Коментари за политика в България

  • 99 278
  • 5 996
  •   2
Отговори
# 5 925
  • Мнения: 3 505
Днес, на националния ни празник, е редно да се пише за Боцко.
Има го, няма го...пак за него 😀
Обичате си го, признайте си
Недолюбва го тоя празник, недолюбва и да се появява на места, където има риск да бъде освиркван.

# 5 926
  • Мнения: 8 567

От друга страна, ако твърдиш, че  на държавата не й се занимава със сивата икономика и укриването на данъци, а просто е решила, че  й стига да взима малко, но редовно под формата на преки данъци,  без да си усложнява живота - това е друго и нищо чудно да е така. Ако наистина сме се докарали до държава, която я лъжат с лекота разни лоши бизнесмени, докато тя свенливо гледа встрани и не знае какво да направи, от това по-тъмни времена няма накъде.

Не само лошите бизнесмени.
ВАС излезе с решение за прекратяване на проверките на границата за неплатени глоби , на Омбудсмана се наложи да им напомня, но те рупат ли рупат.

Омбудсманът Диана Ковачева възрази остро срещу предлаганите от МВР промени, с които се дава изрично право на Гранична полиция да извършва проверки на границите за неплатени пътни глоби и невръчени фишове и актове.

Както „Лекс“ писа, те идват скоро след като Върховният административен съд (ВАС) нареди на МВР да преустанови проверките на границата с Гърция, при които спираше хора, които имат неплатени глоби към КАТ, защото са в нарушение на европейското право и на Конституцията. В мотивите за измененията обаче няма и дума за определението на ВАС и затова сега омбудсманът напомня на МВР какво му казаха върховните съдии. А именно, че предвид трайната практика на Конституционния съд (КС), на Европейския съда по правата на човека и на Съда на Европейския съюз, обстоятелството, че държавата не може да изпълни задължението си да връчва електронни фишове и на наказателни постановления по Закона за движението по пътищата и да събира вземанията си по тях, по никакъв начин не може да бъде основание за възпрепятстване на правото на напускане на страната.
https://news.lex.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2% … 1%82%D0%B5%D0%BD/

# 5 927
  • Мнения: X
Но може да им ги връчва

# 5 928
  • Мнения: 1 016
Сhass, значи укриването на реални заплати, съответно и данъци и осигуровки върху тях не е незаконно? И поради това държавата няма право да се намесва?  Ако правилно съм разбрала и асимилирала това, което си написала, мога само да кажа, че ти направо изпари желанието ми за смислен диалог и дори за спор. Ами така де, работниците и синдикатите да се оправят с тези законни практики. Не е работа на държавата. То май нищо не е нейна работа.

# 5 929
  • Мнения: 2 691
Много под нейното IQ си и не ги разбираш нещата.
Всичко в държавата се решава от НС, мин. председателя има само представителни функции като президента и нищо не зависи от него, даже президента има по-големи функции, назначава гл. прокурор.

# 5 930
  • Мнения: 24 467
Да, а правата по конституция са всъщност  задължителни ограничения за гражданите...

Аз си избрах фаворити за изборите. На линия съм!

# 5 931
  • Другата България
  • Мнения: 37 837
А аз видях регистрирано някакво движение "Граждани от протеста".
Като участник в изборите.
Може и да бъркам наименованието.
Някой нещо знае ли за тях?

# 5 932
  • Мнения: 22 867
А аз видях регистрирано някакво движение "Граждани от протеста".
Като участник в изборите.
Може и да бъркам наименованието.
Някой нещо знае ли за тях?

Това е коалицията в която бяха влезли свободните демократи на Софиянски и после бързо я напуснаха. Насъбрали са се.........ето малко инфо за тях.

# 5 933
  • Другата България
  • Мнения: 37 837
Тия вярно са като орел, рак и щука.
Събрали се.
Благодаря ти.

# 5 934
  • Мнения: 2 691
Демократи и комунисти в коалиция Laughing

# 5 935
  • Мнения: 22 867
Тия вярно са като орел, рак и щука.
Събрали се.
Благодаря ти.
Ама си сложили подвеждащо "заглавие" Simple Smile, преди да видя кои са, реших, че имат нещо общо с последните протести и, докато се начудих какво прави там Софиянски, той обяви, че било грешка и набързо се изнесе от коалицията..

# 5 936
  • Другата България
  • Мнения: 37 837
Тия вярно са като орел, рак и щука.
Събрали се.
Благодаря ти.
Ама си сложили подвеждащо "заглавие" Simple Smile, преди да видя кои са, реших, че имат нещо общо с последните протести и, докато се начудих какво прави там Софиянски, той обяви, че било грешка и набързо се изнесе от коалицията..
Именно, аз заради "заглавието" се подведох, а напоследък нямам никакво време да следя новини и да ровя в нета, реших, че са нещо новопоявило се, казах си - опс, алтернатива! Joy
А то какво било!

# 5 937
  • Мнения: 24 467
Демократи и комунисти в коалиция Laughing

Що се смееш?
Нашите демократи и "десните" са си баш бивши комунисти.
Понятията отдавна се размиха. Smile

...
Аз си избрах фаворити според хората, които участват, не според наименованието.

# 5 938
  • Другата България
  • Мнения: 37 837
Набързо да оставя малко северозападни новини за кого?
За Росица, естествено.
Росица Кирова, водачката на листата на ГЕРБ във Видин.
Който ме е чел, помни досегашните материали, и това, че споменавах, че брат ѝ е човекът на Таки за региона.
Ето още малко, за Таки, за ВИС, за мутри, за политика, за един палат в "Бояна", за пари, за много пари, за още повече пари, за ...който каквото си избере.
№1 в ОПГ на Баретата и човек на Таки е братът и съдружник на новата политическа звезда на Видин Росица Кирова
https://www.bulnews.bg/article/393184
Цитат
Поради големия интерес към историята, която ви разказахме вчера за Росица Любенова Кирова – новата стара звезда на Видин, трансферирана от НДСВ в ГЕРБ, оттам при Слави, а после обратно в ГЕРБ за тези избори, разказваме и продължение.
Това е дамата, която в опозиция спечели 1.5 млн. от еврофондове и сключи като общински съветник договор с местното ВиК с неизвестна стойност – единствен в света, за фирмата си „Дунавски дрежажен флот“. Съдружник в тази и други нейни фирми според регистъра е брат й Константин Любенов Върбанов. Кой е той ще научите съвсем след малко, а за тийзър само ще ви опишем, че уж радетели за благото на Видин, двамата притежават феноменална къща, недалеч от премиерската вила в Бояна, но значително по-голяма от резиденцията на Бойко Борисов. Посещавали обекта разказаха, че къщата на видинчани в полите на Витоша е толкова голяма, че на отделните етажи има таблети с планове, по които човек да се ориентира и да не се изгуби. Обиколката на двореца трае 40 минути. Размахът е такъв, че първият от етажите е само слугински и сервизен. След падането на семейното „Бентли“ от мост, сега Роси се движи със скромно „Порше Панамера“.
Като във всяка кримка, и в тази история лайтмотивът е: Следете парите!
Първоначалното натрупване на капитала за фамилията са времената на югоембаргото, когато граничният със Сърбия областен град не е беден, както през последните 10 години. Напротив, там се въртят страшни пари от трансфера на горива, други стоки, а вероятно оръжие и разни субстанции – всичко за фронта, всичко за победата.
В онези години братът на сегашната политичка и неин съдружник Коци, както местните викат на Константин Любенов Върбанов, се очертава като лидер на ВИС в района. После се утвърждава под крилото на единия от сивите кардинали на групировката Таки, който макар от години да живее в братски Дубай, контролира немалко бизнеси у нас, например в пътното строителство и в почистването на големите градове.
През 2008 г. онова, което изглежда като видински легенди и митове намира израз черно на бяло в доклад на прокуратурата, която привлича Константин Любенов Върбанов като първи обвиняем по Организираната престъпна група на боса Златомир Иванов – Баретата, действала по 3 члена от наказателния кодекс. Тогава той остава на свобода под гаранция.
Борческата фамилия гръмва нов фойерверк, когато по изборите през 2015 г. лично Росица Любенова Кирова е заснета да бие жена от екипа на влиятелния американски всекидневник „Уолстрийт Джърнъл“, дошъл да прави разследване за купуването на гласове във Видин. Екшънът, увековечен от камерите на ресторант „Бонония“, разиграл се между местни мутри под диригентството на бизнесдамата и гостуващите журналисти, не пречи на Кирова да се класира втора на вота и да оглави опозицията във видинския парламент, докато получава еврофондове и сключва договори с местното ВиК за сериозни суми. Както не й пречеше лятото да бъде на протестите срещу Борисов, а есента и зимата да се качи на джипа му и да се пробва за негов кандидат на изборите.
Така се наливаха основите на замъка в Бояна и на фамозния автопарк на едно видно семейство на прехода. Видинска трагедия или комедия – изберете жанра сами.

# 5 939
  • Мнения: 22 867
Просто безпринципна коалиция, и от демократите ми остана един горчив привкус, и те влезли в нея, важното е във властта да се влезе. Не знам как се допуска "грешка", когато влизаш в коалиция с хора, имащи съвсем различни от твоите принципи и виждания. Трябваше медиите да се разшумят, та да се усетят, че било грешка. Софиянски по някоя от тв точно така го определи, едва ли не като някаква грешчица, айде сега, не се било случило кой знае какво, сбъркали, щели да подадат документи да излязат от коалицията. Как се коалираш без да гледаш с кого, не знам. Не случайно върви приказката за "всичките маскари".

На Judy направо завиждам, аз още се мятам кат прани гащи на вЕтърО и нема о квО да се закАча! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт