Паросмия /извратено обоняние

  • 33 599
  • 378
  •   1
Отговори
# 330
  • Благоевград
  • Мнения: 62
Привт blue_eyez интересно ми стана каква е тази рецепта с портокали. За първи път чувам би ли споделила Simple Smile
След два месеца на отвратително влошено обоняние (ковид октомври миналата година) на мърша от термично обработени храни (само на картофи, тестени и месо ) вече усещам картофите приятно , тестените и месото продължават но само ако са топли ако са студени са ок и нямам проблем. Въпреки че свинското още ми мирише даже студено. Има светлинка някъква Simple Smile

Карах октомври миналата г. ковид и мислех, че само ми се отслабило обонянието. Сега обаче съм бременна и направо е ужас точно миризмата на прегоряло и мърша. Това с химическите вкусове и миризми май го няма при мен. Някой пробвал ли е рецептата с препечени портокали и захар, дали ще има ефект?

# 331
  • Мнения: 3 904
Светлина има. На година и 5м съм и ям почти всичко. Не всичко е на 100% или 100%ОК, но се яде и е добре. Пия кафе, готвя и ям лук и чесън, телешко и агнешко. Пилешко понякога. Друго е. Има надежда, просто е бавно.

# 332
  • София
  • Мнения: 1 183
И при мен вече само краставиците са ми неприятни на мирис и вкус и донякъде чесънът. Все още не усещам истински любимия си парфюм, бие ми на химия и пушек. Разни други аромати- да.

# 333
  • Мнения: 107
Здравейте,  след почти година и няколко месеца с паросмия вече смело мога да твърдя, че съм добре. През това време имах както моменти на подобрение, така и на влошаване. Преди месец посетих УНГ и след неговото лечение имаше сериозен успех. Има светлина в тунела само търпение.
Много ми е интересно, тези с паросмия разболяхте ли се повторно с ковид. Аз вси още не съм и се чудех дали има общо.

# 334
  • Мнения: 578
Тъй като само аз бях минал делтата и от тогава имам влошено обоняние, но и някакъв имунитет, закачих леко и следващия ковид. Мъжа ми и сина ми го минаха с висока температура, аз само с гърлобол и хрема.
След посещение при лекар, заради градински вирус от детето, пия вит. Д, селен и цинк. За два-три дена обонянието ми се засили, миризмите си останаха гадни. Сега ми е много трудно да се движа на места с магазини и кафенета. Дори газовете от колите ми мирашат на сладък лук. Добре, че сред дървета и треви е усеща нищо.
Можели да споделите какво е било лечениетопредписано от УНГ и ако е от София, при кого сте ходили.

# 335
  • Мнения: 4 199
Потта ми има някаква остра миризма на лук и ме побърква. Чудя се дали не съм го изкарала пак и затова да ми се влоши обонянието напоследък. След 2 седмици ще пусна едни антитела да видя.

# 336
  • Мнения: 10 961
О, аз си мислех, че само моята пот мирише на лук Joy Мен ме лекуваха с Назостад, имаше ефект, но при следващоти ми боледуване пак си влоши обонянието. От Варна съм, за София не мога да кажа.

# 337
  • Мнения: 93
При мен има много малко подобрение, мина година и 3 месеца Краставиците и доматите са отново ужасни, дори не мога да ги опитам. Особено краставиците, няма такъв ужас. Понякога и кафето е по същия начин.
Месо хапвам, но рядко.
Парче торта мога само 1-2 вида, а аз правя много и това ми тежи.
Телесните течности миришат ужасно.
С храната свикнах и някак си се преживява, но да не можеш да се подушиш най-много ми тежи. Идва лято! Sad
Аз карах Ковид за втори път този януари. 😆
Единственото хубаво е, че отслабнах, а ям по 4-5 филии дневно. Луда работа. Толкова слаба съм била преди 10 години. 😆 И то за кратко.

# 338
  • Мнения: 107
Тъй като само аз бях минал делтата и от тогава имам влошено обоняние, но и някакъв имунитет, закачих леко и следващия ковид. Мъжа ми и сина ми го минаха с висока температура, аз само с гърлобол и хрема.
След посещение при лекар, заради градински вирус от детето, пия вит. Д, селен и цинк. За два-три дена обонянието ми се засили, миризмите си останаха гадни. Сега ми е много трудно да се движа на места с магазини и кафенета. Дори газовете от колите ми мирашат на сладък лук. Добре, че сред дървета и треви е усеща нищо.
Можели да споделите какво е било лечениетопредписано от УНГ и ако е от София, при кого сте ходили.
В Пловдив ходих. Изписа ми хомеопатия няколко вида, 2 вида хапчета за оросяване на мозъка и антибиотична маз за носа. Витамини А,Е и милгама. Една торба с хапчета....Лечението е индивидуално. Посетете УНГ

# 339
  • Мнения: 1 108
Скрит текст:
Привт blue_eyez интересно ми стана каква е тази рецепта с портокали. За първи път чувам би ли споделила Simple Smile
След два месеца на отвратително влошено обоняние (ковид октомври миналата година) на мърша от термично обработени храни (само на картофи, тестени и месо ) вече усещам картофите приятно , тестените и месото продължават но само ако са топли ако са студени са ок и нямам проблем. Въпреки че свинското още ми мирише даже студено. Има светлинка някъква Simple Smile

Карах октомври миналата г. ковид и мислех, че само ми се отслабило обонянието. Сега обаче съм бременна и направо е ужас точно миризмата на прегоряло и мърша. Това с химическите вкусове и миризми май го няма при мен. Някой пробвал ли е рецептата с препечени портокали и захар, дали ще има ефект?
Овъглява се един портокал. Например на тиган се слага с кората и се върти, докато не почернее отвсякъде. След което се изяжда месестата част, поръсено с 2 лъжици захар.
Аз не съм го пробвала, но има добри отзиви.

# 340
  • Мнения: 105
Привет, бихте ли споделили при кой лекар бяхте? След няколко седмици имам път към Пловдив и бих го съчетала с преглед.
Благодаря!
Аз карах Ковид декември много леко за 2 дни, както се казва на крак. Загубих обоняние напълно за три месеца, а от началото на март съм с паросмия. Не мога да ям месо, манди всякакви, кафето ми е гадно… козметиката ми мирише ужасно на вкиснат лук, а ако някой пуши около мен ми се повдига. Свалих няколко килограма, на моменти ми прилошава и наскоро даже припаднах.
Проблемът е ужасен, искрено желая на всеки да се оправи възможно най-бързо и да си върнем удоволствието от живота Hug
Тъй като само аз бях минал делтата и от тогава имам влошено обоняние, но и някакъв имунитет, закачих леко и следващия ковид. Мъжа ми и сина ми го минаха с висока температура, аз само с гърлобол и хрема.
След посещение при лекар, заради градински вирус от детето, пия вит. Д, селен и цинк. За два-три дена обонянието ми се засили, миризмите си останаха гадни. Сега ми е много трудно да се движа на места с магазини и кафенета. Дори газовете от колите ми мирашат на сладък лук. Добре, че сред дървета и треви е усеща нищо.
Можели да споделите какво е било лечениетопредписано от УНГ и ако е от София, при кого сте ходили.
В Пловдив ходих. Изписа ми хомеопатия няколко вида, 2 вида хапчета за оросяване на мозъка и антибиотична маз за носа. Витамини А,Е и милгама. Една торба с хапчета....Лечението е индивидуално. Посетете УНГ

# 341
  • Мнения: 107
Привет, бихте ли споделили при кой лекар бяхте? След няколко седмици имам път към Пловдив и бих го съчетала с преглед.
Благодаря!
Аз карах Ковид декември много леко за 2 дни, както се казва на крак. Загубих обоняние напълно за три месеца, а от началото на март съм с паросмия. Не мога да ям месо, манди всякакви, кафето ми е гадно… козметиката ми мирише ужасно на вкиснат лук, а ако някой пуши около мен ми се повдига. Свалих няколко килограма, на моменти ми прилошава и наскоро даже припаднах.
Проблемът е ужасен, искрено желая на всеки да се оправи възможно най-бързо и да си върнем удоволствието от живота Hug
Тъй като само аз бях минал делтата и от тогава имам влошено обоняние, но и някакъв имунитет, закачих леко и следващия ковид. Мъжа ми и сина ми го минаха с висока температура, аз само с гърлобол и хрема.
След посещение при лекар, заради градински вирус от детето, пия вит. Д, селен и цинк. За два-три дена обонянието ми се засили, миризмите си останаха гадни. Сега ми е много трудно да се движа на места с магазини и кафенета. Дори газовете от колите ми мирашат на сладък лук. Добре, че сред дървета и треви е усеща нищо.
Можели да споделите какво е било лечениетопредписано от УНГ и ако е от София, при кого сте ходили.
В Пловдив ходих. Изписа ми хомеопатия няколко вида, 2 вида хапчета за оросяване на мозъка и антибиотична маз за носа. Витамини А,Е и милгама. Една торба с хапчета....Лечението е индивидуално. Посетете УНГ
При д-р Христо Петров

# 342
  • София
  • Мнения: 573
Искам да ви зарадвам и да ви кажа да не губите надежда! Преди няколко дни изведнъж обонянието ми се възстанови! Боледувах преди 6 месеца.

# 343
  • Мнения: X
Ако имам усещане, че съм дишала пушек и такъв мирис на въздуха, което се появява само по време на смяната на студените въздушни течения с топли - края на зимата-началото на пролетта — това паросмия ли е?

Последна редакция: нд, 22 май 2022, 11:24 от Анонимен

# 344
  • Мнения: 5
Здравейте,
за начало нова съм във форума и единствено за тази тема съм тук.
Изкарах ковид на 20 декември като си загибих обунянието, но не и вкуса.
За около месец обуняноето ми се върна не беше силно, но достатъчно.
Март месец в началото изведнъж потта ми и изпражненията ми започнаха да меришат ужасно, на места във въздуха се носеше лоша миризма, но си мислех, че е от каналите. Търсих в интернет причини и на доста места се споменаваше за пренасищане с фибри които се съдържат в зелето. А тогава бях на режим със зеле. Първото нещо което усетих с този ужасен вкус бе точно зелето.
Обсъдихме проблема с един познат който каза, че с неговата приятелка изкарали същото за около месец. Колежка на моя приятел изкарала същото но за 4 месеца. В момента съм на 3тия месец. И трябва да кажа, че е много странно случващото се с мене.
Не мога да ям белтъците, но мога жълтъците. На моменти бълтъците меришат добре.
не мога бял ориз, но мога кафяв ориз
не мога да ям чипс, но мога пържени картофи
не мога обикновени макарони, но мога пълнозърнести, може би защото нямат яйца
ако готвя тестени изделия не мога да ги ям топли
Не мога да ям свинско месо, но ако е сушено мога, ако не е хубаво изсушено не е приятно.
Мога да ям пушено месо
Изпържих пилешко месо от бутче и имаше хубав вкус дори докато се готвеше, но ако купя печено месо пилешко не мога.
Ядох пилешка пържола лошия вкус е в началото и след това остава хубавия.
Чесън и лук не мога.
Лук ако ям хем има гаден вкус, хем на лук.
Рибата е по същия начин, хем хубавия, хем лошия. Опитвала съм и маринована и на скара.
С пържената цаца нямам проблем.
Сирена, кашкавали, млека и все подобни млечни продукти са с хубав вкус и си хапвам редовно.
Краставиците също имат лош вкус на моменти
Пипера/чушката също не мога да ги ям.
Мога да ям пица, но без съответните съставки.
В началото пред закусвалните не можех да седя, а сега се любувам на всички възможни закуски.
Мога да ям бейк ролс със сол и сирене. Другите вкусове не мога. Има едни сухари на Brezo нещо подобно беше с семена тях също мога.
В кауфланд има едни пелети със сол в син пакет, тях мога до някаква степен.
Чипс със сол на Jumbo мога.
с десертите нямам проблем
Царевица, пуканки и тем подобни не мога, но мога да ям качамак.
Някои видове бира мога да пия, някои видове мога. Ариана радлер няма проблем.
В началото не можех да пия съмърсби а сега нямам проблем с него.
Не мога да пия пепси.
С маслините няма проблем
С козметиката може би наистина има някаква разлика но честно казано привикнах, дори не го усещам толкова.
Със сокове и студени чайове няма грижа.
С грис халвата няма проблем.
С киноата, овеса и мюслито няма проблем, но елдата е ужасна
Опитах се да ви изброя всичко до което съм успяла да опитам и разбера нещо за него.
Пиша ви с цел да помогна на някой. Попринцип е индивидуално, но се надявам да ви дам някаква надежда да опитвате.

Общи условия

Активация на акаунт