Дарение за адвокатски хонорар

  • 4 682
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 14 386
Какво значи "автоматично"?

Няма такъв закон в България, но очевидно ако не сте се чували и виждали Х години, бракът се е разпаднал фактически, което сочи и наличие на основанието за развода - дълбоко и непоправимо разстройство на брака.

За отхвърлен иск за развод в България аз не съм чула.
За развод без искане или без призоваване и на другата страна, ако това значи "автоматично", не вярвам да съществува нито в Германия, нито където и да било.

# 31
  • Мнения: 24 467
Няма автоматики. Обаче тук е много евтино, ако човек се оправя сам.

# 32
  • Мнения: 6
[b[/b]

Затвор в Русия 🙂 не уточниш
За тези 8 години не го видях нито веднъж,исках му развод ,той беше ту в България, ту в Русия, ту в затвора, ту безследно изчезнал...така и не получих развод.
Иск за развод се подава в съда. Щом е бил в затвора на делото са щели със съдебна охрана да ви го предоставят.

# 33
  • Мнения: 6
Да сте жива и здрава и да не изпадате в такива ситуации 🙂 Аз лично винаги съм дарявала в България, и сега мога да видя какво е когато поискаш помощ обратно от българин .Да сте живи и здрави...а не се явявам защото съм болна и с проблеми .



Сега пари за развод, после пари за раждането, после пари за бебето, и нали иска да ходи пак в чуждбина и парички за билет ..
 Минава автора изсипва нещо и повече не се появява...само на ЛС и то "ако искате да дарите за каузата".

Все пак и желая късмет тя си знае какво и е на главата.

# 34
  • Мнения: 6

Сумите съвпадат всичко може да се провери онлайн при желание...
Мда, и заглавието е такова. Не знам тогава. Grinning
Ама и ти си права. Веднъж митичната сума от 1600 лева се появява за адвокатски хонорари:

"Трябва да приключа бързо развода,което ще ми струва 1600лв .Питате защо ,защото българското законодателство е пълна помия."

После мимоходом се появява отново тази сума, но този път за осигуровки:

"Плащам си прегледите като поп на частно ,защото здравната каса и НАП ми правят проблеми,които трябва да обжалвам в София.Там ми искат 1600лв за да мога да си възстановя осигуровките."

# 35
  • Мнения: 6
Има нещо гнило в тая история. Не бих "дарила" пари за каузата.
И защо бъдещият баща не плати адвоката? И така или иначе детето ще се води на бившия, поради датата на забременяване.


Бъдещия баща ми плаща лекарствата и прегледите ,които на частно не са никак евтини.Аз не държа на дарения, може и адвокат,който да се съгласи да му платя разходите на части,защото два хонорара по 800лв са ми много

# 36
  • Мнения: 6
А как разбра, че точно 1600 лева ще ти трябват? На служебен защитник не мисля, че се плаща преди започване на дело. Има адвокати, които поемат известен брой дела безплатно, про Боно, поинтересувай се и от такива. Макар че сама казваш, че за 8 години си пробвала упорито да се разведеш и не си могла, обаче сега изведнъж, само да ти дада1600 лева, и ще приключиш бързо с развода??

Ако си работила и си била осигурена в Германия, ще си здравноосигурена и в България. Толкова хора се прибраха и си оправиха осигуровките, само на теб държавата ти виновна, че не си си мръднала пръста или си имала някакви очаквая като неработеща да те осигуряват тук.

И в края на краищата, бащата, освен да прави деца, за друго става ли? Споменаваш роднини, майка и пр., той не работи ли? 1600 лева не са космическа сума, ако си убедена, че ти трябва. Някои от пренаталните тестове са по толкова. И да ги няма накуп парите, кредит би трябвало да може да вземе и да го изплаща. Иначе как мислите да го гледате това дете?


Два хонорара по 800лв. Толкова искат в Бургас.  Единият е за моя адвокат,а втория за служебен. Да опитвах се да се разведа с него чрез съгласие ,което той не дава ,последно се чухме преди 4г.
Историята е дълга и за съжаление, няма закон за защита в България, който да поеме тези разходи .За това питам не само за дарения, а и за адвокат,който би бил готов да ми помогне ,като му платя на разсрочено плащане

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Никой няма да се върже ...
 

# 38
  • Мнения: X
Tangra90 а къде сте дарявали в България?

# 39
  • Мнения: 18 965
А как разбра, че точно 1600 лева ще ти трябват? На служебен защитник не мисля, че се плаща преди започване на дело. Има адвокати, които поемат известен брой дела безплатно, про Боно, поинтересувай се и от такива. Макар че сама казваш, че за 8 години си пробвала упорито да се разведеш и не си могла, обаче сега изведнъж, само да ти дада1600 лева, и ще приключиш бързо с развода??

Ако си работила и си била осигурена в Германия, ще си здравноосигурена и в България. Толкова хора се прибраха и си оправиха осигуровките, само на теб държавата ти виновна, че не си си мръднала пръста или си имала някакви очаквая като неработеща да те осигуряват тук.

И в края на краищата, бащата, освен да прави деца, за друго става ли? Споменаваш роднини, майка и пр., той не работи ли? 1600 лева не са космическа сума, ако си убедена, че ти трябва. Някои от пренаталните тестове са по толкова. И да ги няма накуп парите, кредит би трябвало да може да вземе и да го изплаща. Иначе как мислите да го гледате това дете?


Два хонорара по 800лв. Толкова искат в Бургас.  Единият е за моя адвокат,а втория за служебен. Да опитвах се да се разведа с него чрез съгласие ,което той не дава ,последно се чухме преди 4г.
Историята е дълга и за съжаление, няма закон за защита в България, който да поеме тези разходи .За това питам не само за дарения, а и за адвокат,който би бил готов да ми помогне ,като му платя на разсрочено плащане

На служебните адвокати възнагражденията се изплащат от Националното бюро за здравна помощ, от държавния бюджет: https://mjs.bg/home/index/1201f1c6-798b-41b6-a874-052e228ac8a1

Щом си безработна и не можеш да си позволиш адвокат на свободна практика, имаш право на служебен.

И по-добре потърси помощ - информация за здравните осигуровки, как да си ги оправиш, ако въобще си ги плащала. За какво обжалване става дума? Осигурявала ли си се през последните 5 години някъде в ЕС?

# 40
  • France
  • Мнения: 12 523
1600лв за 4 години са 400лв на година. Или 33,3333...лв на месец. Ако ти бяха приоритет, до сега да си ги събрала. Аз съм дарявала и дарявам за много каузи, но тук виждам най-вече човек, който не може да си подреди приоритетите.

# 41
  • София
  • Мнения: 13 076
Вече са го написали преди мен.
Служебният адвокат не се заплаща от теб. Ти също имаш право на служебен адвокат.
Така че или се опитваш да мамиш тук, или теб някой "адвокат" те лъже.
Здравните осигуровки явно не е проблем на бъдещия баща да ги плати.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 14 386
Под "служебен адвокат" тя очевидно има предвид особения представител на ответника, а не адвокат по правна помощ.
Ако не поиска правна помощ, няма да и се даде, и също така тя ще трябва да плаща и особения пр-л. Дали и е казано за тази възможност от адвоката, с когото се е консултирала, не мога да знам.

Сумата за възнаграждение на особения представител иначе я определя съдът, и размерът в момента започва от 300 лева, така че не може да се каже, че ако за нейния адвокат е 800, то и за особения ще е толкова.

# 43
  • София
  • Мнения: 13 076
Да, вероятно бърка термините.

# 44
  • Мнения: 1 846
Съгласно действащото законодателство, съпругът на майката, се счита за баща на детето, ако детето е родено по време на брака или до 300 дни от неговото прекратяване. И да прекратиш брака, пак бившия е "баща".
Жената може да оспори произхода на детето, като установи, че  нейният съпруг не е биологичен баща на детето.
Това може да направи на собствено основание само в срок до изтичането на една година от раждането.
Срокът е фатален,  не може да се възстановява и изтече ли, отпада безвъзвратно възможността за майката да оспори бащинството на детето и да установи, че съпругът й не е биологичен баща на детето.

Детето, също има право да оспори бащинството до една година от навършване на пълнолетие. Когато детето навърши пълнолетие, може само да оспори произхода от баща си, без съгласието на майка си. Майката, обаче може, от името на ненавършилото си пълнолетие дете, като негов законен представител да оспори произхода на детето от бащата и да докаже, че нейният съпруг не е баща на детето. Това тя може да направи от името на детето си и след изтичането на едногодишния срок от раждането, предоставен на нея по закон.

Докато детето е малолетно –  до навършването на 14 години, майката може да предяви иск за оспорване на бащинството  от името на детето, в качесвтото й на негов законен представител. Когато детето е на възраст между 14 и 18 години, искът се предявява  от детето, със съгласието на майката.

По този начин може да се стигне до резултат да се установи, че съпругът не е баща на детето, дори когато майката е пропуснала да оспори, на собствено основание бащинството на детето, в едногодишен срок от раждането.

След раждането на детето, истинския баща този дето дава пари за прегледи и раждане, предполагам ще иска и "детето" да се води негов син/дъщеря т.е да плати за ДНК анализ и на база това в съда подаваш молбата....може и без развод ....а дотогава ще съберете парички за "развод".

Общи условия

Активация на акаунт