ОСМИ клас 2020/2021 - Плам, пламти! Котел, бълбукай! Със надежда ДО да свърши проблещукай!

  • 28 084
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 315
BlueSky, как си? Животинките лекуват и душата и тялото! Хубавите емоции , които дават са по- силни от всякакви сиропчета и т.н.
Бързо оздравяване! С удоволствие бих извеждала кученцето ти на разходка!❤
Благодаря, Biserka_a днес има някакво просветление и се надявам да му се вижда края на това изпитание.
С удоволствие бих отстъпила разходката на Каспър, но наистина не си заслужава риска! Когато сме здрави тогава Wink. Наистина топлинката му ми дава много!
 Днес е 9 ден с антибиотик, до 6-7 поддържах температура, на снимката излезе пневмония вдясно. Добрата новина била, че е едностранна. За първи път тази нощ спах без да се потя и преобличам сто пъти. Първото вдигане на температура беше на 24.10. След което замъглявяне на картината, с ужасно главоболие и болки в очите. Това било типично при вируса. Привидно подобрение и влошаване... просто го имайте предвид.
Бъдете здрави и дано и да се срещнете с Короната да е лека форма! За съжаление не вярвам много в мерките, които се вземат у нас. За мен са непоследователни и неадекватни. А системата наистина е пълен колапс.

Ред аз правих от тези бързи тестове на 7 ден. Не показа Ковид инфекция-нито стара, нито настояща.
Колкото до обонянието. При мен има обратно проявление. Засилено обоняние, тип хормоналното като при бременност. Четох някъде, че загубата на обоняние показва млада имунна система. Явно моята е бая позастаряла Simple Smile))

На младежа стаята я обнових точно преди да се разболеем, което си беше голям късмет, че иначе щеше да се проточи много...

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 22:33 от BlueSky7

# 721
  • София
  • Мнения: 922
Подхванали сте много актуална тема за юношеските стаи. Наборката иска като подарък за РД ново обзавеждане на стаята. След пренасянето на брат й в нашата спаня, а ние с ММ в хола, единственото подобрение е по-широко легло - 120/200 матрак. Мебелите бяха по поръчка, по наш проект и сега проблем е наличие на пиано в стаята и че иска да има възможност за второ легло. А сегашното второ легло е над нейното, двуетажни легла с гардероб и секция под 90 градуса, й пречи да си сменя чаршафите.
За разхождането на кучето  при ковид и аз се чудя, а пролема е голям. Нашият сладур се разхожда ез каишка и ако е на каишка, отказва да си свърши всички санитарни нужди. В Бургас, когато ходим лятото, е много тегаво, защото най-близкото място, на което можем да го пуснем е в морската градина, а ние сме на главната търговска улица. Колкото пъти е страдал от разстройство и се е случвало да се изпусне вкъщи, винаги се е опитвал да го изяде, за да не цапа Flushed . А не всеки ще може да се справи с него в началото. Вариант ми е един приятел, кучкар, но той е с 3 хъскита , извежда ги на два пъти, а за моя ще трябва да излиза трети път на всяка разходка.
А да го оставя на хотел - 20 лв/ден, може и да е вариант, стига да не откажат от хотела.

# 722
  • София
  • Мнения: 6 375
Детайлите са много важни, Туиг😀

Момичета, дали ще има Немски коледен базар тази година в София?

базарът не е там постоянно, както се писа.
тази година бяха монтирали къщичките през октомври - за първи път направиха т.н. Есенен немски базар, беше доста семпло и някак без настроение. прибраха ги след 10 дни. няма ги в момента.

четох, че общината щяла да прави коледен базар тая година на площад Славейков, по предложение на Спаси София. може би затова са изместили немския базар от Коледа през есента.

# 723
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 315
Доня, прекрасна къща. Всеки път, когато те чета се размечтавам и благородно ти завиждам. Толкова искам да живея в къща и да избягам от суетата на столицата.
Баща ми е от Еленския балкан.

Надявам се някой ден да сбъдна тази си мечта. Най вече да съм смела да взема решение  Simple Smile

# 724
  • Мнения: 8 267
Аз няма да показвам тяхната стая. Не е за снимки, въпреки че се вижда на разни клипове на малкия, които съм пускала в нета. При вашите леглата са изправени, а моите мързели ги мързи да си сгънат завивките. Наборът има и един стол, който е вечно затрупан с дрехи. На моите подмятания да ги прибира, отвръща,  че това било Столът. Във всяка момчешка стая имало един Стол.

# 725
  • Мнения: 3 491
BlueSky7, ужасно е това, през което преминаваш. Всичко да минава бързо Heart!
Вече започвам да си мисля, че е възможно да сме го изкарали. Съпругът ми е преминал през такова адско потене и една седмица е бил на легло. Казва, че е сменял по пет блузи на нощ. По стечение на обстоятелствата изкара това нещо в друг град, където работи в момента , но боледуването му се случи след уикенд, в който си беше вкъщи.   След този уикенд с дребното бяхме с хрема и кашлица, малко по-късно и голямото дете беше със запушен нос за два дни.

# 726
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Синьо небе, винаги си добре дошла 🥰
И аз много исках да избягам от града, тази беше първата къща която огледахме на майтап, в последния ден на почивката. Всичко стана за 40 минути, направо ударно. Беше ми писнало да живеем по квартири по света и у нас, имахме парите за къщата и 2 седмици по-късно се нанесохме. Директно се събухме и влязохме.

# 727
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 315
Страхотно, Доня! Хубавите неща стават точно по този начин! 🐞🐞🐞

Благодаря за поканата! С удоволствие! Само здраве да има!

# 728
  • София
  • Мнения: 7 211
Колко интересни неща сте писали и пускали!
Мотаем се цял следобед с два ката семейни приятели из някакви паркове.
Смятаме утре да сме на Витоша като прилъжем и децата.
Връщам се да чета.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Трябва да ми забранят да чета в ковидната тема. Наричат малките деца "корончета ". Е хора, може ли така... То, бива, бива, ама... До дъното на душата си съм отвратена.
Доня , спонтанните решения явно са най-правилни. Харесвам и аз спартански и скандинавски интериори. У нас са бели мебели, включително кухнята, само плота е дъб, и сиви подове. Обаче, с тези мои мърляви деца белите дивани са ужасТ. Та, ще ги сменям, вече не могат и да се изперат като света. За секции и друго бялото се оказа удачно, не му личи Праха, а аз съм хмхмхм, не особено старателна в бърсането му 😅
Аманда, много прилича на вируса това на мъж ти, наистина. Но, не е оферта да се ходи да се чака пред тези фургони за новите тестове.
Ами да им е честит новия президент на САЩ. Да видим как ще се справи и наистина ли се готви черната жена да го замести след година-две.

# 730
  • софия
  • Мнения: 25 865
Потресена съм от разследването на helpkarma. Толкова хора имат нужда и сега никой няма да иска да дарява. И с право. Как може да се възползваш от най-безценното? Какви са тези хора? А тази жена с болното дете, която на собствен гръб изпитва това, какъв морал има?
Отвратена съм.

# 731
  • София
  • Мнения: 9 140
Четох коментари, че няма съответствие между заплатите и осигуровките и е възможно тези заплати от по 20+ хиляди да е вземал един човек и да ги е давал да другите в брой, за да спестяват осигуровки. Не че това е редно,но ми звучи възможно. Не бързам да си правя изводи.

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
По-скоро ги е давал на шефа. Няма смисъл да са осигуровки, те през цялото време всички са се осигурявали на максимума. А 10% ДОД си се дължи така и така. Та, смятам, това е скритата заплата на великия шеф - собственик на колекторска фирма (от най-гнусен тип са ми тези) и такава за бързи кредити (също гнусни), иначе бял като сълза, та чак четох и интервюта с него, че правел добро. Какво добро? Да разпределя пари, дадени от други. Той от джоба си една стотинка не е дал. Толкова са ни изкуствени идолите и безкритични медиите, че няма накъде.

# 733
  • софия
  • Мнения: 25 865
Остави заплатите. Оказва се, че посочените в сайта лекари от съвета изобщо не знаят, че са там и никога не са консултирали. Поведението на председателя и много специалния Слави също е показателно. Шефът определено беше притеснен и поведението му го показваше. Другите са като кукли, не знаят защо са там.
Само не мога да си обясня защо се съгласяваш да даваш интервю и грам да не се подготвиш.

# 734
  • Мнения: 48 125
Защото постоянно дават интервюта и са хвалени
Не са знаели темата явно

Общи условия

Активация на акаунт