Дистанционно обучение за учениците-Teмa 11

  • 19 930
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
В четвъртък смесиха децата в занималнята на моето дете, резултата днес е болен учител, който е поел децата от заразената паралелка + 3 деца със симптоми.

# 46
  • София
  • Мнения: 9 857
Моля за помощ!
Къде мога да открия наредбата, според която училището е длъжни да дава инфо за брой заразени?
В нашето училище няма и не е имало такава информация. Отговориха ми да не им вменявам функции на Нощ. 😁

# 47
  • Мнения: 9 866
А мен ме нарекоха "ентусиаст* дето се борих за информация.... Не дават просто, и тва е.

# 48
  • Мнения: 21 455
Моля за помощ!
Къде мога да открия наредбата, според която училището е длъжни да дава инфо за брой заразени?
В нашето училище няма и не е имало такава информация. Отговориха ми да не им вменявам функции на Нощ. 😁
Не е наредба. 
https://www.mon.bg/upload/23842/nasoki-covid19-Uchilishte_09092020.pdf
Страница 19 и 20.

# 49
  • Мнения: 9 866
Благодаря ти много.
На това основание ще настоявам утре пак.
Не искам да се карам с Директорката, или да й казвам как да си върши работата, но ние много си изпатихме. Не искам и други да се окажат в същото положение.
Благодаря ти за файла!

# 50
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Подкрепям Лиляна! Ако има болни ученици и учители в училището, тогава ДО. Само учител може да разбера мотивите ни и съм съгласна с нея на сто процента.
От училищата на моите деца към момента не е имало информация за болните,а в училището където аз работя всеки понеделник се изнася информация. Засега не сме имали болни учители,а само карантинирани деца и то заради член на семейството. Мерките при нас са реални и ефект има.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Подкрепям Лиляна! Ако има болни ученици и учители в училището, тогава ДО.

Да де, ама нали се сещаш, че никой не иска да е от тези първите, дето ще се разболеят и ще станат причината да се мине на ДО. То всеки казва ако има болни, тогава еди си какво, но не иска да е от изгърмелите.

# 52
  • София
  • Мнения: 9 857
Дидева, много благодаря!
😊

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
какво подкрепяш, те нямат никаква сметка да казват, ако има заразени и болни. Официално няма, защото не се тестат или тихом-мълком се лекуват. Никой не е длъжен да споделя такива лични данни, не е длъжен да се тества, нищо не е длъжен.

# 54
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Аз не разбирам защо да нямат сметка да казват, че има заразени и болни? Ето при нас не се спазваха мерките (смесиха класове и некарантинираха при болен преподавател) и сега се оцъклихме. Който спазва мерки и минава на ДО при нужда, реално печели - доверие, здраве, спокойствие.

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Защото им прави лош имидж, а вероятно всички от училището имат и втора работа или някакви странични дейности. Представяш ли си изведнъж да се окажат под карантина!

# 56
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Сигурно си права, но нашите учители треперят в момента. Аз съм сигурна, че искат да затворят училището. По-лош имидж от това, което се случва, здраве му кажи. Сериозно ще се замисля дали второто ми дете да учи там, заради случващото се в момента. Родителите от класа са бесни!

# 57
  • София
  • Мнения: 7 053
Аз съвсем се обърках в тая тема.
Учителите страх ли ги е, не ги ли е страх?
Ако се пуска петиция за ДО от името на учителите, защо тогава същите тези крият случаите в училищата?
Не мисля, че обявяването на случаите, води до лош имидж. Това е несъстоятелно твърдение.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Частни уроци, работа по частни школи. Защо да си го причиняват?

някои ги е страх, други страх-нестрах, дали доброволно, дали доброзорно искат присъствено и трайкат.

# 59
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Страх ги е, Андариел, недей така. Ето, нашата госпожа се разболя, има малко дете милата, лично аз я съжалявам много, дано бързо се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт