Витамин В 12 - тема 7

  • 47 740
  • 756
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 006
Хормонът на яйчниковия резерв

# 376
  • Мнения: 18 542
Ясно. Нямам идея каква е вързката в случая. Вит.Д е стероиден хормон и той заедно с холестерола имат участие в производството на всички хормони в тялото. Нищо чудно при такива ниски нива да има и хормонални проблеми.

# 377
  • Мнения: 2 262
Не е темата за Д, но само да кажа. Открих преди 3 години, че Д ми е 10, оттогава го пия, но не се знае колко години е бил нисък. При профилактично излседване миналата година се оказа, че имам остеопения, ниво точно преди остеопороза и трябва да съм внимателна с костите. Та, може и това да изследвате, да видите каква ви е костната плътност.

# 378
  • Мнения: 8 765
Здравейте,




Имам таласемия, но не знам кой вид, тъй като съм на хематолог след месец.

Същия, преди месец ми изписа 10 дни, всеки ден б12, мускулно.
Поради невъзможност да отида по-рано, сега се разбрахме със сестрата на личната ми лекарка да ми ги поставя всекидневно.

Има ли някакви особености какви точно да са ампули и иглите, към спринцовката? Доколкото съм чела, препоръчително е да са по-дълги иглите.
След  поставяне  има ли болка/оток/след това?


Според вас да си пусна ли изследвания и за Фолиева киселина , Хомоцистеин и B6 ?

# 379
  • Мнения: 5 874
Кой е пълният пакет тромболифии, за които е хубаво да се тествам? Simple Smile Някой може ли да удари едно рамо с инфо?

# 380
  • Мнения: 11 850
Кой е пълният пакет тромболифии, за които е хубаво да се тествам? Simple Smile Някой може ли да удари едно рамо с инфо?

За мутациите ли говориш? Ето тези 5 по принцип са https://www.cibalab.com/dokuwiki/doku.php?id=coagulation:thrombofilia

# 381
  • София
  • Мнения: 616
Здравейте,


Същия, преди месец ми изписа 10 дни, всеки ден б12, мускулно.
Поради невъзможност да отида по-рано, сега се разбрахме със сестрата на личната ми лекарка да ми ги поставя всекидневно.

Има ли някакви особености какви точно да са ампули и иглите, към спринцовката? Доколкото съм чела, препоръчително е да са по-дълги иглите.
След  поставяне  има ли болка/оток/след това?
Колкото е по-голяма иглата, толкова по-малко боли. Аз си ги бия сама - няма болка(задължително лекарството се вкарва бавно, за да не боли!), няма оток или подува е след това Simple Smile Могат да се бият всеки ден без проблем. Аз честно казано не обръщам внимание какво купувам, казвам, че искам игла и спринцовка и каквото ми дадат Simple Smile

# 382
  • София
  • Мнения: 1 114
Здравейте, бихте ли коментирали следните резултати:



Според другата скала стойността на В12 е 281.65. Хомоцистеинът изглежда в норма, обаче е близо до горната граница.  Пуснала съм и Вит. В6, но се оказа, че се праща извън страната и резултатът ще бъде ясен по-късно.
Не знам дали има значение, но и съм след боледуване.

Преди месец и половина бях изследвала първоначално вит. Д и беше още по-нисък - 16.4, след което вземах раст. Вит Д, излагах се на слънце, колкото е възможно повече и в момента е с тези стойности.

# 383
  • Мнения: 11 850
Нисък е В12, и фолиевата също , а хомоцестина и той си е висок, което е заради тях. Вит. Д също е още нисък....с две думи на всичко изследване му трябва прием

# 384
  • София
  • Мнения: 1 114
Благодаря, mibobo!
От прочетеното тук съм си запазила Вит. В12 на Jarrow

Но има ли някакъв ефективен комбиниран препарат - Вит В12 + фолиева к-на + Вит. D ?

# 385
  • Мнения: 11 850
Ами аз поне не знам за такъв Simple Smile , комбинираните препарати едва ли ще ти паснат на дозите които са ти необходими. Те обикновено са направени в някакви дози в норми, защото са за всички хора, не специално за твоя или моя дефицит.
На Бетър Ю има такъв с всички В-та, но В12 е малко тук 100мкг https://floravitbg.com/vitamini-harakteristiki.php?idprod=37& … D1%80%D0%B5%D0%B9

# 386
  • София
  • Мнения: 1 114
На Бетър Ю има такъв с всички В-та, но В12 е малко тук 100мкг https://floravitbg.com/vitamini-harakteristiki.php?idprod=37& … D1%80%D0%B5%D0%B9
Eто този спрей съдържа впечатляващо количество Вит. В12 - 1200μg - 48000% RDA:
https://floravitbg.com/vitamini-harakteristiki.php?idprod=3& … D0%B8%D0%BD%20B12
Чак дори се чудя дали не предозира?! А пише, че става и за деца от 3 до 12 год. Thinking
Или са ударни дози и се пие по-кратко?

# 387
  • Мнения: 11 850
Ами не, не е впечатляващо защото са такива дозите които се приемат при дефицит Simple Smile . Това което си показала горе на Джароу е от 1000 , така че такъв е порядъка на дозата за дефицит. Капките за нос са с 2500 в една капка.
Иначе в момента точно този спрей имам вкъщи и пръскам на сина ми. Отделно, че това е доза в 4 впръсквания, т.е. 1 впръскване е 300mcg

Последна редакция: нд, 25 апр 2021, 10:19 от mibobo

# 388
  • Мнения: 301
Здравейте!
Препоръчайте ми витамин B12 за 5 годишно дете!
Може ли този витамин да се предозира и каква е нежеланата реакция ако се предозира?
Синът ми е изключително нервен и се пали за всичко, както и много вируглав.. Мисля, че няма да му навреди 2,3 месеца да пие вит B12, вие как мислите?

# 389
  • Мнения: 923
Без да се видят реалните нива, за мен е недупостимо да се дава на дете, дори и на възрастен.Да, може да се предозира. С дългия прием на Б12, се понижават желязото и фолиевта киселина, вит.Д също много често е свързан с тях. Не си правете шега. На въпроса Солгар, Амброзия, спрeя на Better you.

Общи условия

Активация на акаунт