Дарение за адвокатски хонорар

  • 4 667
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, нова съм тук и както всички ,които търсят помощ съм с моята история! И нека да започна от начало,за да ви разясня и така сложната ми ситуация...Преди да коментирате ,дали нямам възможност за помощи или помощ от родители,приятели,кредити и т.н ...ВСИЧКО СЪМ ОПИТАЛА ЗА ТЕЗИ 3 МЕСЕЦА.
Да започвам историята ще има много за четене,предпочитам да остана анонимна ,ако има желаещи да направят дарение ,за да ми помогнат ще се свържем лично чрез фейсбук или телефонен номер.Но ми е по добре така ,след малко ще разберете.

Цялата ми история започва от Германия и сключения ми брак през 2012г.С тогавашния ми приятел бяхме се разписали за да може да ни се живее по спокойно. След 3 месеца обаче подмениха мъжа ми ,започна да прекалява с алкохола всеки божи ден,побоища,скандали ,полиции ,пак побоища ...спря да излиза на работа...докато един ден моя колежка италианка не забеляза ,че лицето ми брадичката е синя...Дръпна ме на страна и така се започна всичко...
Тя ме покани у тях да живея ,защото и беше ясно ,че съм жертва на домашно насилие, но и аз както всяка една жена ,вярвах че е временно ,и че ще му мине....все пак след всеки побой на сутринта падаше на колене и плачеше ,извиняваше се и обясняваше колко много ме обича...Докато един ден не забременях, по това време и сестра му забременя и той купи каса бира,уискита и какво ли не,напи се като животно и ме преби ,легнах на дивана и от умората в кланицата и стреса съм заспала без да се усетя...Събудих се от това ,че тои ми дърпаше косата на зад и беше сложил транжорски нож на гърлото ми с думите" СЕГА ЩИ ЕБА МАЙКАТА" ....Размина ми се с това,че имам способност да говоря добре,или просто го разубедих.
На следващия ден когато влязох в тоалетната от ужасна болка в стомаха без да знам какво е това съм пометнала...след време разбрах...
Същия ден си събрах багажа и избягах.

 ******** Осем години по късно*******

За тези 8 години не го видях нито веднъж,исках му развод ,той беше ту в България, ту в Русия, ту в затвора, ту безследно изчезнал...така и не получих развод.
След случката с спонтанния аборт ,ми казаха,че аз не мога да забременея ...и наистина без хапчета ,без предпазни мерки ,години на ред нищо....
Да,но срещнах сегашния си партньор и то взе че стана без да се осъзная ,чак във втория месец .И не мога да се зарадвам защото по закон това дете ще се води на онзи тиран ....
Трябва да приключа бързо развода,което ще ми струва 1600лв .Питате защо ,защото българското законодателство е пълна помия...Оказва се ,че аз като ищец трябва да платя и неговия служебен адвокат,освен моя и всички разходи по делото. Трябва да стане това веднага ми казват всички адвокати, но как да стане веднага като няма пари ,от къде толкова на куп.Плащам си прегледите като поп на частно ,защото здравната каса и НАП ми правят проблеми,които трябва да обжалвам в София.Там ми искат 1600лв за да мога да си възстановя осигуровките.
Да весело ми е много, пари няма ,заседнах в България...не знам на къде да поема....и защо се върнах тук ,ако знаех че е така никога нямаше да си дойда за постоянно...сега съм в положение да прося пари от хората или ако има някой адвокат ,който да ми помогне,като му се отплащам с някакви месечни вноски...
Ако не се разведа след това ,тоя боклук ще има права над детето ми....
Искам и да се махна от тук,защото не виждам смисъл да оставам в държава,която ме принуждава да прося,да ми отказват личен лекар и да няма работа ,нито социална система ...
Моля за помощ ,даже и да не е дарение ,ако има адвокати сред вас и някой е готов да помогне на изплащане с хонорарите....

Историята е съкратена поне 10 пъти ,ако имате въпроси,задавайте ги в коментарите.
Не искам да се показвам или разкривам публично,защото това е огромен срам и позор за мене,а аз съм горд човек и до сега съм била тази ,която помага на всички ,без значение как. Лошото е ,че когато се оказах от другата страна съм ненужна и никой нищо не може да направи...но ако има желаещи винаги може да се запознаем 🙂

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 17:48 от Tangra90

# 1
  • Мнения: 1 625
Не съм адвокат и за съжаление няма как да помогна финансово, но може би има един начин.
Ако реалният баща заведе дело за попечителство и поиска ДНК тест от съда, би трябвало да го признаят за баща. Поне така мисля.
Нека се включи адвокат, ако има да каже права ли съм, но мисля че тази възможност е най-подходящата.

# 2
  • Мнения: 121
Не съм специалист по семейно право, но това което зная е, че дори и да се разведеш утре (примерно), детето пак ще се води на съпругът ти по презумпция за бащинство на дете родено до 300 дни от прекратяването на брака. Презумпцията се изгражда върху зачеване по време на брака. А 300 дни е най- дългия възможен период на бременност.
Единственият ти ход е да оспориш бащинството след като се роди детето, но не по- късно от една годна след раждането.

Честно казано мисля, че и законният ти съпруг би оспорил бащинството когато разбере за детето, понеже не мисля, че ще гори от желания да изплаща издръжка на чудо дете след развода Wink

# 3
  • Мнения: 41
Има нещо гнило в тая история. Не бих "дарила" пари за каузата.
И защо бъдещият баща не плати адвоката? И така или иначе детето ще се води на бившия, поради датата на забременяване.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 913
Не съм специалист по семейно право, но това което зная е, че дори и да се разведеш утре (примерно), детето пак ще се води на съпругът ти по презумпция за бащинство на дете родено до 300 дни от прекратяването на брака. Презумпцията се изгражда върху зачеване по време на брака. А 300 дни е най- дългия възможен период на бременнояст.

 
Ако веднага след развода се сключи  следващ брак - новия съпруг го записват за баща на детето.
Проверено от практика на племенник на ММ през 2013г.

# 5
  • Мнения: 18 686
А как разбра, че точно 1600 лева ще ти трябват? На служебен защитник не мисля, че се плаща преди започване на дело. Има адвокати, които поемат известен брой дела безплатно, про Боно, поинтересувай се и от такива. Макар че сама казваш, че за 8 години си пробвала упорито да се разведеш и не си могла, обаче сега изведнъж, само да ти дада1600 лева, и ще приключиш бързо с развода??

Ако си работила и си била осигурена в Германия, ще си здравноосигурена и в България. Толкова хора се прибраха и си оправиха осигуровките, само на теб държавата ти виновна, че не си си мръднала пръста или си имала някакви очаквая като неработеща да те осигуряват тук.

И в края на краищата, бащата, освен да прави деца, за друго става ли? Споменаваш роднини, майка и пр., той не работи ли? 1600 лева не са космическа сума, ако си убедена, че ти трябва. Някои от пренаталните тестове са по толкова. И да ги няма накуп парите, кредит би трябвало да може да вземе и да го изплаща. Иначе как мислите да го гледате това дете?

# 6
  • Мнения: 121
Не съм специалист по семейно право, но това което зная е, че дори и да се разведеш утре (примерно), детето пак ще се води на съпругът ти по презумпция за бащинство на дете родено до 300 дни от прекратяването на брака. Презумпцията се изгражда върху зачеване по време на брака. А 300 дни е най- дългия възможен период на бременнояст.

 
Ако веднага след развода се сключи  следващ брак - новия съпруг го записват за баща на детето.
Проверено от практика на племенник на ММ през 2013г.
Правилно! Така е.
Значи опциите на авторката са две:
1. Да се разведе с настоящия си съпруг и да сключи брак с бащата на детето преди то да се е родило.
2. Ако разводът е факт след раждане на детето, да оспори бащинството до една година след раждането.

Мен ми се струва, че от цялата работа детенцето е изтеглило късата клечка, ама айде...
Иначе 1600 лева не са кой знае каква сума, но ги търсиш на грешното място. Тук можем да помогнем предимно с(ъс) (саркастични) коментари Grin

# 7
  • София
  • Мнения: 12 664
За какво точно да тези 1600 лв.?

# 8
  • Мнения: 2 166
За какво точно да тези 1600 лв.?
За по-голяма пързалка, според мен.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210

Ако веднага след развода се сключи  следващ брак - новия съпруг го записват за баща на детето.
Проверено от практика на племенник на ММ през 2013г.
Не е само практика - черно на бяло го пише в закона, иначе няма как, но новият брак трябва да е преди раждането все пак.
И аз не разбрах защо точно 1600 лв., по мои сметки би трябвало да може да бъде и по-малко (около 1000) сборът от хонорара на адвоката на авторката (минимум 600), на особения представител на мъжа (минимум 300) и държавната такса, която е 50 лв., но сигурно има обяснение. Иначе всеки е разбирач от право и знае, че българското законодателство е пълна помия - не че в това отношение, бащинството, а и процеса вероятно, не е подобно и в много други държави по света, ама нищо.
Очакванията някой да и поеме осигуровките и въпросите къде е бащата и не могат ли да изтеглят 1000 лева кредит не ги коментирам, да кажем, че наистина се е оказала неочаквано затруднена.

П.П. А, 1600 трябвали, за да си възстанови осигурителните права. Може би за тях става дума, макар да не е написано много ясно.

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 12:11 от Магдена

# 10
  • Мнения: 6 034
Вероятно темата е писана с цел изкарването на лесни пари от лековерни добронамерени хора. Както виждаме напоследък стана модерно.
Но все пак ще коментирам, понеже някои от нещата доста често ги чуваме.
Значи авторката, искаш държавата да ти поема разноските по прегледите, държавата да ти плаща таксите, искаш... Въпросът ми е когато замина на майна си райна, ти даде ли нещо на държавата, от която сега искаш? Защото много хора смятат, че държавата е нещо, което се дои и стрижи, но всъщност държавата сме всички ние, които работим, плащаме данъци и осигуровки, развиваме някаква дейност и така нататък. Защо всички ние трябва да ти оправяме грешките, заради които си се забатачила до такава степен? През всичките тези години в държавата, в която беше, изобщо работи ли или само на черно? Защото ако беше изрядна там, сега щеше да имаш права като всички нас, които сме се осигурявали и сме си плащали всичко необходимо. Също къде е мъжът ти, който ти направи детето? И той ли за нищо не става, че не може едни 1600 лв да намери, за да заживеете дълго и щастливо според написаното от тебе?
Май станаха много въпросите, иначе съжалявам, но не мога да изпитвам съчувствие към такива като тебе....

# 11
  • Мнения: 2 749
Мен ме загуби още, като са подменили мъжа й.

# 12
  • Мнения: 9 584
Мен лично малко преди това:
''С тогавашния ми приятел бяхме се разписали за да може да ни се живее по спокойно.''...
Успех в живеенето!

# 13
  • France
  • Мнения: 12 251
Хм, хм, ако бракът е сключен в Германия, то той е подчинен на немските закони. Не ги познавам на изуст, но са много близо до френските. Ако повече от 2 години сте живяли отделно и може да го докажете, разводът се получава почти автоматично. Странно е, че сте оставили тази ситуация да трае 8 години, при всички рискове, които един брачен съюз като вашия може да създаде

# 14
  • Мнения: 18 686

П.П. А, 1600 трябвали, за да си възстанови осигурителните права. Може би за тях става дума, макар да не е написано много ясно.

Напротив, съвсем ясно е написала и в заглавието, и в началния пост, че ѝ трябват за адвокатски хонорари и съдебни разноски парите. Никъде не става дума, че иска да си възстановява с тях осигурителните права. А и неосигурените имат право на безплатно раждане и на спешна помощ.

Общи условия

Активация на акаунт