ОСМИ клас 2020/2021 - Плам, пламти! Котел, бълбукай! Със надежда ДО да свърши проблещукай!

  • 28 087
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 957
Хах, Аманда, почти подобна история от вторник.
Майка ми живее в съседния апартамент. Нашият е съвсем малък и за да има къде да държим колелета и всякакви играчки и спортни джунджурии (волейболни мрежи, баскетболен кош и т.н. все едно сме от спортно потекло Joy) нямаме кухня, тя е превърната в склад, а трапезарията (свързана с хола) ми е кабинет. Ползваме кухнята на съседката Simple Smile, жената е търпелива и гостоприемна Simple Smile
Та, час по рисуване. Задачата е натюрморт. Ния има един кактус на бюрото и го показва на учителката дали е добре него да рисува. Учителката казва, че ѝ малее и да вземе нещо да добави от кухнята. Ния казва: "вкъщи нямаме кухня, може ли нещо друго да взема?", госпожата решава, че не я е разбрала правилно и казва: "не е нужно да е плод, може една чиния просто да вземеш", а Ния се изцепи: "ми ние и чинии нямаме".......... потъъъъъъъънах.

# 706
  • Мнения: 3 491
Хаха:sweat_smile:
Важното е, че имате кактус. И ние имаме много кактуси:sweat_smile:

# 707
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Едва ли някой има по-аскетична къща от моята. Само базови неща, нищо много луксозно 😉 И преди съм пускала снимки, фб ми е заринат с тях, та ще ви ги пусна и на вас. За мен важно беше мястото и околностите.



обаче има залези като този

# 708
  • София
  • Мнения: 2 440
Ах, Санака за такава гледка от леглото убивам.

# 709
  • софия
  • Мнения: 25 870
Не знам дали сте гледали българския филм "Слава". Жесток! Препоръчвам. Нямам много добро мнение за българското кино. Този е от филмите, които няма как да разкажеш, защото хем е нещо, което е ежеднение, хем е предадено усещането и емоцията. Сега си пускам "Бащата" на същите режисьори - Кристина Грозева, Петър Вълчанов. Има го в НВО.

# 710
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Хаха:sweat_smile:
Важното е, че имате кактус. И ние имаме много кактуси:sweat_smile:

О, не! Кактус? Кактус ли прочетох!

Наборът, това слънце мамино паметливо, през септември 2012 г. /тогава е на крехка възраст 6 г. и 5 месеца/ решаваме с приятели да обиколим из България. Спретваме скромен маршрут от Пловдив към Килифаревския манастир, Велико Търново, Арбанаси, Преображенския манастир, водопадите при Хотница, Етъра, Трявна, Крушунските водопади, Ловеч и обратно в Пловдив. Тази обиколка, с разбег към 500 и няколко километра общо, я превземаме за 3 дена с една нощувка в Арбанаси и една в Трявна.
Доволни от преживяното, от пътя, емоциите, посетените забележителности сядаме вечерта в къщи и го питам - Кажи, маме, какво ти направи най-силно впечатление, какво ти хареса? Погледна ме с дълбоко замислен поглед и рече "Кактусът". - Какво?!?! - ей, тук някъде щях да припадна. Какъв кактус, бре синко! Къде за Бога видя кактус на триста места, които посетихме? Е, как къде? - отвръща той. - На рецепцията в хотела в Арбанаси имаше кактус.
Тук някъде си сипах едно и се отказах да разпитвам повече.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 17:00 от `ТуиГ

# 711
  • Мнения: 3 491
Ох, ще ме уморите от смях:joy:
Разведрихте ме.

# 712
  • Мнения: 6 639
Детайлите са много важни, Туиг😀

Момичета, дали ще има Немски коледен базар тази година в София?
Ние мислихме да коледуваме във Виена, но....
Ако има, свиркайте, че детето търси коледна атмосфера😀 Майка му също😉

# 713
  • София
  • Мнения: 3 614
Страхотни детски стаи! Нашата беше 14 години с тапети на зоопарк и с перде на Мечо Пух! Така и не се наканихме да я ремонтираме, и се чудя големия как си кани приятели на гости, че и две германчета ни идваха.Flushed
Та като замина той, че беше и по- лесно да изнесем някъде един човек, а не двама, я подхванахме.

Карах го да си избере лед плафон с дистанционно, смяна на цветовете и таймер, но се спря на по-семпла лед лампа. Почти всичко е по негов избор. Едва успявахме да го измъкнем от ученето, че да го водим да си избере тапети, паркет, лампи, мебели и др.
`ТуиГ, моят така веднаж на контролно по География писал, че зубърът живее в Сребърна. Мислел, че е птица, а и нямал идея къде е този резерват. А преди 2-3 години го посетихме. No Mouth И толкова сме обикаляли из забележителностите на България, почти навсякъде сме били и ако ги питаш какво помнят....

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 21:43 от liani

# 714
  • Мнения: 1 114
"Бащата" гледах преди няколко дни по HBO. Препоръчвам.
"Слава" не съм гледала. Има ли го онлайн някъде?

# 715
  • София
  • Мнения: 1 578
Бисе,  базарът си е постоянно там до бившия мавзолей - къщичките, масите, сцената. Преди месец минавахме оттам и хапнахме нещо. Беше украсен есенно с едни висящи чадъри. Имаше и концерт на някаква тинейджърска група. За Коледа предполагам ще го украсят подходящо и ще продължат да продават коледното меню.

# 716
  • Мнения: 6 639
Ако го има онлайн и аз ще го гледам🙂

Базел, благодаря ти! Мен не ме свърта на едно място в последно време, та ще го посетим🙂

# 717
  • софия
  • Мнения: 25 870
Хмммм, къщички пролетта и лятото няма. Явно скоро пак са ги сложили. Четох, че ще има и на Славейков.
И ако това не е лицемерно, предвид обстановката, която се опитват да вменят, здраве му кажи.

По-зрелите помните ли коледния базар на Стамболийски? Правиха го една или две години. Май даже още цирк имаше. Не помня нещо конкретно как изглежда, освен бели шатри от Ботев до Св. Неделя по платното, но помня миризмата. Студено, кишаво, полумрак и миризма на скара.

Има и хубаво бг кино. "Бащата" е много добър. Иван Бърнев е великан. "Слава" я гледах онлайн в някой сайт. Стефан Денолюбов е невероятен.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 17:47 от zvаnchе

# 718
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 315
Четох официалните инструкции в UK за стопаните на домашни любимци.
Кучетата следва да бъдат разхождани от приятели, съседи или специализирани фирми. Обаче у нас не може да се каже, че има много такива.
Освен това и кучета и котки не бива изобщо да бъдат гушкани и целувани, ако семейството е контактно и в карантина. Това просто не го виждам как би станало. Тереза непрекъснато ни търси, за да се сгуши в някой от нас; нощно време най-редовно се настанява върху мен, слага лапичка на лицето ми и си лежи така поне час. Ние няма как да обясним на котето, че известно време няма да я галим. Ужасно тъжно би било това за нея.

Аманда, Ред веднага отговарям. Това наред с предизвикателството на вируса е най-кофти в случая. Опитах се да го приканя на терасата. Не се получи. 2ри опит в банята. Не е най-приятното изживяване, но поне се получава.
Не ми е удобно да моля приятели. Освен това не мисля, че е безопасно да подавам повода.
Ще се справяме някак. Важното е да съм вкъщи. Другото ще го преживея.
Колкото да не го гушкаме и милваме. Не знам как да стане. Та то милото е неотлъчно до мен. Да не говорим, че ми беше лъча любов от който имах нужда в тези трудни моменти. Синът ми като се появеше на вратата и го "гонех" веднага.

Благодаря на всички ви да подкрепата и милите пожелания към сина ми.
Беше един различен РД  и за първи път бях благодарна на компютъра, който внася уют и усещане за удоволствие в тийнейджърската душа! Simple Smile

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 18:03 от BlueSky7

# 719
  • Мнения: 6 639
BlueSky, как си? Животинките лекуват и душата и тялото! Хубавите емоции , които дават са по- силни от всякакви сиропчета и т.н.
Бързо оздравяване! С удоволствие бих извеждала кученцето ти на разходка!❤

Общи условия

Активация на акаунт