Някой ползва ли Ясмин (Yasmin)

  • 193 859
  • 934
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: X
Пия Ясмин от два месеца/без почивка,за поне още 6-7месеца,по лекарско предписание-не трябва да ми идва МЦ/,но откак съм ги почнала и аз съм с постоянно чуство за гадене,повръщам от време на време,боли ме често глава/направо ме побърква.......,а принципно не ми се случва често/,усещам се като "напомпена"-особенно в гърдите и корема съм с постоянно усещане за подуване....изпъпчих се  цялата,нервите ми са опънати до краен предел/чак сама не се понасям/...абе,всички екстри накуп дето ги има като странични ефекти,ми се струпаха едновременно/според докторите е нормално да ги проявявам тия симптоми/.....За съжаление нямам голям избор/в смисъл,че и от други хормонални препарати така съм реагирала...а ако не ги пия отивам на вариант операция/,но вече наистина се чудя дали си струва да си го причинявам.....Чела съм,че след 2-3 опаковка нещата се нормализирали,но ще съм благодарна някой да ми каже от опит,как е било при него и дали има смисъл да упорствам или да ходя да мрънкам да ми предпишат нещо друго/макар,че това вече го пробвах-и двамата доктори ми казаха,че Ясмина е възможно най-добрия вариант за момента и за моя случай/...?

# 916
  • Мнения: 1 501
Аз от Ясмин проблеми с кг и подуване не съм имала. Преди години ми изписаха Регулон , за да ми се нормализира цикъла , но от него качих доста и го спрях на 2-рия месец , докато не е станало плачевно положението. От Ясмин мога да кажа , че получих страхотно главоболие , което си го нося и сега след , като го спрях. Боли ме половината глава, болката е пулсираща , особено , когато извършвам физическа дейност. Ужасно е просто . Май си докарах мигрена от тия хапчета. Надявам се никога да не ги пия отново. Някой ден не знам как ще се пазим с мъжа ми (сега искаме дете) , но може спирала да сложа. Пада ми и косата ужасно , депресирам се като видя колко много пада. Иначе мога да кажа , че сега либидото ми е подобрено иначе с хапчетата беше доста намалено. Бях и доста нервна , сега сякаш съм по - спокойна. Като дръпнах чертата и направих една равносметка реших , че Ясмин ми докара само главоболия.

# 917
  • Мнения: 239
Вече изпих една опаковка от хапчетата и утре трябва да започна втората след седем дни почивка,но проблемът ми е,че все още не ми е дошъл цикълът и не знам какво да правя-да започна ли втората или да изчакам?На някой случвало ли му се е?

# 918
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile Имам проблемна и неособено редовна менструация и гинеколога ми каза да мина на Ясмин...Пия ги вече 9ти ден като ги започнах от 2рия ден от цикъла...сега се чуствам добре като изключим напрежението в стомаха преди 3 дни, но след като прегледах отзивите за таблетките и съм доста притиснена, не знам как ще ми се отрази приема на хапчетата. Чувала съм какво ли не, но наистина искам надеждно средство против забременяване, а с приятеля ми не можем вс път с презерватив, а и на мен ми писна да го чакам да ми дойде вс месец (нередовен ми е и още повече се филмирам) Знам, че при всяка жена си е стрго индивидуално, но просто ми се искаше да споделя с други жени, които пият Ясмин. Сега ще изчакам да свърши опаковката и силно се надявам да не забележа някой неприятен страничен ефект по себе си. А и силно ме интересува вярно ли е, че след като се спре приема на противозачатъчни таблетки, риска от забременяване  е мн по-голям? Благодаря предварително Simple Smile

# 919
  • Мнения: 177
zvezdelina89 да вярно е ,че като се спре приемът на хапчетата е доста голям рискът,    R.O.D.Y   и аз бях първите два месеца на първите пет приема,така болеше ме главата вие ми се свят ,но пия ги вече година и половина и нищо не осещам,не трупам кила което е хубаво но правя почивка когато каже гинеколога а през почивката трябва задължително да взимаш големи мерки ,че е доста опасно

# 920
  • Мнения: 15
Zdr. momi4eta s moq maj iskame bebe. Sled kato izpix poslednoto xap4e ot opakovkata i mi doide, zapo4naxme opitite, spored Vas imam li 6ans da e stanalo ne6to, kakto se kazva ot pyrviq pyt? Blagodarq predvaritelno!

# 921
  • Мнения: 1 501
magdi1 , Божа работа. Дай Боже да е станало , но сама разбираш , че ние няма как да гадаем станало ли е или не. Един тест след евентуално закъснение ще ти даде отговор. Аз също съм горе - долу в твоето положение и си чакам да дойде ред на теста Peace.

# 922
  • Мнения: 234
Здравейте момичета! Моля кажете си мнението по следния въпрос (мнението ми е от друга тема и от миналата седмица, но там май рядко влиза някой):

"Вчера (вторник) в 18 ч. трябваше да започна новата опаковка, но изгубих представа за ден от седмицата и сега сутринта в 8ч. пих първото хапче. Но в понеделник имах полово сношение, аптекарките казват, че нямало проблем. Даже можело този месец да си ги пия сутрин като така съм започнала, но мен пак малко ме съмнява...
P.S.: Сега се обадих  на докторката, тя каза, че няма проблем щом това не ми е първа опаковка. (Пия ги вече две години)"

Не пия Ясмин, ами Новинет, но все пак...

  bouquet

# 923
  • Мнения: 15
magdi1 , Божа работа. Дай Боже да е станало , но сама разбираш , че ние няма как да гадаем станало ли е или не. Един тест след евентуално закъснение ще ти даде отговор. Аз също съм горе - долу в твоето положение и си чакам да дойде ред на теста Peace.

Благодаря за разбирането!   bouquet  bouquet  bouquet Стискам ти палци и дано скоро да има нужда от тест  Peace Peace Peace
Просто исках да споделя нещо което ме тормози, но не ми се чакаше да ми закъснее, да си направя тест и да разбера. От форума разбирам, че хапчето се пие от момичета който не искат още да стават майки или от такива който са родили вече. Найстина всичко е Божа работа

# 924
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Здравейте Simple Smile
Аз също пиех Ясмин 6 месеца и от миналия месец съм без тях. Бяха ми изписани за поликистоза на десния яйчник. В началото, през първите няколко месеца, нямах никакви проблеми, дори ми се изчисти кожата от пъпчиците. Но последните 3 месеца започна преди да ми идва 1 седмица преди това, да ми се получава едно ужасно течение със симптомите на гъбична инфекция. Ходих при гинеколколожката си, а тя каза, че нямало нищо притеснително и ми предписа Вагизан глобули. Но и на втория и на третия месец 1 седмица беше някакъв кошмар. Освен това започна да ми се образува целулит и ги спрях.
Така че явно дори малкото съдържание на хормони в тях не е спасение от проблемите на противозачатъчните като цяло

# 925
  • Мнения: 10
Здравейте на всички, за първи път пиша във форума, моля да ме извините ако нещо объркам. Искам да Ви попитам за този въпросен Ясмин. Изписаха ми го и на мен заради поликистозни яйчници, от там увеличеничение на мъжките хормони, от там ред други мизерии, които предполагам на някои от вас са познати. До тук добре! Проблема идва с това, че преди 5 години същия гинеколог ми изписа Диане 35, в следствие на което получих разширени вени на краката - ужасно е! Сега ми казва, че Ясмин-а бил пречистен и да пробвам 1-2 месеца как ще ми влияе. Та питането ми е някой сблъскал ли се е с това? Дали да пробвам или риска е голям?
Предварително благодаря на Всички Вас.

# 926
  • София
  • Мнения: 159
Здравейте,
Писах в една друга тема за хапчето, но реших да я преместя тук, защото тече разговор Simple Smile
Имам въпрос относно Ясмин.
Пия го вече 10-ти месец и досега не съм имала проблеми. Този месец обаче 3 пъти ми става лошо след като изпия хапчето. Получавам сърцебиене и задух. Сега буквално изпитвам паника да изпия поредното хапче довечера.
Твърдо съм решила, че това ще ми е последната опакова.
Та въпросът ми е: остават ми още 6 хапчета - мислите ли, че мога да ги спра без да изпивам последните 6 или да стисна зъби и да ги изпия до край?
Ако ги изпия сега дали няма да ми се разбъркат хормоните заради прекъсването?

lina_gp не съм имала твоя проблем и няма как да ти отговоря, Знам само, че го водят за най-пречистен.

 bash

# 927
  • Мнения: X
*Maybelline* ,странно но и аз свързвам появата на целулит с приема на хормоните......не съм напълнявала/дори отслабнах/,не съм променяла хранителния си режим,спортувам,приемам течности и за пръв път в живота си се уредих с такава "прелест".И при мен ,цикъла взе да идва много начесто/свърша ли опаковката и на следващият ден съм се "оциклила",а по рано си знаех,че на 28-29 ден си ми идваше/,и глава ме боли  и все още ми се гади след приема на хапчето/а вече доста месеци ги пия/...та се чудя дали  наистина са толкова пречистени,колкото разправят.....И,вече съвсем се чудя дали  да ги продължавам......,макар,че при мен голямо място за чудене няма-предписан ми е защото много бързо си отглеждам гигантски кисти на яйчника и  вече два пъти лягах под ножа заради тях......

# 928
  • Мнения: 1
Здравейте,
Писах в една друга тема за хапчето, но реших да я преместя тук, защото тече разговор Simple Smile
Имам въпрос относно Ясмин.
Пия го вече 10-ти месец и досега не съм имала проблеми. Този месец обаче 3 пъти ми става лошо след като изпия хапчето. Получавам сърцебиене и задух. Сега буквално изпитвам паника да изпия поредното хапче довечера.
Твърдо съм решила, че това ще ми е последната опакова.
Та въпросът ми е: остават ми още 6 хапчета - мислите ли, че мога да ги спра без да изпивам последните 6 или да стисна зъби и да ги изпия до край?
Ако ги изпия сега дали няма да ми се разбъркат хормоните заради прекъсването?

lina_gp не съм имала твоя проблем и няма как да ти отговоря, Знам само, че го водят за най-пречистен.

 bash

в никой случай не спирай хапчетата! ако прекъснеш без да  сидовършила опаковката съществува опасност от кръвоизливи и др.проблеми.изтрай докато приключиш опаковката и ги смени.явно тези са неподходящи за теб.
при мен същите симптоми имаше като пия Новинет смених ги с  Ясмин (вече 3-4 години) и се чувствам прекрасно.
затова хората са казали, че всеки е индивидулано!пробваш(с консултация с лекар) докато не попаднеш на твоето хапче!успех  bouquet

# 929
  • София
  • Мнения: 159
Благодаря lilaaaa !
И аз така мисля, че ще е най-добре в случая и най-здравословно. Ще си направя почивка месец-два и ще се консултирам за друг вид.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт