Коментари за политика в България

  • 98 945
  • 5 996
  •   1
Отговори
# 5 985
  • Мнения: 2 673

Аз пък познавам служители в счетоводна фирма, на които по документи се плаща по-малко, отколкото реално получават. Изводите всеки да си направи сам и смятам да приключа тази тема.

Ама ти като грамофонна плоча повтараш едно и също цял ден. Това че някъде накой го прави не значи че е законно.

# 5 986
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 829
Че тя държавата отписва с размах стотици милиони левове, вместо да се опита да ги събере. Отделно стимулира с добри бонуси данъчните.

Делото "Сапард" ще го приключат без присъди заради изтичането на давностния срок. 13 години и едно голямо нищо.

# 5 987
  • Мнения: 2 673
Днес слушах министъра на здравеопазването как най- нагло лъга в национален ефир. Виновен за големия брой заразени бил новия щам. Това че отвориха моловете и върнаха децата в училище го забрави.

Хубаво е че с ваксинацията нещата са ОК, дори и Джoн Xoпĸинc ни хвалят.
https://www.economic.bg/bg/a/view/bylgarija-e-edinstvenata-dyrja … lW6EAHXXNwn2RjhXg

# 5 988
  • Мнения: 8 227
Хмм, и на Слави му лъсна задника. Жал ми е за тези, които го припознаха като новия месия.

# 5 989
  • Мнения: X
Който разбал, разбрал. И аз спирам.
Чл. 225б от НК третира корупционни практики. Ключовото е "Не му се следва".
Но идеята е добра - всеки наемен работник който взема пари под масата да бъде съден за корупция.

А иначе кампанията започва обещаващо.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 05 мар 2021, 07:49 от Анонимен

# 5 990
  • Мнения: 24 467
Това не е точно корупция  но у нас и закони се творят от певци, философи, танцьорки или просто хора без работа.
Вече не се изненадвам от нищо май.

# 5 991
  • Мнения: 47 995
По-интересно е когато дадени фирми"на ръба на закона", демек в сивия сектор, не се проверяват или при проверка им се молят да внесат нещичко, или не им го търсят и им го опрощават, пък други, изрядни, им се търси под вола теле,по ред причини.

# 5 992
  • София
  • Мнения: 2 020
По-интересно е когато дадени фирми"на ръба на закона", демек в сивия сектор, не се проверяват или при проверка им се молят да внесат нещичко, или не им го търсят и им го опрощават, пък други, изрядни, им се търси под вола теле,по ред причини.

от личен опит мога да кажа, че колкото по изряден си толкова повече те проверяват.  В повечето случай проверяващите са пратени да пишат актове и да наложат определено количество глоби. Ако си неизряден , бързо намират за какво да се хванат пишат акта и си тръгват. Ако обаче си изряде почват да се ловят за всяка дреболия само и само да могат да напишат някакъв акт.

# 5 993
  • Другата България
  • Мнения: 37 348
То на Баце не само задника лъсна, при това от доста време, ама на мен изобщо не ми е жал за припозналите го като Спасител и Благодетел, че и още нещо.....

# 5 994
  • Мнения: 3 505
Който разбал, разбрал. И аз спирам.
Чл. 225б от НК третира корупционни практики. Ключовото е "Не му се следва".
Но идеята е добра - всеки наемен работник който взема пари под масата да бъде съден за корупция.

А иначе кампанията започва обещаващо.
Скрит текст:

Горе ти посочиха 255б! Грешка или опит за манипулация?

# 5 995
  • Мнения: 1 015
Който разбал, разбрал. И аз спирам.
Чл. 225б от НК третира корупционни практики. Ключовото е "Не му се следва".
Но идеята е добра - всеки наемен работник който взема пари под масата да бъде съден за корупция.

А иначе кампанията започва обещаващо.
Скрит текст:


Не мога да разбера  какво точно имаш предвид. Не мисля, че това деяние може да се определи като корупционна практика по отношение на работника. Просто неговото действие или бездействие не се вписва в определението за корупция. Той не се облагодетелства от това деяние, а е губеща страна. Дали трябва да се съгласява с това или да му противодейства е друга тема. А израза "не му се следва" не  намирам никъде  този член.

Чл.255б вменява съдебна отговоност само на работодателят, и в ал.2 е включен орган по приходите или регистриран одитор. В ал.5 на същият член изричо е посочено, че работникът или служителят, подлежащ на задължително осигуяване, не носи съдебна отговорност по ал. 1 - 4, включително за подбудителство и помагачество.

П.П. Сега виждам, че си посочил друг член, но той е в глава " престъпления против стопанството" и не касае  казуса, който коментираме.

Последна редакция: пт, 05 мар 2021, 09:49 от Marsela 17

# 5 996
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Съгласно правилата:
"Забранена е политическата пропаганда и агитация в теми и мнения

Извън периодите на предизборни кампании и в деня за размисъл дискусиите са разрешени, но остава в сила забраната за политическа пропаганда."

От днес започва предизборна кампания.
Заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт