО да свърши проблещукай!

  • 28 037
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 967
Благодаря ви, момичета! По-добре сме вече. Девойката съвсем. При мен има остатъчна кашлица, но ще си я влача явно. И също липсата на обоняние и вкус - при мен вече седми ден. Оставаме вкъщи още една седмица. В този смисъл се радвам на ДО, но само за две седмици. Иначе съм с вас!
Честито на рождениците! Болните да се оправят! Благодарности на Red за заглавието!

# 16
  • Мнения: 47 973
Благодаря за темата
Ред, децата са малко, като отвориш статистики и човек се стряска
Виж на сайта на МОН дали няма да има статистика за учениците по етапи

# 17
  • София
  • Мнения: 7 190
То по-стряскащо е, че освен че са малко, видно далеч не всички учат. Flushed
Ето тук е по-синтезирано:
https://www.nsi.bg/bg/content/3440/%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%89%D0%B … D0%BE%D1%81%D1%82

# 18
  • Мнения: 8 228
То излиза, че половината изобщо не учат, според тези данни.
Мисля, че една голяма част са в чужбина. Точно колко, май никой не знае. Съученик на набора замина със семейството си за Германия точно преди началото на учебната година. Ей ги две деца, които не са в нашата образователна система. Други познати заминаха лятото за Ирландия. И там две деца са аут. Кой знае колко такива са в национален мащаб.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 437
Бети, а ти прави ли тест? Защото това с обонянието си е баш ковидски симптом. И с какво ви лекуваха всъщност?

# 20
  • Мнения: 47 973
Е аз бих казала други причини да не учат, как беше, някакви традиции и етнически особености ли беше....

# 21
  • София
  • Мнения: 7 190
Иначе неприятната новина е, че съгласно последно обявените мерки в Австрия, гимназистите и студентите минават на ДО.
В смисъл, че преглеждам къде какво става по държави.
Може би е разумно да искаме някакъв хибриден модел на комбинирано дистанционно с присъствено обучение.
Ама просто съм поразена от статистиката. То няма как рестрикциите към тези под 2% гимназисти да разрешат каквито и да е проблеми с разпространението на Ковид. Иначе общият процент ученици спрямо населението е 8. Та и това не е особено много.

# 22
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата, Бети.
Тази сутрин наборката ме подкани да пиша на президента да отмени ДО-то.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 049
Хобридното обучение беше отхвърлено още лятото. Не вярвам да се съгласят. Учителите дават невероятен отпор, защото ще имат много работа...
Иначе е по-приемливият вариант от ДО до второ пришествие...

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
Абсурд е и според мен да се съгласят на хибридно.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 561
Наборът за отскок ме зарадва тази сутрин с 4ка от миналоседмичното контролно по БЕЛ. Разбира се не пропусна да спомене колко много се бил упражнявал и накрая учителката (пак тя виновна) дала задачи, които не бил гледал... На многото упражнения с баща му дружно се изсмяхме с глас. Почна тържествено да обяснява как щял повече усилия да вложи. А дано ама надали ...

# 26
  • София
  • Мнения: 8 932
Благодаря за новата тема! Успешна седмица на всички! Честити рождени дни и ремонти!
Нека сме здрави, пък било то и с цената на така недолюбваното ви ДО. Нали се сещате, че ако по някаква причина детето ви или някой член от семейството се налага да е под карантина, ДО поне дава шанс да "присъства" детето наживо в час. Иначе ще се готви само. Разбирам ви, че сте против, но в този случай реакциите са по-скоро емоционални, отколкото рационални. Съгласна съм че трябваше да се поработи за по-успешно ДО през лятото. И не искам да споря с никого. Просто това е моето мнение. Около мен все повече положителни хора има. Пазете се и дано цялата тази тъпотия и липса на организация даде все пак резултати.
Ако някой от нас е в карантина само като контактен, то детето няма проблем да ходи на училище.
Съвсем рационални са ни реакциите, защото така всички деца ще са ощетени. А за две седмици индивидуално ако има болен член на семейството или самото дете е болно, не е голям проблем.

# 27
  • Мнения: 3 491
Грийн, не съм вярвала, че ще се стигне до тази ситуация, но аз тази година се надявам на четворка по БЕЛ.
 Видяла ли си работните листове с домашни по  първа и шеста песен от "Илиада"? Вътре има въпроси с анализи, тези за есета, съпоставки на герои и пр. Това са поне десет домашни в едно. Според мен качественото попълване на един такъв лист отнема поне по четири - пет часа, а не носи повече от плюсче. Паралелно вървят речи, интервюта и пр., които трябва да се анализират.
Децата трябва да учат само по БЕЛ, по нищо друго.

Последна редакция: пн, 02 ное 2020, 11:03 от Amanda.D

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Благодаря за темата 💐
Вие сте много напред по литература. Нашите тъкмо свършиха Едип. По български са правили контролно за правопис преди ДО. Домашни по бел за сега не съм видяла, но явно там аз трябва да се заема.

# 29
  • Мнения: 6 586
Амянда, с кои работни листове сте?
Нашето довашно по БЕЛ беше точно от РЛ. Иска се време, за да се работи качествено. Съботата на Моника атиде за попълвянето на шест работни листове...

Бети, благодаря за новата тема! Дръж се, ще си възвърнеш шбонянието скоро!

Ред, жестоко заглавие предложи! Кефи ме! Точно в наш стил:-)

Люба, как е детето?
Дикси, Митачето как е?

Общи условия

Активация на акаунт