Коментари за политика в България

  • 99 042
  • 5 996
  •   1
Отговори
# 5 940
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Просто безпринципна коалиция, и от демократите ми остана един горчив привкус, и те влезли в нея, важното е във властта да се влезе. Не знам как се допуска "грешка", когато влизаш в коалиция с хора, имащи съвсем различни от твоите принципи и виждания. Трябваше медиите да се разшумят, та да се усетят, че било грешка. Софиянски по някоя от тв точно така го определи, едва ли не като някаква грешчица, айде сега, не се било случило кой знае какво, сбъркали, щели да подадат документи да излязат от коалицията. Как се коалираш без да гледаш с кого, не знам. Не случайно върви приказката за "всичките маскари".

На Judy направо завиждам, аз още се мятам кат прани гащи на вЕтърО и нема о квО да се закАча! Simple Smile
Бракът по сметка на Марешки и Симеонов е същата работа.
Но тези съм ги изпуснала, признавам си.

# 5 941
  • София
  • Мнения: 2 799
Merri_An, вчера имаше чудесен пост за "подареното" сако.
Разпознали са "получателя", който се оказал общински съветник в Суворово, от ГЕРБ - Янислав Ангелов.
Е как да не напише човек, че рием камъните под дъното ...

Даже и когато си прави еФтин PR пак лъже ...

# 5 942
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Merri_An, вчера имаше чудесен пост за "подареното" сако.
Разпознали са "получателя", който се оказал общински съветник в Суворово, от ГЕРБ - Янислав Ангелов.
Е как да не напише човек, че рием камъните под дъното ...

Даже и когато си прави еФтин PR пак лъже ...
Joy
Значи като нищо после Ангелов си му го е върнал.
Ох, нямам никакво време да следя новините, много работа ни натисна, а явно има защо да се следи.

# 5 943
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 914
Ама нали беше работник там на строежа? И пак питам - като какъв и защо Маринов придружаваше Борисов на тази обиколка? Кампанията започва от утре, но двама водачи на листи вече се рекламират с държавните пари.

# 5 944
  • Мнения: 24 467
..

На Judy направо завиждам, аз още се мятам кат прани гащи на вЕтърО и нема о квО да се закАча! Simple Smile

Лесно ми беше, защото познавам лично някои хора от кандидатите, за които лично съм убедена, че са читави. И са образовани. И с професия. Аз, както вече писах, по хората се ориентирам, не по заглавията на формациите.
Те, както видяхме, могат да се зоват "демократи", "десни" и какви ли още не - с престижни модни имена, но съставът, като го огледаш, са едни калинки без собствена професия, без стаж никъде, освен в политиката, без гръбнак, а някои от тях - и много лично компрометирани вече.

# 5 945
  • Мнения: 19 523
О, след днешното участие на Пената в сутрешния блок на Нова, аз вече се определих!

# 5 946
  • Мнения: 3 566
Сhass, значи укриването на реални заплати, съответно и данъци и осигуровки върху тях не е незаконно?
Скрит текст:
И поради това държавата няма право да се намесва?  Ако правилно съм разбрала и асимилирала това, което си написала, мога само да кажа, че ти направо изпари желанието ми за смислен диалог и дори за спор. Ами така де, работниците и синдикатите да се оправят с тези законни практики. Не е работа на държавата. То май нищо не е нейна работа.

Не, не е - на ръба на закона е. И не е само практика в България това, а в целия ЕС.

# 5 947
  • Мнения: 2 683
Дефинирай "на ръба на закона" ?
Кое е законно в цялата система, укриването на данъци и от двете страни ?

# 5 948
  • Мнения: 3 505
Конституцията беше слабо предизвикателство и сега се пише ново право на ЕС Simple Smile

# 5 949
  • Мнения: 2 886
Chass, не ни разсмивай. Свидетел съм във Франция как се изнасят във фирма всеки ден изработените часове и минути на всеки един поотделно. Всеки знае заплатата на всеки, вкл. и на шефовете. И как се притесняват от предстояща проверка от тяхната Инспекция по труда, при все, че всичко е законно и документите са прецизно обработени. И не си позволяват никакви злоупотреби с наети чуждестранни работници. В целия ЕС се злоупотребявало, ти да видиш...

# 5 950
  • Мнения: 48 043
Ако на ръба на закона значи, че има глоби, наказания и лихви за виновните фирми и длъжностни лица( в някои случаи-и служители), да. На ръба на закона е. И да такива на ръба на закона сигурно се пробват в цял свят. И има навсякъде институции,които да ги контролират. Сега,че у нас не се събират тия суми или не се проверяват някои фирми, не е щото това не е нарушение Simple Smile

# 5 951
  • Мнения: 8 567
Оххх, не мога да се сдържа, съвсем шизофренно стана положението Flushed

"Вчера в Германия министър-председателите и канцлерът заседаваха какви мерки още да направят. Ние сякаш сме свършили с пандемията, тя си е заминала. Такова е отношението на хората и не знам кой им внушава, че всичко е преминало", е отбелязал Борисов. Премиерът е добавил, че в страната ни няма строги ограничения и на практика всичко работи, но хората трябва да бъдат внимателни.

Отделно по линия на Междуведомствената комисия за възстановяване и кабинетът подпомогна община Панагюрище с 2,5 млн. лева за почистване на речното корито на река Луда Яна.
https://www.vesti.bg/bulgaria/borisov-nie-siakash-sme-svyrshili- … ndemiiata-6122259

Надявам се тази сума да е журналистическа грешка, за почистване коритата на реките  извън урбанизираните територии на Софийска област областният управител спрягаше сума от общо около 200 000 лева,

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 15:23 от нова

# 5 952
  • Мнения: 15 268
Ако на ръба на закона значи, че има глоби, наказания и лихви за виновните фирми и длъжностни лица( в някои случаи-и служители), да. На ръба на закона е. И да такива на ръба на закона сигурно се пробват в цял свят. И има навсякъде институции,които да ги контролират. Сега,че у нас не се събират тия суми или не се проверяват някои фирми, не е щото това не е нарушение Simple Smile
Тук има и още един въпрос - защо работниците приемат такива условия /полузаконни/.

# 5 953
  • Мнения: 3 566
Chass, не ни разсмивай. Свидетел съм във Франция как се изнасят във фирма всеки ден изработените часове и минути на всеки един поотделно. Всеки знае заплатата на всеки, вкл. и на шефовете. И как се притесняват от предстояща проверка от тяхната Инспекция по труда, при все, че всичко е законно и документите са прецизно обработени. И не си позволяват никакви злоупотреби с наети чуждестранни работници. В целия ЕС се злоупотребявало, ти да видиш...

Аз пък съм свидетел как хърватски инженер, работещ в италианска строителна фирма по специалността си, получава минимална заплата по фиш, а останалото под масата, точно, както и в БГ. И в Германия има подобни и навсякъде. Да не говорим за гастарбайтери, а с такива е пълно навсякъде, тях пък съвсем не ги осигуряват.

# 5 954
  • Мнения: 24 467
Оххх, не мога да се сдържа, съвсем шизофренно стана положението Flushed

"Вчера в Германия министър-председателите и канцлерът заседаваха какви мерки още да направят. Ние сякаш сме свършили с пандемията, тя си е заминала. Такова е отношението на хората и не знам кой им внушава, че всичко е преминало", е отбелязал Борисов. Премиерът е добавил, че в страната ни няма строги ограничения и на практика всичко работи, но хората трябва да бъдат внимателни.

Отделно по линия на Междуведомствената комисия за възстановяване и кабинетът подпомогна община Панагюрище с 2,5 млн. лева за почистване на речното корито на река Луда Яна.

Надявам се тази сума да е журналистическа грешка, за почистване коритата на реките  извън урбанизираните територии на Софийска област областният управител спрягаше сума от общо около 200 000 лева,

Ама ние сме внимателни бе!
Постоянно се оглеждам за прелитащи вируси и ако видя - бягам и се крия на мига!
Ако нямам време - просто залягам ниско и се моля да ме не забележи!

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 15:43 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт