Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 12

  • 41 632
  • 769
  •   1
Отговори
# 15
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Вечерната иглика колко дълго може да се приема?

# 16
  • Мнения: 10 263
Аз я пия от години. Но на три месеца правя почивка 2-3 седмици. Но това не ми е от доктор препоръчано. Тук от форума съм си го записала.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Аз знам, че липомите не са опасни и могат да се появят навсякъде.
И аз така знам.. зачудих се дали може от сутиените да се е провокирал при мен, защото е горе-долу на място където банелите притискат...
По тази причина много трудно си намирам сутиен, все ме ръбят банелите. Последните години взимам без.
И аз имах по едно време без. Сега гледам да са качествени, на Триумф, те не създават проблем, ама...

И на мен ми се получи едно топче от банелите.Беше станало голяма пъпка, която се  пукна и зарасна и тогава остана този белег като топче.Вече нося предимно тип спортни и без закопчалки, но дори и с тях понякога, когато притиска това място го усещам леко болезнено.

# 18
  • Мнения: 1 014
Здравейте момичета, мисля, че точно в тази тема бяха осъждани ефикасни капки за сухота в очите. Дано не бъркам, може ли да ми припомните за кои капки точно ставаше въпрос. Проблемите в очите бяха свързани с навлизането в периода на пременопаузата.
Flowers Hibiscus

# 19
  • Мнения: 3 488
Добре, защото на мен ми обясняваше един млад доктор как трябвало първо да се направи абразио при обилен цикъл да се видело що бил обилен и после да се сложи спиралата. Иначе можело да има злокачествени причини за тея кървения и тн. Доста ме стресна с това, че даваше и разни примери от практиката си😳

Не, абразио само с причина, а обилен цикъл не е причина сам по себе си.
Обикновено миомни възли може да са причина за кръвоизливи, или намаляващи хормони, най-често прогестерон.

Визин за сухо око, вземете си и нещо с лутеин за подкрепа на очите.

# 20
  • Мнения: 10 263
Като казахте сухи очи, аз едни капки си взех понеже очния ми каза, че съм имала сухи очи. Обаче не знам какво значи. На прегледа се установи. Никаква разлика не правя ни с капки, ни без капки. Отделно си взех крем за лице и някакви мостри ми натряскали с доставката вътре. И едните какпки за червени очи. Не бях чувала за такива очи. Да не ги хвърля викам ще ги ползвам. Те за 2-3 пъти. Слагам аз сутринта и какво да видя, чак червеното в долната торбичка на окото ми побеля. Егати химиите.

# 21
  • Мнения: 20 168
Ей тези овлажняващи капки за очи са хубави:
https://sanita.bg/drugi-3439/nay-prodavani-kategorii/kapki-za-oc … llyr-0-7-ml-x-30/

Мале Вики, егати химията вярно.

# 22
# 23
  • Мнения: 1 226
Очната ми изписа Артелак ребаланс с вит. В12, не знам колко са хубави. За сухи очи.

# 24
  • Мнения: 887
Когато ви закъснява цикъла какво правите, за да дойде? Вече 5-ти ти ден го няма, а последните години избързва, никога не е закъснявал.

# 25
  • Мнения: 2 749
Аз лично, като закъснява, го чакам съвсем да изчезне. 😂

# 26
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
На мен ми закъснява в момента, а миналия месец ми дойде на 20-ти ден та и аз ще чакам отговор как да ми дойде защото много ми е тежко  

За изчезване не искам да мисля изобщо ама ще ме стигне скоро Simple Smile

# 27
  • Мнения: 9 050
Надявам се да закъснее 12 месеца и да черпя. Но все идва.
Сериозно, не мисля, че е добре да се предизвиква изкуствено в периода на пременопауза, освен ако не се налага.

# 28
  • Мнения: 13 806
Пропусна ми септември, октомври... имидойде на началото на ноември. Проблем ми е не само да ми дойде ,ами и след това като трябва да имам овулация но явно не се случва е ужас - вълни, постоянна аритмия, високо кръвно, мигрена, задух, безсъние. От вълните вдигам температура до 37.4. Със същите симптоми август влязох в болницата чак,нищо не намериха, поне гастро и колоноскопии ми направиха. Знам, че периодът е труден, но се чувствам все едно тялото ми отказва да работи правилно, като повредена машина е. Много необичайно и направо  мъчително...

# 29
  • Мнения: 7 914
Срещу закъсняваща менструация препоръчвам "лечение" със секс.

Общи условия

Активация на акаунт