Пубертетът при момчетата - тема 9

  • 49 935
  • 742
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 13 667
Satisfied
Оооох, с последните ти предроложения ме разсмя искренно...на кой в днешно време му се чете и учи...?
Е, има деца, както момичета, така и момчета, които са любознателни. Интересуват се от някаква материя и я изучават, купуват книги по тематиката, свързват се с връстници, които са увлечени от същата тема.
Има и деца, които свирят с огромно удоволствие всеки ден или играят на шах.. срещат се наживо в клубове, виртуално, обменят опит, упражняват се...
Има и таланти, които се занимават с фотография, с рисуване и др. творчество, което отнема доста време и ресурси.
Тук в темата имаме съфорумка, сина й е фотограф.

Много примери мога да дам, всичките са различни от спорта като основен за ежедневно влагане на момчешките сили.
Мхм
Моят синковец в сред тези деца - рисуване, четене, свирене...
Заповядала съм 5 седмично (работните дни) да прави домашен фитнес ( каране велоергометър с тежест около 40 минути и 150 коремни преси). Така изкара цялата минала учебна година. Но виждам че не е това неговото. Децата са различни.
Както и не мога да се съглася че само спортът изгражда характер. Попитайте която и да е майка чието дете е заето в сферата на изкуствата ( музика, танци, пеене, рисуване) ще видите какво ще ви каже за характера и неговото каляване.

# 526
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Естествено, че не е само спортът, който изгражда характер. Всяко системно занимание, което изисква усилия и влагане на сърце, изгражда характер. Simple Smile

# 527
  • Мнения: 15 225
Учудвам се как им остава време да спортуват на вашите деца. Синковецът /сега ще е 9-ти клас/, само като му гледам програмата в училище, изобщо не виждам как ще му остава време да ходи на спорт. Училището му е на 20 км. от нас, часовете му свършват в 13,30 ч., след което му отива 1 час път за прибиране. А, когато е втора смяна и 1 час път за отиване. Опитвам се да му намеря два дни в седмицата поне, обаче го смятам така - 13.30 ч свършва, докато се види и помотае малко със съучениците след това - 14,30 ч. Докато се прибере - 15,30 ч. Да хапне нещо и да се настрои за учене - 16.00 ч. Всеки ден ще има за подготовка по 3 предмета за следващия ден, някои от тях на английски, така че изобщо не виждам кога ще излиза тепърва да тръгва на тренировки някъде. Неделята също е заета с учене за понеделник - остава едната събота, която си му е запазен свободен ден /да се види с приятели, да се помотаят малко/. Много иска да ходи на кик бокс, обаче тренировките са вечер от 18,30 ч и са на 15 км. от нас - до там ще трябва да смени 2 автобуса. Ако тръгне, няма да има време да си научи нищо.
ИНаче с компанията му всеки ден тренират на стрийт фитнес, но това е сега лятото. Зимата няма как да става.

# 528
  • Мнения: 10 514
Моето дете учи на 3 километра от къщи, в топлото време не ползва трамвая и се прибира пеша.
Просто при вас разстоянието е огромно.

# 529
  • Мнения: 6 348
Момчетата ни учат всеки ден до 13.40 часа плюс 2 дни с часове и следобед до към 16-17 часа. Тренировки имат 4 пъти седмично по 90 минути, имат поне по един мач уикенда всеки от тях. Работят 3 часа седмично малкия и 6-7 часа седмично големия. Остава им време и за учене в къщи, приятели, моткане, семейни активности. Големия започва и шофьорски курс.
Като включим в картинката тренировките и мачовете и на сестра им, картинката става интересна. Организация му е майката.

# 530
  • София
  • Мнения: 2 431
И моят ще е в 9 клас. Щом стана ясно, че няма да се класира за "елитно" училище (не съм и имала надежди), избрахме училище, което е близо до дома ни, както и до клубната база. Беше му все едно какво ще учи, " език някакъв" да е, така че избирахме по местоположение.
Миналата година се е случвало да излезе в 7 сутрин, с раница и спортен сак, вода и обяд, и да се прибере убит към 19, тепърва да пише домашни ...
Сега, с толкова много предмети накуп, нямам идея как ще се справя, но тренировките няма да спрем. Без тях става апатичен и тотално мързелив (видяхме го миналия март / април, когато спряха всичко).

# 531
  • Мнения: 9 152
При моя син тренировката е в събота, в другите дни има работа, японски и свирене. Всичко е запълнено. Понеделник и вторник училището е от 7:30 и се връща в 18:00 . Няма как да съчетае всекидневен спорт с любимите му други хобита. Освен ако не ходи вечер на фитнес или да тича по тъмно, което сигурно е възможно, но за друг тип момчета.

Последна редакция: ср, 15 сеп 2021, 12:00 от Катерица

# 532
  • София
  • Мнения: 6 146
Кога се окосмяват подмищниците при момчетата? При голямата ми дъщеря това беше първото място. Но явно при момчетата е различно. Сега ми е странно, че синът ми (на почти 14) има силно окосмени крака, интимна зона и дори мъх по горната устна, но грам косъм няма по подмищниците. Не че ми е зор да се вмирише спешно, но просто се зачудих.

# 533
  • Мнения: 9 152
Gorg0nzola, различно е. При сина ми подмишниците вървят успоредно с краката и интимната зона, но все пак, имаха преднина. Сега растат бакенбардите и брадата.

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Ооо, моя в много космат Simple Smile

Почват втора смяна и е кофти с плуването Confused Часовете са в 17 и 18.

# 535
  • Мнения: 15 225
Кога се окосмяват подмищниците при момчетата? При голямата ми дъщеря това беше първото място. Но явно при момчетата е различно. Сега ми е странно, че синът ми (на почти 14) има силно окосмени крака, интимна зона и дори мъх по горната устна, но грам косъм няма по подмищниците. Не че ми е зор да се вмирише спешно, но просто се зачудих.

Моят синковец другия месец става на 15 и от доста време си е космат там. И при него окосмяването на краката и подмишниците стана едновременно.

# 536
  • Мнения: 13 667
При нас мишниците тръгнаха след гениталиите и краката. Сега е на дневен ред мъхът под носа и брадата. Той по принцип е от косместите. На 14 и 9 месеца.

# 537
  • Мнения: 2 124
Да са ни живи и здрави момчетата!🍀
Нека годината е изпълнена с нови знания, много успехи и целеустременост!🍀
А, ние да ги обичаме, подкрепяме и да им се радваме!😊

# 538
  • София
  • Мнения: 6 146
Благодаря за отговорите. Под едната мищница има нещо като лека екзема, вероятно от потта и жегата лятото и се зачудих да не би да има някаква връзка. Ще проследя зимата как ще е.

Успешна и здрава учебна година на децата!
Моят тийн, вчера го помолих да пробва исканата от училище за първия учебен ден бяла риза, а той избоботи: "Ооо мързи ме да пробвам дрехи". Аз отговорих, че мен пък ме мързи да се мъкна по училищни тържества и там да ме мъмрят, че не е с униформа.
Той: А кой е казал, че трябва да се мъкнеш? (За първа година не ме иска)
Аз: Ура, няма да ходя до училището!
Той: Ура, няма да идваш до училището!
Аз: Тогава си обличай каквото искаш!
Той: Супер!
Облече си бяла тениска, вместо бяла риза Joy

# 539
  • Мнения: 10 514
Моят е в 9 клас. Пътувам за работа, гледам развълнувани (т.е. изнервени) семейства с малки деца и си мисля колко съм доволна, че детето ми е голямо и не се налага да ходя с него днес... После си казах, че сигурно съм много лоша майка щом мисля така Joy
Но в крайна сметка надделя задоволството, че птичето вече има достатъчно здрави крила, за да кръжи само около гнездото.

Общи условия

Активация на акаунт