Коментари за политика в България

  • 99 049
  • 5 996
  •   1
Отговори
# 5 955
  • Мнения: 2 683
Chass, не ни разсмивай. Свидетел съм във Франция как се изнасят във фирма всеки ден изработените часове и минути на всеки един поотделно. Всеки знае заплатата на всеки, вкл. и на шефовете. И как се притесняват от предстояща проверка от тяхната Инспекция по труда, при все, че всичко е законно и документите са прецизно обработени. И не си позволяват никакви злоупотреби с наети чуждестранни работници. В целия ЕС се злоупотребявало, ти да видиш...

Аз пък съм свидетел как хърватски инженер, работещ в италианска строителна фирма по специалността си, получава минимална заплата по фиш, а останалото под масата, точно, както и в БГ. И в Германия има подобни и навсякъде. Да не говорим за гастарбайтери, а с такива е пълно навсякъде, тях пък съвсем не ги осигуряват.
И ?!
Щом го има в Хърватия значи е законно така ли ?

# 5 956
  • Мнения: 3 566
Скрит текст:
Chass, не ни разсмивай. Свидетел съм във Франция как се изнасят във фирма всеки ден изработените часове и минути на всеки един поотделно. Всеки знае заплатата на всеки, вкл. и на шефовете. И как се притесняват от предстояща проверка от тяхната Инспекция по труда, при все, че всичко е законно и документите са прецизно обработени. И не си позволяват никакви злоупотреби с наети чуждестранни работници. В целия ЕС се злоупотребявало, ти да видиш...

Аз пък съм свидетел как хърватски инженер, работещ в италианска строителна фирма по специалността си, получава минимална заплата по фиш, а останалото под масата, точно, както и в БГ. И в Германия има подобни и навсякъде. Да не говорим за гастарбайтери, а с такива е пълно навсякъде, тях пък съвсем не ги осигуряват.
И ?!
Щом го има в Хърватия значи е законно така ли ?

Не в Хърватия, а в Италия. Законно е, да. Във всек случай, не е незаконно, след като държавата не знае и няма как да узнае, щом и работодателя, и служителя си мълчат и плащат данъци. В кой закон е упомената каква точно е реалната ти работна заплата, че да те осигуряват баш на нея? Wink

# 5 957
  • Мнения: 8 567
Законно е, да. Във всек случай, не е незаконно, след като държавата не знае и няма как да узнае, щом и работодателя, и служителя си мълчат и плащат данъци.

Философията на ГЕРБ в две изречения. Ако не те хванат е законно. Хитро.

# 5 958
  • Мнения: 2 683
А сега ми обясни бавно че с моето ниско IQ не вдявам. Как укриването на данъци е законно?

# 5 959
  • Мнения: 3 566
Законно е, да. Във всек случай, не е незаконно, след като държавата не знае и няма как да узнае, щом и работодателя, и служителя си мълчат и плащат данъци.

Философията на ГЕРБ в две изречения. Ако не те хванат е законно. Хитро.

А къде пише, че е незаконно? Wink

А сега ми обясни бавно че с моето ниско IQ не вдявам. Как укриването на данъци е законно?

Че кой укрива данъци? Thinking Хората си плащат данъците. Колко са, това е друга тема и никъде не пише колко точно трябва да бъдат, а пише само колко най-малко трябва да бъдат и народа си ги плаща. Сега направете тази сума необлагаема и социалната политика ще ви отиде в киреча.
И не, аз също не съм съгласна с това положение, но такава е реалността.

# 5 960
  • Мнения: 8 567
А къде пише, че е незаконно? Wink

В една готварска книга.

# 5 961
  • Мнения: 24 467
Време за кафе-пауза:

Цитат
Работникът, на когото Борисов „милосърдно“ подари сакото си, се оказа… общински съветник от ГЕРБ!

http://onovini.eu/2021/03/%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D … 3vh3SkuV8CyOU-B5s



LaughingLaughingLaughing

# 5 962
  • Мнения: 8 567
Време за кафе-пауза:

Цитат
Работникът, на когото Борисов „милосърдно“ подари сакото си, се оказа… общински съветник от ГЕРБ!

http://onovini.eu/2021/03/%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D … 3vh3SkuV8CyOU-B5s



LaughingLaughingLaughing

Ахахахха, няма да се изненадам, ако е практика да пращат на обектите статисти да подпират лопатите (общински съветници и други гербаджии), защото ако са обикновени работници,, някой може да се изпусне нещо нелицеприятно за Баце.

# 5 963
  • Мнения: 12 318
... Законно е, да. Във всек случай, не е незаконно, след като държавата не знае и няма как да узнае, щом и работодателя, и служителя си мълчат и плащат данъци.
Това е страхотна максима. Щом държавата не знае /и не се опитва да разбере/, значи не е незаконно.

Не разбрах само как се плащат данъци върху суми, които се плащат на черно/безотчетно и откъде се взимат парите за тях освен от някакви укрити приходи. Не ми се вярва влизането на средства да е на светло, а излизането на черно.

Нещо съвсем се оплетоха нещата в тези тъмни времена.

# 5 964
  • Мнения: 3 566
... Законно е, да. Във всек случай, не е незаконно, след като държавата не знае и няма как да узнае, щом и работодателя, и служителя си мълчат и плащат данъци.
Това е страхотна максима. Щом държавата не знае /и не се опитва да разбере/, значи не е незаконно.

Не разбрах само как се плащат данъци върху суми, които се плащат на черно/безотчетно и откъде се взимат парите за тях освен от някакви укрити приходи. Не ми се вярва влизането на средства да е на светло, а излизането на черно.

Нещо съвсем се оплетоха нещата в тези тъмни времена.

О, не, доста е просто. 10% данък всеки е готов да плати върху минимум обявена заплата, т.н. МРЗ и доходи.
Обаче ако мръднеш нагоре едно от двете, тогава СЪВСЕМ ще се изпокрият (едвам се съгласиха за повишение на МРЗ от бизнеса тази година, ама едвам). Това е положението.

# 5 965
  • Мнения: 2 683
Мислех че имаш голямо его и не искаш да отстъпиш, ама май си сериозна

# 5 966
  • Мнения: 12 318
О, не, доста е просто. 10% данък всеки е готов да плати върху минимум обявена заплата, т.н. МРЗ и доходи.
Обаче ако мръднеш нагоре едно от двете, тогава СЪВСЕМ ще се изпокрият (едвам се съгласиха за повишение на МРЗ от бизнеса тази година, ама едвам). Това е положението.

Пак не разбрах - плащат ли /хората и бизнесът/ данъци върху доходите или ги укриват, което е незаконно? Как се декларират получените на черно доходи, за да бъдат обложени? Кое точно е на ръба на закона, след като на данъчно облагане подлежат всички доходи, а не само МРЗ? И ако наистина се укриват доходи, къде блее държавата? И откъде идват парите за плащане на черно? Ако са от приходи, декларирани ли са, по какъв начин се оформя изразходването им? Ако е от укрити приходи, къде блее държавата?

ПП. Чета и се чудя защо плащам данъци и дали ако си крия доходите и не ме хванат, това ще е законно, но ако ме хванат, ще е незаконно.  Объркана съм.

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 16:38 от Vapor

# 5 967
  • Мнения: 3 505
Законно е, да. Във всек случай, не е незаконно, след като държавата не знае и няма как да узнае, щом и работодателя, и служителя си мълчат и плащат данъци.

Философията на ГЕРБ в две изречения. Ако не те хванат е законно. Хитро.

А къде пише, че е незаконно? Wink

А сега ми обясни бавно че с моето ниско IQ не вдявам. Как укриването на данъци е законно?

Че кой укрива данъци? Thinking Хората си плащат данъците. Колко са, това е друга тема и никъде не пише колко точно трябва да бъдат, а пише само колко най-малко трябва да бъдат и народа си ги плаща. Сега направете тази сума необлагаема и социалната политика ще ви отиде в киреча.
И не, аз също не съм съгласна с това положение, но такава е реалността.
Пише и в данъчното, и в осигурителното законодателство, и в Наказателния кодекс.

# 5 968
  • Мнения: 1 015
Чета и не мога да повярвам че не е някаква шега, а са сериозни обяснения. Направо съм в ступор. Обаче обобщението на Vapor много ми хареса. Страхотна максима. Ох, избива ме на смях, ама май трябва да ми се плаче.

# 5 969
  • Мнения: X
Как укриването на данъци е законно?
Това се нарича укриване на приходи. И е масово.

Общи условия

Активация на акаунт