Джо Байдън президент

  • 251 931
  • 8 173
  •   2
Отговори
# 6 840
  • Мнения: 3 277
Да спре?
Че той сега започва!
Казвал съм го и преди - единственото нещо, за което искренно съжалявам, е че точно тоя противен дъртак ще остане в историята като човека, поставил Русия на колене.
Тъжен факт, но какво да правим, такъв е живота.

# 6 841
  • Мнения: 546
Тоте, мислиш ли, че Тръмп трябваше да спечели? Заради войната, пък и по принцип. Не е ли малко "вироглав", особено за такава извънредна ситуация?

# 6 842
  • Мнения: 3 277
Винаги съм бил за Тръмп, и съм сигурен, че ако той беше на власт, нямаше да има изобщо война.
Едно, че не се замисли да избие стотици руски войници в Сирия, и друго, беше заявил в прав текст на Путин, че ако посегне на Украйна, ще изравни със земята Кремъл.

Имам някой подозрения, че устроиха капан на Путин с мекото и нерешително държане в началото, дори нашия идиот каза нещо от рода на “ака е малко навлизане в Украйна няма да ви направим кой знае какво”, но дори и да е било така, вината е изцяло на Путин, че се остави да бъде подведен така лесно, и най-вече че упорства след като беше разгромен край Киев - тогава беше момента да се изтегли и да ограничи загубите си.
Сега вече е късно, ще се бие до последния бурят и последния ръждясал танк.

# 6 843
  • Мнения: 911
Подкрепям на 100%, само, че променям края - до последния украинец 😁

# 6 844
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Капан да. И много холивудска пропаганда. Войната на Америка срещу Русия е подмолна и долна. А светът гледа с влажни очи. Но пък няма чисти неща в политиката, нито пък има хубава война. Така че всеки си гледа интересите.

Малко смях в петък вечер.
https://youtu.be/EBwpEQvC_0I

# 6 845
  • Мнения: X
Подкрепям на 100%, само, че променям края - до последния украинец 😁
Сериозно ли? Аз мисля, че са няколко десетки милиона. Танковете и бурятите със сигурност са по-малко. А не се вижда някой да изявява желание да помага на Путин оръжейно.

# 6 846
  • Мнения: 18 397
тия 800 милиона са плюнка в морето.

Тоте,  Путин няма вариант в който да признае, че е игубил войната. Това значи Запада да го смаже от репарации, а и да му спретнат преврат. Той ще воюва докато умре, а после ще го наследи някой генерал или агент от КГБ. Впромеч Путин постигна малката си цел - в близките 10 години Украйна никой няма да я приеме ни в НАТО, ни в ЕС.

# 6 847
  • Мнения: X
Точно обратното, изгледите да бъде приета ускорено и на двете места дефакто, ако не деюре, са повече от оптимистични. Украинската армия вече се привежда към натовските стандарти.

# 6 848
  • Мнения: 18 397
Няма как да бъде приета ускорено, защото един от стандартите на ЕС и НАТО е, че за да те триемат, трябва границите ти да са стабилни, а не да си в състояние на война.  Сърбия защо не я приемат? - заради Косово. Путин няма да спре войната, тя просто ще стане позиционна. А НАТО и ЕС до година две ще дадат назад и ще кажат на Зеленски да приеме членство в  реалните си граници, а не в международно признатите. САЩ вече така и така бяха отписали Крим,  през тези осем години.
Вмпрочем Минските споразумения, бяха сериозна крачка назад за Европа.
Това което ЕС може да направи е, да признае Украйна за асоцииран партньор, или за кандидат -член - но това е по-друг, с такъв статут можеш да бъдеш и 50 години.

# 6 849
  • Мнения: X
Написах съвсем ясно "дефакто". Натовска армия с натовски гаранции - може и да не е формално в НАТО до края на войната. Но свърши ли войната, вътре са.

САЩ въобще не са отписали Крим, напротив, точат се на Севастополското пристанище. И ще е чудесно, ако могат да стъпят там. Това най-после ще даде сигурност на Черно море.

# 6 850
  • Мнения: 18 397
Аз мисля, че ти обясних ясно - войната няма да свърши поне десетилетие. А може и въобще да не свърши. Просто ще бъде тлееща.

САЩ нямат никакви шансове за Крим, това значи да изкарат ядрените подводници и самолетоносачите и да стане трета световна.

# 6 851
  • Мнения: 546
Написах съвсем ясно "дефакто". Натовска армия с натовски гаранции - може и да не е формално в НАТО до края на войната. Но свърши ли войната, вътре са.

САЩ въобще не са отписали Крим, напротив, точат се на Севастополското пристанище. И ще е чудесно, ако могат да стъпят там. Това най-после ще даде сигурност на Черно море.
Брей, каква категоричност! Вие дори не допускате, че може и да не знаете всичко. Хм, това е доста... показателно.

# 6 852
  • Мнения: X
И понеже ти ми обясни, значи тъй трябва да е, ясно Grinning
Ще си говорим пак след няколко месеца.

# 6 853
  • Мнения: 3 277
Капка по капка западни помощи докараха Русия до позиционна война след близо седем (кога станаха седем!!) месеца опити да постигне нещо.
От тук нататък е въпрос на време съвсем да им се изчерпят силите дори и за отбрана, и да почнат да проявяват добра воля.
Тия 20-на химарса разсипаха огромно количество руски запаси (по някой данни до 1/2 от разходите на боеприпаси са всъщност унищожени в тия атаки, вместо да бъдат ползвани срещу Украйна), украинците правят каквото си искат над Крим, докато руското пво стреля нахалос в небесата.
Съседа мисли, че руснаците имат неизчерпаеми запаси от снаряди, аз пък мисля, че до 5-6 месеца няма да имат никакви.
Ще поживеем, ще видим кой е бил по-близо до истината.
Досега познах за санкциите, познах за военните помощи, познах и за това, че руснаците ще клекнат кротко за износа на жито от Украйна (какво стана с онази опорка за глада в Африка?), имам добро усещане и този път.

# 6 854
  • Мнения: X
@Тоте, досега абсолютно нищо не си познал! ¯\_(ツ)_/¯

А като те чете човек, започва да се чуди как украинците все още не са стигнали до Курилските острови...

Общи условия

Активация на акаунт