Някой ползва ли Ясмин (Yasmin)

  • 193 858
  • 934
  •   1
Отговори
# 885
# 886
  • Мнения: 3 066
Мерси,малко не навреме ще е ако стане ,но по-важното ,е че ако наистина от това е било намаленото желание поне ще знам да ги сменя своевремнно!преди това бях на Силесте за около 19 месеца и нямах оплаквания,само задържане на вода,затова гинеколога ми след раждането ми предписа Ясмин!

# 887
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Здравейте  bouquet
И аз от днес започвам да пия Ясмин. Никога до сега не съм пила противозачатъчни и предпочитам да не пия, но гинеколожката ми ги изписа заради поликистозен яйчник. Честно казано след като изчетох тилкова много материал из Интернет доста ме е страх да ги започна.....но пък се налага. Надявам се да нямам много странични ефекти Praynig Ще ви следя за евентуални съвети, понеже със сигурност повечето имат по-голям опит от мен. Simple Smile

# 888
  • варна
  • Мнения: 1 228
при всеки е много индивидуално.Наи -често срещаното което може да те оплаши, но е напълно нормално е първия месец цикалът ди да продължи по дълго (на  мен двете ми менструации се сляха ) гърдите да те болят ,но и това отшумява.Все пак това са хормони и ако нещо много те претесни явно това не са твоите хапчета и трябва да ги смениш с други или да ги спреш

# 889
  • Мнения: 0
Да се запиша и аз тука  Thinking
Днес е 1-ят ден от МЦ и мисля да започна ... Доктора ми каза, че няма проблем щом искам да взимам контрацептив Ясмин е моето хапче ... По -късно днес ще отида до аптеката .
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ЦВЕТЕНЦА   bouquet

# 890
  • Мнения: 1 165
Здравейте, отдавна не е писано в тази тема  Rolling Eyes

Да кажа и аз моето мнение за Ясмин. Пия го от 3 години - започнах най- вече за да орегулирам нередовна и много болезнена и обилна менструация. Постигнах ефекта, освен това отслабнах значително и бюста ми порасна. До тук с добрите ефекти. С времето, започна да ми става тежко, да изпадам в депресивни моменти без причина, да се изнервям за дреболии, да ми се сменя често настроенито внезапно, почти постоянно течение, прокървяване по средата на месеца, гъбични инфекции и все по-силни болки при полов акт, което следователно намали желанието. Тези симптоми се появяваха много постепенно и ми трябваха 3 години за да се усетя, че е възможно причината да е в хапчето. Постоянно се чудех на какво се дължат тези странни промени, защото винаги съм била изключително спокоен, позитивен и уравновесен човек. Имам още 3 таблетки и смятам да са последните. Не си заслужава...

Трябва да спомена, че по "златните" препоръки на множество гинеколози - с които съм се консултирала - че "няма смисъл да се прави почивка, защото са нискодозирани/ще се обърка организма", съм правила само 1 месец почивка след първата година. От тогава ги пия постоянно. Много се надявам да не са нанесли трайни промени в организма ми и като ги спра, заедно с хапчетата да преминат и тези неприятни симптоми.

Исках да го напиша, за да имат пред вид всички, които ще започнат приема, тъй като много дълго търсих мнения на дами, които ползват от повечко време хапчетата, но не намерих нищо. Е - това е от мен, дано след поста ми някой друг се включи и сподели дали има същите странични ефекти.  Rolling Eyes

# 891
  • Мнения: 10
И аз искам да споделя опит, а моят е подобен на този на GagaMaga. И все пак се чувствам длъжна да кажа и своята история, защото знам колко е трудно човек да осъзнае, че тези симптоми са свързани и всичките породени от едно малко хапче. Самата аз го осъзнах едва днес, макар че имах подозрения от известно време насам.

Започнах Ясмин преди 2 години, естествено по препоръка от гинеколожка. Честно казано като погледна назад толкова много лекари са ми пробутвали противозачатъчни за всякакви проблеми, че очевидно производителите добре ги подпомагат. Както и да е. В началото бях страшно доволна - регулиран цикъл (преди ми идваше я на 28, я на 35 дена), не наддадох тегло, бюстът ми се качи с един размер, косата ми по-рядко се омязняваше, а и акнето почти напълно изчезна. Само че при всеки човек отнема различно време преди и нежеланите странични ефекти да се появят. От 9 месеца насам нямам никакво желание за секс, имам и проблеми с овлажняването при полов контакт, чувствителността никаква я няма, да не говорим за оргазми. В рамките на 2 месеца станах от 49 на 55 килграма, и то докато бях на половин-годишна веганска диета! Започнах да се чувствам много нестабилна емоционално, можеше всичко да ми е наред в началото на деня а към края да не мога да спра да плача, дори имах самоубийствени мисли без никаква видна причина! Чувствах постоянна отпадналост, демотивация и десетки пъти заспивах посред лекции като това никога преди не ми се беше случвало. Нямаше филм, на който да не се разплаквам. Консултирах се с лекари за проблемите си, но винаги ми казваха, че причината е най-вероятно стрес.

За тези, които се интересуват и говорят английски този сайт съдържа стотици коментари по въпроса със страничните ефекти на Ясмин:
http://www.medications.com/se/yasmin/libido

Не знам на кого да се ядосвам повече, на себе си, че ми отне толкова време да го осъзная, на лекарите че препоръчват отрови при всяка възможност или на обществото ни като цяло че такъв вид медикаменти изобщо са позволени на пазара  #Cussing out Така или иначе когато изчетох този сайт моментално изхвърлих блистера. Надявам се поне на някого да съм могла да помогна.   bouquet

# 892
  • Мнения: 1 165
 кукумяфка , благодаря ти, че сподели и своя опит!   bouquet
 Абсолютно всичко се припокрива с моите симптоми, което вече изчисти и последната капка съмнение.

.... И все пак се чувствам длъжна да кажа и своята история, защото знам колко е трудно човек да осъзнае, че тези симптоми са свързани и всичките породени от едно малко хапче. ....

Точно заради това и аз реших да споделя  Peace

# 893
  • Мнения: 2
Явно наистина зависи много конкретно от всеки организъм. Аз ги пия от година и половина и не съм усетила нито един от неприятните странични ефекти , които отбелязахте. Нямам чак такива кардинали промени като размер на бюста .. просто тялото ми явно го понася нормално - акнето ми се изчисти , не съм напълняла , и цикъла ми не е с онези болки , които бяха ...

# 894
  • Мнения: 89
Момичета, нещо не ми е ясно с тези хапчета или съм много слаба в математиката  Laughing На 14.05 изпих 1-то хапче и днес на 03.06 ми е последното. След 8 дни започвам нова опаковка и така...Та въпроса ми е как ти идва всеки месец в един и същи ден, като следващият месец последното хапче ще ми е на 01.07, по- следващият на 29.07... ?   newsm78   bouquet

# 895
  • Мнения: 1 949
Момичета, нещо не ми е ясно с тези хапчета или съм много слаба в математиката  Laughing На 14.05 изпих 1-то хапче и днес на 03.06 ми е последното. След 8 дни започвам нова опаковка и така...Та въпроса ми е как ти идва всеки месец в един и същи ден, като следващият месец последното хапче ще ми е на 01.07, по- следващият на 29.07... ?   newsm78   bouquet

Ами пиеш 21 таблетки, т.е. 21 дена. След това цикълът ти идва напр. на 3-я ден след последното 21-во хапче (24 ден от почването на опаковката). Почиваш всичко 7 дена (не знам защо си решила, че са 8 ), като се брои от 22-я ден. 21+7= 28, т.е. точно 4 седмици. За това винаги се пада така, че първото хапче от следващата опаковка да ти е в същия ден (напр. понеделник), както когато си започнала. По същата причина цикълът ти ще идва всеки път в сряда напр. Дните ги пиша ориентировъчно.  Peace

# 896
  • Мнения: 1
От 9 месеца насам нямам никакво желание за секс, имам и проблеми с овлажняването при полов контакт, чувствителността никаква я няма, да не говорим за оргазми. В рамките на 2 месеца станах от 49 на 55 килграма, и то докато бях на половин-годишна веганска диета! Започнах да се чувствам много нестабилна емоционално, можеше всичко да ми е наред в началото на деня а към края да не мога да спра да плача, дори имах самоубийствени мисли без никаква видна причина! Чувствах постоянна отпадналост, демотивация и десетки пъти заспивах посред лекции като това никога преди не ми се беше случвало. Нямаше филм, на който да не се разплаквам. Консултирах се с лекари за проблемите си, но винаги ми казваха, че причината е най-вероятно стрес.
Пия Диане 35 от 6 месеца и вече сама не мога да се позная - плача без причина, демотивирана съм, боли ме по време на секс, нямам желание дори да правя... постоянно ми е отпаднало, въпреки че пия витамини, храня се здравословно... Другото което е станах свръхчувствителна - докато се покажа на слънце или да ме ухапе някое насекомо и ставам на малки пъпчици.. Отделно от 10 дни се боря с гъбички, които не знам как ги прихванах ( мислех,че са от приятеля ми, но той се прегледа и му няма нищо) ... Предписаха ми ги заради кисти в яйчниците, наскоро бях на преглед - нямам нищо, изчистили са се.. но трябва да продължа с ясмина... чудя се дали няма да е по-добре да ги спра тези гадории... ? Sad

# 897
  • Мнения: 1 165
Ами аз ги спирам. Решила съм се, пък дори и само за да проверя дали са нанесли трайни промени...

# 898
  • Варна
  • Мнения: 2 088
Дано не са  Peace. Аз ги пиех около 2 години и ми трябваше още една да си дойдат на мястото моите си хормони.  Sick

# 899
  • Мнения: 1 165
Дано  Rolling Eyes
Явно много момичета са пострадали от тия хапчета смотани, защо никой не пише? Толкова много четох, почти никой не се оплаква. Не ви обвинявам, просто е хубаво да се казват тези неща, за да предпазим други, които още не са започнали  Peace
А при мен хапчетата се проявиха с толкова съблазнителен хубав ефект (отслабнах, а бюста ми се увеличи  Blush), че ми трябваше сума време, за да осъзная лошите аспекти и най-вече, че в хапчето е причината...

Общи условия

Активация на акаунт