Някой ползва ли Ясмин (Yasmin)

  • 193 857
  • 934
  •   1
Отговори
# 900
  • Варна
  • Мнения: 2 088
Ами аз съм писала на 42стр., но май никой не ми повярва.

# 901
  • Мнения: 23
Днес започнах Ясмин и след като изчетох голяма част от коментарите в тема съм ужасена Sick
Налага ми се да го пия 2-3 месеца-възможно ли е да получа за толкова кратък период тези нежелани реакции?
Преди 1 седмица махнах спиралата си,но искам да направя кратка почивка докато сложа "Мирена" и ми изписаха Ясмин.Преди няколко месеца ме оперираха от щитовидна жлеза и след операцията минаха 2 месеца,за да ми изпишат точната доза хормони.По тази причина изпадах в депресивни състояния,колебания в цикъла,неспокойство и т.н. Confused
Ако и сега трябва да преживея същия ужас,но от Ясмин ще се самоубия ooooh!

# 902
  • Мнения: 10
Покрай проблемите си четох доста в интернет относно Ясмин и мога да кажа само, че всеки организъм го понася различно (важи за всички противозачатъчни) ! Не се знае нито как точно ще подействат, нито колко време ще мине преди да се появят странични ефекти, не се знае и колко време ще отнеме възстановяването след като се спрат. Смятам, че тези неща няма как да се прогнозират, но аз разбира се не съм лекар, това са ми просто впечатленията.

Мога само да посъветвам да не се взимат хормони освен при истинска нужда - посъветвайте се с няколко лекари дали наистина имате нужда, или просто ви ги пробутват както на мен за дребни неща - нередовен цикъл, акне и т.н. неща които или не са толкова проблемни, или могат да се решат и по други начини.  Peace А ако е само против забременяване наистина има достатъчно добри алтернативи, така или иначе не са 100% сигурни.

Да не забравяме все пак и че има доста жени, на които им понасят добре, но според мен рискът трябва да е добре обмислен.

# 903
  • Мнения: 1 501
Така , аз спрях да пия Ясмин от миналия месец. Сега нямам цикъл , т.е. закъснява ми бая време. Кога ще се регулира цикъла? Нали ОК се пият и с тази цел , а на мен ми закъснява с 3 дена. Взех да се плаша , че много ще закъснее. Пих ги 3 години и си мислех , че като  ги спра проблеми с редовността на цикъла няма да имам , а преди ми идваше когато си иска.

# 904
  • София
  • Мнения: 1 686
На мен, след като го спрях, не ми дойде цели 3 месеца, #Crazy После гинеколожката насила го мъчи с Промолут Нор, докато ми дойде и след това бях на Оргаметрилова терапия още 3-4 месеца, докато ми се регулира цикъла  Crossing Arms
Никакви Ясмини повече!

# 905
  • Мнения: 23
Пих Ясмин 6 месеца, с цел регулиране на цикъла, през цялото време адски ми се гадеше. Всъщност това беше единственият страничен ефект при мен, но той си беше доста неприятен Laughing
След като го спрях, цикълът ми го нямаше точно един месец, но след това се възстанови и не съм имала никакви проблеми. Със съпруга ми решихме да правим опити за бебе, на следващият месец се оказа, че съм вече бременна Laughing

# 906
  • София
  • Мнения: 1 686
Честито, Бръмбарче  Simple Smile

# 907
  • Мнения: 23
Благодаря ти, Vitaminka  bouquet

# 908
  • Мнения: 1 501
И аз се съмнявам , че ще се върна на Ясмин. Не знам как е с другите хапчета , но на мен след като ми закъсня този месец с 10 дена повече не искам да пия нищо. Иначе като цяло добре ми действаха хапчетата , но много ме болеше глава , не знам от тях ли от какво , но периодично си имах кризи , нещо като мигрена . Особено пък като ми идваше ставаше ужасно. Този месец като ми дойде без хапчетата не съм имала този проблем.

# 909
  • Мнения: 145
Здравейте, дами! Сигурно няма по-глупаво същество от мен! Пия Ясмин от близо година и до се га не съм имала проблем, само че напоследък имах малко грижи и пропуснах 2 таблетки, днес е време за трета! Пиша тук, защото към този момент няма как да звънна на лекар! Преди време, щяха да ме оперират от апендицит и гинеколожката ми ми каза да не ги спра, а след 2 дни се оказа  че операцията се отлага и тя ми каза да изчакам 7 дни и да ги почна отново и да си допия опаковката! Моля ви ако на някой му се е случвало и може да ме посъветва какво да направя и да пия ли тази вечер хапче или утре да звънна не гинеколог да ми пише! Благодаря и лека вечер

# 910
  • Варна
  • Мнения: 2 088
А коя поред таблетка е от опаковката?
Ако си към края, по-добре не пий и си направи паузата по-рано. А като минат 7 дни почни нова опаковка.
Имай предвид, че не можеш да разчиташ на защита от хапчетата в момента.

# 911
  • Мнения: 145
Благодаря много за бързия отговор! Таблетките са в първата седмица! За мен не е проблем сега препазването има страх ме е само да не разбъркам хормоните си! Мисля си, че сега май е добре да взема 2 таблетки и 7 дни да си ползвам други методи! Какво ще кажеш? Много благодаря

# 912
  • Варна
  • Мнения: 2 088
Пиеш таблетката и продължаваш по установения ред до 21-вия ден. Peace

# 913
# 914
  • Мнения: 489
Здравейте. Пия Ясмин 5ти ден. Замаено ми е, боли ме корем-каркори и имам разтройство, лошо ми е и дори днес повърнах. Ако ги спра ще ми дойде ли пак? Почнах ги третия ден от цикъла и ми спря, та ако ги спра дали ще ми дойде пак веднага?

Общи условия

Активация на акаунт