Любители на кучета - 110

  • 24 268
  • 772
  •   1
Отговори
# 720
# 721
  • София
  • Мнения: 829
Фея има зъбен камък,но не е нещо фатално според ветеринаря,но и двете ядат само готвена храна,уж гранулите спомагали за ненатрупването му.Дават разни дентални пръчки да гризат.Лошият дъх може да е от проблем със стомаха. Аз мия периодически с четка и паста кучешка

# 722
  • Мнения: 2 610
Тази година Снежанка е черна!🙄

# 723
  • под тепетата
  • Мнения: 9 254
Искаш да кажеш чернокожа Wink Едно време им слагаха диадеми Simple Smile 
 Честито легълце не Елза!

# 724
  • бургас
  • Мнения: 739
Хора имам проблем! Днес за първи път от 2г насам ми се случи двете ми кучета да започнат да се бият докато хапват. Стоях при тях и изведнъж започнаха да се зверят и хапят. Разтървах ги,но не знам откъде може да идва проблема

# 725
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Пос, радвам се, че с Рея сте добре! Голяма хубавица е Heart Eyes

# 726
  • Мнения: 2 433
Блонди, нашите ядат на различни места в кухнята, давам едновременно и те после се изчакват, не си бъркат по купите докато някой яде. Какви са кучетата, какъв им е режимът за хранене? Аз го намирам за що годе нормално да се дрънчат за храна, по принцип водачът на глутницата яде първи, може нещо да се борят кой да е отгоре..
За зъбите нищо не правя, освен дентални пръчки от време на време.. купувах четка и паста преди време, но беше мъчение и за двете страни, та се отказах.
Елза, много $хубаво$ легло, да си го ръфаш със здраве!

# 727
  • под тепетата
  • Мнения: 9 254
Хибискус, ако сложиш още едно отпред, ще изглежда по-завършена картината! Smiling Imp
   Да им намачкам ушаците, убавци такива!

# 728
  • бургас
  • Мнения: 739
Ами кучетата са кракачанка и сетер. Женски са, но каракачанката е доста доминантна. Направи ми впечатление откакто се разгони започва да се настървява. Преди това имах кангали и нямах такива проблеми изобщо.
Имайте предвид,че съм ги прибрала от бебета от улицата и съм ги възпитавала и обучавала. Занимавам се с кучета от доста време, но имам още много да уча,колкото и да знам за сега. За това се допитвам

# 729
  • тук-там
  • Мнения: 5 665
Най-честа е хранителната агресия при кучетата, както знаем. Имате ли ритуал на хранене? Изчакват ли да им сипете храната и да им дадете команда да ядат? Аз дълго ги наблюдавах и контролирах да не си ядат от купичките. В един момент се научават и дори сега си настроиха скоростта на хранене. Много е важно ние да даваме и на двете едновременно и да поставяме правилата, за да не предпоставяме конкуренция.

Последна редакция: чт, 10 дек 2020, 10:20 от mtz

# 730
  • Мнения: 2 433
Уши има колкото искаш, ама трети таралеж в гащите-не!
Мтз го е написала много точно, сядат, очен контакт и ядат по команда, дава се едновременно и ги наблюдавай в началото.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 2 409
Blonddie, аз съм новатор при кучетата. Но бих те посъветвала да минимизираш нещата, заради които могат да се скарат. Храни ги отделно, да нямат достъп до играчки и други интересни неща.
И аз да се оплача. С ходенето в клетката Шошото съвсем се изкалпазани. Снощи реших да се разходих с него - дърпане, реване, дърпане, неслушане. Angry Много зле се отразява свободата и возенето с колата. Беше като обезумял - човек ще каже, че не е виждал кучета, хора. Седни и погледни ме се изпълнява със зор отново, като му дам наградата и се спуска рязко напред (изскача на улицата).
В клетката нямам драми - викна го идва, сяда гледа ме, подскача, каквото му кажа прави. Зщо прави така на разходка?

# 732
  • Мнения: 8 674
Привет!Много хубави муцунки!
   Хибискус,тия двете са уникални !
Черната Снежанка и тя,и всички!
На болните желая да оздравяват бързо!Аз искам да купя подарък на Айра и се ровя в ЗОО плюс.Май на кафеено дърво ще се спра,но да питам има ли ги някъде и в БГ?
   Някой писа за зайци и кучета - ние имаме такива в клетка,за ядене ги гледаме.Когато са пуснати кучетата,лягат пред клетките и кротуват.Айра с голям интерес ми наблюдаваше пилетата.И се страхуваше като се развъртат с криле.Киара изобщо не ги отразява.
  И малко данък

# 733
  • Мнения: 2 405
Кой сподели за тая играчка Конг, забравих, но му благодаря. Отзивите са добри. Бейли е тотален разрушител на играчки, но мисля да му купя такава играчка, харесах един черен кокал 😀 Дядо Коледа ще му го донесе Stuck Out Tongue Winking Eye

# 734
  • бургас
  • Мнения: 739
Сега вече, ще ги храня отделно. Иначе си имаме ритуал за всичко,разходка, прибиране,чозене в кола, хранене. Но не знам защо стана така снощи.
Иначе играчките на Конг са уникални. Направени са от висококачествен каучук и нямат разруха. Голямото ми куче разрушава всичко,което види дори мен. Такава любов показва,че ме захапва супер леко където намери.

Общи условия

Активация на акаунт