Доставка до Англия

  • 1 681
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 585
Здравейте, не намерих подобна тема.
Искам да изпратя колет до Англия за Коледа и искам да питам кой е най-бързия и същевременно евтин начин? В DHL е доста скъпо и не ме устройва?

Някой изпращал ли е чрез Български пощи или друга фирма?

Ще съм много благодарна да ми помогнете.
Колета който трябва да изпратя ще е около 5кг., ако това има значение.
Хубав ден!

# 1
  • Мнения: 19 686
Аз ползвам shopper.bg

# 2
  • София
  • Мнения: 318
Здравейте,
Използвала съм Български пощи за колет до Англия. Доставката отне някъде около 2 седмици по спомен, но не съм на 100% сигурна. За колет от около килограм и нещо ми взеха 16-17лв. Според служителката там вземали най-евтино, а времето за доставка не било много по-различно.

# 3
  • Мнения: 12 622
Аз съм ползвала Български пощи.
Наистина е най-евтино. Недостатък е дългото време на доставка. Друго, добре е да е препоръчано, за да носят те все пак поне някаква отговорност. А що се отнася до следене на движението, не се получава извън територията на България.
Не съм изпращала от една година, така че може и драстично да са си подобрили услугата.Innocent

# 4
  • Мнения: 2 585


Може ли да обясните как точно функционира услугата? И какви са цените?

# 5
  • Мнения: 1 160
Със Спиди е около 50лв за колет до 30кг.

# 6
  • Мнения: 1 693
Аз ползвах портокал.ко.ук. Проблемът е, че пътните се заплащат при получаване, което ако е подарък, е супер кофти. Ако е нещо за семейството е по 1 паунд на кг. Много е изгодно.

# 7
  • Мнения: 2 585
Аз ползвах портокал.ко.ук. Проблемът е, че пътните се заплащат при получаване, което ако е подарък, е супер кофти. Ако е нещо за семейството е по 1 паунд на кг. Много е изгодно.

Аз и със Спиди чета, че се плаща нещо ..

# 8
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 426
Всяка година използвам Български пощи за да изпратя подаръци на най-близките роднини в Лондон.
Винаги до сега са пристигали подаръците. Важно е само да знаете, че около празниците са натоварени и трябва да изпратите малко по-рано за да стигнат на време за Коледа ! Старя се обикновенно 1вата седмица на декември да съм приготвила и изпратила нещата , за да има 2 седмици за да пристигне. За мен е най-евтино с тях, пращам препоръчано.

# 9
  • Мнения: 1 160
Ако се праща с Български пощи препоръчано малко пакетче, каква е цената и може ли да се пратят лекарства?
Със Спиди се плаща само от изпращача, не и от получателя.

# 10
  • Мнения: 2 585
Ако се праща с Български пощи препоръчано малко пакетче, каква е цената и може ли да се пратят лекарства?
Със Спиди се плаща само от изпращача, не и от получателя.

# 11
  • Мнения: 1 160
Ама тук става въпрос за митнически данъци и такси. Пращала по спиди до Англия, няма такова нещо.  Дори преди седмица ходих да проверя има ли някаква промяна, защото пак ще пращам.
Но те все още са в Европейски съюз.

# 12
  • Мнения: 19 686


Може ли да обясните как точно функционира услугата? И какви са цените?

https://shopper.bg/

Има контакти, звънни и питай, каквото те интересува. Аз просто носех в офиса в опакован кашон и толкова. Иначе от Спийди съм също доволна.

# 13
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 426
Ако се праща с Български пощи препоръчано малко пакетче, каква е цената и може ли да се пратят лекарства?
Със Спиди се плаща само от изпращача, не и от получателя.
Ето Тарифен калкулатор :
https://www.bgpost.bg/bg/calculator
За лекарства не съм сигура позволено ли е да се пращат. Бих казала по-скоро НЕ. Дори да няма проблем да излязат от Бг , от митнически контрол в UK  могат да бъдат задържани в зависимост какви са правилата им за внос  .

Общи условия

Активация на акаунт