Забременели след ин витро - тема 48

  • 51 459
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 914
Devilche, Heart
Как си? Кажи какво става покрай теб.

# 721
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И аз имах спорадични зацапвания-от деня на + тест някъде до 9-10 г.с.И всеки път търчах при Станулов,който ми прави трансфера.И на всеки преглед нещата бяха добре.В 9 г.с.се записах и при Вецев,при който ми е ЖК и ще раждам и той откри липсващ кръвоток в ляво и почти никакъв в дясно,но оправихме нещата,а и бебо е голям борец-въпреки лошото хранене растеше с около седмица напред.Сега съм добре,като изключим че се чувствам като слон в стъкларски магазин, особено вечер,а още не съм дори 75 кг,ама ми тежат.В сряда влизам в 5-ти месец.

# 722
  • Мнения: 1 845
Devilche, Heart
Как си? Кажи какво става покрай теб.
♥ Преболедувах тежко ковид март(в болница бях),сега се възстановявам и чудя накъде да поема.. имам последна заповед издадена за Надежда,но там Перса се отказа от нас(прати не да си действаме вкъщи),Цветков не ме иска,защото 2016 бях пти него,но не ме е стимулирал дв....в Щерев направих 2 опита и там няма да стъпя..и така си тече времето...вече съм на 41,5г с празни ръце 😭

# 723
  • Мнения: 15
Момичета, много ви благодаря за куража! Днес съм по-спокойна, минах и през моята док, каза, че всичко е нормално, дори ми пусна сърчице Heart Eyes аз мислех, че още в рано. Било нормално това зацапване и занапред също можело да имам. Не е спряло, но продължавам с лекарствата както досега.
Желая ви здраве и щастлива бременност до края! Blush
Devilche, на теб късмет!!! Аз не съм от най-разбиращите, но дано намериш подходящ лекар, който да помогне!

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 18:05 от stellasun

# 724
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Девилче,защо не си направиш една консултация със Станулов?И мен Цветков не ме поиска,а даже и обратна връзка не получих от Надежда,а минаха 10 месеца откакто се свързах с тях.Обаче пък със Станулов се харесахме и съвместната ни работа даде резултат.Все си мисля,че ако бях дала трети шанс на Владимиров и там щях да успея,но ММ настоя за смяна и не съжалявам.Успех!

# 725
  • Мнения: 523
Момичета утре съм на преглед и днес пуснах контрола на тсх кръвна картина и протромбиново време по мое решение. Док иска само хормона. Надявам се че няма да се обиди че съм ги пуснала. Но са раздвижени, а тсх преди месец беше 2.35 а сега е 0.75 което доста ме притесни. Пия еутирокс от 50 мг. Дали е много нисък този хормон

# 726
  • Мнения: 3 124
Според мен няма място за тревога.Ще преценят.

# 727
  • Мнения: 241
Момичета утре съм на преглед и днес пуснах контрола на тсх кръвна картина и протромбиново време по мое решение. Док иска само хормона. Надявам се че няма да се обиди че съм ги пуснала. Но са раздвижени, а тсх преди месец беше 2.35 а сега е 0.75 което доста ме притесни. Пия еутирокс от 50 мг. Дали е много нисък този хормон

Аз също свалям ТСХ, но при вас дозата е 50 мг, при мен е 25мг и доста време свалям хормона,но равномерно. Защото ако е много рязко свалянето,може другите хормони да скочат на ЩЖ. Лекарите ще ви кажат за най-сигурно.

# 728
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Моят тсх направо полудя-ноември бе 0,98,април-0,099 и вчера 0,700 и нещо си.Никога не съм вземала лекарства за ЩЗ.И все си мислех,че на бременните им се увеличава,а моят бе паднал около 10 пъти.Вчера пуснах и ФТ3 и ФТ4,също ТАТ и МАТ,там всичко е в нормални граници...

# 729
  • Мнения: 1 914
Оф, Devilche, какво да ти кажа, какъв съвет да ти дам?
Аз бях на този кръстопът януари 2020.
Колебаех се между Тутракан и Д-р Гинка Ганева в Щерев. Така се стекоха при мен обстоятелствата, че направих успешен ЗЕТ в "старата" си клиника, но моя много добра приятелка, която пък щеше да прави опит в Турция, заради пандемията пробва в Тутракан и за неин голям късмет е бременна с близнаци вече.
В Тутракан докторите видяха някакъв проблем в матката, който и в Турция не бяха забелязали. Коригираха каквото е необходимо и даде резултат.
Да не те занимавам с хорските съдби. Искрено се надявам в най-най-скоро време да имаш добри новини.
Желая ти успех и стискам палци Heart

# 730
  • Мнения: 3 124
Елислава,често е покачване, но има и хиперфункция при бременност, реално няма как да знаете жлезата как ще реагира в този момент.
Девилче, съжалявам много!Затова са ми смешни смелите невярващи в Ковид ...не им е допряло до ...затова

# 731
  • Мнения: 523
Мина прегледа с две тупкащи сърчица в 10г.с. Док каза че е нормално при бременните да спадне тсх, но утре ще питам и ендокриноложката за дозите с които да продължа. И реших да се върна на работа. Макар че пътувам близо час в едната посока, се надявам да няма проблем.
При мен основния проблем както и преди мисля че писах е че мъжа е категоричен за редукция на едничкото. Имаме още едно дете и се притеснява дали ще се справим. Ако някоя от вас е имала подобен проблем, ако иска може да ми пише на лични. Аз се чувствам объркана и затова реших да се върна на работа.

# 732
  • Мнения: 7 898
И как ще решиш кое да махнеш? Не бих си го причинила освен ако не е по медицински причини.
Вярвам че ще се справите и с 3 деца. Има жени които биха дали мило и драго да са на ваше място.

# 733
  • Мнения: 648
Близначетата са благословия! Аз много исках двечки, но само едно ембрионче оцеля за трансфер. Да са ви живи и здрави, ще си си отгледате!

# 734
  • Мнения: 41
Здравейте, мили момичета! Днес бях на първия си преглед след установяване на бременност. 4г.с. И 5 дни съм. Според док всичко уж е наред засега, дори се вижда, че се образува жълтъчно мехурче. Мен обаче ме притеснява формата на сака, която е силно разтеглена. Дали е признак за голямо притеснение или има шанс да се развият нещата според вас? Чхг ми е ок - вчера беше 830. Много се притесних..

Общи условия

Активация на акаунт