Луцифер 2

  • 9 674
  • 178
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 31 675
Искам да знам на коя серия Ела разбра и как разбра? Grinning

# 136
  • София
  • Мнения: 3 777
Лорд Сняг и аз мисля същото.
 Колкото и да не харесвам анимациите и вкарването им в сериали, този път им се беше получило. На последните епизоди превъртах на места. Много малко неща ме впечатлиха.

Елора от телефона не мога да пиша спойлери и да ги крия (няма такава опция) иначе щях да кажа.

# 137
  • Мнения: 2 987
Елора от телефона не мога да пиша спойлери и да ги крия (няма такава опция) иначе щях да кажа.
В квадратни скоби пишеш spoiler, продължаваш с каквото трябва да се скрие и завършваш с /spoiler в квадратни скоби.

# 138
  • София
  • Мнения: 3 777
Яху, много благодаря. Ето за Ела 🙃

Скрит текст:
Ела разбира в 3 епизод, но дават, че тя сама е разгадала кой, кой е и само тя предвижда какво ще се случи със света, ако Луци не стане Бог. Опитва се да подпита Аменадейл, но той изобщо не подозира, че тя знае. Няколко епизода по-късно тя сама признава, че знае и е много обидена, че са крили от нея

# 139
  • Мнения: 16 871

Скрит текст:
Това как Клои се опита да убие Луцифер ми дойде още по тъповат, да не говорим в каква свръхжена я превърнаха.
Колко пъти ще се опитва да го направи?! Нали вече в един стар сезон се пробва. Какво я ядосва толкова?
Първите сезони ми бяха много интересни. Пети сезон още не мога да го доизгледам. 
Ще разчитам на спойлерите тук.

# 140
  • София
  • Мнения: 3 777
Ето какво я накара

Скрит текст:
Острието на Аменадейл я направи много силна и тя едва ли не се опияни от тази сила. В един момент Луци й каза, че трябва да се откаже  от тази сила и тя рязко откачи и се сби с него и за малко да го убие. Беше доста изкуствено

# 141
  • София
  • Мнения: 1 423
Два епизода преди края си мисля, че най-хубавото на този сезон е, че е последен и на сценаристите няма повече да им се налага да си смучат от пръстите излишни пълнежи на действието и насилени обрати.
Все пак поне диалозите продължават да са на ниво, слава богу.

# 142
  • Мнения: 611
Аз пък преди време четох че някой от актьорите искал да пуснат петиция за един 7 ми сезон не знам колко е вярно това

# 143
  • Мнения: 9 619
Изгледах 6-ти сезон. Определено това, което казаха Лорън и Том за финала си е 100% точно - bittersweet. Ще остана с добри чувства към сериала все пак.
Скрит текст:
Бях изненадана, че Рори е дъщеря на Луцифер и изобщо не ми мина през ум коя е майка й. Като я дадоха в дома на Клои си помислих, че ще направи нещо лошо, но като изтърси "мамо" и я прегърна.... Scream Много се смях как Луцифер описваше момичето, все едно говореше за себе си в женски род Grinning и Линда като му каза, че Рори е наследила начините му на излизания и той с физиономия "много смешно"Joy.

На мен ми хареса това, че Ела сама навърза нещата. Досега Клои и Дан, Линда разбра доста рано и я изключвам, приемаха странните неща и все откриваха далечни причини да обяснят по рационален начин случките около Луцифер. Та беше нужно и на двамата да видят дяволското лице, за да приемат това, което им се казваше от ден 1. Много хубав начин бе чрез книгата на Линда тя да разбере как всичко реално е било и макар да не са й казали истината винаги  е била във вътрешният кръг. И най-после откри доброто момче Grinning
 
Клои и привързаността й към колието на Аменедил го обясниха ясно при разговора й с Дан - че след смъртта му се е чувствала безсилна и това й е помогнало да чувства някакъв контрол. А схватката й с Луцифер бе под влиянието на острието и желанието й да не бъде отново слаба, а не защото е искала да го убие.

Съчувствах на Дан доста, защото той можеше да вижда Трикси, но нито можеше да говори с нея, нито да я прегърне, особено когато я виждаше да плаче и страда за него и това наистина си беше като мъчение в Ада на Земята. Беше хубава идеята точно детето му да му помогне да отиде в Рая, прекрасна сцена. И разбира се Рая за него е Шарлът и пудинг Grinning

Мейз и Ева - смях се на реакциите им, когато малкото дяволче се бъзикаше с тях как едната е леля Ева, а другата просто Мейз Grinning Мейз и Луцифер се борят за първото място, кой най-добре се самосаботира Grinning

Аменедил като полицай ми хареса донякъде, докато не стигнаха и те до расизма.

 За Луцифер също бе кофти това, че очевидно е направил това, за което е мразил баща си толкова време - изоставил е детето си. И затова му бе толкова трудно да приеме истината, че наистина го е сторил, а не е умрял или всички други идеи, които му хрумнаха Grinning Опитвайки се да се сближи с Рори, разбира се в началото бе абсолютна катастрофа, защото пресилваше нещата. Беше nice touch това, че е наследила не само характера, но и музикалния талант на баща си.

Относно решението на Луцифер да помага на други души като Дан в Ада, но в същото време това да значи, че повече няма как да е до Клои и дъщеря им, поне за времето й на Земята, ми се стори пресилено и някакси не особено в синхрон с героя. Най-вече заради това, че той винаги е намирал начин да има тората и да яде от нея. Да се откаже от жената, за която толкова се бори и детето им, за да отиде на място, към което не изпитва привързаност, макар и с добра и благородна мисия.
Стана ясно още когато даваха как Луцифер се сбогува с героите, не знаейки дали запоследно говори с тях, че той ще замине и няма да промени това, че не е бил в живота им на Земята. Много хубави и емоционални бяха всички сцени.
И все пак бебе Чарли е полу-ангел, противоположните реакции на Линда и Аменедил бяха страхотни - шокът и радостта. Joy
Голяма ирония е Луцифер да заеме ролята на Линда в Ада, от първо лице вижда през какво е минала тя, докато му водеше терапията Joy




 

# 144
  • Мнения: 16 871
Скрит текст:
Линда умира?

Рори и дъщерята на Клои и Луци едно и също ли са Simple Smile

# 145
  • Мнения: 18 132
@ Eлора -
Скрит текст:
между  5 и 7 епизод Ела навързва нещата. Изпада в параноя, започва да очаква Апокалипсис, постепенно започва да си прави схеми, да подпитва Аменадил и разбира кой - кой е. В края на 7 епизод се напива и събира окончателно че две и две е четири, а в началото на 8 събира Клои, Луцифер, Аменадил и им вдига гюрултия.
По-късно Луцифер чете биографията написана от докторката и я раздава на всички. Това още повече разгневява Ела, защото вижда как са я изключвали.

@ everyone
За мен лично стана тъпо, че всички други видяха лицето на Луцифер или поне крилата му, а точно Ела бе принудена да го играе детектив. Още в 4-ти сезон, след като Клои научи можеше да иде в стаят и да и покаже крилата си и нямаше да реагира неадевкатно. Хора се ужасяват най-вече от лицето му.
@ vercheto_cv, yellow girl

Относно
Скрит текст:
поредният опит на Клои да го убие.
Вярно е че имаше обяснение и все пак за мен бе изнасилена  ситуация. Малко като с Пръстена на Фродо. Първо Острието на Азарил не й действаше така до този момент и изведнъж - бам. Второ кражбата на острието от Клои - няма добър мотив за това, особено като знае колко се страхува Луцифер. Трето - остави го да обвини дъщеря им в кражба. Да не говорим, че точно това с острието го въртяха в четвърти сезон, където оня отеца й бе дал друго острие, а тя не знам колко пъти се опита да го убие. Да не говорим, че няколко пъти заплашваха живота му с остриетата на Мейз.

@ maichetoooo
Относно това коя ще е майката на Аврора нямах никакви съмнения, така както съм нямал никакви съмнения в четвърти сезон коя ще е любовта на Луцифер.
Скрит текст:
Но самата идея при него да дойде порасналата му дъщеря от бъдещето ми се струва тъпа. и не - не е съпоставима ситуацията с Бог, защото Бог съвсем съзнателно е изоставил Луцифер и го е натирил в Ада, а Луцифер даже не знаеше, че ще има дъщеря. Така че и идеята с дъщерята бе тъпа, само за да го видим човечен и пораснал

Аменадил - като полицай - не е лошо, но очаквах повече сценки с Ела. Добре че вкараха Дан в играта.

Това как докторката
Скрит текст:
бе преспала с друг мъж също бе голяма тъпотия, защото  не си спомням официално тя и Аменадил да се разделяли.?

Мейз в розова поличка ми стои тъпо.

За да не излезе че критикувам само. Какво ми хареса
Скрит текст:
1. Епизода в който Клои и Луцифер бяха в Ада (трети). Добре стана, включително и анимациите. Имаше и свеж хумор и добри ефекти
2. Клои и Луцифер правят секс на трона,
3. Забавна ситуация - Клои и Луцифер правят секс в деня на заминаването му и се появява Аменадил, да мъмри Луцифер, че още не е заел мястото си, когато чува гласа на Клои и разбира защо се бави.
4. Това как плениха Аврора и последните сцени около освобождаването й.
5. Луцифер в Сребърния град - въображението му
6. Аменадил в Сребърния град.


Не виждам как е възможен 7 сезон,
Скрит текст:
нали Клои остаря и умря.

Последна редакция: нд, 12 сеп 2021, 14:49 от Лорд Сняг

# 146
  • Мнения: 9 619
ver4eto_sv,
Скрит текст:
На финала не са дали Линда да умира, но предвид, че тя е от смъртните се подразбира, че евентуално е станало.

Да, дъщеря им се казва Аурора, Рори накратно.

Лорд Сняг,
Скрит текст:
Не съм съгласна, това  решение Луцифер го е взел и преди съвсем наясно, че очаква дъщеря. И не случайно  Рори го  помоли да не променя нещата т.е. като остане в живота им и я отгледа, защото няма да поеме мисията да помага на хора заслужаващи втори шанс, както помогна на Дан и на нея.

Линда и Аменедил не са станали двойка, просто отглеждат сина си заедно.

Че кога освен в 4-ти сезон с шишенцето отрова, Клои се е опитвала друг път да го убива? 

# 147
  • Мнения: 18 132
@ maichetoooo за мен няма място за съпоставка с Бог

Първо Аврора идва от бъдещето, а няма такова нещо като едно-единствено бъдеще. И дори - не от близкото бъдеще, а след 20 години. На Луцифер никой не може да му държи сметка какво ще се случи в едно от милионите вида бъдеще. За сравнение това което Бог направи на Луцифер, се случи в миналото - в неговото единствено минало

Второ за разлика от Бог той не е натирвал детето си в Ада за хиляди години, нито пък детето на Луцифер се е Бунтувала срещу него, след като той и направил майка й на бъз и сол. Ситуацията е съвсем различна.

За изоставяне е много трудно да се говори - първо защото действието се развива в едно възможно бъдеще, второ защото се предполага Луцифер да стане Бог. На него и като шеф на Ада едвам му стигаше времето за Клои,. Той си има задължения.В никакъв случай не става дума да му е приятно от такова развитие на ситуацията. В крайна сметка Ела съвсем ясно доказа, че ако няма никой на Божия трон предстои Апокалипсис "с възпитателна цел" (по думите на Аменадил)

# 148
  • София
  • Мнения: 3 777
Скрит текст:
Появата на Рори на мен ми хареса, но обяснението с идването от бъдещето ми се стори плоско и не за този сериал. Образът е беше страшно еднопластов - мама е супер, татко е тъп.
Клоуи също беше като някаква придавка към сериала - малко и не чак толкова значително участие.
Мейз и Ева бяха готини, дори и Мейз в поличка и към тях нямам никакво мрънкане. Но появата на Адам... Сериозно ли? И драмата с "отвличането"...
Аменадейл ми издиша като полицай и вкарването на темата за расизма дойде в повече. Страшно се изкефих на неговите диалози с Ела и на реакцията му като научи, че Чарли е Ангел. Мнооого сладко. Естествено бе той да стане Бог.
Епизодът с книгата на Линда беше напълно безсмислен и изобщо такова връщане към миналото в сериали е само пълнене на дупки.
Драмите с Ела ми дойдоха в повече. Тези обиди, сълзи... Иначе хубаво стана, че я уредиха с дедектива.
Ужасно ми беше мъчно за Дан. Мисля си, че точно така става, ако има призраци и колко е ужасно това.
Епизодът със сбогуванията също беше адски натоварващ и можеше да не е толкова сълзлив, а нещо в стил Луци.
5 сезона Луци се мъчи да се събере с Клоуи и накрая я оставя, за да помага на убийци, но тя е много щастлива да работи пак като полицай.
Като за последен сезон можеха да се постарая доста повече от това, което ни предложиха.

# 149
  • Мнения: 18 132
В общи линии и аз съм съгласен с гореказаното
Скрит текст:

Актрисата която изигра Аврора е добра, момента с дъщерята сам по себе си не е лош, но това с идването от бъдещето стана тъпо. Щеше да е по-интересно, ако Аврора бе от друга друга майка,   с която е бил в миналото, тогава щеше да има закачка.
Аменадил като полицай на мен ми вървеше, но темата за расизма и корумпираните ченгета бе абсолютно излишна.
Епизодът с книгата на Линда бе як пълнеж. Той бе създаден само за да може Клои и Ела да научат някои истини. Съвсем спокойно можеше да ги научат от Луцифер, Аменадил и докторката без да се прибягва до такива похвати. Например Клои и Луцифер можеха заедно да ходят при докторката като семейна двойка и тя да се изтърве за ситуацията около това как си захвърляше крилете и ситуацията с бомбата. Това не го вкараха, но въпроса е принципен.
На Ела спокойно можеше Аменадил да й каже, пък и да й покаже крилата си. Като приятел на приятел и като полицай - на полицай. Излишни бяха тези мелодрами и според мен. Или можеше Мейз да я въведе да речем и от - още миналия сезон.
2 епизода сбогувания и циврения ми дойдоха натоварващо. Не обичам дългите раздели.

Общи условия

Активация на акаунт